Dual boot - Win7 i Win10

poruka: 3
|
čitano: 2.029
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Dual boot - Win7 i Win10

Evo ovako stoje stvari.

Na kompu imam dva diska - SSD kao sistemski i HDD kao skladisni prostor za podatke.

Na SSD disku (Crucial mx100 256GB) imam instaliran Win7. Iz bojazni da ne napravim neku gresku prilikom upgrade-a na Win10, napravio sam novu particiju na HDD-u. Na tu particiju sam pomocu programa AOMEI partition asistant, (opcijom "migrate OS to....) kopirao Win7 i potom ga tu ugrade-ovao na Win10. Sve je proslo bez problema, Win10 aktiviran, sve lepo radi.

E sad, posto imam dovoljno mesta na SSD-u za oba Win-a zeleo sam da prebacim i Win10 na SSD kako bi brze radio. Iz Win10 sam napravio novu particiju na SSD-u (podelio ga na dva dela) i opet sa AOMEI partition asistant, (opcijom "migrate OS to....) kopirao Win 10 na SSD. I sta se dogodilo? Kada startujem racunar da se bootuje sa SSD-a on podize Win10 i ne daje mogucnost izbora OS prilikom startovanja. Svasta sam pokusavao ali nisam uspeo da dodjem do mogucnosti da podignem Win7. Potom sam obrisao Win10 sa SSD-a i uklonio njegovu particiju i sada se Win7 normalno dize. Win10 mi je i dalje na HDD-u i radi, ali prilikom startovanja moram u BIOS-u da izaberem disk i onda podize sistem koji je na njemu.

Da li neko zna kako bih mogao da imam oba sistema na SSD-u i izbor podizanja sistema kod startovanja kompa? Jasno vam je, nadam se, zasto to zelim. Na SSD-u sve to brze, lepse i tecnije radi.

Mislio sam da ce Win automatski podesiti dual boot kada se dva OS nadju na jednom disku, medjutim, ocito, to nije slucaj.

Bio bih zahvalan na svakom savetu koji bi mi pomogao da ovo uspesno resim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dual boot - Win7 i Win10
10 godina
neaktivan
offline
Dual boot - Win7 i Win10

Koliko vidim, bolje da se ja u ovo ne petljam.......

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice