Bootabilni cd win xp pomoc

poruka: 20
|
čitano: 9.810
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Bootabilni cd win xp pomoc

pozdrav svim forumasima.Javljam se nakon 5 potrosenih cda bez ikakvog uspjeha. skinuo sam windows xp na desktop u zip formatu.htio bih ga instalirati na svoj pc jer vec sam poludio zbog druge price(usb mrezna kartica i driveri ne valjaju gasi se komp i tako) i sad citao sam skoro sve forume i pokidao zivce prateci instrukcije i tako ali nisam uspio . pa trazim nekoga ako mi moze dati detaljan opis ili mi upravljati kompom preko team vivera i pomoci mi napraviti bootabilni cd koji ce sigutno raditi.Nisam noob u ovome i u dosta se stvari kuzim ali vise u hardver nego softver i molim nekoga ako ima malo vremena da odvoji i pomogne mi.zahvaljujem unaprijed i ispricavam se ako sam temu krivo stavio

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni cd win xp pomoc

Da bi cd bio bootabilan ,moraš ga skinuti u .iso formatu i bez raspakiravanja u Zipu ,Raru ili bilo kojem drugom arhiveru ,otvoriti ga sa nekim cd burnerom (Nero ,Ashampoo ,ImgBurn itd).

 

Desni klik na njega i pogledaj u kojem je stvarno formatu!

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2012 14:52 (kizo2703).
11 godina
online
Bootabilni cd win xp pomoc

Skini s neta program Nero/ instaliraj i pokreni/ izbaciće ti dva "ekrana"/prvi ugasi (crveni "x" u gornjem desnom uglu) i ostaće ti samo ekran na kojem piše- file, edit, view, recorder..../klik na recorder/ klik na burn image/otvorit će ti se novi "ekran" u kojem tražiš taj svoj skinutu windows fajl, nađi ga označi i klik open i otvoriće ti se novi "ekran"/ klik burn now (podesi brzinu prženja na najmanju) i to je to!!!

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni cd win xp pomoc

Uz XY besplatnih ,koji većinom rade i bolje ,baš bloatware Nero?!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
offline
Bootabilni cd win xp pomoc

=================================================================== This is the original Windows XP Professional SP3 (32-bit) ISO from Microsoft. Including Microsoft updates till 13.6.2012 Internet Explorer 8, Windows Media Player 11 and SATA drivers. - This release is the best you could find on the net, because it's just simple: * NO tweaks or add-ons. * NO additional programs and software added. * NO graphics, scripts and wallpapers added or changed. * NO serial needed during installation, the key is already inserted. * It's just the original image from Microsoft except updates, IE8, Adobe Flash Player (11.3.300.257) and SATA drivers! * Windows Messenger, MSN Explorer and Internet Explorer 6 were removed. - System requirements: * Pentium 233-megahertz (MHz) processor or faster (300 MHz is recommended). * At least 64 megabytes (MB) of RAM (128 MB is recommended). * At least 1.5 gigabytes (GB) of available space on the hard disk . * Video adapter and monitor with Super VGA (800 x 600) or higher resolution. - Hashes of ISO file: * CRC32: 823C508C * MD5: 29B3DF59C0246F51F38D481A41235E37 * SHA-1: 3A1060E40BDD985ACFA01FF1D8B13005A15442DF How To Use: -Burn ISO to DVD & Install Enjoy!! ============================================================================================================  i pise ali sma u naslovu da je iso i skida se nero i hvala =)

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2012 15:10 (Gamer21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bootabilni cd win xp pomoc

imam neki image burner iz power suita al to je nes bzvze jos malo i nero je dolje =)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni cd win xp pomoc
Gamer21 kaže...

 

MIČI TE LINKOVE DOK NISI DOBIL KARTON!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni cd win xp pomoc
kizo2703 kaže...

Uz XY besplatnih ,koji većinom rade i bolje ,baš bloatware Nero?!

 

 

PowerISO, vise nego dovoljan.

 

 

11 godina
online
Re: Bootabilni cd win xp pomoc
kizo2703 kaže...

Uz XY besplatnih ,koji većinom rade i bolje ,baš bloatware Nero?!

 Ma nema veze, skinut će probnu verziju tek toliko da odradi to što mu treba.

12 godina
offline
Re: Bootabilni cd win xp pomoc

oprostite niti znam da se ne smije staviti link niti znam da sam ih stavio niti znam sto se na njima nalazi to sam samo kopirao da se vidi sto sam skinuo da dobijem savjete.oprostite jos jednom nisam na forumu dugo pa ne znam

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni cd win xp pomoc
Gamer21 kaže...

oprostite niti znam da se ne smije staviti link niti znam da sam ih stavio niti znam sto se na njima nalazi to sam samo kopirao da se vidi sto sam skinuo da dobijem savjete.oprostite jos jednom nisam na forumu dugo pa ne znam

Zato postoje pravila foruma ,za koja ti očito ni ne znaš da postoje!! A među njima je i ovo:

 

 ''Zakonom zaštićeni materijal - Stavljanje zakonom zaštićenog (copyrighted) materijala na ovaj forum nije dozvoljeno, kao ni linkova s kojih je moguće skinuti takav materijal.
Traženje pomoći za piratiziranje softvera, kao i pomaganje u tome, također nisu dozvoljeni.
Prekršitelji ovog pravila bit će opomenuti ili će im biti trajno zabranjeno korištenje ovog foruma. ''

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2012 15:20 (kizo2703).
12 godina
offline
Re: Bootabilni cd win xp pomoc

to sam citao jos prije ,a nisam vidio link u tome kopiranom tekstu.ispricao sam se vec.hvala na upozorenju!

12 godina
offline
Re: Bootabilni cd win xp pomoc

Mile hvala ti puno na brzom, temeljitom i originalnom odgovoru koji mi je puno pomogao!!

11 godina
online
Re: Bootabilni cd win xp pomoc
Gamer21 kaže...

Mile hvala ti puno na brzom, temeljitom i originalnom odgovoru koji mi je puno pomogao!!

 U R Welcome M8.......drugi put samo stisni gumb "HVALA"

12 godina
offline
Bootabilni cd win xp pomoc

na 2 posto prekinuo i napisao writing faileed bum opet kupio cd pa probao

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Bootabilni cd win xp pomoc

To te "pržilica"zeza.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Bootabilni cd win xp pomoc

ah sad nzm kaj da joj radim,budem danas kupio navcer cd pa probao opet .a sat bi ju moglo zezati?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni cd win xp pomoc

Kao prvo trebaš ISO file Windowsa da bi ti CD bio bootabilan

ISO file sprži sa CDBurnerXP (5mb, free, skini ga s interneta) kada ga instaliraš i otvoriš odabereš prženje ISO file-a, Obavezno stavi brzinu prženja na 4x
(jer ako ti je veća, ne snimi sve datoteke i izbaci ti error tijekom instalacije) spržiš CD, namjestiš BIOS i installiraš.

Nadam se da sam pomogao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2012 10:45 (mxselotejp).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni cd win xp pomoc
To je sve receno u postovima iznad!
:facepalm:
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
11 godina
neaktivan
offline
Bootabilni cd win xp pomoc

Otvorio sam temu, pa je mod zaključao.

Imam orig. win xp h sp2 cd i htio bih napraviti kopiju.

Jel bi mi htjeli napisati postupak izrade rezervnog cd-a.

Htio bih da bude ažuriran, tako da nemoram raditi update kad ga instaliram.

 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice