Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računalni v

poruka: 85
|
čitano: 9.286
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računalni v

LINK

Prema Dnevniku.hr Slovenski hakeri su kreirali najrazorniji računalni virus.

Virus otkriva lozinke za pristup internet bankarstvu kao i podatke o kreditnim karticama,te još mnoge druge stvari.

"Slovenski policajci,u suradnji s FBI-om,otkrili su 3 Slovenca iz Maribora , autora najopasnijeg računalnog virusa." piše Dnevnik.hr

Svaki virus prodali su za 40k€. Španjolski hakeri bi zatim dalje širili virus i tako zarazili brojne američke tvrtke i banke.

 

 

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računalni v

Da je razoran nije,ali dosta novčane štete radi.Za mene će bit razoran kada zapali komp ili ga fizički uništi.(prevelika voltaža itd...)Iznenađen

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
MTB kaže...

Da je razoran nije,ali dosta novčane štete radi.Za mene će bit razoran kada zapali komp ili ga fizički uništi.(prevelika voltaža itd...)Iznenađen

Za tebe bi mogao biti razoran kad bi dosao do broja tvoje kreditne kartice i CVV broja?

I'm going woo woo
14 godina
protjeran
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
tnakir kaže...
MTB kaže...

Da je razoran nije,ali dosta novčane štete radi.Za mene će bit razoran kada zapali komp ili ga fizički uništi.(prevelika voltaža itd...)Iznenađen

Za tebe bi mogao biti razoran kad bi dosao do broja tvoje kreditne kartice i CVV broja?

Za mene je razoran kad uništi nešto fizički!Al može proć i da uništi podatke na kompu. Neznam kako bih opisao ovaj virus.

14 godina
neaktivan
offline
Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računalni v

Onako bezveze:Cula sam da postoji famozni virus Cernobil,koji je nevjerovatno rijedak,a ima kao foru za zapali maticnu i to na dan kada je Cernobil eksplodirao?

Istina ili laz?

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
MandaTDI kaže...

Onako bezveze:Cula sam da postoji famozni virus Cernobil,koji je nevjerovatno rijedak,a ima kao foru za zapali maticnu i to na dan kada je Cernobil eksplodirao?

Istina ili laz?

Laz

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
MTB kaže...
tnakir kaže...
MTB kaže...

Da je razoran nije,ali dosta novčane štete radi.Za mene će bit razoran kada zapali komp ili ga fizički uništi.(prevelika voltaža itd...)Iznenađen

Za tebe bi mogao biti razoran kad bi dosao do broja tvoje kreditne kartice i CVV broja?

Za mene je razoran kad uništi nešto fizički!Al može proć i da uništi podatke na kompu. Neznam kako bih opisao ovaj virus.

Znaci kad ti skine 20k kn sa kreditne to nije razorno?

I'm going woo woo
14 godina
protjeran
offline
Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računalni v

Kljucna rijec je ovdje OPASAN, tako da je gore u tekstu trebalo stajat najopasniji, eh taj google translateSmijeh

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
tnakir kaže...
MandaTDI kaže...

Onako bezveze:Cula sam da postoji famozni virus Cernobil,koji je nevjerovatno rijedak,a ima kao foru za zapali maticnu i to na dan kada je Cernobil eksplodirao?

Istina ili laz?

Laz

http://searchsecurity.techtarget.com/sDefinition/0,,sid14_gci511195,00.html

 

Ustvari cula sam za to,ali nikada nisam guglala do sada!

Sta velis?Neodlučan

16 godina
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
MandaTDI kaže...

Onako bezveze:Cula sam da postoji famozni virus Cernobil,koji je nevjerovatno rijedak,a ima kao foru za zapali maticnu i to na dan kada je Cernobil eksplodirao?

Istina ili laz?

Laž.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal

Što je najgore, za upast u bankarske sustave ne treba imati neki pretjerano "opasan" "virus".

 

Sjećam se onog slučaja kad je faca sa netbookom došla pred banku, uključila sniffer i dobila pristup cijelom sustavu.

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računalni v

i sad ti pričaj viceve o slovencima...

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
37 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računalni v

Ja sam lani dobio virus koji mi je sprzio grafu(nVIDIA). Kad sam dao na servis, rekli su da takvo sto nisu nikada vidjeli, nije bila nikakva greska drivera, OC-ANJA, windowsa. Nakon 2 tj. rekli su da sam pobral virus koji je kriv za to. 

Moj PC  
0 15 hvala 0
15 godina
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
Plahi kaže...

Ja sam lani dobio virus koji mi je sprzio grafu(nVIDIA). Kad sam dao na servis, rekli su da takvo sto nisu nikada vidjeli, nije bila nikakva greska drivera, OC-ANJA, windowsa. Nakon 2 tj. rekli su da sam pobral virus koji je kriv za to. 

Gluposti... kako ti SW moze sprzit HW?

 

Dobar im je taj servis. Grafe crknu. Nista cudno. 

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2010 14:07 (tnakir).
14 godina
protjeran
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
MandaTDI kaže...

Onako bezveze:Cula sam da postoji famozni virus Cernobil,koji je nevjerovatno rijedak,a ima kao foru za zapali maticnu i to na dan kada je Cernobil eksplodirao?

Istina ili laz?

Krivo.On samo napuni BIOS chip (i to samo neke) smećem te prebriše MBR i boot sektor diska.Radi samo na WIN95,98 i ME. Dan aktivacije ovisi o verziji virusa. CIH

15 godina
neaktivan
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
eh sad koliko je raširen...nadam se malo :D
15 godina
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
MandaTDI kaže...

http://searchsecurity.techtarget.com/sDefinition/0,,sid14_gci511195,00.html

 

Ustvari cula sam za to,ali nikada nisam guglala do sada!

Sta velis?Neodlučan

Velim da 1998 nisi mogao iz OSa dirati po BIOS. Uglavnom opis rada virusa je jedan veliki LOL.

 

Mislim, teoretski ti možeš uništiti većinu HW inficiranjem računala, ali moraš poznavati to detalja napadnuti sistem.

Every hole is a goal!
15 godina
neaktivan
offline
Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računalni v

---------

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 16:57 (lzgr).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal

poduzetni slovenci eto šta,zašto se hrvati ne sjetu ovakvih ideja,banke ionako imaju viška para

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
Bukva kaže...
MandaTDI kaže...

http://searchsecurity.techtarget.com/sDefinition/0,,sid14_gci511195,00.html

 

Ustvari cula sam za to,ali nikada nisam guglala do sada!

Sta velis?Neodlučan

Velim da 1998 nisi mogao iz OSa dirati po BIOS. Uglavnom opis rada virusa je jedan veliki LOL.

 

Mislim, teoretski ti možeš uništiti većinu HW inficiranjem računala, ali moraš poznavati to detalja napadnuti sistem.

Ma ono.....nisam znala detalje,ali eto vidis da ima nesta istine u tome Cernobilu!Smijeh

15 godina
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
tnakir kaže...
Plahi kaže...

Ja sam lani dobio virus koji mi je sprzio grafu(nVIDIA). Kad sam dao na servis, rekli su da takvo sto nisu nikada vidjeli, nije bila nikakva greska drivera, OC-ANJA, windowsa. Nakon 2 tj. rekli su da sam pobral virus koji je kriv za to. 

Gluposti... kako ti SW moze sprzit HW?

Ti trajno možeš promjeniti specifikacije HW preko nekih SW (u ovome slučaju, radi se o voltaži).

 

Recimo, ako se raid OCanje pomoću, tipa Afterburnera, ta grafa će biti overcloackana samo na tom računalu sa tim programom. Ako hoćeš da kada ju izvadiš i staviš u drugo računalo da je i dalje OCana, BOIS ćeš promjeniti. Isto tako možeš podići voltažu u nebesa i spaliti sam sistem, ali, mislim, to nije baš da klikneš na ikonicu i da ti se komp zapali.

Every hole is a goal!
15 godina
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
tnakir kaže...
Plahi kaže...

Ja sam lani dobio virus koji mi je sprzio grafu(nVIDIA). Kad sam dao na servis, rekli su da takvo sto nisu nikada vidjeli, nije bila nikakva greska drivera, OC-ANJA, windowsa. Nakon 2 tj. rekli su da sam pobral virus koji je kriv za to.

Gluposti... kako ti SW moze sprzit HW?

 

Dobar im je taj servis. Grafe crknu. Nista cudno.

  Zar se ne bi mogao složit virus poput onog bencha furmarka.

Ti ga pokupiš a on se aktivira i loži grafu do iznemoglosti.

Mislim da je to i te kak moguće

16 godina
neaktivan
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
MandaTDI kaže...

Cula sam da postoji famozni virus Cernobil,koji je nevjerovatno rijedak,a ima kao foru za zapali maticnu i to na dan kada je Cernobil eksplodirao?

Istina ili laz?

  Nije bas laz.

Ali taj je virus sada povjest i na novim maticnim ne moze nanjeti stetu. Isto tako ne moze nanjeti stetu niti na maticnim plocama kod kojih je fizicki onemogucen flash BIOS-a pomocu jumpera ili to je vec namjesteno defaultno..susrece se pod raznim imenima na primjer BIOS write protect.


Inace bio je vrlo gadan virus koji je prebrisavao EPROM maticne (BIOS) i na kraju PC je bio neupotrebljiv. Nije bilo nikakvih eksplozija ili slicno

 

Aktivira(o) se na svaki 26 April, dan kada je "spucao" Chernobil. Sada nema opasnosti od njega niti se nesto slicno po destruktivnosti priblizilo CIH-u.

Susrece se pod imenima W95/CIH Virus, W32.CIH.

Autor ovog virusa je tajvanac Chen Ing-Hau (CIH).....prilicno glup tajvanac dodao bih :)

Inace ime Chernobyl i povezanost sa katastrofom su izmislili mediji. 26 April je povezan sa necim (ne secam se vec) u Americkoj povjesti

 

 

Neki su glupi i bez Facebooka......... - Šef
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2010 14:19 (Lazarus Long).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
Promatrač kaže...

  Zar se ne bi mogao složit virus poput onog bencha furmarka.

Ti ga pokupiš a on se aktivira i loži grafu do iznemoglosti.

Mislim da je to i te kak moguće

Kada bih ja pravila devastirajuci virus,ja bih isla puno jednostavnije!

Jednostavno bih napravila video,sa spiralnim kruznicama,tj. to bi vas hiptnoziralo dok buljite u njih i navelo

da uzmete cekic i da razbijete komp!

Jednostavno,zar ne?Cool

16 godina
offline
Susjedi kraljevi :D
MandaTDI kaže...
Promatrač kaže...

  Zar se ne bi mogao složit virus poput onog bencha furmarka.

Ti ga pokupiš a on se aktivira i loži grafu do iznemoglosti.

Mislim da je to i te kak moguće

Kada bih ja pravila devastirajuci virus,ja bih isla puno jednostavnije!

Jednostavno bih napravila video,sa spiralnim kruznicama,tj. to bi vas hiptnoziralo dok buljite u njih i navelo

da uzmete cekic i da razbijete komp!

Jednostavno,zar ne?Cool

Tipican zenski mozak.

 

Sto jednostavno kad moze komplicirano :D

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
MandaTDI kaže...

Jednostavno bih napravila video,sa spiralnim kruznicama,tj. to bi vas hiptnoziralo  Cool

  Jesi li u srodstvi sa Steveom Jobsom? Posto se on bavi hipnozom ....pa da pitam ja :)))

Znas on kad kaze izmislili smo onda narod stvarno veruje i tako. Steve je bolji i inventivniji od tebe, on ne koristi spirale vec sam govor. Za to ti treba fakultet.

 

 

Nego, pitam se ja, kako to moze Windows program za flashanje BIOS da pise po BIOS-u a to u danasnje vreme ne moze virus? Zar sam Windows pomaze...hmmm?

Neki su glupi i bez Facebooka......... - Šef
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
Lazarus Long kaže...
MandaTDI kaže...

Jednostavno bih napravila video,sa spiralnim kruznicama,tj. to bi vas hiptnoziralo Cool

  Jesi li u srodstvi sa Steveom Jobsom? Posto se on bavi hipnozom ....pa da pitam ja :)))

Znas on kad kaze izmislili smo onda narod stvarno veruje i tako. Steve je bolji i inventivniji od tebe, on ne koristi spirale vec sam govor. Za to ti treba fakultet.

 

 

Nego, pitam se ja, kako to moze Windows program za flashanje BIOS da pise po BIOS-u a to u danasnje vreme ne moze virus? Zar sam Windows pomaze...hmmm?

 

Hmmmm a kada je to Steve Jobs završio faks ? 

 

http://www.woodgamesfx.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
bizarno je da skoro sav ameriki ebanking od doma ide na shemu, username i pass,ko za gmail.
teško vrijeme za matore
14 godina
protjeran
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
rfbios kaže...

i sad ti pričaj viceve o slovencima...

sosedje niso kol več za zajebavat, se mi se ker zdi da nam fantje budu još poslale najmočnejšeg računalneg sovražnika

 

jbg morao sam - vjezbam malo za slovenkeSmijeh

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
15 godina
offline
RE: Slovenski hakeri kreirali najrazorniji računal
MandaTDI kaže...
tnakir kaže...
MandaTDI kaže...

Onako bezveze:Cula sam da postoji famozni virus Cernobil,koji je nevjerovatno rijedak,a ima kao foru za zapali maticnu i to na dan kada je Cernobil eksplodirao?

Istina ili laz?

Laz

http://searchsecurity.techtarget.com/sDefinition/0,,sid14_gci511195,00.html

 

Ustvari cula sam za to,ali nikada nisam guglala do sada!

Sta velis?Neodlučan

jedino što može je klokat proc i dizat voltažu dok se ne zapali

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice