Smartphone-blokiranje interneta

poruka: 9
|
čitano: 4.359
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Smartphone-blokiranje interneta

Hej,

 

namjeravam si kupiti novi mob, jeftiniji smartphone, bez pretplate ali ne toliko zbog interneta nego vise zbog mp3-a, radia, slika i sl. Oni su (pretpostavljam) puni software-a koji se stalno update-ta. Da li se internet moze nekako blokirati da mi ne trosi lovu a da toga nisam ni svjesna? Konkretno, uzela bih si LG Cookie fresh GS290 i znam da se smartphoni uzimaju prvenstveno zbog neta, ali kad vidim sta ima taj lg i onda za tu cijenu "obicni" mob, vise mi se njega isplati uzeti a s druge strane, kad mobilni interent jos malo pojeftini, vjerojatno cu surfati i na mobu. Za sada sam zadovoljna sa surfanjem na compu. {#}

 

Ajde ako netko ima vremena i volje, nek mi pojasni kak funkcionira internet na tim pametnim telefonima.Sad imam obicni mob i ak hocu ici na net idem na browse i to je to. I znam koliko sam love potrosila.

 

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 22:54 (bionda).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Smartphone-blokiranje interneta

Pametni mobiteli su pametni samo zbog toga sto mogu odrzavati 2 pokrenute aplikacije simultano, multi-tasking rekli bi englezi (i cijeli svijet)...

 

Ne spajaju se sami na Internet, nikada, ne update-ju se bez pitanja, nikada.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Smartphone-blokiranje interneta

u biti je tocno, ali postoji mail i druge stvari koje ljudima pojedu promet ako ne znaju sta rade.

Uglavnom na svim smartphonima imas opciju da potpuno blokiras net, off kad ti ne treba, on kad treba i to je to.

Jos ustedis dosta baterije na taj nacin

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Smartphone-blokiranje interneta

Ok.

 

Recimo da iskljucim potpuno internet i onda za 3 mjeseca ga ponovo ukljucim. Nesto sam citala da se onda svi moguci appsi otvore i da je to onda sranje. Malo blesavo pitanje ali pokusavam shvatiti na kojem to principu funkcionira kad se nema pretplata odnosno neki flat.

15 godina
online
Smartphone-blokiranje interneta

Sve ti ovisi o kojem se operativnom sustavu radi. Za ovaj cookie nisam nisam siguran da li vrti android ili nešto svoje...Uglavnom na androidu ti je princip da pri prvom paljenju moba pita te kakvu vezu želiš, imaš 3 opcije

-apsolutno bez ikakve konekcije

-konekcije samo putem wifi-a

-konekcija putem wifi-a i mobilnog interneta

 

I tako što odabereš on se sam prilagodi. Uglavnom mobilni internet na androidu možeš sam paliti i gasiti kako želiš, samo pritisneš connect i spoji se, i isto tako se gasi. Također možeš i regulirati koje aplikacije da se same sinkroniziraju(tipa facebook, vremenska prognoza i sl.) i sam odrediš dali će se automatski sinkronizirati ili ne. Aplikacije kao takve jedino ti mogu trošiti promet ako ih pokreneš i da same traže internet(kao aplikacija za vijesti i sl.) ili ako imaju reklame koje se skidaju sa neta. Inače same neće trošiti ništa.

 

Ali dokle god ti sam ne konektiraš mob na internet, ništa neće trošiti, a sam od sebe se nemože spojiti na internet, već će samo aplikacije izbaciti error da nemaju internet konekciju. Za razliku od SE dummy mobitela gdje se automatski spaja na internet i događalo se ljudima da se slučajno upali browser ili nešto slično i pojede im lovu...

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Smartphone-blokiranje interneta

Bas si mi to lijepo objasnio.

 

Hvala.

15 godina
online
Smartphone-blokiranje interneta

Samo koliko gledam po specifikacijama ovog modela o kojem ti razmišljaš, on ti nema android, već neki vlastiti LG OS, tako da to ti onda i nije punokrvni smartphone već samo malo jači dummy OS. Jer ipak prava snaga androida i sličnih je što su rasprostranjeniji, imaju puno aplikacija, multitasking i možeš sve podešavati(kao ovo za net) dok na ovome neznam koliko se da podešavati...najbolje da ili ga probaš u dućanu probati pa vidiš da li ima takve opcije, ili guglati i naći nekoga tko ga ima pa pitati za ovaj problem. Bolje nego kupiti pa da radi poslije probleme...

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Smartphone-blokiranje interneta

Da, morat cu otici do ducana. Googlala sam ali nisam nista nasla na tu temu.

 

Ma najbolje bi mi bilo zgasit kompletno inernet i to je to. Doma sam non stop na compu pa ne moram biti i kad sam vani. Valjda mogu izdrzati par sati bez neta, he, he. Radje poslusam malo muzike ili radio.

 

{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 23:55 (bionda).
13 godina
neaktivan
offline
Smartphone-blokiranje interneta

Evo danas mi je stigao mob. Ipak sam ga na kraju uzela. Do sada nisam imala prilike puno po njemu prckati ali prvi dojmovi su ok. Ako netko ima kakvih pitanja...

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice