Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila ili?

poruka: 115
|
čitano: 16.065
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila ili?

Zanima me što vi mislite dali je "Era Windows XP"(XP znači expiriance - što znači iskustvo) završila pa sad počinje "Era Windows 7" ili XP još traje??

 

P.S

Nisam siguran kada je XP konačno izdan(nisam siguran između 2000 i 2003 godine)

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
h_rca777 kaže...

Zanima me što vi mislite dali je "Era Windows XP"(XP znači expiriance - što znači iskustvo) završila pa sad počinje "Era Windows 7" ili XP još traje??

 

P.S

Nisam siguran kada je XP konačno izdan(nisam siguran između 2000 i 2003 godine)

nije još završila ali se bliži kraju

tko god sad uzima novi komp stavlja win7,neki koji imaju XP prelaze na win 7

igre počinju izlaziti za dx11 a XP podržava samo dx9

 

uglavnom,ne vjerujem da će za 2 godine xp-a biti više od 20 %

a oni koji budu na njemu su vjerovatno oni koji imaju stare pile

 

mislim da era xp-a nije još gotova ali se bliži kraju

a kraj je jako jako blizu

14 godina
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i

I dalje je puno korisnika koji koriste "dobri stari" XP, što zbog navike, što zbog preslabog hardwarea. Vrijeme Windowsa 7 tek dolazi, to je OS koji je izašao tek prije par mjeseci.

 

BTW izašao je 2001. godine - zbilja je star.

Plod nepouzdanosti kontracepcije
15 godina
protjeran
offline
Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila ili?

a linux? hoće li ikada doći era linuxa???

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
h_rca777 kaže...

a linux? hoće li ikada doći era linuxa???

Linux je za sada "samo" alternativa Windowsima (doduše jako dobra i kvalitetna alternativa).

 

Kako vrijeme prolazi, postaje sve više i više user-friendly tako da ne sumnjam da će kroz koju godinu držat puno veći dio kolača nego što je to sada.

 

U svakom slučaju, čeka ga lijepa budućnost.

Plod nepouzdanosti kontracepcije
14 godina
neaktivan
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
nontryer kaže...

I dalje je puno korisnika koji koriste "dobri stari" XP, što zbog navike, što zbog preslabog hardwarea. Vrijeme Windowsa 7 tek dolazi, to je OS koji je izašao tek prije par mjeseci.

 

BTW izašao je 2001. godine - zbilja je star.

rekao bi da je vrijeme win7 već došlo

svi koji imaju novi komp imaju i win7

ljudi polako sa xp-a prelaze na win7

 

sav je hardware napredovao a xp stoji isti već 3 godine

sa xp-om je gotovo,jedino oni sa slabijom konfiguracijom koja im služi samo otići na internet će ostati na njemu jer im nema koristi prebaciti se na win7

h_rca777 kaže...

a linux? hoće li ikada doći era linuxa???

ne vjerujem,windows je puno jednostavniji

možda će se njegov udio povećati,ali ne vjerujem da će ikada biti popularniji od windowsa

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2010 12:38 (patch123).
14 godina
protjeran
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
h_rca777 kaže...

a linux? hoće li ikada doći era linuxa???

pa za mudre je već došla...Namigiva

14 godina
protjeran
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
patch123 kaže...

ne vjerujem,windows je puno jednostavniji

možda će se njegov udio povećati,ali ne vjerujem da će ikada biti popularniji od windowsa

to može reći netko tko nema veze sa realnošću...prvo probaj najnovije distribucije pa onda pjevaj...to što za windowse ne treba mozak uposliti,misliš da je prednost??...pffff nebuloza...Belji se

14 godina
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
patch123 kaže...
nontryer kaže...

I dalje je puno korisnika koji koriste "dobri stari" XP, što zbog navike, što zbog preslabog hardwarea. Vrijeme Windowsa 7 tek dolazi, to je OS koji je izašao tek prije par mjeseci.

 

BTW izašao je 2001. godine - zbilja je star.

rekao bi da je vrijeme win7 već došlo

svi koji imaju novi komp imaju i win7

ljudi polako sa xp-a prelaze na win7

 

sav je hardware napredovao a xp stoji isti već 3 godine

sa xp-om je gotovo,jedino oni sa slabijom konfiguracijom koja im služi samo otići na internet će ostati na njemu jer im nema koristi prebaciti se na win7

ne vjerujem,windows je puno jednostavniji

možda će se njegov udio povećati,ali ne vjerujem da će ikada biti popularniji od windowsa

Ne znam baš, znam dosta ljudi koji hardwareu unatoč, i dalje vrte XP. Razlog je navika, manja potrošnja memorije..

 

Očito su se opekli na Vistu bez SP pa sad pušu i na hladno.

Plod nepouzdanosti kontracepcije
15 godina
protjeran
offline
Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila ili?

Po meni Microsoft u zadnje vrjeme pravi previše grešaka, 1. greška je onaj makedonac u microsoftu... o windows 7 su puno govorili a jos 1/4 toga nisu ostvarili... windows 7 ima puno "rupa" "bugova" kako se to jos zove...to je 1 od razloga zasto sam na XP-u

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
h_rca777 kaže...

Po meni Microsoft u zadnje vrjeme pravi previše grešaka, 1. greška je onaj makedonac u microsoftu... o windows 7 su puno govorili a jos 1/4 toga nisu ostvarili... windows 7 ima puno "rupa" "bugova" kako se to jos zove...to je 1 od razloga zasto sam na XP-u

Koji su to bugovi u windows 7? Što to nisu ostvarili? Kakve veze ima mali makedonac u Microsoftu sa Windows 7? Od kad je to XP stabilniji od 7?

Plod nepouzdanosti kontracepcije
15 godina
offline
Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila ili?

Ja isto i dalje koristim xp zato što mi je stabilan, neman nikakvih problema i pruža mi sve što od OS-a ocekujem. Vjerojatno cu kad budem kupova novu mašinu uzeti i win 7, ali i ovaj sadašnji komp može bez ikakvih problema pokrenuti win 7 samo što zaiste naman nikakve potrebe za novim OS.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila ili?

As of the end of February 2010, Windows XP is the most widely used operating system in the world with a 58.4% market share, having peaked at 76.1% in January 2007

 

Još smo duboko u eri XP-a i bit cemo sluzbeno sve dok traje support za taj OS. (2014)

 

To što ljudi sa foruma imaju bjesne pile nije nikakav pokazatelj, jer vecina racunala se koristi u neke specificne poslovne svrhe gdje razloga za upgrade hardware-a pa ni software-a nema.

Čak danas viđam dosta računala sa win98 koja odlicno obavljaju svoju zadacu.

 

Osobno korisitm XP i koristit cu ga sve dok imam sadasnje racunalo, a nadam se da ce to biti cim duze, barem sljedecih 4 godine. Svjestan sam koliko je win 7 bolji, ljepsi, brzi ali zasto mucit mojih 512 Rama nepotrebno kada sve radi i na XP-u?

 

 
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
h_rca777 kaže...

Zanima me što vi mislite dali je "Era Windows XP"(XP znači expiriance - što znači iskustvo) završila pa sad počinje "Era Windows 7" ili XP još traje??

 

P.S

Nisam siguran kada je XP konačno izdan(nisam siguran između 2000 i 2003 godine)

 

Experience.. :D

 

Trajat ce jos 2 god, dotad ce win7 preuzet vecinu trzista..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
patch123 kaže...

Igre počinju izlaziti za DX11, a XP podržava samo DX9.

 

XP podrzava i DX10.. Ja ga osobno koristim.. I slazem se, XPu se blizi kraj..

CPU: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1051608 VGA: http://www.techpowerup.com/gpuz/35ycs/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
linuxjuzer kaže...
patch123 kaže...

ne vjerujem,windows je puno jednostavniji

možda će se njegov udio povećati,ali ne vjerujem da će ikada biti popularniji od windowsa

to može reći netko tko nema veze sa realnošću...prvo probaj najnovije distribucije pa onda pjevaj...to što za windowse ne treba mozak uposliti,misliš da je prednost??...pffff nebuloza...Belji se

realnost govori da je windows mnogo popularniji nego linux

većina ljudi razmišlja:zašto bi se zahebavao sa linuxom kada mogu sve jednostavno raditi na windowsu

 

zato ne vjerujem da će linux ikada zavladati svijetom OS-a,koliko god on opcija pružao

16 godina
neaktivan
offline
Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila ili?

Vjerujem da doba XP-a još nije završilo, pogotovo u poslovnim okruženjima, velikim korporacijama, gdje se na klijentskim računalima (pa čak i novijima) još uvijek nerijetko koristi čak i Windows 2000. Jer za obavljanje posla koristeći primjerice Excel ili IBM-ov Lotus najnoviji Windowsi ionako nisu od presudnog značaja. A na taj način postižu se velike uštede - ne samo u smislu licenci za Windowse, već i za kompletnu infrastrukturu koja godinama funkcionira besprijekorno.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
patch123 kaže...

realnost govori da je windows mnogo popularniji nego linux

većina ljudi razmišlja:zašto bi se zahebavao sa linuxom kada mogu sve jednostavno raditi na windowsu

 

zato ne vjerujem da će linux ikada zavladati svijetom OS-a,koliko god on opcija pružao

Windows je više user-friendly,popularniji je među običnim smrtnicima i to je to.Za igre,internet,"fejsić" i MSN ne treba ništa bolje.

Uglavnom,još uvijek vrtim Windows XP i ne mislim se prebacivati na 7-icu,barem ne još.Ionako imam stare komponente,pa ne bih dobio na performansama,a za gledanje filmova i serija,i printanje papira mi ne treba ništa posebno.

alrighty then
14 godina
neaktivan
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
dncrmt kaže...
patch123 kaže...

Windows je više user-friendly, ...

 

Onda ti definitivno nisi isprobao nista drugo pa niti neznas... Za igre u redu, tu je Win jedini, al za sve ostalo linux moze mnogo brze i uz nikakvu cijenu...

Ako koristim Windows, moj potpis je ovdje. Ako koristim Linux nemojte mi zamjerit.
14 godina
protjeran
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i

Koristim dugo XP SP3 i koristiti ću ga najvjerovatnije do kraja Microsoftove podrške za taj program. No, starom i dobrom XP -u se sigurno bliži kraj. Evo jedan primjer. Već ove godine, točnije od 13.07. 2010. prestaje sigurnosna podrška za sve one koji koriste XP SP2.

Windows 7 odnedavno koristim na poslu, izbora nisam imao i tek se privikavam na rad u takvom okruženju. Za sada su prvi dojmovi odlični.

14 godina
protjeran
offline
Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila ili?

"XP era" je definitivno gotova dolaskom Windowsa 7. Jedino što još neke ljude spriječava na prelazak (evo, na primjer mene) je nedostatak novca.  

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila ili?

jedino što može spriječiti eru win 7 je da u sljedece 2 god ms napravi win 8 što je dosta izgledno

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
XP Master kaže...

"XP era" je definitivno gotova dolaskom Windowsa 7. Jedino što još neke ljude spriječava na prelazak (evo, na primjer mene) je nedostatak novca.  


i sprjecava te nick.....

MOJ AVARTAR = JAMES HETFIELD
15 godina
odjavljen
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
FiCo_Ri kaže...

XP podrzava i DX10.. Ja ga osobno koristim.. I slazem se, XPu se blizi kraj..

Imaš ti onu stvar a ne DX10. Probaj pokrenuti neku DX10-only igru (Just Cause 2) pa ćeš vidjet što će se dogodit. To što si skinuo je samo promijenilo broj tako da DxDiag misli da vrtiš DX10 (a usput i pokupio i trojanca 100%). Evo kako izgleda pravi DX10 i pripadni DXdiag:

DX10 na Visti DX10 na Visti
BTW, vrijeme XPa za kućne korisnike je prošlo odavno. PC koji nije sposoban pokrenuti Win7 je sada star 8+ godina i uskoro će tražit zamjenu koja će 100% vrtit Vistu ili Win7. Vista je odličan OS, 64bit pogotovo. A poslovni korisnici su druga priča - prelazak im nije isplativ ako nije nužno potreban i to je to.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
ertzuiop kaže...

jedino što može spriječiti eru win 7 je da u sljedece 2 god ms napravi win 8 što je dosta izgledno

Ne nužno. Ta ni Vista nije prekinula eru Windowsa XP.

15 godina
protjeran
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i

kao da je Vista nešto moćno .:::.

This town (is) like a great big puss.y just waiting to get fucke.d
15 godina
odjavljen
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
h_rca777 kaže...

kao da je Vista nešto moćno .:::.

Šta fali Visti?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
Sum_of_all_fears kaže...
h_rca777 kaže...

kao da je Vista nešto moćno .:::.

Šta fali Visti?

Nista posebno, osim sto je za vecinu ljudi promasen OS...

Ako koristim Windows, moj potpis je ovdje. Ako koristim Linux nemojte mi zamjerit.
16 godina
neaktivan
offline
Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila ili?

i ja se slazem da je xp kraj ajko blizu, ja ga jos uvijek koristim, ali mislim da to jos nece potrajati, planiram ga zaminjeiti do kraja ove godine, nadam, nisam jos siguran, jer ne znam jos hocu li kupovati novi komp ili ne, iako bi i ovaj mogao bez problema mogao tjerati sedmicu.... 

AMD Athlon64 X2 5200+ 2.71 GHz , Asus Radeon HD3650, 2 GB RAM, 320 GB, Logitech X-530
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Era Windows XP-a(2003-2010) napokon završila i
BLOGERX4 kaže...

Nista posebno, osim sto je za vecinu ljudi promasen OS...

Lako za crackani OS bez updatea govorit da je promašen Izlanuo se

 

Realno, XP je nekoliko puta gori od Viste ali ljudima je dobar jer VLK nema aktivacije a WGA se lako miče -.-

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 15:02 (Sum_of_all_fears).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice