VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

poruka: 20
|
čitano: 17.002
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

Dakle, ne znam više kome da se obratim, pa sam nakon svega odlučio napisat jednu temu na forumu...

Božić, 25.12., vrijeme darivanja...jučer ja sam išao gledati svoju VIP potrošnju preko MojVip aplikacije i primjetio da imam nekakvih 50kn dodatnih troškova..zanemario sam to i zvao sve svoje bližnje da im čestitam Božić, danas pak dobivam ovaj SMS od mog dragog operatera!

čestitka čestitka
 
no, međutim, pošto sam bio na poslu i nisam imao vremena zvat ih odmah, samo sam otišao ponovno na MojVip aplikaciju i vidio trošak od 240kn!!!! 

kada sam došao doma, to je naraslo na 270kn!!! dakle, niti jedan paket mi nije istršen do kraja (poruke, pozivi i mb) a roaming nisam koristio, točnije uopće nisam izlazio iz lijepe naše prošlih 3 mjeseca
 

okej, zovem ja VIP (091 7700) i njihovi operateri mi govore da mi ne mogu dat informaciju o mom računu sve do 10.1.2015...

sad se ja pitam tko je tu lud??? trošak raste iz sata u sat..a oni su nesposobni meni dat informaciju o kakvom je problemu riječ? nije li to malo neprofesionalno od njih? 

EDIT: da bi stvar bila još bolja, to isto sam napisao na njihovoj facebook stranici, naravno, u roku od 30 sekundi, post je bio obrisan! {#}  

 

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 22:35 (Tionio).
 
3 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: VIP za Božić poklanja velike troškove na račun

a pazi ovu priču. prije nekih 5 godina uzeo mobitel na pretplatu, prvi i zadnji put. prvih par mjeseci sve ok no odjednom 1200 kuna račun. pa koji k...

odem do centra gdje sam uzeo mobitel, kaže ženska ne može dati na uvid što je bilo do idućeg mjeseca. a meni sjeda 1200 kuna trajnim nalogom ovaj mjesec. kaže mogu se žaliti pa ćemo vidjeti što dalje. na kraju ispadne da sam to potrošio surfanjem po netu makar sam osobno tražio da mi se mobilni internet ugasi još onaj dan kada sam kupio mobitel. tako je i bilo, nisam uopće mogao online putem mobitela. odakle sad 1200 kuna za uslugu koja je isključena? odgovor nisam nikada dobio, račun se naplatio doslovce iste sekunde kad je sjela plaća i dalje tko me j.ebe. hvala bogu mjesec dana kasnije mi je taj mobitel ukraden i prebacio sam se nazad na bonove.

 

moj savjet je da odmah kontaktiraš odvjetnika dok taj račun nije porasao na veću cifru od ove moje. neka ih on pritegne i zaprijeti se tužbom pa će ovi prestati odugovlačiti i vidjeti gdje je problem

na slici ti je povećan podatkovni promet, ista stvar kao kod mene

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 22:26 (Robocraft22).
14 godina
offline
Re: VIP za Božić poklanja velike troškove na račun

trajni nalog hvala bogu nemam, da, povećan je DATA promet, i do sam skicirao na slici...vidi se lijepo da sam potrošio 709mb ali da mi je paket do 835mb...dakle, to nebi smjelo biti to?!

hvala ti puno na savjetu {#} 

EDIT: da bi stvar bila još bolja, to isto sam napisao na njihovoj facebook stranici, naravno, u roku od 30 sekundi, post je bio obrisan! {#} 

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 22:31 (Tionio).
9 godina
neaktivan
offline
VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

Provjeravaj još sutra jeli se išta mijenja. Skripta očito nešto krivo broji u sustavu. I ako možeš pronađi koliko košta (tada) 1MB izvan tarife i ispada li toliko kad se podijeli 270 sa 709.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

Živiš li blizu granice? Možda se mob automatski prebacio na stranu mrežu?

Doduše, lako moguće da je greška jer sam i ja imao sličnu situaciju kao ti i robocraft22. Prije par godina sam također uzeo pretplatu kod vipa. mislim da je bila neka promocija za mlade s mjesečnom naknadom od 25kn. I tako par mjeseci ok i onda mi je jedan mjesec račun skočio na 500 i nešto kuna doslovno preko noći. Navečer lego spavati, sve normalno, ujutro mi stiže poruka da sam prekoračio data promet ili tako nešto i račun je 500 kn. Na kraju sam im platio nakon par tjedana natezanja. To je bilo prvi i zadnji puta da mi je pretplata a i sam vip pao na pamet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VIP za Božić poklanja velike troškove na račun
Mičić kaže...

Provjeravaj još sutra jeli se išta mijenja. Skripta očito nešto krivo broji u sustavu. I ako možeš pronađi koliko košta (tada) 1MB izvan tarife i ispada li toliko kad se podijeli 270 sa 709.

okej, al tko meni garantira da je to njihova greška koja će se riješit na kraju mjeseca?? ja želim njihovu potvrdu da je to greška s njihove strane, u protivnom ja ovog trenutka gasim mobitel i SIM karticu bacam u WC školjku!!!!

markymark099 kaže...

Živiš li blizu granice? Možda se mob automatski prebacio na stranu mrežu?

Doduše, lako moguće da je greška jer sam i ja imao sličnu situaciju kao ti i robocraft22. Prije par godina sam također uzeo pretplatu kod vipa. mislim da je bila neka promocija za mlade s mjesečnom naknadom od 25kn. I tako par mjeseci ok i onda mi je jedan mjesec račun skočio na 500 i nešto kuna doslovno preko noći. Navečer lego spavati, sve normalno, ujutro mi stiže poruka da sam prekoračio data promet ili tako nešto i račun je 500 kn. Na kraju sam im platio nakon par tjedana natezanja. To je bilo prvi i zadnji puta da mi je pretplata a i sam vip pao na pamet.

na Krku sam...

TiONiO
9 godina
neaktivan
offline
VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

Evidentiraj sve screenshot slike. Čuvaj ih.  Obraćaj se mailovima na SZK i čuvaj ih.  Vodi dijalog hladan i sterilan. Tako da sutra u nekom dokazivanju nema nepotrebnih riječi i vrijeđanja u nepotrebnim komentarima.

Inače svima savjetujem, uvijek na dropboxu imajte jedan folder u kojem ćete čuvati screenshotove ovakvih situacija.

Možda će nekom ovo biti odvratno,ali ja sam prije mjesec dana išao u T-com ugasiti cijeli priključak jer mi ne treba nikako i ne koristim ga.

Upalio sam na smartphonu diktafon, položio ga na pult i obavio razgovor sa agentom prodaje.  Dao mi sve na potpis i ja u tom momentu decidirano pitam, "jeli to sve, nema više nikakvih potraživanja. Router šaljem poštom na ovu adresu. Jesam još što dužan? Nisam!"

Sad ta 4MB audio zapisa držim u folderu.  Zašto?  JER NIKOM OD NJIH NE VJERUJEM!!

 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: VIP za Božić poklanja velike troškove na račun
Mičić kaže...

Evidentiraj sve screenshot slike. Čuvaj ih.  Obraćaj se mailovima na SZK i čuvaj ih.  Vodi dijalog hladan i sterilan. Tako da sutra u nekom dokazivanju nema nepotrebnih riječi i vrijeđanja u nepotrebnim komentarima.

Inače svima savjetujem, uvijek na dropboxu imajte jedan folder u kojem ćete čuvati screenshotove ovakvih situacija.

Možda će nekom ovo biti odvratno,ali ja sam prije mjesec dana išao u T-com ugasiti cijeli priključak jer mi ne treba nikako i ne koristim ga.

Upalio sam na smartphonu diktafon, položio ga na pult i obavio razgovor sa agentom prodaje.  Dao mi sve na potpis i ja u tom momentu decidirano pitam, "jeli to sve, nema više nikakvih potraživanja. Router šaljem poštom na ovu adresu. Jesam još što dužan? Nisam!"

Sad ta 4MB audio zapisa držim u folderu.  Zašto?  JER NIKOM OD NJIH NE VJERUJEM!!

upravo to i radim..i sve mi odmah leti u dropbox...

pogodi šta sam napravio danas prije nego što sam ih zvao?? instalirao nekakav apk za snimanje poziva i imam sve snimljeno...međutim tu nastaje jedan veliki problem i time sad otvaramo jos jednu temu..

 

 

vidite ovdje 2 poziva prema 0917700 koji su SNIMLJENI..naime, prvi poziv je jako kratak, gdje mi je agentica poklopila poziv kad sam rekao da je isti sniman i sa moje strane, ne samo sa njihove

drugi poziv sam snimao bez da sam ih upozorio da je razgovor sniman...naime, sad mene zanima, pošto oni meni kažu da snimaju poziv, dali je onda protuzakonito da ga snimam i ja s druge strane?? 

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 22:53 (Tionio).
9 godina
neaktivan
offline
Re: VIP za Božić poklanja velike troškove na račun
Tionio kaže...

naime, sad mene zanima, pošto oni meni kažu da snimaju poziv, dali je onda protuzakonito da ga snimam i ja s druge strane?? 

To ne znam. No lijepo od tebe da si prvi puta to naglasio i da si "poklopljen".  Znači imao si dobru namjeru na koju oni nisu pristali.  Zbog "sile , straha i nužde" pristao si snimit razgovor iz drugog puta bez najave.

Zašto?!  ZATO JER TI TREBA CRNO NA BIJELO DOKAZ, kako si poduzeo sve moguće radnje da se problem zaustavi,a ne da čekaš 10.01.

15 godina
offline
VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

nije protuzakonito ali se ne moze upotrijebiti na sudu ako druga strana ne zna da je snimana ili ako nema sudskog naloga za snimanjem...zato kad zoves prvo ti se kaze da se razgovor moze snimati i ta snimka moze na sud...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VIP za Božić poklanja velike troškove na račun
Srednji kaže...

nije protuzakonito ali se ne moze upotrijebiti na sudu ako druga strana ne zna da je snimana ili ako nema sudskog naloga za snimanjem...zato kad zoves prvo ti se kaze da se razgovor moze snimati i ta snimka moze na sud...

ali naravno, to "može" se NE može koristit u moju svrhu, već samo u njihovu...vjerovatno kad bi se na sudu tražila ta snimka, njihov odgovor bi bio da razgovor nije bio sniman...

koja su to smeća ja nemogu vjerovat..nakon 15 godina pretplate kod njih sa 5 broja na ime...pa to nema nigdje 

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 23:09 (Tionio).
15 godina
offline
Re: VIP za Božić poklanja velike troškove na račun
Tionio kaže...
Srednji kaže...

nije protuzakonito ali se ne moze upotrijebiti na sudu ako druga strana ne zna da je snimana ili ako nema sudskog naloga za snimanjem...zato kad zoves prvo ti se kaze da se razgovor moze snimati i ta snimka moze na sud...

ali naravno, to "može" se NE može koristit u moju svrhu, već samo u njihovu...vjerovatno kad bi se na sudu tražila ta snimka, njihov odgovor bi bio da razgovor nije bio sniman...

koja su to smeća ja nemogu vjerovat..nakon 15 godina pretplate kod njih sa 5 broja na ime...pa to nema nigdje 

nazalost....upravo tako...

 

EDIT: ako ne rijesis nista savjetujem ti da posaljes mail na Potrosacki kod sa problemom...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 23:10 (Srednji).
9 godina
neaktivan
offline
VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

Kanije javi kako je završilo. Oni će se držati procedure, a to je kraj mjeseca i čekanje da skripta izbaci brojeve. To je definitivno.  Zatim slijede pravila o žalbi, koja ćeš ispoštovati i radi sve po naputku. Malo je frustrirajuće,ali takav je put dok sve ne dođe do tog "vijeća mudraca" koje razmatra žalbe.

Nisu bezočni. Ako je stvarno greška u sustavu, refundirati će sredstva i bla-bla isprika. Uglavnom dobit ćeš odgovor.

 

******

Ja imam Vip broj od 1999g.  8g je bio na pretplati. Nisam imao problema. No poslušaj me, za 50kn na njihovim bonovima imaš sada 3GB prometa i 1500min prema svima + uspostave 0,29kn...neka izađe 80kn mjesečno.

A mobitel lijepo kupiš u slobodnoj prodaji na rate, kako i koliko ti odgovara. Ubuduće na MojVip aplikaciji vidiš "normalno" stanje.   Znam ja kakav je osjećaj ponekad drhtati do 10.01 i nije bilo MojVip aplikacija.

Nikad više.

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

Kako je ovo završilo? 

Meni počelo rasti isto ali u malim iznosima. Npr danas cca 1.6 kn a imam tarifu xl. ,  sve neograničeno

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

783kn...ali jos uvijek nemam popisa transakcije i nikakovg njihovog odgovora...cekam i dalje...

TiONiO
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: VIP za Božić poklanja velike troškove na račun

Ja sam dva puta bio u VIP centru da mi prebace naplatu pretplate na moju Diners karticu prije nije bila na mojoj i kao rješeno, a račun i dalje stiže na drugu karticu na kojoj je bilo. I jučer nazovem i prepirem se sa žensom i ona me ubjeđuje da trajni nalog skida s moje kartice, a ja na moj.vip.hr vidim da i dalje skida s druge kartice. Podnio sam sam zahtjev za promjenu kartice na moj.vip.hr i trenutno mi piše "U obradi" e sad dal su toliko retardirani pa sami to ne znaju ili se ne može vidit ćemo. Ako ne morat ću tražit da mi šalju klasične račune i uplatnice poštom, mada čini mi se da će i s tim bit problema

14 godina
offline
VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

stigao je doma racun i popis transakcije...sav taj dodatni trosak oni obracunavaju pod nazivom "Mobile Broadband", dok mi ostali podatvkoni promet ubrajaju pod "GPRS start"
no, bilo kako bilo, zvao sam ih i oni mi preporucuju da saljem fax (21. stoljece, ja koristim fax kojeg ni nemam u svom domu) na broj taj i taj isaljem prituzbu, ovako sam im srocio

"Poštovani, račun koji ste mi poslali za 12mj 2014g. , na broj **********, smatram neispravnim i krivo obračunatim. Naime, u toku 12-og mjeseca potrošnja je počela rast, a ja sam zvao vaše agente i nitko mi nije znao odgovorit o čemu se radi. Shvatio sam da se obračunavaju dodatni megabajti…a ja sam u tarifi tada imao 835MB za iskoristi, dok je meni vaš sistem nakon 576-og megabajta počeo obračunavat potrošnju van moje tarife, ja sam naime isto tako imao uključen SURF paket, koji sam polovicom mjeseca isključio, a u poruci mi je pisalo da se on obračunava proporcionalno danima u mjesecu, dakle, platio sam polovicu svog SURF paketa, a megabajti koje sam platio nisu mi se obračunavali i to smatram vašom greškom! Ne želim platit račun dok mi se ne daje obrazloženje o mojoj potrošnji, također smatram da je greška u vašem sistemu i očekujem smanjenje računa na ispravan iznos."

25 dana im je zakonski rok za odgovorit mi na upit...pa eto, živi bili pa vidili 

TiONiO
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

zanimljivo je to da nisu prihvatili svoju gresku, ali su ipak smanjili racun...evo dopis koji sam dobio poštom vrlo brzo! :)

 klik ovdje za veću rezoluciju
 

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2015 0:42 (Tionio).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
VIP za Božić poklanja velike troškove na računu

Pozdrav

Kod mene je situacija totalno drugčija, znači koristim vip na bonove uzeja sam tarifu vipme zakon uz koju dobivam 3000 poruka i poziva koji se zajedno obračunavaju i 3GB internet,e sad vec 2 mjeseca iman neograničeni internet,u kojem smislu tako da kad obnovim svaki mjesec račun sa 55kn bonom megabajti se počnu obračunavati i stanu do nekog broja i ne idu više,mislio sam da je bug sa aplikacijom ali nije ,slao sam sms da provjerim stanje megabajta i stoji isti broj hahahha.Tako dok je bug u sistemu koristim hotspot na laptopu i skidam koliko me volja samo neka potraje ne namjeravan prijavljivat problem.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: VIP za Božić poklanja velike troškove na račun

Ista tarifa kao i ja samo meni broj MB stoji okruglo na 3000.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice