Fali mjesta na hardu

poruka: 6
|
čitano: 1.536
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Fali mjesta na hardu

Bok,

vidim da se već pisalo na ovu temu ali nije bilo konkrentnog odgovora. To je dosta česta pojava koju sam vidio na puno računala koje sam formatirao. Najbolje se i vidi na nesistemskim particijama (za sistemske se uvijek prvo pomisli na neke misteriozne alokacije od Windowsa). Uglavnom, pogledam selektiram sve fileove na recimo d: (uključujući hidden) i zauzimaju 70GB, a meni na properties piše 120GB, 20GB free. Dakle fali 30GB.

Obično tada formatiram tu particiju i sve preselim na drugu i kada vratim natrag sve, onda piše ispravno. Dakle očito neke greške kod nepotpuno pobrisanih fileova i sl.

 

Ima li program koji to riješava? CCleaner ne uspije. Jer ovaj put mi je riječ o sistemskoj.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 14:17 (Crayox).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Fali mjesta na hardu

odgovor postoji u raznim temama..

nije samo hidden atribut, ima toga još (prođi kroz filter opcije i uključi, tad ćeš dobiti sve osim dijela koji je nedostupan iz OSa bez posebnih alata kao MFT$ i catalog...) KAd formatiraš disk u npr NTFS već mu 'nedostaje' dio.. obično 50-100MB pa je zanemarivo.

-na ćoravo, recycle. btw CC se zloupotrebljava, često nepotrebno, bez znanja potencijalni problemi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Fali mjesta na hardu

filer opcije mozes rec gdje se tocno nalazi itd..

16 godina
offline
Re: Fali mjesta na hardu

U pravu si, ipak nije ona greška o kojoj sam pričao. Isključio sam "hide protected operating system files" i tu se skrivalo tih 30GB. Hvala ti!

 

poz

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Fali mjesta na hardu

mi mozes rec di se to nalazi

13 godina
neaktivan
offline
Fali mjesta na hardu

Nasao sam obrisao i problem rjesen.. :P

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice