Windows na samo 14% uređaja

poruka: 39
|
čitano: 5.450
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Windows na samo 14% uređaja

Microsoft je danas priznao da se tržište promijenilo. Iako drže 90% tržišta PC-ja, od ukupnih uređaja drže samo 14% tržišta, rekao je danas Microsoftov COO Kevin Turner u Washingtonu.

 

http://www.computerworld.com/s/article/9249709/Microsoft_gets_real_admits_its_device_share_is_just_14_?source=CTWNLE_nlt_msft_2014-07-14

Life is too short to remove USB safely
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows na samo 14% uređaja

Ništa novo, obzirom koliko je naraslo tržište tableta i smartphona. Oni su na starom a do sada su najveći profit ostvarili od firmi a tako će se nastaviti i u budućnosti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja

@ hrvooje,

to nije priznanje, to je stara činjenica, razlika je samo dali se npr broje mobiteli-smartphone-i ili koja je današnja definicija računala-PCa desktop-PCa itd... Dok su mobiteli bili samo mobiteli,..btw, upravo taj segment, mobilno tržište je ono u što su posljednje dvije godine MS+Canonical krenuli svim snagama (MS jer je to tržište daleko veće od starok PC-desktopa gdje ionako dominira, Canonical, jer je recimo pametan, samo nikako da uspije kao npr Android).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
phoenix2003 kaže...

Ništa novo, obzirom koliko je naraslo tržište tableta i smartphona. Oni su na starom a do sada su najveći profit ostvarili od firmi a tako će se nastaviti i u budućnosti.

A meni nije bas previse jasno kakvu prednost ima windows u poslovno okruzenju.

Jasno mi je da se skoro sav softver(kod nas, za manje/srednje firme) vrti iskljucivo na windowsima, pocevsi od officea pa da "specijaliziranih" softvera koji te firme koriste.

Meni osobno bacanje novca u vjetar i bolje bi bilo da pola novca (manje/vise) koji trose za licenciranje windows server i desktop izdanja doniraju nekoj distribuciji linuxa/bsd-a i koriste nesto od toga. Puno lakse odrzavat i raditi s time.

Primjerice ovaj kupus s kasama i racunima, zar je tako tesko bilo napraviti custom verziju debiana sa svim potrebnim za rad samog softwera, doc klijentu, instalirat i imat okolinu koju mozes kontrolirat i predvidjet sve zivo.

Nisam nimalo impresioniran s ovima sto sam do sad vidio.

Jednostavno ne vidim prednost/prakticnost windowsa nad ostalim OS-evima. Nekad windows uzeo maha i sad zbog udjela svi ga se drze ko pijani plota.

 

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
14 godina
offline
Windows na samo 14% uređaja

Jao, sad će ihush da se raspali!!!{#}{#}

I ja dijelim tvoje mišljenje ali moraš znati da većina korisnika ipak ne zna koristiti Linux bez obzira na njegov napredak a tu je podrška za korisnike Windows-a i njihov moćni lobi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 22:46 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
phoenix2003 kaže...

.. većina korisnika ipak ne zna koristiti Linux bez obzira na njegov napredak a tu je podrška za korisnike Windows-a i njihov moćni lobi.

 -baš i ne... većina koristi linux, svakodnevno, dal u mobitelu ili mediaplayeru/iptv i sl.., bez da išta o tome znaju i to ih ne spriječava u korištenju. To tržište je daleko veće od PC tržišta, to je stvarna većina. Istina i ta većina je vjerojatnije čula za windowse, nego za neki linux/distru, pa čak možda kad klikaju (ili ''prstičaju'') po androidu misle da je i to windows, al neki 'kineski'...{#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows na samo 14% uređaja

O ovome smo već raspravljali ali da još jednom kažem. Linux u državne organe može ući samo preko političke odluke, onako kako je tu ušao i Microsoft. U privatne firme može ući samo ako to njihovi rukovodioci znaju iskoristiti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows na samo 14% uređaja

Ova vijest je ono što ja govorim cijelo vrijeme.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
g12356 kaže...

Ova vijest je ono što ja govorim cijelo vrijeme.

 ooo-kkkeeej. (onako neuvjerljivo..{#})

Dalke, ti govoriš ono što govore CEO/COO..-i MSa, što vijest prenosi ili ...

gdje ti to cijelo vrijeme govoriš da win drži 90% PCja, i 14% ukupnih 'chipoida'? ili govoriš da je MS u krizi, još malo pa ključ u bravu? Khm, da. OK, next..

 

zapravo ono što me zbunjuje na kvadrat, ''tko'' se bavi MSom (i njegovim problemima), 'zagriženi pingvini'? (uz dužno poštovanje @ hrvooje, on nije zagriženi, on je samo realni pingvinec). Mene bi se lako moglo svrstati na suprotnu MSovu stranu, pa opet ne pratim izjave ''nekih tamo direktorćića, za neki blogić...'', kao što ne pratim kakve gaće je noćas imala Paris Hilton (ili nije..). Što imam od te vijesti? (osim što me lovi žgaravica od novog (po 58-mi put) najavljenog startmenija i buttona!! pa čak i povratka windowsa u windowse..) Tamagući OS umejsto WS/DE, razumijem razloge (ogromno tržište, u kojem su samo mala girica), 'i ja bi na njihovom mjestu'.. ali nisam, pa mogu (samo) žgaravičasto pljuckati po tom uber-fičeru. Al' što pingvine vuče u te vode? (teme). Nedokučivo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
ihush kaže...

 ooo-kkkeeej. (onako neuvjerljivo..{#})

Dalke, ti govoriš ono što govore CEO/COO..-i MSa, što vijest prenosi ili ...

gdje ti to cijelo vrijeme govoriš da win drži 90% PCja, i 14% ukupnih 'chipoida'? ili govoriš da je MS u krizi, još malo pa ključ u bravu? Khm, da. OK, next..

 

zapravo ono što me zbunjuje na kvadrat, ''tko'' se bavi MSom (i njegovim problemima), 'zagriženi pingvini'? (uz dužno poštovanje @ hrvooje, on nije zagriženi, on je samo realni pingvinec). Mene bi se lako moglo svrstati na suprotnu MSovu stranu, pa opet ne pratim izjave ''nekih tamo direktorćića, za neki blogić...'', kao što ne pratim kakve gaće je noćas imala Paris Hilton (ili nije..). Što imam od te vijesti? (osim što me lovi žgaravica od novog (po 58-mi put) najavljenog startmenija i buttona!! pa čak i povratka windowsa u windowse..) Tamagući OS umejsto WS/DE, razumijem razloge (ogromno tržište, u kojem su samo mala girica), 'i ja bi na njihovom mjestu'.. ali nisam, pa mogu (samo) žgaravičasto pljuckati po tom uber-fičeru. Al' što pingvine vuče u te vode? (teme). Nedokučivo.

A i ti se čudiš ko pura dreku....

 

Svjetsko nogometno prvenstvo je gotovo, celebrity-i nešto štrajkakju, Zoki je napravio najpametniju stvar za svoju stranku (uzeo time out), još se nisu dogovorili oko procjene zgrade u Planinskoj. I što da čovjek komentira, po čemu da pljucka (dinamo je tek započeo s Eurokalvarijom)??? Daj neki hint....

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
mario.L_hr kaže...
.. (dinamo je tek započeo s Eurokalvarijom)??? Daj neki hint....

 ma, da.. (pure i cowboyi, ništa od svega).{#}

-btw, kalvarija je nešto što ipak traje, traje.. dinamov izlet je kratak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
mario.L_hr kaže...

I što da čovjek komentira, po čemu da pljucka (dinamo je tek započeo s Eurokalvarijom)??? Daj neki hint....

HTV HD?! {#} Dok ga Miro ne locka! {#}

ihush kaže...

 ma, da.. (pure i cowboyi, ništa od svega).{#}

-btw, kalvarija je nešto što ipak traje, traje.. dinamov izlet je kratak.

Cowboy je doživio havariju ,baš kad sam otkrio temu .... {#}

 

Čekaj malo ,možda prođe ,barem jednog protivnika ... {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
13 godina
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
ihush kaže...

 ma, da.. (pure i cowboyi, ništa od svega).{#}

-btw, kalvarija je nešto što ipak traje, traje.. dinamov izlet je kratak.

Još si krenuo i podhebavati. Na kauboja sam i zaboravio.{#}

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
Windows na samo 14% uređaja

Windowsi su nebitni. Koriste se samo za mrljenje po njima na poslu i punjenje istih sa slikama sa fejzbuka i neš malo office i outlook. Kod kuće ljudi koriste mac-ove, mobitele, tablete. Ajde jedina vjerna publika su gameri. Jbg moraju. {#}

 

 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
kizo2703 kaže...
..

Čekaj malo ,možda prođe ,barem jednog protivnika ... {#}

 e, da.. idem uplatiti EUjackpot, šanse su slične...

Kad smo već renejmali temu (u što se događa...), revijalno nastavak, šteta cowboya (i negove tankoćudnosti u ophođenju). To je bila prilika da ono što mi se ne da, dobijem iz prve ruke. Ipak ostaje staro pravilo, ako nešto treba napraviti, sjedni i napravi (jer drugi nitko neće), pa možda nakon ljetnog krečenja i pretumbavanja, složim i taj uber stroj  .. ili su šanse i dalje jednake dinamovim, vidli bumo...

 

Do tad će već i MS već bankrotirati i opensourceati windoze pa će biti nekog izbora. Neki plan je kupiti jeftin uređaj s 'free Osmicom' i copypasteati ga na HDD, pa cowboya prupitati da mi rekompilira button + gnome classic ili barem da intelovu HD4000 (vga-deaccelerator) pretvori u SLI (jer ako je dvije ili 4 jezgre.. zašto nebi bio sli-quad-VGA..{#}) pa da zavrtim krizu na atomćiću s 1GBom, možda sve na nekoj Lumiji. To cowboy sigurno može lijevim palcem bez linkera, samim brikanjem BIOSa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
Ante kaže...
phoenix2003 kaže...

Ništa novo, obzirom koliko je naraslo tržište tableta i smartphona. Oni su na starom a do sada su najveći profit ostvarili od firmi a tako će se nastaviti i u budućnosti.

A meni nije bas previse jasno kakvu prednost ima windows u poslovno okruzenju.

Jasno mi je da se skoro sav softver(kod nas, za manje/srednje firme) vrti iskljucivo na windowsima, pocevsi od officea pa da "specijaliziranih" softvera koji te firme koriste.

Meni osobno bacanje novca u vjetar i bolje bi bilo da pola novca (manje/vise) koji trose za licenciranje windows server i desktop izdanja doniraju nekoj distribuciji linuxa/bsd-a i koriste nesto od toga. Puno lakse odrzavat i raditi s time.

Primjerice ovaj kupus s kasama i racunima, zar je tako tesko bilo napraviti custom verziju debiana sa svim potrebnim za rad samog softwera, doc klijentu, instalirat i imat okolinu koju mozes kontrolirat i predvidjet sve zivo.

Nisam nimalo impresioniran s ovima sto sam do sad vidio.

Jednostavno ne vidim prednost/prakticnost windowsa nad ostalim OS-evima. Nekad windows uzeo maha i sad zbog udjela svi ga se drze ko pijani plota.

 

 

 

Budući da mi je otac izvršni direktor malog preduzeća koji se bavi fiskalizacijom (u BiH, ne u Hr ali je generalna ideja ista) daću ti odgovor na ovo pitanje:

 

1.) Korisnici često na tim PCijevima koriste druge programe i NE ŽELE da traže alternative za te programe iako je to vrlo jednostavno

2.) OBUKA - Jedva su naučili račun/otpremicu na windowsu izdat a sad trebaju preć na linux, zaposlenicima manjih trgovina/stručnih radnji je veoma teško navigirat windowsom iako im se to 4-5 puta objasni

3.) Troškovi održavanja 2 verzije programa (linux i windows) jer sigurno nikad nećeš sve klijente nagovorit da pređu na linux ili se suočavaš sa padom prometa

4.) Menadžmet/računovodstvo i finansije i sl. velikih klijenata zna radit sa windowsima i apsolutno ih drugi sistemi/solucije ne zanimaju jer bi tad oni trebali da prošire svoje znanje, pogotov kad su sad CITIRAM: "usavršili rad na windowsima". Oni će radije snosit određene dodatne troškove u startu nego trošit svoje vrijeme i trud da nauče novu platformu

5.) Firma u kojoj moj stari radi je manja firma sa 30tak (možda i manje) uposlenika ali opet imaju popriličan broj klijenata, migracija sa windowsa na linux bi sa sobom donijela poprilične troškove (uzmi u obzir da troškove licenciranog windowsa snosi kupac a ne firma tako da nemaju motivacije da snose troškove) izrade programa (R&D), migracije i obuke uposlenika i klijenata

 

Prosječnom korisniku je teško (čitaj nemoguće) preko telefona objasnit da prekopira jedan .txt file iz jednog u drugi folder a tek da promjeni platformu......

13 godina
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
ihush kaže...

Ti si počeo s pričom ko političari pred izbore. {#}

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
ihush kaže...

Do tad će već i MS već bankrotirati i opensourceati windoze pa će biti nekog izbora. Neki plan je kupiti jeftin uređaj s 'free Osmicom' i copypasteati ga na HDD, pa cowboya prupitati da mi rekompilira button + gnome classic ili barem da intelovu HD4000 (vga-deaccelerator) pretvori u SLI (jer ako je dvije ili 4 jezgre.. zašto nebi bio sli-quad-VGA..{#}) pa da zavrtim krizu na atomćiću s 1GBom, možda sve na nekoj Lumiji. To cowboy sigurno može lijevim palcem bez linkera, samim brikanjem BIOSa.

{#}{#}  OMG ...

mario.L_hr kaže...

Ti si počeo s pričom ko političari pred izbore. {#}

Ma ne ,on to misli ozbiljno ... {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2014 22:01 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
ihush kaže...
g12356 kaže...

Ova vijest je ono što ja govorim cijelo vrijeme.

 ooo-kkkeeej. (onako neuvjerljivo..{#})

Dalke, ti govoriš ono što govore CEO/COO..-i MSa, što vijest prenosi ili ...

gdje ti to cijelo vrijeme govoriš da win drži 90% PCja, i 14% ukupnih 'chipoida'? ili govoriš da je MS u krizi, još malo pa ključ u bravu? Khm, da. OK, next..

 

zapravo ono što me zbunjuje na kvadrat, ''tko'' se bavi MSom (i njegovim problemima), 'zagriženi pingvini'? (uz dužno poštovanje @ hrvooje, on nije zagriženi, on je samo realni pingvinec). 

a čuj, kako nemam već jedno 5-6 godina dual boot, a ukućani također ne poznaju windowse (doslovno) ne bi se baš reklo da sam realan, pomalo to graniči s mazohizmom.

 

pročitao sam i objavu microsoftovog CEO-a, svih 3000 riječi. jednostavno, draže mi je čitati takve stvari, nego neke druge, a nemam ni facebook račun pa je možda i to razlog ;)

 

 

Life is too short to remove USB safely
14 godina
offline
Windows na samo 14% uređaja

... a veoma dobro znaju d*kat Android i facebook aplikaciju?! Korištenje software-a pod Linux-om i Windows nema razliku (Gimp, VLC i mnogi drugi da sada ne nabrajam). Jedina razlika je u administriranju OS-a o kojem se radnici ionako ne trebaju brinuti niti neko očekuje da to znaju (osim onih koji su uposleni u tu svrhu). U čemu je razlika da jedna sekretarica ili daktilograf, koji po cijeli dan radi samo pisani tekst, koristi Microsoft Office ili LibreOffice? Za te potrebe tu ne postoji razlika.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja

"Windows na samo 14% uređaja"  ...mislim da se odnosi na sve skupa sa mobitelima, tabletima smart-tv itd.

Ja matori sam počeo brojati verzije DOS-a pa prve windowse i ostao na tom do ovih godina...sad je pomalo kasno za prelazak na neki drugi OS ( nisu godine da se ima vrimena učit ispočetka {#}). Dok sam radio neko vrime sam koristio Linux..ali mi je ostao draži Windows a tablete i mobitele baš radi vida ne preferiram... ( dosta mi je i obični stari mobitel ).

Facebook nikad nisam acc napravio..a ni na ostalim "društvenim" mrežama. Koristim samo desktop računalo i pomalo mi 22" monitor postaje mali ...

 

Radi ovakvih kao ja Windowsi će se održat još godinama... ( dok ne izumremo {#} )

15 godina
neaktivan
offline
Windows na samo 14% NOVIH uređaja

Inače ,kad se spominju postoci ,bilo bi pošteno staviti stvarni prijevod ,a ne onaj ''wannabe'':

 

''Turner's 14% came from a new forecast released last week by Gartner, which estimated Windows' share of the shipped device market last year was 14%, and would decrease slightly to 13.7% in 2014.''

 

Što je ,prevedeno:

 

''Turnerovih 14% proizlazi iz nove prognoze objavljene prošlog tjedna na Gartneru, u kojoj je procijenjeni udio isporučenih Windows uređaja na tržištu prošle godine iznosio 14%, te će se smanjiti na 13,7% u 2014.''

 

A to daje jednu sasvim drugu sliku.

Znači ,dragi naši Linux juzeri i Useri ,14% nije ukupni postotak SVIH Windows uređaja ,već samo novo proizvedenih i isporučenih u 2014.!{#}

 

A s obzirom na ovo ,ako je istinito ,baš me interesira koliki je postotak tih PC-a sa nekim drugim OS-om ,osim Windowsa.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.7.2014 23:50 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja

Ovo je bilo u 2012:

http://www.tomshardware.com/news/linux-windows-microsoft-android-ios,20220.html

 

Tako da svaka iznimka samo potvrđuje pravilo.(Da je Linux naprema windowsu u uzlaznom trendu).Moj članak čak predviđa windowsu rast,ali se taj rast dogodio u obrnutom smjeru.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 0:26 (g12356).
11 godina
neaktivan
offline
Windows na samo 14% uređaja

Mikrosoft na manje od 1% svih crvenih uređaja u svijetu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows na samo 14% uređaja

Isto se moze porediti i mp3 sa ogg vorbis.

mp3 izasao prvi (linux u ovom slucaju)

ogg vorbis malo poslije (windows u ovom slucaju)

 

za medalju je ogg vorbis bolji, kao u ovom slucaju jer je android jedno nevidjeno nestabilno smece ali ljudi su se primili i tesko da ce biti kakav prelazak.

 

volio bih vise windowsa na smartphone platformi, ili bar izbor za sve i jedan smartphone koji operativni sistem da koristimo?
Bilo bi vrijeme za to, zar ne?> 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
kenan.M kaže...

 

Budući da mi je otac izvršni direktor malog preduzeća koji se bavi fiskalizacijom (u BiH, ne u Hr ali je generalna ideja ista) daću ti odgovor na ovo pitanje:

 

1.) Korisnici često na tim PCijevima koriste druge programe i NE ŽELE da traže alternative za te programe iako je to vrlo jednostavno

2.) OBUKA - Jedva su naučili račun/otpremicu na windowsu izdat a sad trebaju preć na linux, zaposlenicima manjih trgovina/stručnih radnji je veoma teško navigirat windowsom iako im se to 4-5 puta objasni

3.) Troškovi održavanja 2 verzije programa (linux i windows) jer sigurno nikad nećeš sve klijente nagovorit da pređu na linux ili se suočavaš sa padom prometa

4.) Menadžmet/računovodstvo i finansije i sl. velikih klijenata zna radit sa windowsima i apsolutno ih drugi sistemi/solucije ne zanimaju jer bi tad oni trebali da prošire svoje znanje, pogotov kad su sad CITIRAM: "usavršili rad na windowsima". Oni će radije snosit određene dodatne troškove u startu nego trošit svoje vrijeme i trud da nauče novu platformu

5.) Firma u kojoj moj stari radi je manja firma sa 30tak (možda i manje) uposlenika ali opet imaju popriličan broj klijenata, migracija sa windowsa na linux bi sa sobom donijela poprilične troškove (uzmi u obzir da troškove licenciranog windowsa snosi kupac a ne firma tako da nemaju motivacije da snose troškove) izrade programa (R&D), migracije i obuke uposlenika i klijenata

 

Prosječnom korisniku je teško (čitaj nemoguće) preko telefona objasnit da prekopira jedan .txt file iz jednog u drugi folder a tek da promjeni platformu......

 

E jako si to dobro srocio. {#}

Kad sam se ja okusao u Linux distroima (a spadam u statisticki informaticki pismeniju grupu, recimo gornja polovica), brzo su mi se ogadili. Za svaku sitnicu idi na forume i trazi odgovore. Pa sudo ovo pa sudo ono, pa tipkaj ovo i ono... Pa iz nekog razloga mi ne ucitava ove drivere, pa iz drugog razloga ne mogu ni tipkati admin password jer nece...

I kad sam odlucio da to ipak nije za mene, da jednostavno ipak nisam dovoljno "informatican" u krvi da se sa svim tim petljam, trebalo mi je jos dva dana da uspijem removati distro jer je doslo do komplikacija...

A sada primjeni to sve na bakicu od 55god koja radi na blagajni i koja lupa po monitoru kad joj racunalo zasteka, ili pak na njezinog sefa koji je također pripadnik starije populacije... {#}

Windows je Windows jer je izasao u pravo vrijeme, i brzo postao intuitivan za korisnike koji nemaju vremena da po par sati tjedno listaju forume u potrazi za komandom koja ce nesto napraviti, a korisnici koji su trenutno jos uvijek statisticka vecina.

Vjerujem da je Linux jako popularan među mlađom populacijom i ljudima koji na ovaj ili onaj nacin, hobi ili posao, imaju dublje razumijevanje istoga. 

Ne mislim ovdje uvrijediti Linux korisnike, dapace, jako je pohvalan Linux koncept i jednoga dana ce uvjerljivo natjerati Microsoft da sagleda svoju poziciju u svijetu i da ovaj gore podatak koji je u naslovu teme izgleda za nas jos i bolje - ali taj dan jos nije stigao. Postoji razlog zasto Linux koristi svega 1% desktop racunala, a taj razlog sigurno nije jer ljudi imaju viska novca pa eto bas nekako vole platiti Microsoftu za nesto sto mogu dobiti drugdje besplatno.

U mojoj okolini je svatko vec probao Linux, i svatko je otisao s njega natrag na Windows. I zasigurno ne jer imaju viska novca. {#} 

Dakle, kako sam bas podcrtao gore, Linux nije za mene, i nije za korisnike koji su ga iskusali i odustali. Sigurno je za nekoga drugoga, ali na zalost, taj "drugi" je tek u tih 1% usera, dok mi ostali cekamo nesto za nas jednostavnije i intuitivnije. {#}

14 godina
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
Ithuriel kaže...
kenan.M kaže...

 

 

 

E jako si to dobro srocio. {#}

Kad sam se ja okusao u Linux distroima (a spadam u statisticki informaticki pismeniju grupu, recimo gornja polovica),... Pa sudo ovo pa sudo ono, pa tipkaj ovo i ono...

Pročitao sam ovo i ni riječ više!!!{#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows na samo 14% uređaja
phoenix2003 kaže...

Pročitao sam ovo i ni riječ više!!!{#}

 

Bravo za tebe, lijepo sto si to podijelio s ekipom. {#}

16 godina
neaktivan
offline
Windows na samo 14% uređaja
@ithuriel
smatram se nadprosjecnim vozacem sa godisnje 50ak k km.sjeo ja tako u avion pa ovaj gumb pa onaj gumb. Avion je kriv sto nije poletio,a ne moje neznanje. Avion mi se uskoro zgadio i vratio sam se il sturmovniku II.

Moze lock teme, dovoljna kolicina izrecenih gluposti je dosegnuta
Life is too short to remove USB safely
 
3 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows na samo 14% uređaja

Ne znam koji je tvoj problem, ja pokusavam dati svoje misljenje zasto je Linux i dalje na svega 1% desktop racunala. Ocito onih 99% prosjecnih usera ipak ima neki problem oko Linuxa, dok taj problem nisu imali s Windowsom.

Tvoj sarkazam je u najmanju ruku nekonstruktivan, ako ne i bezobrazan. 

 

Analogija ti je besmislena jer prosjecni vozac automobila ne prijeđe 50km godisnje. Kada netko kaze da spada u gornju polovicu korisnika automobila, to znaci da godisnje prijeđe vise od polovice svih koji voze automobil - no to ne govori o njegovom poznavanju inzinjeringa ispod haube.

Kada sam rekao da spadam u gornju polovicu korisnika racunala, to znaci da koristim racunalo vise od polovicnog prosjeka, u koji spadaju i ljudi koji ga upale jednom tjedno. Ponavljam, mi smo prosjecni useri koji "puno voze automobil, ali ne znaju previse sto je ispod haube", a to je ipak onaj svakodnevni "mali korisnik" na koje Linux niti nije ciljao. Za sada. 

 

O tome sam govorio kad sam rekao za prosjek. Kao sto ljudi koriste mikrovalnu i zamrzivac a nemaju pojma kako oni funkcioniraju (oni samo okrenu prekidac i to radi - mikrovalna ugrije a hladnjak cuva hranu od propadanja), tako isto vecina korisnika racunala zeli samo "okrenuti prekidac" kao na mikrovalnoj i odraditi ono za sto im je racunalo namijenjeno - a to ne ide tako s Linuxom.

Linux je zamrzivac gdje moras utipkavati koliku kolicinu freona i kada zelis da izađe, kada da se pali kompresor i kondenzator, na kojem tlaku da budu plinovi itd. Siguran sam da ti o tome nemas pojma osim ako se nisi jako dobro posvetio izucavanju principa rada hladnjaka. E pa, tako PROSJECNI korisnik racunala ne izucava princip rada istoga, nego ga samo koristi. On ne zna nista kodovima koji su iza svega, vec vidi samo sliku na ekranu. Dva puta klikne, to se instalira i radi. 

I da, covjek moze koristiti racunalo desetke sati tjedno, godinama, a da i dalje nema pojma sto se događa "ispod haube".

 

Ne znam zasto tolika hajka sto ljudi ne koriste Linux. Kao da se Linux userima iz dzepa izbijaju novci jer netko ne koristi taj OS. {#} 

Pa cak i da se ne radi o adekvatnoj razini informaticke pismenosti, ljudi i dalje imaju pravo koristiti OS koji im odgovara, pa cak i ako za njega placaju vise "bez razloga". 

 

Ali dobro, ti tupi i dalje svoje da je Linux najbolji i najjednostavniji za koristenje samo zato sto ga ti znas koristiti. Valjda je tvoje osobno znanje mjerodavnije od cinjenica.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 2:31 (Ithuriel).
Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice