Hal.dll problem

poruka: 22
|
čitano: 16.540
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Hal.dll problem

prilikom čitanja windowsa pojavi se poruka ....bla bla... <windows root>\system32\hal.dll .... bla bla... please reinstall this part of windows ili tak neš i sada znam da se treba kopirat drugi hal.dll u c:\WINDOWS\system32 i tako sam napravio ali još uvijek je taj problem, zatim sam postavio bootanje pomoću windows recovery console i open ništa, sada trebam vaš savjet

That's absurd. I love it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Hal.dll problem

Ovakav problem se može javiti iz nekoliko različitih razloga. Prvi razlog je brisanje spomenute datoteke od strane nekog od programa koji tu datoteku i koristi. Pojedini programi, kao što dobro znate brišu i dijeljene resurse koje dijele sa ostalim programima. Korisnici pri deinstalaciji najčešće odabiru opciju brisanja dijeljenih datoteka čime dovedu sami sebe do problema. Drugi problem može biti problem u radu disku. Nedostajanje ove i sličnih datoteka po instalaciji je indikacija grešaka u radu tvrdog diska. Ovakvi problemi mogu nastati i zbog cijelog niza problema u koje ne bismo ulazili. Riješiti ovakav problem neće biti lako no postoji nekoliko načina djelovanja koji mogu dovesti do poželjnog rezultata. Ubacite optički medij na kojem se nalazi vaša instalacija Windows operativnog sustava u računalo i prilikom instalacije, kada prvi puta vidite opciju odabira Repair, pritisnite slovo R. Potom odaberite instalaciju koju želite popraviti, a ona se obično nalazi pod brojem jedan. Upišite bootcfg/list da bi vam se pokazao sadržaj boot.ini datoteke. Potom upišite bootcfg/rebuild da bi obavili popravak po čemu izvadite optički medij i napravite reboot računala.

Ako vam ova procedura ne pomogne probajte sa načinom opisanim na stranicama:

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?hal

te,

http://www.kellys-korner-xp.com/xp_haldll_missing.htm

Sretno

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Hal.dll problem
sve to sam već probao ali neradi, ako može još koji savjet za rješavanje ovog problema
That's absurd. I love it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Hal.dll problem
Cleverman kaže...
sve to sam već probao ali neradi, ako može još koji savjet za rješavanje ovog problema

  to je sve, imas na tim stranicama. ako te stalno zeza, problem je u hdd.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
15 godina
neaktivan
offline
Hal.dll problem
hmm ovaj windows mi je instaliran na novi disk, jel možda treba nešto prebacivati na slave i master diskove, jer imam dva diska ?
That's absurd. I love it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Hal.dll problem
Cleverman kaže...
hmm ovaj windows mi je instaliran na novi disk, jel možda treba nešto prebacivati na slave i master diskove, jer imam dva diska ?

  Ako su diskovi SATA kompatibilni onda nema veze jumper. Ako su ATA, nebi ti nikako radili da su oba na istom kanalu.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
13 godina
neaktivan
offline
USER32.dll. problem

(The procedure entry point is ThreadDeskopComposited could not be located in the dynamic link library USER32.dll. ) molim vas ako mi možete reći kako riješit ovaj problem, u zadnje vrijeme komp. mi je strašno usporen bio na netu ili ne,neke stvari nisam uopće mogao instalirat kad palim mozillu onda mi daje ovaj natpis a od tada je i usporio.UNAPRIJED HVALA!!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hal.dll problem

Pokusaj da u system 32 nadjes fajl dwmapi.dll i da uradis cut,pa ga paste-uj na desktop ili my documents,poslije restartuj komp.Ako nebude radilo vrati ga na staro mjesto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hal.dll problem

hvala na savjetu ovo sam napravio i sad je sve ok ,ovaj fajl sam stavio na deskop sad me zanima dali da ga tu ostavim stalno ili ga mogu vratiti nazad

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Hal.dll problem
magy kaže...

hvala na savjetu ovo sam napravio i sad je sve ok ,ovaj fajl sam stavio na deskop sad me zanima dali da ga tu ostavim stalno ili ga mogu vratiti nazad

 

mora biti na desktopu,ali mozes ga mislim staviti u my documents ili tako neki folder da ti ne smeta

13 godina
neaktivan
offline
RE: Hal.dll problem

ok.Hvala još jednom....

12 godina
offline
Hal.dll problem

...i ja imam istih problema sa hal.dll file-om... isto tako sam isprobao "gotovo" sve kombinacije koje sam našao po kojekakvim forumima i nema nikakvih promjena na bolje, tj. kod bootanja windowsa mi se i dalje javlja poruka da je taj file corrupt or missing!?

 

Ima netko od Vas još kakvu ideju šta da još pokušam. Također, kad u recovery consoli pokrenem bootcfg /rebuild javlja mi se poruka o nekom "failed-u".

 

A sve to je počelo kad sam išao napraviti uninstall samsung new pc studio programa...

 

Pitam sve to jer čisto sumnjam da je neki problem oko hdd-a jer windowse imam instalirane na ssd-u!?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hal.dll problem

Hal.dll problemi indiciraju na pokvareni HDD ali moje iskustvo govori da to uopste nema veze t.j. problem sigurno nije u HDDu nego problem je boot sektor na hard disku ili pokvareni BOOTMGR.

Ja ovaj isti problem sam resio pomoci fixboot i fixmbr naredbe a ako to ne pomogne probajte jos dali je boot.ini file korektan i ako nije popravi te ga manuelno.

Win7 x86 | Online Armor ++ | Ad Muncher | WOT
12 godina
neaktivan
offline
Hal.dll problem

Ljudovi, ispalit ću glavom... Registrirah se ovdje jer više ne znam što bih... Ugl, priča je sljedeća: 

Imam Acer Aspire One D260 koji je došao s Win XP-om... Sve je radilo savršeno, do trenutka dok moja malenkost nije odlučila staviti na nj Sedmicu (ono kad je izašla, pa sam je imao na velikom kompu i sviđala mi se i htio sam je posvuda)... I stavio ja... Jedno vrijeme sam imao dual boot, pa maknuo XP, pa sjbo boot, pa popravio (ne sjećam se više kako)... I onda sam htio XP natrag. Na jedvite jade uspio natjerati Acerov eRecovery da povrati sve natrag kako je bilo, nije se htjelo pokrenuti isprva... I onda, nakon nekog vremena, opet ja stavih Sedmicu (NE PITAJTE; imam the thing na mijenjanje OS-ova svako malo :D)... 

 

Problem je sljedeći: više ne mogu vratiti XP... Sedmica se instalira bez problema, čak i Ubunut, ali XP ne ide... Naravno, Acerich nema CD pogon pa sve radim preko usb-a... Nije neka filozofija napraviti bootabilni USB uz dobre upute s neta, no problem je što se XP neće više instalirati. Jedno vrijeme bih uspijevao proći onaj prvi tekstualni dio instalacije ali kada bih trebao doći GUI-a, zašlatao bi me missing hal.dll...

 

Naravno, u nastojanjima da sredim stvar, je li, ČITAV hard disk sam ubio, zajedno s recovery particijom (ionako više nije reagirala tj. eRecovery nije reagirao, noći i noći sam proveo pokušavajući je oporaviti)... Nije neki bed, i prvi put kada sam si stavio XP na ovaj netbook koristio sam tuđi CD s Windowsima OEM koje sam prebacio na USB, a koristio svoj key i radilo je, tako da me nije briga za recovery particiju, a drajveri su na netu.

 

Poanta je u tome što trenutno NIKAKO ne mogu pokrenuti instalaciju XP-a s USB-a... Ni onaj prvi, tekstualni dio, ništa... Hal.dll is missing. Hard disk je formatiran milijun puta, čak i temeljito prebrisan (koristio sam Hiren'sov neki alat za wipe)... Pokušao sam bez iti jedne particije (tj. unpartitioned sam ga ostavio, pokušao sam napraviti particiju Hiren'som), Sedmica mi se instalira bez problema, Linux bez problema, XP ne ide... Razlog zbog kojeg tako očajnički želim XP na njemu? Programčić koji moj glupi faks koristi za login na wireless ne radi pod Sedmicom... Kad sam na faksu cijele dane ne mogu na faking net... :( 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hal.dll problem
LeCoeurSec kaže...

Ljudovi, ispalit ću glavom... Registrirah se ovdje jer više ne znam što bih... Ugl, priča je sljedeća: 

Imam Acer Aspire One D260 koji je došao s Win XP-om... Sve je radilo savršeno, do trenutka dok moja malenkost nije odlučila staviti na nj Sedmicu (ono kad je izašla, pa sam je imao na velikom kompu i sviđala mi se i htio sam je posvuda)... I stavio ja... Jedno vrijeme sam imao dual boot, pa maknuo XP, pa sjbo boot, pa popravio (ne sjećam se više kako)... I onda sam htio XP natrag. Na jedvite jade uspio natjerati Acerov eRecovery da povrati sve natrag kako je bilo, nije se htjelo pokrenuti isprva... I onda, nakon nekog vremena, opet ja stavih Sedmicu (NE PITAJTE; imam the thing na mijenjanje OS-ova svako malo :D)... 

 

Problem je sljedeći: više ne mogu vratiti XP... Sedmica se instalira bez problema, čak i Ubunut, ali XP ne ide... Naravno, Acerich nema CD pogon pa sve radim preko usb-a... Nije neka filozofija napraviti bootabilni USB uz dobre upute s neta, no problem je što se XP neće više instalirati. Jedno vrijeme bih uspijevao proći onaj prvi tekstualni dio instalacije ali kada bih trebao doći GUI-a, zašlatao bi me missing hal.dll...

 

Naravno, u nastojanjima da sredim stvar, je li, ČITAV hard disk sam ubio, zajedno s recovery particijom (ionako više nije reagirala tj. eRecovery nije reagirao, noći i noći sam proveo pokušavajući je oporaviti)... Nije neki bed, i prvi put kada sam si stavio XP na ovaj netbook koristio sam tuđi CD s Windowsima OEM koje sam prebacio na USB, a koristio svoj key i radilo je, tako da me nije briga za recovery particiju, a drajveri su na netu.

 

Poanta je u tome što trenutno NIKAKO ne mogu pokrenuti instalaciju XP-a s USB-a... Ni onaj prvi, tekstualni dio, ništa... Hal.dll is missing. Hard disk je formatiran milijun puta, čak i temeljito prebrisan (koristio sam Hiren'sov neki alat za wipe)... Pokušao sam bez iti jedne particije (tj. unpartitioned sam ga ostavio, pokušao sam napraviti particiju Hiren'som), Sedmica mi se instalira bez problema, Linux bez problema, XP ne ide... Razlog zbog kojeg tako očajnički želim XP na njemu? Programčić koji moj glupi faks koristi za login na wireless ne radi pod Sedmicom... Kad sam na faksu cijele dane ne mogu na faking net... :( 

 

Imam isti problem sa istim laptopom, da li je netko uspio dohvatiti u cemu je kvaka?
14 godina
neaktivan
offline
Hal.dll problem

Možda niste obrisali sve particije.

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Hal.dll problem

Imam isti problem upravo. Dakle ovako,trebao mi je reinstal windowsa na laptopu. To sam radio pomocu usb sticka.

Sve sam to napravio,obrisao obe particije,napravio dvije nove,sve je uredno kopiralo i islo u dobrom smjeru,dok nije doslo do onoga trenutka kada se racunalo prvi puta resetira pri podizanju windowsa(znate onda kada ide crveni loading i 15 sekundi do restarta racunala). E tada se resetira i dolazi do screena

"Windows could not start because the following file is missing or corrput:

<Windows root>system32\hal.dll.

Please re-instal a copy of the above file."

 

 

 

Dali je moguce da se ta datoteka nije dobro kopirala sa cd jer je cd malo oštećen,dali bi pomoglo da pokusam s novim windowsima il sta da radim? Probao sam nesto isčačkati pomocu

tutoriala i piše da nemože odrediti lokaciju na zadnjem koraku ili tako nesto.

Nisam valjda pogrjesio parametre jer on ima windowse na C particiji a cd rom na D particiji. tako je dolje upisivao D particiju da kopira sa roma pretpostavljam.

Ja sam dakle upisivao U particiju jer mi tako gore pise da mi je na toj particiji stick i nije htjelo.

 

Šta da radim?

 

 

EDIT: Riješio sam ovo tako da sam napravio jednu veliku particiju umjesto dvije... Nije neko rješenje al eto,šljaka! {#}

Bog i Hrvati
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 4:10 (Zrinjski).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hal.dll problem

Hmmm muku mučim sa tim problemom danas probati ću staviti sve na jednu particiju. To mi je posljednja nada inače ne znam što da napravim ako je netko imao u zadnje vrijeme iskustva sa time dobro bi mi došla pomoć.

 

Usput naletio sam na ovaj video na youtube-u i nije mi jasno kako mogu napisati backslash "\" kada pišem putanju od file-a jedino mogu napisati "/".

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hal.dll problem
hrca5 kaže...

Hmmm muku mučim sa tim problemom danas probati ću staviti sve na jednu particiju. To mi je posljednja nada inače ne znam što da napravim ako je netko imao u zadnje vrijeme iskustva sa time dobro bi mi došla pomoć.

 

Usput naletio sam na ovaj video na youtube-u i nije mi jasno kako mogu napisati backslash "\" kada pišem putanju od file-a jedino mogu napisati "/".

 

Ctrl + Alt + Q daju \

Naravno ,pod uvjetom da je layout HR.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You&amp;#39;ve gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hal.dll problem
Ili Alt+92 (na num. tipkovnici).
My name is Legion... For we are many!
13 godina
offline
Hal.dll problem

Altgr+q ;)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hal.dll problem

hhhhh znam za altgr + Q ali ne ide to tako lako maci moj.
Ugl. isto kao kolega ranije stavio sam sve na jednu particiju :D :D sve radi :P :P

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice