Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depresije

poruka: 20
|
čitano: 4.081
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depresije

Profesor Christopher Ferguson sproveo je istraživanje sa ciljem otkrivanja uticaja igranja nasilnih igara na agresivno ponašanje, neprijateljska osećanja i depresiju.

 

Ispitanici su bili podeljeni u četiri grupe, pri čemu su pripadnici prve igrali Hitmana, druge Call of Duty, treće Madden, nenasilnu igru, dok oni iz četvrte uopšte nisu igrali.

 

Da bi utvrdili uticaj igranja nasilnih igara, ispitanici su podvrgavani standardizovanom testu čiji je cilj bio da kod njih izazove frustraciju.

 

Istraživanje je pokazalo da kratkoročno izlaganje nasilnim igrama nema nikakvog efekta na ispitivane parametre, dok je nakon produženog izlaganja nivo agresija takođe ostao isti, ali je nivo neprijateljskih osećanja i osećaja depresije nakon stresnog iskustva bio smanjen.

________________

Izvor: GamePolitics

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 1:24 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depresije

Ma svako malo vode nekakve istraživanja,već mi ih je puna kapa.

alrighty then
 
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depresije

Hebo ih COD, daj im da igraju Doom 3, F.E.A.R, i takve horore.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depresije

  Znam da je fake, ali zbog nečega je poludio na kompu.

 

 

 

 

xFire: ivan996
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2010 7:44 (xxCROsainTxx).
 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depre
xxCROsainTxx kaže...

 

 

 

 

 Ako nekome treba pomoć onda je upravo taj dječak. To je čista bijes od ovisnosti o cod2. Osobno volim igre no mislim da ovaj dječak treba mali odmor od cod2. On doslovno ne zna što će osim igrati cod. Mogao je pročitati neku kmjigu ili raditi nešto korisno na kompjuteru. Naučio je dobro igrati cod i što će sada. Od igranja coda se ne može živjeti.

 

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 8:43 (captain_soap_McTawish).
14 godina
offline
RE: Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depre
xxCROsainTxx kaže...

 

 

 

 

 

Debeli FAKE. Bilo vec na forumu rasprava o tome....gluma i preseravanje.

 

P.S.

 

Moze mi autor teme dati link do toga znanstvenoga rada o "nasilnim igrama te njihovom uticaju na stres i depresiju"?

 

Hvala!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
protjeran
offline
RE: Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depre
Mene nasilne igre opustaju, no ne horrori, samo nasilne. Kada sam bijesan (nesto izgubim vamo tamo) zaigram singularity i budem sretan. Nevidim sta je lose se zabaviti no svakome je stil zabave drugaciji, to sto su neki polu retardirani boli me briga!
Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
15 godina
offline
RE: Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depre
Daniman123 kaže...
Mene nasilne igre opustaju, no ne horrori, samo nasilne. Kada sam bijesan (nesto izgubim vamo tamo) zaigram singularity i budem sretan. Nevidim sta je lose se zabaviti no svakome je stil zabave drugaciji, to sto su neki polu retardirani boli me briga!

  Ja igram cod4 za gušt, poslije škole ili navečer.

Ništa za klanove/sate ili slično nego samo za gušt i opuštanje (?!)

I do what I must because I can
13 godina
neaktivan
offline
Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depresije

Dosadni su više sa tim istraživanjima. Ovaj profesor ovo, onaj profesor ono. Ma gonite se u rodni kraj.

Uzmu nekoliko ispitanika i podvrgavaju ih nekakvim svojim glupavim testovima i onda donose neke zaključke o svim igračima, kao da smo neka nova vrsta majmuna. I baš me zanima kako to izazovu stres i bijes kod ispitanika koji zna da je to samo test? Tko upće plaća te debile da to istražuju?

Bolje da istražuju koliko politika utječe na bijes i stres kod naroda; koliko žuta štampa ispire mozak ljudima, a pogotovo mladima; koliko reality show-ovi i svi njihovi derivati zaglupljuju naciju; koliko Ava, Simona i Maja svojom glupošću nazaduju čitav ljudski rod, a ipak ih svakodnevno imamo prilike gledati na našim malim ekranima.

Ima tu puno većih čimbenika koji bi čovjeka mogli natjerati da postane nasilan nego igranje video igara.

Ako se u nama krije skriveni talenat, onda se jako dobro sakrio
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depre
Weky kaže...

Hebo ih COD, daj im da igraju Doom 3, F.E.A.R, i takve horore.

DA, i koja je razlika? Sve su to igre... Opušta me jednako HoN, WoW, MW2, NFS, FEAR.

 

Well, zapravo u jednom imaš pravo... Nakon pola sata Doom 3 počinješ imati nasilne emocije... Hebo ih flashlight, DI JE PROKLETI NIGHTVISION????!!!???

Every hole is a goal!
16 godina
online
RE: Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depre
win32 kaže... 

Debeli FAKE. Bilo vec na forumu rasprava o tome....gluma i preseravanje.

 

P.S.

 

Moze mi autor teme dati link do toga znanstvenoga rada o "nasilnim igrama te njihovom uticaju na stres i depresiju"?

 

Hvala!

  Na sajtu Texaskog A&M International Universityja je dostupna samo objava za štampu sa ukratko opisanim postupkom i rezultatima istraživanja (i određenom ogradom da bi pronađenu korelaciju trebalo dodatno istražiti) i uputstvo da se za dodatne informacije obratimo profesoru Fergusonu na priloženi mail (navedeni su i telefon, kao i radno vreme i lokacija kabineta, pa, ako je neko u SAD, može i lično da ode kod njega Smijeh).

16 godina
offline
Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depresije

Naravno da pomažu kod depresije - daj malo ekipi da se ispuca i odmah je bolje hehe Belji se

 

Ko da sam jednom došao doma s posla nervozan i onda se malo iskalio na kakvom FPS-u.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depresije

Mislim da igre za riješavanje stresa imaju smisla jedino ako su kao singleplayer, jer multiplayeri zbog svojjih problema znaju više izluditi ljude nego opustitiBelji se To je najgore, dođeš kući umoran u pališ najdražu online pucačinu pa te prvo hebe veza, pa ti se igre rushi, pa te bugovi zezaju, pa onda ulete cheateri...totalno opuštajuće Cool 

Stoja
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depre
Katana kaže...

  Ja igram cod4 za gušt, poslije škole ili navečer.

Ništa za klanove/sate ili slično nego samo za gušt i opuštanje (?!)

 

Ovo si rekao kao da igranje u klanu ne može biti gušt i kao da se igranje u klanu svodi na nekakvu potrebu za dokazivanjem... Mogu ti samo reći da igranje u klanu može biti vrlo zabavno pa i onda kada gubiš, a natjecateljski duh nije ništa loše.

 

Što se tiče istraživanja, zar nismo imali nedavno istraživanje po kojem su nasilne igre dobre jer možemo puno korisnih stvari iz njih naučiti?

 

Dobro je za stres, živce i depresiju prošetati prirodom...

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 12:24 (Minoza).
14 godina
offline
Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depresije

Kad si zivcan onda gta upalit i rokat po ljudima,vozit ko kreten i zabit se u frajera i slicno..Meni je pomoglo kada sam iz skole  dosao jer mi je profesor dao jedan a nije bilo fer(nesjecam se razloga) i lud bio,htio nesto potrgat,ubit ili nesto,ali sam upalio samo gta 4 i rokao po ljudima,10 minuta i ja normalan.

xfire:hole3store |LoL EU: Cro Fake |msn: musared@hotmail.com |PM: "on"
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depresije

Ja sam to znao i prije... Po sebi.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depre

te igre vise manje stvaraju stres bas zato sta si naveo "Horrore"

[url=http://"http://www.mybannermaker.com/link.php?nurl=http%3A%2F%2Fbelisce-gaming.ucoz.com%2F"][img width=400 height=49]http://img3.imageshack.us/img3/8711/mybanner4a32b4bfe5e10.pn
14 godina
offline
RE: Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depre
pisalo je isto da ako igraš takve igre, nije dobro, zbog ociju ili sta ja znam, ali onda nemas nocne more, tj. mozes ih kontrolirat... :9
Loši stari komp... na izmaku snaga :P
14 godina
odjavljen
offline
RE: Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depre
FrightMare kaže...

te igre vise manje stvaraju stres bas zato sta si naveo "Horrore"

  Vidiš ja taj osjećaj horora i stresa obožavam.

Isto kad bih igrao klanski COD4 4vs4 i ja ostanem jedini preostali na njih trojicu i na meni je da rješim to kako god znam i umijem.

Taj osjecaj nelagode obozavam.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
15 godina
odjavljen
offline
Studija:nasilne igre pomažu kod stresa i depresije

Pa da, bolje da 12godišnjaci mlate bejzbol palicama u igrama nego u školi.

 

Sad bi mogao uletjeti post od "našeg" Jacka Thompsona.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice