Windows 8 dostigao RTM

poruka: 26
|
čitano: 5.642
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 dostigao RTM fazu

Danas je Microsoft završio sa razvijanjem Windows-a 8, što znači da je dostigao RTM fazu. Finalna RTM verzija će biti poslana proizvođačima hardvera i Microsoft partnerima kroz sljedećih nekoliko dana radi pravljenja novog hardvera temeljenog na Windows-u 8 i pravljenja drajvera za postojeći hardver. Sve bi trebalo biti spremno 26. oktobra kada treba izaći finalna verzija Windowsa 8.

 

Finalni build je  9200.16384.win8_rtm.120725-1247. Korisnici MSDN-a i TechNet-a će ga moći skinuti 15. augusta.

 

Finalizacija Windows-a 8 znači i da Windows Store počinje sa radom 15. augusta. Programeri će dobiti pristup svim finalnim verzijama razvojnih alata za pravljenje Metro aplikacija kasnije ovog mjeseca kroz Windows Dev Center.

 

 

 

[SLUŽBENA NAJAVA NA WINDOWS BLOGU]

Windows 8 RTM Windows 8 RTM
Microsoft Surface takođe dolazi 26. oktobra Microsoft Surface takođe dolazi 26. oktobra
Dafuq I just read?
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2012 19:34 (SaidSikiraX).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM

Vjerovatno prelazim na Windows 8, skidam ga odmah, 15. kolovoza. Imao sam DP/CP/RP i svaki sam izbrisao nakon 10 dana, zato što ne volim dva operativna sistema, a ne zato što mi se ne sviđa Metro. Da li ima još forumaša koji će odmah Windows 7 zamjeniti Windowsom 8?

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2012 22:14 (royalhero).
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 dostigao RTM

Ja ću odmah preći na Windows 8. I ja sam imao dosad svaki Windows 8 (DP|CP|RP), ali nisu dugo izdržali pored uglađenog Windows-a 7. Kad izađe finalna verzija Windows 7 ide sa mog hard-diska.

Dafuq I just read?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM

Da, odmah idu Visual Studio 2010 Web Developer i SQL Server 2008 R2 radi nekih projekata. A od novih alata, jedva čekam da stavim Visual Studio 2012 i SQL Server 2012, imao sam ih na RP-u, ali sam izbrisao potonjeg. Nemojmo zaboraviti ni sjajni Expression Blend 5, pored njega nema smisla instalirati četvorku.

14 godina
offline
Windows 8 dostigao RTM

Windows 8 ću staviti čim u BiH bude dostupan upgrade sa windows 7 za $39.99(nadam se 26. 10).

"Let us work without theorizing... 'tis the only way to make life endurable." - Voltaire
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM
captain_soap_McTawish kaže...

Windows 8 ću staviti čim u BiH bude dostupan upgrade sa windows 7 za $39.99(nadam se 26. 10).

Ja se nadam da ću i ove godine dobit subscription na MSDN, kao što sam dobio prošle godine. Ako ne, onda ću ili kupiti ili piratovati dok ne nađem orginal. Windows 7 sam imao dugo vremena sa MSDN subscriptiona, istekao subscription i morao sam piratovati Windows 7.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM
royalhero kaže...

Da, odmah idu Visual Studio 2010 Web Developer i SQL Server 2008 R2 radi nekih projekata. A od novih alata, jedva čekam da stavim Visual Studio 2012 i SQL Server 2012, imao sam ih na RP-u, ali sam izbrisao potonjeg. Nemojmo zaboraviti ni sjajni Expression Blend 5, pored njega nema smisla instalirati četvorku.

Ja aktivno koristim Visual Studio 2012 RC na Windows-u 7, koristio sam i Visual Studio 11 do izlaska Visual Studia 2012 RC.

 

Naručio sam i Appress Pro C# i .NET Framework 4.5 pa se mogu baciti na programiranje Metro aplikacija (Da ne govorim da će biti moguća prodaja aplikacija iz BiH). Spreman sam skroz naskroz. 

Dafuq I just read?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM
SaidSikiraX kaže...

Ja aktivno koristim Visual Studio 2012 RC na Windows-u 7, koristio sam i Visual Studio 11 do izlaska Visual Studia 2012 RC.

 

Naručio sam i Appress Pro C# i .NET Framework 4.5 pa se mogu baciti na programiranje Metro aplikacija (Da ne govorim da će biti moguća prodaja aplikacija iz BiH). Spreman sam skroz naskroz. 

Nemam više mjesta. Ova particija i Windowsi 7 će izdržati taman dok ne skinem Windows 8. Metro je samo novi Start u full screenu, kada sam dobio taj klik u glavi sve mi je postalo jasno. Prije sam mislio Metro, WTF? Još ako bude direktni boot u desktop, woo hoo. {#}

13 godina
offline
Windows 8 dostigao RTM

jako bitno... {#}

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM
David87 kaže...

jako bitno... {#}

Pogledao sam teme koje ti pratiš, sve bitnija od bitnije. Ako nemaš šta pametno reći, produži slobodno.

13 godina
offline
Windows 8 dostigao RTM

Što mislite, hoće li itko Leakati ovu verziju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM
david7 kaže...

Što mislite, hoće li itko Leakati ovu verziju?

A što ti misliš?, naravno da hoće.

13 godina
offline
Windows 8 dostigao RTM

Ja se iskreno nadam da će Canouna odraditi posao prije 15.8 {#} ... Tko će čekati 26.10...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 dostigao RTM

Ma 100% će se moći skinuti preko torrenta prije 15. augusta.

Dafuq I just read?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 dostigao RTM

Već su krenuli fake leakovi -.-

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 dostigao RTM

Jel znate mozda oce doci na dreamspark, od faksa imam account pa zato.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM
dedaa kaže...

Jel znate mozda oce doci na dreamspark, od faksa imam account pa zato.

Na DreamSpark neće, na MSDN hoće.

12 godina
protjeran
offline
Windows 8 dostigao RTM

E sad se nikako ne mogu dočekati kad će mi finalizirati registraciju na MSDN-u :)

Great people talk about ideas. Average people talk about stuff. Small people talk about other people.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 dostigao RTM

Imam priliku dočepati ga se sa MSDN-a, e sad, hoće li biti dostupan svima ili samo developerima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM
royalhero kaže...

Vjerovatno prelazim na Windows 8, skidam ga odmah, 15. kolovoza. Imao sam DP/CP/RP i svaki sam izbrisao nakon 10 dana, zato što ne volim dva operativna sistema, a ne zato što mi se ne sviđa Metro. Da li ima još forumaša koji će odmah Windows 7 zamjeniti Windowsom 8?

Samo nadograditi na novi build. Windows 8 mi je jedini i nativni OS još od DP verzije. Nije da nisam htio vratiti 7 (jer mi se DP rušio u prosjeku jednom dnevno, a PC mi radi 24/7) jednostavno nisam imao pola dana vremena da nadjem da to sve sredim.. Sutra ću, sutra ću i gle, evo me na RP verziji tj. Buildu 8400. 

 

royalhero kaže...

* * * Metro je samo novi Start u full screenu, kada sam dobio taj klik u glavi sve mi je postalo jasno. Prije sam mislio Metro, WTF? Još ako bude direktni boot u desktop, woo hoo. {#}

Hehhe.. Neki dan sjeo za 7-cu kod prijatelja.. optilike mi treba 5 puta više vremena da pokrenem bilo koji program nego na 8-ci. Evo primjera kada recimo trebate pokrenuti Google Earth. U 7-ci morate kliknuti na Start, pa na Svi Programi, pa skrolati (ovo je najdosadniji dio) do mape Google Earth pa kliknuti još jednom da uđete u mapu i onda odabrati Start Google Earth. U 8-ci to je za par redova brže. Sve što trebate uraditi je sledeće: Win tipka, nakon toga jedan polu-skrol mišem i klik na Google Earth.

 

Windowsi 8 vas jednostavno tjeraju da budete organizovaniji i uredniji. Kada naučite par tipkovničkih kratica (primjerice Win+D, Win+C, ili Win+F) stvari postaju još daleko brže. Muka mi je bilo prije od traženje u Start meniju administrativne alatke primjerice Control Panel, Computer Manager, Disk Manger, sada je tu jednostvano sve na dohvat ruke.. sve je u Exploreru, sve što trebate kliknuti na Computer podmapu u exploreru i gore u ribonu ponudit će vas se gro malih opcija.

 

Ono što mi se svidja da je OS jako stabilan.. Meni ne posustaje ni nakon što su svi diskovi dosegli 2% slobodnog prostora, što PC radi 24/7, gro instaliranih aplikacija (od AutoCAD, SoftImagea, Adobe Master kolekcije, ma svega živog) čak i ako nekada malo 'zakašljuca' nevjerojatna je činjenica da krtica Win+D vraća desktop u tili čas. Sve se izmjenjuje nevjerojatno brzo, kao da miješate karte iz špila. Preporodio sam se kada sam vidio ugrađen antivirus (koji stvarno radi kako treba), Iso mounter, SkyDrive te konačno pošten snimač DVD-ova iz samog Explorera. Ne mogu još da vjerujem da ja nemam instaliran NOD32, Deamon Tool, Nero Burning Rom. Milina.

 

Isto što mi se posebno sviđa jeste da na osnovu neke intuitivnosti podesite bilo šta.. Prije ste morali znati tačno gdje je koji dialog za okvir.. ovdje nekako 'nabodete' što god da vam treba. eto to su neka moja iskustva, nadam se da će nekome i koristiti.

 

Veliki pozdrav svima ;)))

14 godina
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM
Envy kaže...

Hehhe.. Neki dan sjeo za 7-cu kod prijatelja.. optilike mi treba 5 puta više vremena da pokrenem bilo koji program nego na 8-ci. Evo primjera kada recimo trebate pokrenuti Google Earth. U 7-ci morate kliknuti na Start, pa na Svi Programi, pa skrolati (ovo je najdosadniji dio) do mape Google Earth pa kliknuti još jednom da uđete u mapu i onda odabrati Start Google Earth. U 8-ci to je za par redova brže. Sve što trebate uraditi je sledeće: Win tipka, nakon toga jedan polu-skrol mišem i klik na Google Earth.

Osobno ja nikad u windows 7 nisam pretrazivao start kao ti. Jednostavno bih otvorio start pomocu win tipke i upisao pojam za trazenje i windows bi mi odmah prikazivao rezultate. I onda kad se zeljeni rezultat pojavi(manje od sekunde) jednostavno bih pomocu tab i enter usao u program. Tako radim i na osmici osim sto se umjesto start-a otvara metro cije je pretrazivanje jos brze i bolje. Dakle uopce ne dizem ruke sa tipkovnice.

Envy kaže...

Windowsi 8 vas jednostavno tjeraju da budete organizovaniji i uredniji. Kada naučite par tipkovničkih kratica (primjerice Win+D, Win+C, ili Win+F) stvari postaju još daleko brže. Muka mi je bilo prije od traženje u Start meniju administrativne alatke primjerice Control Panel, Computer Manager, Disk Manger, sada je tu jednostvano sve na dohvat ruke.. sve je u Exploreru, sve što trebate kliknuti na Computer podmapu u exploreru i gore u ribonu ponudit će vas se gro malih opcija.

Ja sam te stvari otvarao pomocu gore navedenog nacina, i onda bi pomocu ctrl-f poceo pretrazivati npr. control panel dok ne nadem zeljenu opciju. Tako i sada radim, i taj nacin je barem meni vrlo brz. Nemam uopce potrebe za dizanjem ruke sa tipkovnice.

I would love to change the world, but they won't give me the source code
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM
captain_soap_McTawish kaže...

Jednostavno bih otvorio start pomocu win tipke i upisao pojam za trazenje i

Ili za neke stvari, poput CMD-a, Win+R.
Ljudi, da li vi znate da imate radnu površinu, shvatite je doslovno. Što vam treba da na desktopu imate samo kantu i Computer. Ja na desktopu imam ono što pokrećem barem jednom mjesečno, što pokrećem svaki dan mi je na taskbaru. Za Startom nemam potrebe, a PC gasim na Power dugme na tipkovnici ili Alt+F4.

15 godina
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM
captain_soap_McTawish kaže...

* * * Jednostavno bih otvorio start pomocu win tipke i upisao pojam za trazenje i windows bi mi odmah prikazivao rezultate. I onda kad se zeljeni rezultat pojavi(manje od sekunde) jednostavno bih pomocu tab i enter usao u program. Tako radim i na osmici osim sto se umjesto start-a otvara metro cije je pretrazivanje jos brze i bolje. Dakle uopce ne dizem ruke sa tipkovnice.

Ja sam te stvari otvarao pomocu gore navedenog nacina, i onda bi pomocu ctrl-f poceo pretrazivati npr. control panel dok ne nadem zeljenu opciju. Tako i sada radim, i taj nacin je barem meni vrlo brz. Nemam uopce potrebe za dizanjem ruke sa tipkovnice.

Ti si još bolji, odnosno za svaku pohvalu, ali poanta je ista: Windowsi 8 su brži rad na njima je produktivniji od predhodnih OS-ova od Microsofta ;))

royalhero kaže...

Ljudi, da li vi znate da imate radnu površinu, shvatite je doslovno. Što vam treba da na desktopu imate samo kantu i Computer. * * *

Bravo. Upravo sam ju i shvatio doslovno, sve snimam, pišem i skidam na radnu površinu, pa se krzo nepuni mjesec na njoj nadje, 600 slika, 50 iso slika, 20-tak zalutalih shortcutova, 100-njak AVI fajlova itd. tako da opcija 'Show desktop icons' nikada nije uključena. Samo na predhodnoj desktop mapi (CP verzija Windowsa 8, koji nakon istalacije ove verzije rj. RP-a sve strpa u Windows.old foder) ostalo je nekih 20 GB podataka.. Uhh tko će to sve posložiti  ;))

15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 dostigao RTM

Pozdrav svima. Evo danas sam sa TechNeta skinuo RT i planiram za vikend malo se pozabavit s njime. 

RTM? Jedva čekam. Obzirom na sve vaše komentare i iskustva mislim da ću i ja ubrzo na 8-icu preć.

Neko vrijeme se bude RTM vrtio a nakon toga nadam se i legala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostigao RTM
western_zgb kaže...

Pozdrav svima. Evo danas sam sa TechNeta skinuo RT i planiram za vikend malo se pozabavit s njime.

Misliš skinuo si RP?

11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 dostigao RTM

Pozdrav svima, kod mene je Hp probook 4525s, vidio sam da je neko sa foruma spominjo ovaj laptop. Zanima me kakvo je stanje sa driverima jer nema na hp stranici nista za w8 ili su driveri isti za w8 i w7?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice