Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?

poruka: 15
|
čitano: 9.556
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?

Instalirao sam Win 10 prije nekih pola godine i jako mi se svidjelo kad sam shvatio da je ISO image drive sad dio Windowsa. Sve ej to krasno funkcioniralo do jučer. Kad pokušavam namontirati neki ISO image file uredno dobijem error poruku: "Couldn't Mount File - Make sure the file is in an NTFS volume and isn't in a compressed folder or volume." I tako sa svima, a sve je do jučer funkciniralo beprijekorno. Ima li netko ideju u čemu je problem? Nedavno se instalirao neki update, možda je to nešto poremetilo?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?
ROCCO_GRANDE kaže...

Instalirao sam Win 10 prije nekih pola godine i jako mi se svidjelo kad sam shvatio da je ISO image drive sad dio Windowsa. Sve ej to krasno funkcioniralo do jučer. Kad pokušavam namontirati neki ISO image file uredno dobijem error poruku: "Couldn't Mount File - Make sure the file is in an NTFS volume and isn't in a compressed folder or volume." I tako sa svima, a sve je do jučer funkciniralo beprijekorno. Ima li netko ideju u čemu je problem? Nedavno se instalirao neki update, možda je to nešto poremetilo?

Bio je update prije dva mjeseca cca koji fixa te probleme. Ja sam na W10 CU x64 i nikad problema.

8 godina
offline
Re: Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?
softwaremaniac kaže...
ROCCO_GRANDE kaže...

Instalirao sam Win 10 prije nekih pola godine i jako mi se svidjelo kad sam shvatio da je ISO image drive sad dio Windowsa. Sve ej to krasno funkcioniralo do jučer. Kad pokušavam namontirati neki ISO image file uredno dobijem error poruku: "Couldn't Mount File - Make sure the file is in an NTFS volume and isn't in a compressed folder or volume." I tako sa svima, a sve je do jučer funkciniralo beprijekorno. Ima li netko ideju u čemu je problem? Nedavno se instalirao neki update, možda je to nešto poremetilo?

Bio je update prije dva mjeseca cca koji fixa te probleme. Ja sam na W10 CU x64 i nikad problema.

 

CU?

 

Prvi put danas vidio tu grešku, do sad je radilo bez problema. Windowsi updejtani.

 

Čini mi se da neće ISO-e veće od 10gb...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?

Meni se ne želi baš nikakav ISO namontirati, testirao sam bar destak u rasponu od ispod 1GB fo preko 25GB.

16 godina
moderator
online
Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?

Imate instaliran Creators Update i sve updateove nakon toga? Meni recimo linuxmint-18.1-cinnamon-64bit.iso, veličine 1,68 GB, mounta bez problema.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?
win10pro kaže...
softwaremaniac kaže...
ROCCO_GRANDE kaže...

Instalirao sam Win 10 prije nekih pola godine i jako mi se svidjelo kad sam shvatio da je ISO image drive sad dio Windowsa. Sve ej to krasno funkcioniralo do jučer. Kad pokušavam namontirati neki ISO image file uredno dobijem error poruku: "Couldn't Mount File - Make sure the file is in an NTFS volume and isn't in a compressed folder or volume." I tako sa svima, a sve je do jučer funkciniralo beprijekorno. Ima li netko ideju u čemu je problem? Nedavno se instalirao neki update, možda je to nešto poremetilo?

Bio je update prije dva mjeseca cca koji fixa te probleme. Ja sam na W10 CU x64 i nikad problema.

 

CU?

 

Prvi put danas vidio tu grešku, do sad je radilo bez problema. Windowsi updejtani.

 

Čini mi se da neće ISO-e veće od 10gb...

Creators Update. Kod mene, a i kod mbakse sve radi kako se spada. Imaš li clean instalaciju ili neki upgrade?

8 godina
offline
Re: Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?
softwaremaniac kaže...
win10pro kaže...
softwaremaniac kaže...
ROCCO_GRANDE kaže...

Instalirao sam Win 10 prije nekih pola godine i jako mi se svidjelo kad sam shvatio da je ISO image drive sad dio Windowsa. Sve ej to krasno funkcioniralo do jučer. Kad pokušavam namontirati neki ISO image file uredno dobijem error poruku: "Couldn't Mount File - Make sure the file is in an NTFS volume and isn't in a compressed folder or volume." I tako sa svima, a sve je do jučer funkciniralo beprijekorno. Ima li netko ideju u čemu je problem? Nedavno se instalirao neki update, možda je to nešto poremetilo?

Bio je update prije dva mjeseca cca koji fixa te probleme. Ja sam na W10 CU x64 i nikad problema.

 

CU?

 

Prvi put danas vidio tu grešku, do sad je radilo bez problema. Windowsi updejtani.

 

Čini mi se da neće ISO-e veće od 10gb...

Creators Update. Kod mene, a i kod mbakse sve radi kako se spada. Imaš li clean instalaciju ili neki upgrade?

 

Clean, ali instalirano u 8mj 2015, dobro da još radi.

 

Mada imam nekih problema tu i tamo, trebao sam hyper V a nije mi radio windows features (bilo prazno)... probao razne fixeve po netu i ništa, riješeno sa restartom

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 7:16 (win10pro).
11 godina
neaktivan
offline
Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?

Ovo su tri zadnja updatea koja su se instalirala na isti dan, sutradan ili eventualno dan kasnije sma otkrio da više nikakav ISo image ne mogu namontirati, pa mislim da su dobre šanse da tu postoji neka veza, bila bi to prevelika slučajnost da nema baš nikakve veze s tim:

 

2017-05 Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB4019472)

Windows Malicious Software Removal Tool for Windows 8, 8.1, 10 and Windows Server 2012, 2012 R2, 2016 x64 Edition - May 2017 (KB890830)

2017-05 Security Update for Adobe Flash Player for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB4020821)

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?
ROCCO_GRANDE kaže...

Ovo su tri zadnja updatea koja su se instalirala na isti dan, sutradan ili eventualno dan kasnije sma otkrio da više nikakav ISo image ne mogu namontirati, pa mislim da su dobre šanse da tu postoji neka veza, bila bi to prevelika slučajnost da nema baš nikakve veze s tim:

 

2017-05 Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB4019472)

Koristiš staru verziju Windowsa 10, odnosno nisi instalirao Creators Update. Aktualna verzija Windowsa 10 je 1703, a zadnji update je:

2017-05 Cumulative Update for Windows 10 Version 1703 for x64-based Systems (KB4016871)

 

Dakle, instaliraj Creators Update i instaliraj updateove koji će uslijediti nakon toga.

14 godina
offline
Re: Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?
ROCCO_GRANDE kaže...

Ovo su tri zadnja updatea koja su se instalirala na isti dan, sutradan ili eventualno dan kasnije sma otkrio da više nikakav ISo image ne mogu namontirati, pa mislim da su dobre šanse da tu postoji neka veza, bila bi to prevelika slučajnost da nema baš nikakve veze s tim:

 

2017-05 Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB4019472)

Windows Malicious Software Removal Tool for Windows 8, 8.1, 10 and Windows Server 2012, 2012 R2, 2016 x64 Edition - May 2017 (KB890830)

2017-05 Security Update for Adobe Flash Player for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB4020821)

Imam iste update instalirane i sve mi radi.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?

Zašto mi je prije sve super radilo i bez tog Creators Updatea i zašto se nije automatski instalirao kao i sve ostalo? To je nekakav specijalan update?

16 godina
moderator
online
Re: Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?
ROCCO_GRANDE kaže...

Zašto mi je prije sve super radilo i bez tog Creators Updatea i zašto se nije automatski instalirao kao i sve ostalo? To je nekakav specijalan update?

Valjda još nisi došao na red pa možeš ručno instalirati (i ja sam ručno instalirao da se ne moram poslije zezati s tim, pogotovo ako bi mi sam htio instalirati nekad kad meni ne paše).

14 godina
offline
Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?

To je velika nadogradnja OS-a. Instaliraj to, updateaj i onda javi situaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?

zato, jer su razni sec.updateovi kao antivirus.. vjerojatno blokirali 'sumnjive' dijelove, zato jer sys treba (mora, nova politika) biti updejtan.. inače imaš ovu situaciju, stariji sys s ponekim updateom.. i problem.

+.. moguć i klasičan problem npr RAM, disk, .. pregrijavanje i greške koje se tad pojavljuju.

mada je zgodno imati to u OSu, ipak su alati kao imdisk praktičniji.. provjeri što se dešava kad njega korsitiš, jer i ISO se može oštetiti (kad ga se koristi kao mountanog).. npr što ako je neki maliciozni soft u ISOu.. i tad ga AV blokira.. + chkdsk da vidiš što kaže.

 

edit: dolje :)

-da, ali... tko zna kako koristi, što sve radi.. može npr zipom otvorit-editirati ili nekim dodatnim alatom, dok vhd nudi kao opciju readonly.. svašta se može desiti s fileom iz bilo kojeg razloga/objašnjenja jer sve je zapravo file, svaki disk-zapis i što se može s jednim, može i s drugim neovisno što neki alati/OS nude +powershel-skripte i sl. Ne koristim OSovu opciju jer je ugl dodatni alat asociran (tad nestane explorerova asocijacija-mountanja..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 12:49 (ihush).
16 godina
moderator
online
Re: Couldn't Mount File - ISO image nije NTFS?
ihush kaže...

provjeri što se dešava kad njega korsitiš, jer i ISO se može oštetiti (kad ga se koristi kao mountanog).. npr što ako je neki maliciozni soft u ISOu.. i tad ga AV blokira.. + chkdsk da vidiš što kaže.

Iako je općenito gledano moguće da se ISO datoteke oštete, kao i sve druge datoteke, Windowsi ISO datoteke mountaju kao read-only, dakle virtualizirani softver ne može mijenjati, pa tako ni oštetiti ISO datoteku iz koje je pokrenut. Štoviše, dok je mountana, ni softver u Windowsima ne može mijenjati/oštetiti ISO datoteku.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice