Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja)

poruka: 15
|
čitano: 5.590
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja)

Dragi moji BUG-ovci... Prije nego krenem govoriti o trećem Sajmu informacijskih tehnologija koji će se sutra i prekosutra održati u Širokom Brijegu (Bosna i Hercegovina), dužan sam uputiti VELIKU kritiku  prema redakciji BUG magazina.

 

Naime, slučajno ili ne, BUG-ovci niti jednom jedinom riječju nisu najavili ovogodišnje (jednako kao ni dva prethodna izdanja) izdanje ovog sajma koji je jedinstven u Bosni i Hercegovini (vjerujem i šire).

 

Smatram da je to veliki propust BUG-ove redakcije koji će članovi iste, nadam se u što skorijem roku, ispraviti.


Svima nama je dosta piskaranja o Appleu i sličnim temama i željni smo priče o temama i događajima koji su nam "bliskiji".

 

---

 

E sad malo o Sajmu...

 

Naime, sutra i prekosutra (četvrtak i petak, 26. i 27. travnja) u širokobriješkom hotelu "Park" čeka nas treće izdanje Sajma informacijskih tehnologija, središnjeg IT događaja u Bosni i Hercegovini. Osim velikog broja izlagača, ove godine pripremljen je bogat edukativni program koji će kroz dvodnevni raspored biti prožet raznim predavanjima o aktualnim zbivanjima u IT industriji.

 

Uz sveprisutne teme kao što su informatičko obrazovanje, online oglašavanje, pristup Internetu te poslovne aplikacije, na ovogodišnjem sajmu posebna pozornost bit će usmjerena na razvoj mobilnih aplikacija i oglašavanje preko mobilnih uređaja.

 

Također, jedna od najaktualnijih tema bit će proces legalizacije softvera u BiH (o čemu smo raspravljali u jednoj od BUG-ovih forumskih tema).

 

Pored svega nabrojanog, djelatnici Microsofta BiH (Enis Šahinović) premijerno će predstaviti Windows 8, a velika pozornost bit će posvećena mogućnostima korištenja Open Source softverskih rješenja (Marin Bjeliš, B.Sc.E.E. i AdrianGoll, RHCE, Nimium Zagreb).

 

I ove godine, Sajam informacijskih tehnologija organizira udruga građana UPIT iz Širokog Brijega, a više detalja o samom sajmu možete pronaći na službenoj web stranici sajma: www.sit.ba

 

---

 

Program sajma:

 

Četvrtak, 26. travnja

12:00 - Otvaranje

12:30 – doc.dr. Željko Stojkić, Fakultet strojarstva i računarstva Mostar i Blago Čuljak, FEAL grupa - predavanje na temu: Primjena virtualnih, mobilnih i web aplikacija, kroz integraciju poslovnica FEAL grupe - Praktična iskustva u implementaciji projekta

14:15 – Nikica Bevanda, Katarina Mostar - predavanje na temu:  Legalizacija softvera u BiH – naučite razlikovati licence!

15:00 – Enis Šahinović, Microsoft BiH - predavanje na temu: Windows 8 - OS bez kompromisa

16:00 - Ivona Milas, iStudio BiH - predavanje na temu: Način i prednosti oglašavanja putem društvenih mreža i aplikacija

17:00 - Ornela Bilušić i Igor Brkić, AvaCom Mostar - predavanje na temu: Edukacijski centar AvaCom Group 

 

Petak, 27. travnja

 

11:00 - Nada Hadžimehić, Asocijacija informatičara BiH - predavanje na temu: Stanje informatičke pismenosti u Bosni i Hercegovini

12:00 - Marin Bjeliš, B.Sc.E.E. i AdrianGoll, RHCE, Nimium Zagreb - predavanje na temu: Open source zaštita informacijskih sustava

13:00 - Gordan Zovko, grafički dizajner, Connect Mostar - predavanje na temu: Oglašavanje na Internetu pomoću Google-a, Facebook-a i e-maila

14:00 - Ivan Skoko, ScreenFire Mostar - predavanje na temu: Direktni marketing s dopuštenjem

15:00 – Ismir Musić, Sales Manager, MarkIn - predavanje na temu: Primjena mobilnih aplikacija u promotivne (marketinške) svrhe

16:00 - Ivan Gašpar i Tomislav Perković, Radio Kupres - predavanje na temu: Radio Workstation - Softversko rješenje za automatizirano upravljanje programom radio postaja

16:30 - Roberta Kapsalis, International association of mobile digital artists - iAMDA - predavanje na temu: Najstarije svjetsko računalo - ANTIKYTHERA MEHANIZAM (Inspiracija iz antike za uspješniju budućnost)

17:00 - Zatvaranje Sajma

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2012 19:40 (cro_blue).
Moj PC  
8 0 hvala 5
16 godina
offline
Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja)

Kad već neće BUG-ovci, ja ću vam prenijeti što se to sve danas dogodilo na prvom danu SIT-a...   {#}

 

---

 

U četvrtak 26. travnja u hotelu Park u Širokom Brijegu svečano je otvoren treći Sajam informacijskih tehnologija - SIT 2012. Uz izlagače, predavače i goste, ovogodišnjem SIT-u prisustvovali su također predsjednik vlade Zapadnohercegovačke županije, Zdenko Ćosić, načelnik općine Široki Brijeg, Miro Kraljević, direktor Regionalne razvojne agencije za ekonomski razvoj (REDAH), Ivan Jurilj te predstavnik iz Ministarstva obrazovanja, znanosti, kulture i sporta ŽZH, Josip Primoraca koji su se obratili okupljenim ljubiteljima informacijskih tehnologija.

Naposljetku, prisutnima se obratio predsjednik Udruge Upit te glavni organizator, Marko Zeljko, koji je Sajam informacijskih tehnologija 2012 proglasio otvorenim, pri tom se zahvalivši svima na pomoći oko organizacije Sajma, ovogodišnjim sponzorima i partnerima, te je posebno pohvalio mlade volontere koji svake godine daju veliki doprinos u organizaciji Sajma. Svečanost otvaranja dodatno su uljepšale i apsolutne državne prvakinje - mažoretkinje Široki, koje svake godine mame osmijeh na lica prisutnih gostiju.

Nakon svečanog otvaranja, posjetitelji su mogli poslušati zanimljiva i poučna predavanja. Na samom početku, predavanje su održali doc. dr. Željko Stojkić s Fakulteta strojarstva i računarstva Sveučilišta u Mostaru te Blago Čuljak iz FEAL Grupe. Na ovogodišnjem SIT-u predavač Microsofta BiH, Enis Šahinović, predstavio je novi operativni sustav - Windows 8. Vrijedi još istaknuti i predavanje Ivone Milas iz iStudia BiH, koja je govorila o oglašavanju na društvenim mrežama i aplikacijama.

U izložbenom prostoru Sajma, posjetitelji su se mogli prijaviti za informatičku edukaciju Udruge Upit, pogledati nove proizvode iz svijeta IT-a na štandu mostarske tvrtke Katarina d.o.o. te vrijedi istaknuti i štand predstavnika Mozille BiH, na kojem su posjetitelji mogli na laptopu, mobitelu te tabletu isprobati nove inovacije iz Mozille.

I sutrašnji program bit će obilježen zanimljivim predavanjima, a sve počinje već od 11 sati predavanjem o informatičkoj pismenosti građana BiH.

Marko Zeljko, organizator Sajma Marko Zeljko, organizator Sajma
Na otvaranju... Na otvaranju...
Političari... Političari...
Upoznavanje s temama predavanja na Info pultu Upoznavanje s temama predavanja na Info pultu
Predavanja o nečemu... :) Predavanja o nečemu... :)
Legalizacija softvera jedna je od gorićih tema... Legalizacija softvera jedna je od gorićih tema...
Društvene mreže su dobile svoje mjesto... Društvene mreže su dobile svoje mjesto...
...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2012 0:17 (cro_blue).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja)

A gdje si gradonacelnika uhvatio jbte :D Bilo je edukativno, i sutra se također ide, samo problem je sto radim do 4 :D. I bravo na temi !

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja
Gozz kaže...

A gdje si gradonacelnika uhvatio jbte :D Bilo je edukativno, i sutra se također ide, samo problem je sto radim do 4 :D. I bravo na temi !

Hahaha... JBG... Dobio sam službene fotke pa nisam mogao birati tko će biti na njima!

 

Što se tiče sutrašnjeg dijela predavanja, bit će stvari koje su zasigurno vrijedne pažnje. Žao mi je što neću stići na predavanje o OpenSource rješenjima u poslovanju koje je na rasporedu od podne, ali ću zato stići (hehe... i to zato jer moram) na svoje predavanje u 16 sati o Radio Workstationu, softverskom all in one rješenju za upravljanje rada na radio postajama.

 

Dakle, bit će svega pomalo, a ako tko ima vremena i mogućnosti da dođe, neka to svakako i učini! {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja
cro_blue kaže...
Gozz kaže...

A gdje si gradonacelnika uhvatio jbte :D Bilo je edukativno, i sutra se također ide, samo problem je sto radim do 4 :D. I bravo na temi !

Hahaha... JBG... Dobio sam službene fotke pa nisam mogao birati tko će biti na njima!

 

Što se tiče sutrašnjeg dijela predavanja, bit će stvari koje su zasigurno vrijedne pažnje. Žao mi je što neću stići na predavanje o OpenSource rješenjima u poslovanju koje je na rasporedu od podne, ali ću zato stići (hehe... i to zato jer moram) na svoje predavanje u 16 sati o Radio Workstationu, softverskom all in one rješenju za upravljanje rada na radio postajama.

 

Dakle, bit će svega pomalo, a ako tko ima vremena i mogućnosti da dođe, neka to svakako i učini! {#}

Ja posle posla svakako dolazim, ne propušta se ništa :D

15 godina
neaktivan
offline
Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja)
Dobro ekipa,jeste slusali moje predavanje?

Also known as Blago Culjak...
Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja
Haha... Pa ja vidim da si mi odnekud poznat, ali se nisam mogao sjetiti otkud?! :D Super... Drago mi je što je Feal grupa prepoznala i implementirala brojne aktualne IT trendove u svoj sustav poslovanja. Premda malo podugačko, pomno sam poslušao cijelo predavanje i "ukrao" par ideja. Svoje sam predavanje "skresao" na svega 20-ak minuta, ali se nadam da je sve bilo dovoljno jasno. :)
...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
offline
Re: Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja
Smooth Operator kaže...
Dobro ekipa,jeste slusali moje predavanje?

Also known as Blago Culjak...

Eh da san zna za to bija bi sto posto dosa :P malo zayebavat :)

Btw drugi put kad se vidimo ocekujem autogram :)

 

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja
Ako si za razmjenu ideja,slobodno navrati kad budes nailazio.

A ti Tomislave odavno dolazis amo samo nikad doc...:-)
Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
12 godina
offline
Re: Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja
tnakir kaže...

Eh da san zna za to bija bi sto posto dosa :P malo zayebavat :)

Btw drugi put kad se vidimo ocekujem autogram :)

 

De, nemoj mi još reći da si i ti bio i da smo se očešali ramenima a ni pozdravili{#}

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
16 godina
offline
Re: Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja
Činoi se da je nas dosta bilo tamo, ali nitko ni za koga nije znao. :)
...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
offline
Re: Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja
Čini se da je nas dosta bilo tamo, ali nitko ni za koga nije znao. :)
...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja
Ranko Kukumar kaže...

 

De, nemoj mi još reći da si i ti bio i da smo se očešali ramenima a ni pozdravili{#}

U tnakir, imaš i groupija.... {#}

 

idući put svi poći s avatarima na majici!{#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
16 godina
offline
Re: Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja
Smooth Operator kaže...

U tnakir, imaš i groupija.... {#}

 

idući put svi poći s avatarima na majici!{#}

Haha... {#}

 

Moj bi avatar definitivno bio pojava gdje god bi se pojavio s takvom majicom! {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
12 godina
neaktivan
offline
Treći SIT u Širokom Brijegu (26. i 27. travnja)

Očito nas dosta bilo, ali da šteta što nitko nikog nezna...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice