Administratorski račun na Windowsima

poruka: 12
|
čitano: 13.452
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Administratorski račun

Dakle ovako,juce mi je racunalo doslo sa popravka i ovi tamo su mi dignuli nove windowse i stavili dva administratorska računa,što me strašno živcira jer kad god upalim,komp se ulogira na krivi. Kako da obrisem,i dal je moguce obrisat ovaj prvi račun?!

Ako nije kako da pri pokretanju windowsa stavim da mi sam dodje screen da odaberem na koji da se logiram od ta dva a ne da mi se automatski logira u ovaj krivi.

Bog i Hrvati
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Administratorski račun

Naravno da možeš brisati korisnike na računalu, kao i kreirati nove. To radiš u control panelu...

0xBADC0DE
15 godina
neaktivan
offline
Re: Administratorski račun
Zrinjski kaže...

 

Ako nije kako da pri pokretanju windowsa stavim da mi sam dodje screen da odaberem na koji da se logiram od ta dva a ne da mi se automatski logira u ovaj krivi.

Prva i osnovna stvar: koji OS?

 

Vista ,7 ,8 - ukucaj netplwiz u Run i isključi autologon.

 

XP - control userpasswords2 i opet ,isključi autologon.

 

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
protjeran
offline
Re: Administratorski račun
rustweaver kaže...

Naravno da možeš brisati korisnike na računalu, kao i kreirati nove. To radiš u control panelu...

 

Nemoj mi reći... {#} Da,ali nemozes izbrisati ADMINISTRATORSKI RAČUN!

 

kizo2703 kaže...
Zrinjski kaže...

 

Ako nije kako da pri pokretanju windowsa stavim da mi sam dodje screen da odaberem na koji da se logiram od ta dva a ne da mi se automatski logira u ovaj krivi.

Prva i osnovna stvar: koji OS?

 

Vista ,7 ,8 - ukucaj netplwiz u Run i isključi autologon.

 

XP - control userpasswords2 i opet ,isključi autologon.

 

 

 

XP izvini zaboravio sam navest.

 

 

 

EDIT: Neznam jesam corav il sta al ja nevidim di to treba? http://i.imgur.com/Fs5jgdy.jpg

Bog i Hrvati
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 19:48 (Zrinjski).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Administratorski račun
Zrinjski kaže...

Neznam jesam corav il sta al ja nevidim di to treba? http://i.imgur.com/Fs5jgdy.jpg

Prati brojeve na slici!!

 

1. Označi account koji ima automatski  login

 

2. Stavi kvačicu

 

3. Primjeni - U redu

 

Odlogiraj se i ulogiraj se. Sada više nijedan korisnik nema autologon i mora se upisivati lozinka.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 20:33 (kizo2703).
12 godina
protjeran
offline
Administratorski račun

Označio sam ovaj racun koji se je automatski logirao (krivi) i sada se automatski logira na odgovarajući. {#}

Nekužim zašto je uopce stavio dva administratorska računa na jedno racunalo,čemu?

Bog i Hrvati
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Administratorski račun
Zrinjski kaže...

Nemoj mi reći... {#} Da,ali nemozes izbrisati ADMINISTRATORSKI RAČUN!

Upravo sam napravio jedan i zatim ga izbrisao. Naravno, to moraš raditi sa računa koji ima odgovarajuće ovlasti.

0xBADC0DE
15 godina
offline
Re: Administratorski račun
Zrinjski kaže...

Označio sam ovaj racun koji se je automatski logirao (krivi) i sada se automatski logira na odgovarajući. {#}

Nekužim zašto je uopce stavio dva administratorska računa na jedno racunalo,čemu?

 -neznanje, neiskustvo... Administraor acc je defaultni, dok prvi user koji se kreira prilikom instalacije također dobija status administrator, svi ostali kreirani useri su defaultno obični user.

Tako da nisu majstori napravili ništa neobičnog, Administator acc se u pravilu ne koristi (rezerva) nit ga se može obrisati jer je posebni acc. Svi ostali, radi što želiš.. naravno da gi mogao upravljati moraš biti admin (to je razlog zašto jesi admin).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Administratorski račun
Zrinjski kaže...

Nekužim zašto je uopce stavio dva administratorska računa na jedno racunalo,čemu?

Pitaj onoga ko je stavil ,ne nas.

rustweaver kaže...

Upravo sam napravio jedan i zatim ga izbrisao. Naravno, to moraš raditi sa računa koji ima odgovarajuće ovlasti.

Može se izbrisati bilo koji račun ,osim built in Administrator.

 

A za njega - najpametnija stvar je disebleat ga - otvoriti Local Users and Groups (C:\WINDOWS\system32\lusrmgr.msc) ,na desnoj strani ,desni klik na Administrator i otvoriti Properties.

 

Staviti kvačicu na Account is disabled i klik na Apply i OK. Done!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Administratorski račun
kizo2703 kaže...
Može se izbrisati bilo koji račun ,osim built in Administrator.

Da sad sam tek nakon ihushevog posta shvatio da on pokušava brisati specijalne račune :)

 

Za mene je admin bilo tko s administratorskim ovlastima. Mea culpa...

0xBADC0DE
8 godina
neaktivan
offline
Administratorski račun na Windowsima

Pozdrav svima,

 

Da objasnim problem, možda ga netko može riješiti...

Imamo u firmi to računalo na kojem se nalazi GIS program i baza, instalirano 2007.

Samo se za to koristi i dobro radi i sve 5, ali prostorija di se nalazi nema mogućnosti spajanja ne internet.

Premjestim ga u drugu prostoriju pa da se tamo spoji, međutim čovjek koji ga je istalirao je stavio Administrator račun koji ima sve ovlasti, a nama djelatnicima

je napravio drugi račun, u kojem ne mogu ništa, ni promijeniti datum ni vrijeme, instalirati Winows mobile, šta mi treba za rad, nit se spojit na internet...

U firmi se nitko ne sjeća tko je to radio, ni koja firma, to se financiralo iz projekta, cijela zavrzlama... A bez interneta ne mogu ništa raditi.

Ne znam kako da upadnem u taj Administrator račun, probala sam u CMDu, po nekim uputama, ali ne ide jer nisam ulogirana kao Administrator.

Da li moramo ponovo sve instalirati (što mi oduzima dosta vramena, dok se računalo odnese do čovjeka koji nam održava opremu i sve napravi....) ili mogu nekako drugačije ovo riješiti?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Administratorski račun na Windowsima

-sve se može, kad se ima odgovarajuće resurse.. (u ovom slučaju malo znanja i možda potrebne ovlasti).

-možda je veći problem neodgovornost/neozbiljnost (firme). Moj osobni stav i zato ne želim sudjelovati u šlamperaju (pomažući šlamperaju da se produlji ili biti štrajkbrejker i sl.).

 

savjet, ne diraj, ne rješavaj (dobronamjerno) takve probleme. Nek se netko sjeti (čemu služi papir i olovka?). Time se degadira stručnost i odgovornost. Posljedice. Izgleda da je samo 'jedan čovjek' u firmi bio stručan. Firma to mora kvalitetno rješiti, ne dati nekome da se muči googlajući, jer sutra će biti opet nešto, +odgovornost.

 

npr banalno pitanje, što da sad taj PC crkne? Imaš li sve potrebno da ga osposobiš? Kako se vodi briga npr o voznom parku (ključevi, servis, registracija, papiri.. i dali ih vozi netko bez vozačke)?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice