Da li je do win 10

poruka: 9
|
čitano: 1.894
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Da li je do win 10

Postovanje,

 

veliki problem imam, komp je star 6 god, 8 Gb RAM, nov SSD disk, win 10, desava se da se gasi sam od sebe, da se ne moze upaliti nakon gasenja, tj upali, ali ispisuje poruke tipa disk error, replace and strike any key when ready< ili ispise logo HP kompa i pise press any key for option ROM messages.... treba par puta da ga izagasim iz struje da bi ga konacno upalio...postaje bas frustrirajuce... HELP... HVALA 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Da li je do win 10

OK, daj mi reci, na što te asocira:

 

disk error?!?!?!?!?

 

e sad, veliš novi je SSD, ali imaš problema s paljenjem... napajanje? iako SSD malo troši, mora imati napon unutar specki...

 

6 g. star PC, HP brand? probaj puknut zadnji BIOS, pa ući u BIOS i provjeri da li negdje pod sistem info, Hardware management, power management ispisuje vrijednosti za (nominalne) napone od 3.3 V, 5 V i 12 V (koji je najvažniji) - tj. jesu li ti naponi niži, također u BIOSU HP najčešće ima interne testove: memorija, disk... - izvrti ih...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
online
Re: Da li je do win 10
Stric_Jura kaže...

OK, daj mi reci, na što te asocira:

 

disk error?!?!?!?!?

 

e sad, veliš novi je SSD, ali imaš problema s paljenjem... napajanje? iako SSD malo troši, mora imati napon unutar specki...

 

6 g. star PC, HP brand? probaj puknut zadnji BIOS, pa ući u BIOS i provjeri da li negdje pod sistem info, Hardware management, power management ispisuje vrijednosti za (nominalne) napone od 3.3 V, 5 V i 12 V (koji je najvažniji) - tj. jesu li ti naponi niži, također u BIOSU HP najčešće ima interne testove: memorija, disk... - izvrti ih...

 jel mozes malo pojasniti ?? ja sam ljekar, ne bavim se kompovima odvec, neki shortcut da mi kazes, hvala

14 godina
offline
Da li je do win 10

pa valjda znaš nekoga tko je malo stručniji?!?!? pitaj da ti pomogne uživo...

 

pri paljenju odmah (ali ne frenetično) par-puta, čim se pokaže slika (HP logo) tipkaj F10 tipku...

 

to je standard za HP za ući u BIOS...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Da li je do win 10

Provjeri kablove , moguće da je "prljav" kontakt pa gubi spoj (par puta isključi i vrati nazad kablove sa diska).

9 godina
online
Re: Da li je do win 10
AF139 kaže...

Provjeri kablove , moguće da je "prljav" kontakt pa gubi spoj (par puta isključi i vrati nazad kablove sa diska).

 uradio, nista

9 godina
online
Re: Da li je do win 10
Stric_Jura kaže...

pa valjda znaš nekoga tko je malo stručniji?!?!? pitaj da ti pomogne uživo...

 

pri paljenju odmah (ali ne frenetično) par-puta, čim se pokaže slika (HP logo) tipkaj F10 tipku...

 

to je standard za HP za ući u BIOS...

 

 

 

ok, i sta kad udjem u BIOS ??? hvala unaprijed puno...

14 godina
offline
Da li je do win 10

u BIOSu? moj prvi odgovor ?!?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Da li je do win 10

ok, hvala, javim ti, hvala puno

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice