Homebox turbo tarifa

poruka: 221
|
čitano: 109.716
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Nakon potrošenih 100 gb, brzina se smanjuje na 1 mb/s več su neki korisnici sa vip foruma isprobali.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Imas VIP forum i redovno ces naci statistiku tamo kako koji user se prijavi kada potrosi 100GB, uredno spuste brzinu na 1/1 tako da ne treba se zanositi sa mislju da su oni blesavi a mi malo pametniji od njih. ( ISP )

 

Evo brzine na 700/800m zracne udaljenosti od odasiljaca.

 

 

 

Inace usluga je ok, danju ide malo manje tj. vrti se izmedju 55-65Mbps sa 30Mbps uploadom. Glupavo je to koncipirano, bilo bi bolje da su za te novce dali pravi "flat" od recimo 30/10 i 500GB/1TB 0-24 na cjeli mjesec recimo.

 

To bi bilo sasvim ok za 99,9% korisnika jer sa 30/10 se uredno moze sve sto se tice multimedije na netu "prezivljavati" a boze moj ko zeli vecu brzinu onda odvrnuti pipu sa ovako nekakvim slicnim ogranicenjima kao ova tarifa i naplatiti to nesto skuplje. Ja ga hebem tko nebi za 150kn potpisao ugovor na 2g za 30/10 i saznanjem da do 1TB recimo nitko te ne dira... a 30/10 je 3 korisnika vs jedan na maximali tako da nema govora o opterecenju mreze pri takvim brzinama.

 

Ovako kako je sad koncipirano ovo mi ima smisla samo i iskljucivo sa fixnim internetom kao beckup opcijom no tu se priblizavamo cifri od 300kn za net mjesecno doduse zajedno sa gro telefonski poziva prema svugdje.

Dok traje 100GB traje... mada neka samodisciplina je nekad ne nemoguca nego covjek odmahne rukom i ko ga hebe... ode promet no onda se moze tih par dana ili 1/3 mjeseca preziviti na fixnoj a nocu stavljati skidati. Dakle fixni recimo 10Mbps i ovaj homedrek gdje ce i upload ostati 1Mbps nakon potrosenih 100GB preko dana je zbilja ok solucija no ponavljam se... to je oko 290kn mjesecno sto je oko 100kn vise nego za kakvu optiku sa telefonom bez tv-a.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 1:33 (spaljeni).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
spaljeni kaže...

 

Ovako kako je sad koncipirano ovo mi ima smisla samo i iskljucivo sa fixnim internetom kao beckup opcijom ..... 

 

 Nekako ne kuzim, ako imas fixni internet, cemu backup opcija? Mislim da ova usluga odlicno odradjuje upravo ono za sto je i zamisljena - ljudima koji nemaju infrastrukturu i uvjete za fixni internet pruziti brz i neogranicen pristup netu. O "brz i neogranicen" bi se svakako dalo raspravljati, jer nije ni jedno ni drugo, medjutim, za ljude kojima je jedini prozor u svijet nekakva "mobitel tarifa" s 2-3 ili 4gb prometa, ili eventualno 10gb za 100kn sto nudi tele2 u nekakvoj podatkovnoj tarifi na bonove, ovo je definitivno bolji izbor.

 

Nisam proucavao neke druge ponude, pa mozda izjava o naboljem izboru i nije tocna, ali kuzite poantu. Najslicnije ovome je pokucni internet, ali za vise para, manje prometa i bez nocne opcije.

 

Sve primarno ovisi kakav je tko tip korisnika, meni osobno je 100gb itekako dosta za dnevni promet, i neoptereceno koristenje bez razmisljanja, a za svako vece skidanje - nocna opcija.

 

Naravno, za ocekivati je da ce i ova usluga evoluirati, pa ce se i taj limit povecavati. A stariji se sjecaju vremena kad je 1mbps flat bio placan suhim zlatom i i vise nego dovoljan za sve sto je covjeku moglo pasti na pamet. Vremena se mjenjaju, za sada je ovaj deal sto se mene tice sasvim dobar, posebice kad i nemam drugog izbora.

 

15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
tajo1960 kaže...

Pozz; ja danas dobio ponudu telefonom, a bili i 2 djelatnika Vipa neki dan na vratima... nikakvih ograničenja 100gb, noć, dan... u Valpovu sam, kaže djelatnica Vipneta preko telefona da turbo homebox ide u 4 grada po posebnoj ponudi (Valpovo, Otočac, Bjelovar i Vukovar) radi obnovljene infrastrukture i nove opreme - za 150kn, flatrate. Mjerili mom susjedu neki dan navedeni djelatnici Vipa brzinu u ponudi - 79/39... čini se odlično, ponavljam, nema nikakvog limita; čekam i pisanu ponudu mailom (na papiru) bez skrivenih stavki (ako uopće postoje). Navode i probni rok od 14 dana uz dobitak Huawei modema (9kn plaćanje po dobitku istog), pa neka se proba... bez obaveza. Stvar se zbilja čini vrlo OK.

 to je isto i meni rečeno a ja sam u okolici Bjelovara...na papirima koji dolaze uz ZTE ruter nigdje ne piše da nema limita...e sad još dan dva pa ćemo vidit....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Homebox turbo tarifa

To su prodajni predstvnici/vanjski suradnici sto vam pricaju te pricice... neznam trebam se spaliti kraj ugovora i opcih uvjeta da netko shvati da NEMA FLATA u pravom smislu rijeci FLAT kod homeboxa ?

 

Prodajni predstavnik NE MOZE ugovoriti uslugu koja je van opcih i pojedinih uvjeta te usluge,  moze se iskamciti nekakav popust eventualno i moze rodjak sina predsjednika ili clana uprave dobit nesto ali da ce itko od svekolikog pucanstva dobiti flat u dnevnoj umjesto 100GB - nece. I to su cinjenice a vi samo nasjedajte i dalje...

 

 

Damir22  nije homebox beckup opcija nego je bilo kakav fixni net beckup opcija homeboxu

 

U slucaju da potrosis tih 100GB ciljano ili slucajno.

Padne mobila mreza.

Svatovi, krstitke, proslave sa 50 smartfona i svi oce net.

 

I to me slicno... fixni sa 4-10Mbps je sasvim dosta za preziviti do 1.1 sljedeceg mjeseca.

 

Da se oslonim solo na homebox nebih se usudio a ovo se moze uzeti ako se zele vece brzine koje se ne mogu dobiti na fixnom ili imate fixnu max do 4Mbps ili vam puca veza itd.. dakle fixna je u qurcu ali to ne znaci da je treba zgasiti totalno.

 

Naravno, onaj tko nema nikakve opcije ovo je dobra ponuda.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 23:43 (spaljeni).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Homebox turbo tarifa

e ovako...102gb potrošeno i brzina je uredno smanjena na 1mb tako da su ovo o full flatu bajke a to mi je potvrdila i njihova SZK, tamo su mi rekli da onaj tko je rekao da nema ogranjčenja laže....ja ću svejedno ostavit uslugu jer nemam drugog izbora osim t-com maxnet mini a tamo je isto limit samo je brzina 6mb a ne 50 kao ovdje....eto sad imate informaciju iz prve ruke....

www.apriliabase.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2016 12:59 (bikerbj).
Moj PC  
0 0 hvala 2
8 godina
offline
Homebox turbo tarifa

@spaljeni - sve 5, pogresno smo se skuzili, sad ima smisla. 

 

NHF, ali, dilema nikad ni nije postojala, u uvjetima koristenja je sve jasno napisano, eventualno ako vas nisu upoznali s istima, to je druga prica.

 

Nema ni laganja, mislim da se ovdje ljudi bune terminologijom. Limita NEMA; jednostavno zato sto ga nema. Limit bi bio kad bi potrosili tih xy gigabajta, a onda vam vip onemogucio uslugu, ili poceo naplacivati dodatni promet. Uostalom, limit IMATE na mobitelima, oni koji su na bonove, potrosis 3, ili 5 li vec koliko GB - "molimo nadoplatite vas racun". Ponavljam, ovdje LIMITA nema. Postoji samo smanjivanje brzine, sto je opet jasno definirano u ugovoru, u uvjetima koristenja i zdravom logikom.

 

Kad potrosite 100gb, vi i dalje imate internet. Dalo bi se raspravljati o tome zasto je vip nametnuo to ogranicenje, zasto ne nudi (pa makar i za vise novaca) klasicni 4g flat.. ali tako je kako je, poanta ostaje, nitko nikoga nije slagao, radi se samo o razlicim tumacenjima jednog pojma. Naravno, mi, korisnici, "nema limita" tumacimo na jedan nacin, operater istu recenicu tumaci na drugi nacin, necu reci da je to pomalo obmanjivanje korisnika, imajuci na umu kako ce oni protumaciti to "nema limita", ali..... kako god oni su cisti, jer limita nema.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Damir22 kaže...
Nema ni laganja, mislim da se ovdje ljudi bune terminologijom. Limita NEMA; jednostavno zato sto ga nema. Limit bi bio kad bi potrosili tih xy gigabajta, a onda vam vip onemogucio uslugu, ili poceo naplacivati dodatni promet. Uostalom, limit IMATE na mobitelima, oni koji su na bonove, potrosis 3, ili 5 li vec koliko GB - "molimo nadoplatite vas racun". Ponavljam, ovdje LIMITA nema. Postoji samo smanjivanje brzine, sto je opet jasno definirano u ugovoru, u uvjetima koristenja i zdravom logikom.

 

 

 Ma jok... meni dosadno pa gluposti pisem... kolega moj sugradjanin @tajo1960  ima insajderski info da je sve FLAT, paravi pracvati i zbiljski FLAT u pravom smislu rijeci FLAT i sve je FLAT-no !  

 

Jos me na PM ubjedjuje da se to more dobit sam u njegovoj ulici a ja 2 ulice dalje koristim isti 9 dana.... o boze...  bi rekao kada bih cesce crkvu posjecivao

Eto, ja pricam gluposti a zasto ? A njemu su tako rekli mjeraci sa telefonima koji su isli ulicom prodavati uslugu citaj prodajni predstavnici - terenci.

 

Zapravo ne njemu direktno, kolegi mu

 

 

 

15 godina
offline
Homebox turbo tarifa

stvar je u tome što oni telefonom mene uvjeravaju da nema limita za brzinu a ne za promet jer se zna da je promet flat ali poslije 100gb je brzina limitirana a to neće reći....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Ha cuj, kako rekoh - obmanjivanje. Iako ne mogu reci, ja sam bio u vip centru, i sve su rekli onako kako je, dali ispisani papir na kojem to sve i pise, jos jednom ponovili prije potpisivanja, tako da, smatram da sam bio upoznat sa svime.

 

Uostalom, nakon ovoliko pisanja ovdje i na drugim mjestima kako se brzina smanjuje, vjerovati nepristranom izvoru (korisnicima) ili nekim terenskim agentima i dilerima....svako valjda zna za sebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Damir22 kaže...

Ha cuj, kako rekoh - obmanjivanje. Iako ne mogu reci, ja sam bio u vip centru, i sve su rekli onako kako je, dali ispisani papir na kojem to sve i pise, jos jednom ponovili prije potpisivanja, tako da, smatram da sam bio upoznat sa svime.

 

Uostalom, nakon ovoliko pisanja ovdje i na drugim mjestima kako se brzina smanjuje, vjerovati nepristranom izvoru (korisnicima) ili nekim terenskim agentima i dilerima....svako valjda zna za sebe.

 radi se o tome da je ovo bila ponuda (bar u mojem slučaju) vanjskog suradnika (b-net) putem telefona, da bi mezatim kontaktirao djelatnik vip-a i opet je rečeno da se brzina ne smanjuje a vjerujem da se u centrima osobno dobijaju drugačije informacije tj. tamo lijepo kažu kako što je i kako treba biti...

www.apriliabase.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Ne vjerujte ni jednom prodavacu da je full flat. 100 gb dnevne po naj brzini, od 00-08h uvijek naj brzina.
Cijela mudrost turbo tarife.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
tajo1960 kaže...
U ponedjeljak ću znati puno više podataka, zovem ponovo djelatnicu u prodaji i tražim detaljnu specifikaciju ugovora i ponude na mail

 

 I jes dobio ponudu ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Jel se može kako riješiti problem sa pucanjem interneta prilikom korištenja telefona, homebox je postavljen na automatski odabir mreže

znači na 4g LTE mreži je, kod korištenja telefona prebacuje se na 3g UMTS ali dolazi i do prekida interneta.

Ako rućno postavim samo 3g onda je sve u redu ,nema pucanja ali mi je mala brzina interneta tek 3-4 mb/s, dok na 4g imam 26 mb/s

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
zeky1990 kaže...
Ne vjerujte ni jednom prodavacu da je full flat. 100 gb dnevne po naj brzini, od 00-08h uvijek naj brzina.
Cijela mudrost turbo tarife.

 tih 100gb je za cijeli mjesec a ne za dan.....

www.apriliabase.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Da, 100 gb dnevnog prometa kroz mjesec dana.
I nocna pravi flat kroz cijeli mjesec.
Za 150/130 kn za mene savrseno.
72 mbps download sam do sad samo sanjao.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Pokusaj resetirati router.

 

Normalno je da prilikom uspostave poziva router prebacuje s lte na 3g (zelena lampica svjetli), po zavrsetku poziva prebacuje nazad na lte (plava lampica).

 

I kod mene nije bilo neta dok je telefon bio aktivan, iako je sve bilo na automatskim postavkama, resetirao sam router (iz drugih razloga), i sve je proradilo i radi istovremeno bez pucanja i zapinjanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa

Jel misliš reset na tvornicke postavke ? Ne samo paljenje/gašenje uređaja. Budem sutra i to probao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 21:17 (kran).
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
kran kaže...

Jel misliš reset na tvornicke postavke ? Ne samo paljenje/gašenje uređaja. Budem sutra i to probao.

Jesi ti isprobao ovo? I mene to zanima, jer imam isti problem, a neda mi se resetirati ruter sad kad sam sve fino podesio. Palio/gasio sam i ja ruter x puta, ali prije mislim da je Damir22 mislio na tvorničke postavke. Iako moram napomenuti da internet "ne puca i ne zapinje" konstantno dok se telefon koristi, nego "samo" dvaput dok se ruter prebaci sa 4G na 3G, i kasnije opet sa 3G na 4G. Znači internet je neaktivan dvaput po 5-10 sekundi, ali čim se ponovno spoji na 3G odnosno 4G, nastavi raditi "normalno". Stavljam normalno pod navodnike, jer ako se u međuvremenu nešto downloadalo, nastavak je moguć samo ako server ima resume support, u protivnom treba započet download ispočetka. Ono što je neophodno za korištenje telefona preko 4G mreže je da ruter mora podržavati VoLTE tehnologiju (koju po tehničkim podacima podržava), ali postoji mogućnost da u verziji za VIP operatera to nije softverski podržano, ili da odašiljači/centrale nisu usklađeni sa tim standardom. Uglavnom, ja samo zbog toga ne koristim telefon, nego moram T-mulju plaćati 80-100kn mjesečno za fixni žični telefon.

 

Druga stvar, da li netko može provjeravati potrošnju prometa na www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/data ? Znam da postoji moj.vip.hr gdje se također može vidjeti potrošnja, ali se treba prethodno ulogiravati, dok u prvom slučaju ne treba. Prije dok sam imao paket Internet bez granica (isto kao i turbo tarifa, ali samo sa 25GB prometa), tamo sam to mogao provjeriti, a sada dobivam grešku "Pristup usluzi nije dozvoljen", ili neki glupavi HTTP_BAD_REQUEST, ili nešto treće. Mislim da sam svega jednom dobio stranicu za registraciju ili tako nešto, ali nisam išao do kraja jer je pisalo da ću dobiti neki kod za potvrdu preko smsa na SIM karticu koja je u ruteru, a poruke na njoj ne možemo pregledavati, niti ne smijemo vaditi karticu i stavljati je u drugi uređaj da bi pročitali poruku.

Slušaj mater!
8 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Da,mislio sam na reset na tvornicke postavke,mozda je slucajnost ali meni je to pomoglo.

Sto si podesavao u routeru,ima li uopce neka.opcija vrijedna podesavanja,jer ja sam samo promjenio passove.

Sto se.kontrole potrosnje tice,ja sam skinuo moj vip,android app, uneses username i pass,i pregledavas potrosnju koliko zelis,bez dodatnih upisivanja. Android uredjaj uopce ne mora imati.vipovu karticu ili bilo kakvu,dovoljno je da si wireless spojen s routerom i stvar radi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Prije bih rekao da je slučajnost, ali ako @kran ne javi, budem onda ja možda probao.

Iako se bojim vraćat settingse, jer mi se ispočetka nije htio spajati na 4G kad je vidio da imam bolji signal na 3G.

Jednom kad se ustabilio na 4G, nisam ništa prčkao, pa sad ne bih htio da mi se to opet ponavlja.

Imam i ja android app, ali nisam uvijek na mreži, te bih htio provjeravat promet kao i prije jednim klikom.

Al nije greda, naviknut ću se i na to...

Slušaj mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Homebox turbo tarifa

Molio bi ako netko ima broj od prodajnog savjetnika VIPa da mi ga pošalje u private message ili da ga stavi na odgovor u ovoj temi jer u VIPu nemaju te ponude.Zagrebačka ili sisačko-moslavačka županija.Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Napravio sam reset ali i dalje ne valja, puca internet kod prelaska sa 4g na 3g.
15 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Cheeky kaže...

Molio bi ako netko ima broj od prodajnog savjetnika VIPa da mi ga pošalje u private message ili da ga stavi na odgovor u ovoj temi jer u VIPu nemaju te ponude.Zagrebačka ili sisačko-moslavačka županija.Hvala!

 ja sam se prijavio da želim b-net uslugu koja normalno kod mene nije dostupna a onda su me oni prebacili na vip i homebox....

www.apriliabase.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Homebox turbo tarifa
bikerbj kaže...
Cheeky kaže...

Molio bi ako netko ima broj ...

 ja sam se prijavio da želim b-net uslugu koja normalno kod mene nije dostupna a onda su me oni prebacili na vip i homebox....

 Zvao sam VIP službu ali mi nude HomeBox Turbo za 190kn/mj (35GB po full brzini), a ti "prodajni savjetnici" iliti "terenci" nude HomeBox Turbo za 150kn/mj (100GB po full brzini)...

15 godina
offline
Homebox turbo tarifa

To je netko nekoga krivo sužio. Za 190kn (tj. za 170kn ako imaš i mobitel u vip mreži) postoji jedino običan Homebox sa 30GB prometa. Homebox Turbo se nudi po 150kn, odnosno 130kn ako imaš i mobitel, te je jedina razlika dnevni promet od 100GB. Ne postoji nešto treće u vip ponudi, osim ako nije "ispod pulta", ili neki individualni paket odobren od strane vip prodaje.

Slušaj mater!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 20:06 (Burs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Je li potrebno što aktivirati/podešavati kada taj homebox uređaj stigne ili je plug'n'play, uštekaj i surfaj?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Homebox turbo tarifa
dzejmshr kaže...

Je li potrebno što aktivirati/podešavati kada taj homebox uređaj stigne ili je plug'n'play, uštekaj i surfaj?

Slučajevi mogu varirati, ali kod mene je bilo uštekaj i vozi. Neki su čekali aktivaciju i po par dana, ali meni je proradilo isprve, 2 sata nakon što sam stigao doma. Eventualno si podesiš na koju mrežu se želiš spajati, ali po defaultu je Automatic, pa će ruter preferirati 4G nad 3G mrežom. I možda još napraviš akaunt na moj.vip.hr da si možeš potrošnju prometa pratiti. Nit uputstva ne trebaju. Čak je i WLAN po defaultu uključen, tako da se ne trebaš prvo kačit kablom i tražiti po settingsima gdje se pali. Ma sve je jednostavno i za laike.

Slušaj mater!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 20:46 (Burs).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Homebox turbo tarifa
Homebox je "proizvod" i njega nude svugdje,bez uvjeta i ograda. Turbo je tarifa koju nude samo korisnicima koji nemaju uvjete da uvedu klasicnu liniju. Najjednostavnije pitaj sto nude,naglasi da nemas tel. Liniju ni nista,pa ces vidjeti. Cijena je 150kn ako nemas vec nesto kod.vipa (mobitel), a u tom slucaju je 130kn.

Tako sam.ja dobio,to sam vec napisao, osim ako.ova.ponuda nije bila vremenski ogranicena iako mislim da nije,radi se jednostavno o tome da je nude u manjim mjestima i gradovima,jer su svjesni da ima.ljudi kojima ne.mogu prodati neki drugi oblik interneta, i da ih ima dosta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Homebox turbo tarifa

Neslužbena ("nereklamirajuća") ponuda za Homebox Turbo je vremenski ograničena, i to do kraja godine, osim ako vip ponovno ne produži trajanje promotivnog perioda (već su barem jednom produžavali rok kolko je meni poznato):

http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/journal_content/56_INSTANCE_dVRgUzdEt9Tf/10307706/26975570 (točka 5.)

Slušaj mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice