Dual Boot

poruka: 10
|
čitano: 3.566
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Dual Boot
pitanje

Pozdrav,

 

Imao sam do sad Vistu instaliranu na C particiji. Na drugu particiju sam instalirao XP (E particija).

 

Kod dizanja OS-a ne pojavljuje mi se mogucnost izbora OS-a, nego se automatski dizu XP-i. Oba OS-a su original.

 

 

Ima li netko nekakvu ideju? Radi se o lapu HP 6830s.

 

 

Unaprijed hvala.

 

 

 

Gigabyte GA-8I945P-G, Intel Pentium 4 531 @ 3000 MHz, 3GB RAM, NVIDIA GeForce 7600 GT , 22T33-H-ES - 20 inches, Vista Ult SP1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dual Boot

ima neki rac za diskove i dobije se još os selecter samo neznam ime

koje si win prije instaliro xp ili wistu ?

 

 

 

 

 

edit:probaj s f6 prije nego ti se digne

I7 940 @4.1 , ASUS RAMPAGE II EXTREME , Dominator 12 gb DDR3 1600mhz , EVGA GTX295 & ASUS GTX 295 , HX1000W , Coolermaster 932 HAF + monitor u boji .
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2009 6:43 (c0x0x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dual Boot
autorov komentar

vista je bila prva..bum probal sa f6

Gigabyte GA-8I945P-G, Intel Pentium 4 531 @ 3000 MHz, 3GB RAM, NVIDIA GeForce 7600 GT , 22T33-H-ES - 20 inches, Vista Ult SP1
16 godina
neaktivan
offline
Dual Boot

skini vistabootpro. riješit će ti problem

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dual Boot
autorov komentar
Srednji kaže...

vista je bila prva..bum probal sa f6

 ne radi f6...
Gigabyte GA-8I945P-G, Intel Pentium 4 531 @ 3000 MHz, 3GB RAM, NVIDIA GeForce 7600 GT , 22T33-H-ES - 20 inches, Vista Ult SP1
16 godina
offline
Dual Boot
prihvaćeno rješenje

Bootaj PC sa Vistinog DVD-a i umjesto opcije Install now odaberi Repair your computer.

Nakon što program pronađe instalaciju Viste odaberi Startup repair. To bi trebalo popraviti Boot loader.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dual Boot

Da ne otvaram drugu temu.

Sad imam instaliran 32-bitni XP Pro. Instalirao bih dual boot s 64-bitnom Vistom.

VistaBootPro ne radi na 64-bitnoj verziji.

Da li ima koji program da radi na 64-bitnoj verziji ili pomaze gore navedeno rijesenje?

Instalaciju radim preko USB-a, jer mi preko DVD-a ide prokleto sporo (za 1% treba oko 20min).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Boot
Chaky kaže...

Da ne otvaram drugu temu.

Sad imam instaliran 32-bitni XP Pro. Instalirao bih dual boot s 64-bitnom Vistom.

VistaBootPro ne radi na 64-bitnoj verziji.

Da li ima koji program da radi na 64-bitnoj verziji ili pomaze gore navedeno rijesenje?

Instalaciju radim preko USB-a, jer mi preko DVD-a ide prokleto sporo (za 1% treba oko 20min).

 Mislim da VistaBootPro radi na 64 bitnoj, barem tako piše na netu. A inače ako je vista legalna (ne koristiš neki emulator bootloadera za vistu), onda samo instaliraj vistu i Dual Boot će se pojaviti "sam od sebe" tj. vista će ga instalirati...

Inače i meni je za 1% trebalo nekih 10 minuta, ali se nakon toga pobrzalo...
Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz @ 3,83 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
15 godina
offline
RE: Dual Boot
Chaky kaže...

Da ne otvaram drugu temu.

Sad imam instaliran 32-bitni XP Pro. Instalirao bih dual boot s 64-bitnom Vistom.

VistaBootPro ne radi na 64-bitnoj verziji.

Da li ima koji program da radi na 64-bitnoj verziji ili pomaze gore navedeno rijesenje?

Instalaciju radim preko USB-a, jer mi preko DVD-a ide prokleto sporo (za 1% treba oko 20min).

 -ne trebaš dodatni program, samo instaliraj... jer je stvar u redosljedu.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Dual Boot
RoyalBlood kaže...
 
Inače i meni je za 1% trebalo nekih 10 minuta, ali se nakon toga pobrzalo...
Ja sam odustao nakon 4h i 8% Mršti se
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice