Autoskripta za paljenje videa

poruka: 11
|
čitano: 1.948
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Autoskripta za paljenje videa

Pozdrav!

Sa programiranjem sam na vi pa trazim pomoc ovdje :)

Zanima me  postoji li program ili može li se kakva skripta  napisati da ako je uređaj (  laptop, pc ) vise od x minuta neaktivan da se upali player koji playa videe iz xy foldera? Radi se o izlozbenim uredajima po kojim ljudi tipkaju i udaraju pa u 100% slucajeva ugase player pa ja moram kasnije sam ga paliti i slicno. Ovim nacinom bih volio to olaksati da se sam player pali ide u full screen mode.

Ista stvar me zanima i za android ako netko zna. Hvala!

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Autoskripta za paljenje videa

Ovak' nešto? Ne treba programirati: http://www.makeuseof.com/tag/use-videos-as-screensaver-or-wallpaper-windows/

Za Android ne znam, mogu probati složiti nešto u Taskeru preko vikenda ako ne nađeš.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Autoskripta za paljenje videa

Opcije u Win 8 nema za video. I da napomenem imam dosta videa.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Autoskripta za paljenje videa

Pošto je vrijeme darivanja, evo jedan poklončić. Stari projekt, uz male izmjene.

 

Raspakiraj bilo gdje, shortcut na exe stavi u startup folder od windowsa. U paths.txt dodaj putanju do fajla (naprimjer, VLC playlista "D:/lokacija/playlista.xspf"). Pokreni program. Ako nema inputa od miša dulje od minute, pokrene fajl i stavi flag da radi. Kad netko ugasi taj fajl (VLC u ovom slučaju), stavi flag da se fajl ne pokreće i ponovno provjerava svakih 5 sekundi je li prošla minuta od zadnjeg pomaka miša. Ako je, opet pokrene fajl.

 

Program stoji u trayu i gasi ga se tako da dvaput klikneš na ikonicu, u textbox upišeš PIN koji je uvijek MMDD (danas je 1218, sutra je 1219 a na Novu Godinu je 0101 itd...) i klikneš stop.

My name is Legion... For we are many!
14 godina
offline
Autoskripta za paljenje videa

Pali mi stalno vlc ako ga ugasim, ne nakon minute nego 3 sekunde. I radim na racunalu i on ga opet pali... Inace je super ideja.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Autoskripta za paljenje videa

Vidiš, greškica. Ispravak sutra ;)

 

Pali ga nakon 3 sec... Ubacit ću pauzu uz onaj stop.

My name is Legion... For we are many!
14 godina
offline
Re: Autoskripta za paljenje videa

Reci mi za kaznu :P ima li kakva solucija za android?

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Autoskripta za paljenje videa

A zasto posebna alikacija za to?

Kad windows ima ugraden scheduler koji moze svasta, pa i pokretati program nakon odrednog vremena neaktivnosti (npr. pokrene vlc shortcut sa pokazivanjem na mapu media datoteka).

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 23:01 (kunof00).
15 godina
offline
Re: Autoskripta za paljenje videa
kunof00 kaže...

A zasto posebna alikacija za to?

Kad windows ima ugraden scheduler koji moze svasta, pa i pokretati program nakon odrednog vremena neaktivnosti (npr. pokrene vlc shortcut sa pokazivanjem na mapu media datoteka).

-točno, upravo je schreduler + idle timer ono što je potrebno (pod win). Nikakav problem za podesiti (osim prije pripremiti batch koji pokreće player + playlistu, kad se to podesi sch. je gotov za 37sec.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Autoskripta za paljenje videa
ihush kaže...
kunof00 kaže...

A zasto posebna alikacija za to?

Kad windows ima ugraden scheduler koji moze svasta, pa i pokretati program nakon odrednog vremena neaktivnosti (npr. pokrene vlc shortcut sa pokazivanjem na mapu media datoteka).

-točno, upravo je schreduler + idle timer ono što je potrebno (pod win). Nikakav problem za podesiti (osim prije pripremiti batch koji pokreće player + playlistu, kad se to podesi sch. je gotov za 37sec.).

A ne znam taj batch pripremiti :S koliki je to problem?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Autoskripta za paljenje videa
Fake_Alert kaže...
..

A ne znam taj batch pripremiti :S koliki je to problem?

batch je običan txt (notepad) kojem promieniš extenziju u .bat ili .cmd

-kako? otvori CMD, utipkaj naredbu, ako radi kopraj to u notepad-text.. razlika (zašto se to naziva i skripta), može biti više redova ne samo jedan-line.. enter=novi red, nova naredba.. pokretanjem (npr dblclik ili iiz CMDa) tog batcha vidiš dali radi i eventualno greške..

-svaki program u win ima i quickhelp, dovoljno je i CMDu natipkati 'naziv' i help ili ? .. dobiješ CMD sintaksu.. (helpovi i googlanje možda nemaju odgovor koji tražiš, jer nitko to ne traži..).

takav batch pokreneš iz schreddulera, pravila-timere podešavaš tamo.

Ili (ovisi o samoj aplikaciji) player može direktno bez batch filea, probaj... tako se npr pokreće defrag.exe, usporedi, nije teško za shvatiti...

 

lakši primjer, koristi shortcut, to je 50% onog što ti treba, npr pokretanje notepad.exe-a ili winplajera.. iz bat filea.

u text pasteaj:

%windir%\system32\notepad.exe
"%ProgramFiles(x86)%\Windows Media Player\wmplayer.exe" /prefetch:1

pokreni taj batch (da bi vidio extenzije moraš aktivirati prikaz u win file exploreru).

 

-nakon tog ostaje ti još samo vidjeti kako pripremljenu play listu proslijediti kao argument playeru ili pojedine pjesme, folder..

 

napomena, skripte nije poželjno držati među dokumentima i userskim folderima, neki 'posebni' folder (ja prakticiram neki Install-sys, možda na C:\ ili nekom x: disku..) jer su pravila pristupa npr pass bitni (pokretanje sa sistemom i sl).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.12.2014 22:07 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice