Windowsi kvare dual boot

poruka: 5
|
čitano: 733
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windowsi kvare dual boot

http://www.muktware.com/2014/03/windows-8-update-deleting-linux-boot-loader/24521

 

U nekoliko slučajeva kada su korisnici na windowse instalirali čak i manje updateove Microsoftovi windowsi su izbrisali grub a ponekad čak i uključili secure boot.

 

Jeli je ovo još jedan dokaz da se MS-u netreba vjerovai ni crno pod noktom?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi kvare dual boot

opet napamet?

MS nema veze s BIOSom (ima, ali ne kao za istač), noviji sistemi imaju i update BIOSa iz win (svi notebookovi i sl.), .. pogodi dalje razvoj priče, reset BIOSa na def.postavke -> UEFI boot i sve posljedice. Jasnije? btw, zato canonical ima uefi za ubuntu.

-razmisli i kritički prihvačaj razne (dez)informacije ili polovične, navijačke i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 11:55 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi kvare dual boot
ihush kaže...

opet napamet?

MS nema veze s BIOSom (ima, ali ne kao za istač), noviji sistemi imaju i update BIOSa iz win (svi notebookovi i sl.), .. pogodi dalje razvoj priče, reset BIOSa na def.postavke -> UEFI boot i sve posljedice. Jasnije? btw, zato canonical ima uefi za ubuntu.

-razmisli i kritički prihvačaj razne (dez)informacije ili polovične, navijačke i sl.

Hm,vidiš to nikome nije palo na pamet,ali opet,zašto bi u MS-u nekome išli updateati bios ako on nije to svjesno odobrio?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Windowsi kvare dual boot
g12356 kaže...
ihush kaže...

opet napamet?

MS nema veze s BIOSom (ima, ali ne kao za istač), noviji sistemi imaju i update BIOSa iz win (svi notebookovi i sl.), .. pogodi dalje razvoj priče, reset BIOSa na def.postavke -> UEFI boot i sve posljedice. Jasnije? btw, zato canonical ima uefi za ubuntu.

-razmisli i kritički prihvačaj razne (dez)informacije ili polovične, navijačke i sl.

Hm,vidiš to nikome nije palo na pamet,ali opet,zašto bi u MS-u nekome išli updateati bios ako on nije to svjesno odobrio?

 -opet napamet! Pa razmisli prije nego natipkaš, jer odgovor ZNAŠ.

-ne updejta ti MS ništa, nego je defaultno na hrpi OEMa natrpan raznorazni bloatware proizvođača, dal Toshiba, HP, Lenovo.. i taj bloat ima npr update (svega pa i BIOSa). Juzeri su samo Perice i Štefice koji klikaju 'NEXT'. - ne guraj se u tu skupinu ako želiš biti različit od Perice.

 

btw: dal' je to s 'poticajem' MSa (M$a), = vjerojatno. Ali to je RL, dok se ne uhvate nisu krivi, nakon tog plate neku (za njih) sitnu kaznu i opet nirvana.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 12:05 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi kvare dual boot
g12356 kaže...

Hm,vidiš to nikome nije palo na pamet,ali opet,zašto bi u MS-u nekome išli updateati bios ako on nije to svjesno odobrio?

''Windows is known for not detecting other OSes on the system and deletes the boot loader, but we have not seen any Windows update doing so. It could be a bug or a deliberate attempt by Microsoft to break dual booting Linux systems.''

 

Hm ,ovo je potpuno normalno ponašanje Windowsa ,još tamo od '95 (ili koje već) verzije prije 20 godina. Zašto?

 

Pa opće je poznato da yebeni Windows boot manager ne prepoznaje ništa drugo osim Windowsa!

Znači ,kao i dosad ,treba bootati PC sa LiveCD-a i popraviti GRUB.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice