Stop krivotvorinama i piratstvu zaključana tema

poruka: 365
|
čitano: 113.379
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Stop krivotvorinama i piratstvu

Na Korzu u Rijeci je održana edukativna akcija 'Stop krivotvorinama i piratstvu' koju su zajedno organizirala tijela državne uprave i organizacije koje sudjeluju u zaštiti intelektualnog vlasništva.

 

Više o akciji čitajte na:

http://dnevnik.hr/vijesti/tech/rijeka-odrzana-akcija-stop-krivotvorinama-i-piratstvu.html

 

Što mislite kako riješiti problem krivotvorina?

 

Pitanje za anketu. Smatrate li da su cijene originalnih proizvoda preskupe pa je to uzrok piratstva?

28 Ne, ljudi žele sve besplatno
271 Cijene su preskupe
 
7 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu

Nisam znao kako još jednu anketu staviti u isti post pa pišem novi.

Kako stati na kraj piratstvu?

259 Smanjiti cijene
4 Povečati kazne
10 Prvo i drugo
2 Dopustiti malu količinu pirata
6 Sve navedeno
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu

Prošle su godine protiv 173 osobe u Hrvatskoj podnesene kaznene prijave zbog piratstva, a blokirano je skoro nevjerojatnih milijun piratskih torenta, s kojih se moglo skinuti na milijune albuma.

 

http://www.jutarnji.hr/internet-piratstvo--99-posto-svega-sto-skidamo-je-krada/890306/

16 godina
protjeran
offline
Stop krivotvorinama i piratstvu

Cijene skoro svega u "lijepoj našoj" su prevelike i prenapuhane, iste stvari kao tu u trgovinama se mogu preko neta naručit i za 3x manju cijenu i to sa dostavom.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
26 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
Mene su poklopili u jednoj drugoj temi kad sam to rekao, da su cijene preskupe. Pametni su rekli kako ne moram kupiti film za 120 kn jer je film luksus, ako želim taj luksus neka ga platim 120 kn. Najbolje da radim 10 h svaki dan tako da bi mjesečno imao jedva para da platim račun ta struju, plin i još mi ostane za 1 film...
14 godina
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
ATIRade kaže...
Mene su poklopili u jednoj drugoj temi kad sam to rekao, da su cijene preskupe. Pametni su rekli kako ne moram kupiti film za 120 kn jer je film luksus, ako želim taj luksus neka ga platim 120 kn. Najbolje da radim 10 h svaki dan tako da bi mjesečno imao jedva para da platim račun ta struju, plin i još mi ostane za 1 film...

Pa i jest luksuz. O filmu ti ne ovisi egzistencija, pa ako ne možeš platiti onda nemoj ni gledati. Isto kao što nećeš kupiti auto za koji nemaš novca, tako nećeš ni kupiti film za koji nemaš novca.

 

I da je cijena 10kn po filmu dobar dio ljudi opet ne bi kupovali filmove, već skidali piratski verzije jer ih mogu dobiti besplatno.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2012 15:18 (captain_soap_McTawish).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
captain_soap_McTawish kaže...
ATIRade kaže...
Mene su poklopili u jednoj drugoj temi kad sam to rekao, da su cijene preskupe. Pametni su rekli kako ne moram kupiti film za 120 kn jer je film luksus, ako želim taj luksus neka ga platim 120 kn. Najbolje da radim 10 h svaki dan tako da bi mjesečno imao jedva para da platim račun ta struju, plin i još mi ostane za 1 film...

Pa i jest luksuz. O filmu ti ne ovisi egzistencija, pa ako ne možeš platiti onda nemoj ni gledati. Isto kao što nećeš kupiti auto za koji nemaš novca, tako nećeš ni kupiti film za koji nemaš novca.

 

I da je cijena 10kn po filmu dobar dio ljudi opet ne bi kupovali filmove, već skidali piratski verzije jer ih mogu dobiti besplatno.

 

I Coca Cola je luksus pa 1 litru ne plačaš 120 kn.

Pa kad su filmovi fili na tisku 30 kn svaki tjedan sam ih kupovao. Bolje kupim film u DVD formatu sa titlovima za 30 kn nego da platim internet flat uslugu i još se mučim pronaći titlove i još na kraju to treba snimiti na cd i kad sve to napraviš skužiš da ti dvd player ne čita divx format.

12 godina
protjeran
offline
Stop krivotvorinama i piratstvu

Ne ovisi mu ni egzistencija o struji - može čitat knjige preko dana (obično su bolje od filmova koji su po njima snimani) a po noći ima spavat da može bolje čitat knjige preko dana.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
 
10 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu

Mislim da ankete govore same za sebe.

15 godina
offline
Stop krivotvorinama i piratstvu

da cijene filmova su preskupe sto god tko rekao, ne samo kod nas nego u cijelom svijetu, ajde npr. na itunesu je od 10-15 dolara za film ali zasto ne uvedu takav neki servis kod nas? mi uopce ni nemam previse mjesta za kupit novi orginalan film. mislim ako hocu pogledat hd film moram kupit blu ray koji je kod nas skup, moram imat i blu ray player. a da nam omoguce internet servis mogli bi kupit, skinut i gledat. s muzikom je jos gorje, gdje da kupim albume koje ja zelim, neki su stari i 30 godina? u stranim drzavama postoje internet servisi i za to i mozete kupit bilo koji album. dok oni kod nas to ne srede ja necu iz principa kupit nista od filmova i glezbe orginalno. za igre postoji steam, ja nemam ni jednu igru piratsku, sve sam kupio( ne zalim se na cijenu, cisto je ok). u Hrvatskoj prvo treba omogucit kvalitetno kupovanje glezbe i filmova pa onda mogu izglasavat neke zakone koji vrijede u ostatku svijeta.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu

Daleko su preskupe cijene.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu

Administratori nemojte mi zamjeriti na duplom postu, ali moram pohvaliti veliki odaziv na ankete. Rezultati anketa potrvdili su opravo ono što sam i mislio. Hvala svima na glasanju, samo borenjem za vlastita prava možemo poboljšati standard koji smo zaslužili.

15 godina
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu

Mislim da o tome koliko ima istine u tome da ljudi ne kupuju filmove&co jer su preskupi, a ne zato jer bi htjeli sve besplatno govori par topica od koji mjesec prije u kojim se govori o uvođenju više-manje simboličnih naknada za korištenje file-sharing servisa / servisa glazbene reprodukcije.

Čim je netko od pružatelja tih usluga i zucnuo o nekih bjednih 5$, već su se svi borci protiv kapitalizma na ovom forumu našli uvrijeđeni zašto bi oni to morali plaćati i da će od sada pa nadalje koristiti usluge nekog konkurentskog besplatnog servisa.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
ATIRade kaže...

 

I Coca Cola je luksus pa 1 litru ne plačaš 120 kn.

To je stvarno glupo generaliziranje. Pa i šampanjac je luksuz, pa opet dođe preko 1000$. Osim toga, ako nemaš za Coca'Colu hoćeš li otići u trgovinu i ukrasti jednu bocu Coca-Cole?

ATIRade kaže...

Pa kad su filmovi fili na tisku 30 kn svaki tjedan sam ih kupovao. Bolje kupim film u DVD formatu sa titlovima za 30 kn nego da platim internet flat uslugu i još se mučim pronaći titlove i još na kraju to treba snimiti na cd i kad sve to napraviš skužiš da ti dvd player ne čita divx format.

Da najnoviji merceds dođe ispod 1000€ i ja bih ga kupovao. To je sigurno kvalitetnije rješenje od krađe i borbe sa zakonom.

 

Visoka cijena nekog luksuza sigurno nije opravdanje da do toga luksuza dođeš ilegalnim putem. Ako smatraš da je cijena previsoka, onda jednostavno ne kupuj proizvod i to je to. Piratiziranjem ti podržavaš takvu cijenu i politiku proizvođača.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
captain_soap_McTawish kaže...

Pa i jest luksuz. O filmu ti ne ovisi egzistencija, pa ako ne možeš platiti onda nemoj ni gledati. Isto kao što nećeš kupiti auto za koji nemaš novca, tako nećeš ni kupiti film za koji nemaš novca.

 

I da je cijena 10kn po filmu dobar dio ljudi opet ne bi kupovali filmove, već skidali piratski verzije jer ih mogu dobiti besplatno.

 

Odlično!

68 osoba misli da su cijene previsoke. 6 smatra da nisu.
71 osoba smatra da treba smanjiti cijene.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 2:13 (ATIRade).
14 godina
neaktivan
offline
Stop krivotvorinama i piratstvu

da mogu, skinuo bih si i auto sa interneta

ASUS G53JW EKRAN: 15.6(1920x1080)LED CPU: Intel Core i7-740QM GPU: Nvidia GTX 460M 1.5GB RAM: 6GB DDR3 1066MHz HDD: 750GB (7200RPM) MIŠ: Razer Abyssus
Moj PC  
27 0 hvala 8
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
Smatram da piratstvo u cjelini nije potaknuto visokim cijenama, prvenstveno ako pogledamo stupanj razvoja zapadnog svijeta, njihov standard i ostalo što ide uz to. Također kod nas bi se već moglo govoriti da sve veća većina ljudi pribjegava ilegalnim sadržajima zbog visoke cijene istih, ali na globalnoj razini to je više nekakav trend i produkt napretka tehnologije sa konstantnim naglaskom na brže, jednostavnije i pristupačnije.
heilige
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
nukeman kaže...

da mogu, skinuo bih si i auto sa interneta

Care, arhiva! 





http://www.jutarnji.hr/internet-piratstvo--99-posto-svega-sto-skidamo-je-krada/890306/ 

 a u policiji se nalazi 500 tisuća piratskih CD-ova i DVD-ova koji će biti uništeni.



Auu mogu misliti kako će biti uništeni. Prije preprodani.... 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 1:30 (xZero).
12 godina
protjeran
offline
Stop krivotvorinama i piratstvu

Protivnik sam piratstva, i imam uglavnom sve uredno placeno. No ne zamjeram nekom studentu/skolarcu sto je skinuo Photoshop. Neka se uci, ako svlada vjestine, uz dosta volje i truda, jednog dana ce na istom i zaradjivati, pa ce i kupiti orginal. Ako nema sanse da nauci pa time i zaradi, cemu kupovanje?

Najveci problem su servisi i cijene. No vise servisi. Zasto bi netko placao i 10kn za film ako za to mora skociti do Algoritma npr? Kad dosta lakse preko torrenta skine taj film.

 

Osobno skidam filmove. I glazbu. No uredno bih platio i jedno i drugo da su cijene ok, i da imam neki servis za to. iTunes je odlican, no sta to meni znaci?

Recimo, sve aplikacije na iOS-u i Androidu sam uredno platio. Ali apsolutno sve. Ne volim krasti autore istih radi uglanvom cijene od 0.99$ sto je stvarno mizerija. Autori trebaju biti placeni za svoj trud. No jednako tako, da nemam mogucnosti legalne kupovine istih, sigurno bih skinuo krekane verzije. Jbg. To je uglavnom i razlog zasto filmove skidam. Dajte mi normalnu cijenu, dajte mi odlican servis i nema nikakvih problema, platit cu sve uredno. Software ionako placam i ne bunim se. Sve ima svoju cijenu. No cijena da bih pogledao neki HD film doma od 200kn nije normalna cijena. 

http://www.bug.hr/forum/topic/administriranje-it-sustava/administriranje-ms-2008r2--iis--mssql--pomoc/134484.aspx?page=0&jumpto=2839810&sort=asc&view=flat
 
22 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
ATIRade kaže...

 

Odlično!

68 osoba misli da su cijene previsoke. 6 smatra da nisu.
71 osoba smatra da treba smanjiti cijene.

Ja nigdje nisam rekao da cijene ne treba smanjiti, već upravo suprotno smatram da su neke stvari preskupe. Ja sam samo rekao da previsoke cijene nisu opravdanje za piratstvo. Ako ti je cijena previsoka nećeš kupiti film i  to je to.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
15 godina
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
jumboY kaže...

Protivnik sam piratstva, i imam uglavnom sve uredno placeno. No ne zamjeram nekom studentu/skolarcu sto je skinuo Photoshop. Neka se uci, ako svlada vjestine, uz dosta volje i truda, jednog dana ce na istom i zaradjivati, pa ce i kupiti orginal. Ako nema sanse da nauci pa time i zaradi, cemu kupovanje?

Najveci problem su servisi i cijene. No vise servisi. Zasto bi netko placao i 10kn za film ako za to mora skociti do Algoritma npr? Kad dosta lakse preko torrenta skine taj film.

 

Osobno skidam filmove. I glazbu. No uredno bih platio i jedno i drugo da su cijene ok, i da imam neki servis za to. iTunes je odlican, no sta to meni znaci?

Recimo, sve aplikacije na iOS-u i Androidu sam uredno platio. Ali apsolutno sve. Ne volim krasti autore istih radi uglanvom cijene od 0.99$ sto je stvarno mizerija. Autori trebaju biti placeni za svoj trud. No jednako tako, da nemam mogucnosti legalne kupovine istih, sigurno bih skinuo krekane verzije. Jbg. To je uglavnom i razlog zasto filmove skidam. Dajte mi normalnu cijenu, dajte mi odlican servis i nema nikakvih problema, platit cu sve uredno. Software ionako placam i ne bunim se. Sve ima svoju cijenu. No cijena da bih pogledao neki HD film doma od 200kn nije normalna cijena. 

to sam sve isto ja napisao malo poviše.

15 godina
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
Bukva kaže...

Mislim da o tome koliko ima istine u tome da ljudi ne kupuju filmove&co jer su preskupi, a ne zato jer bi htjeli sve besplatno govori par topica od koji mjesec prije u kojim se govori o uvođenju više-manje simboličnih naknada za korištenje file-sharing servisa / servisa glazbene reprodukcije.

Čim je netko od pružatelja tih usluga i zucnuo o nekih bjednih 5$, već su se svi borci protiv kapitalizma na ovom forumu našli uvrijeđeni zašto bi oni to morali plaćati i da će od sada pa nadalje koristiti usluge nekog konkurentskog besplatnog servisa.

Da, to je ono kad je Grooveshark uveo neku simbolicnu naknadu od 20-ak kuna mjesecno :)

 

Da su stavili kunu godisnje i to bi im previse bilo. Daklem, nije u pitanju visoka cijena usluga/softwarea/igara jer iste mozes kupiti vani po "normalnim" cijenama, vec je u pitanju nas usrani mentalitet gdje se ne cijeni tudji rad i gdje bi sve htjeli imat, a ne bi platili ni kune.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
15 godina
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
ATIRade kaže...

Na Korzu u Rijeci je održana edukativna akcija 'Stop krivotvorinama i piratstvu' koju su zajedno organizirala tijela državne uprave i organizacije koje sudjeluju u zaštiti intelektualnog vlasništva.

 

Više o akciji čitajte na:

http://dnevnik.hr/vijesti/tech/rijeka-odrzana-akcija-stop-krivotvorinama-i-piratstvu.html

 

Što mislite kako riješiti problem krivotvorina?

 

Pitanje za anketu. Smatrate li da su cijene originalnih proizvoda preskupe pa je to uzrok piratstva?

 

Treba spriječiti piratstvo ili ga barem uvelike smanjiti, a u isto vrijeme kod nas su cijene PREVISOKE u odnosu na cijene u svijetu - australija je preskupa, ali ih pratimo u stopu i to nema smisla, općenito po cijenama softvera ... Cijena istog softvera (u većini slučajeva) u SADu je neke cijene, u UK je već skuplje 15-20% dok je kod nas i po 40-50% (a zna biti i više) -- i sad bi morao stvarno biti kreten da opravdavaš tolike marže i carine ...

 

Prvi odgovor ne valja - Ne (cijene nisu previsoke) ne povlači odmah da ljudi žele sve besplatno ... a pogotovo nije suprotni slučaj od toga da su cijene previsoke ...

 

Cijene softvera su kakve jesu -- ne možeš previše sniziti osnovnu cijenu softvera (od developera ili izdavača), ali definitivno treba smanjiti, gotovo anulirati, razliku u cijenama među tržištima koja su neki put udaljena par stotina kilometara, to nema nikakvog smisla i ja tu ekstra cijenu ne želim plaćati

 

P.S. -- kad vidim ovo 'cijene su preskupe' odmah mi facepalm pada na pamet -- a stvarno prečesto to vidim ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 9:01 (Latz).
12 godina
protjeran
offline
Stop krivotvorinama i piratstvu

Nemreš mi reć da 120 kn za album nije previše kada na tom albumu imaš dvije-tri stvari koje ionako stalno čuješ na radiju, a ostalih sedam je smeće stavljeno samo da popuni prostor.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
Langsdorff kaže...

Nemreš mi reć da 120 kn za album nije previše kada na tom albumu imaš dvije-tri stvari koje ionako stalno čuješ na radiju, a ostalih sedam je smeće stavljeno samo da popuni prostor.

A onda si kupi best of <upisi ime izvodjaca> i eto ti.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
15 godina
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
Langsdorff kaže...

Nemreš mi reć da 120 kn za album nije previše kada na tom albumu imaš dvije-tri stvari koje ionako stalno čuješ na radiju, a ostalih sedam je smeće stavljeno samo da popuni prostor.

Pogotovo kad isti album vani najvjerojatnije košta barem trećinu cijene manje (i to sa svim porezima)

 

Ali argument sa 2-3 pjesme mi nikako nema smisla jer su toliko rijetki albumi koji su toliko dobri (bilo kome) da su ti bas sve pjesme (ili minus jedna dvije) odlične ...

 

 

13 godina
offline
Stop krivotvorinama i piratstvu

Ja ću skidati dokle budem mogao. Ne pada mi napamet davati za nešto 100,200kn+ ako ga mogu dobiti besplatno i to samo zato da poodržim proizvođače. Ne pada mi napamet.

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&amp;feature=related
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
Langsdorff kaže...

Nemreš mi reć da 120 kn za album nije previše kada na tom albumu imaš dvije-tri stvari koje ionako stalno čuješ na radiju, a ostalih sedam je smeće stavljeno samo da popuni prostor.

 

Po tom pitanju bi trebalo okrenuti pilu naopako.

 

Zelis da kupim tvoj album na slijepo? Super, ali ako nisi prodao 100 000 primjeraka u 6.mjeseci, vracas ljudima pare.

 

Tolika hiperprodukcija smeca je isto tako neodrziva kao i ovolika stopa piratstva. Tko stiti mene po tom pitanju? ZAMP?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
protjeran
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
tnakir kaže...

A onda si kupi best of <upisi ime izvodjaca> i eto ti.

Jedini problem s ovime je to kaj za taj best of izvođač treba imati nekoliko albuma iza sebe.

 

syncmaster245b kaže...

 

Po tom pitanju bi trebalo okrenuti pilu naopako.

Zelis da kupim tvoj album na slijepo? Super, ali ako nisi prodao 100 000 primjeraka u 6.mjeseci, vracas ljudima pare.

Tolika hiperprodukcija smeca je isto tako neodrziva kao i ovolika stopa piratstva. Tko stiti mene po tom pitanju? ZAMP?

Moram priznati da nisam skužio što želiš reći.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
15 godina
offline
Re: Stop krivotvorinama i piratstvu
Langsdorff kaže...

Moram priznati da nisam skužio što želiš reći.

 

Nema veze, laprdam rano ujutro prije kave {#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice