[HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka

poruka: 43
|
čitano: 68.044
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka
12 godina
neaktivan
offline
[HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka

svaka cast! :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka

Na laptopu imam windows7, sada ako želim imati xp moram ga skinuti s neta :D :D npr. uzeti neki program kao što je Rufus.

Napraviti USB drive bootabilnim sa tim rufusom promjeniti na biosu prioritetno USB da prvo boota.

Staviti USB u komp, resetirati i sve bi trebalo raditi?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka
hrca5 kaže...

Na laptopu imam windows7, sada ako želim imati xp moram ga skinuti s neta :D :D npr. uzeti neki program kao što je Rufus.

Napraviti USB drive bootabilnim sa tim rufusom promjeniti na biosu prioritetno USB da prvo boota.

Staviti USB u komp, resetirati i sve bi trebalo raditi?

Da ,trebalo bi. Ali ,prije samog početka instalacije moraš izbrisati Windows 7 boot (200 mb) i sistemsku particiju i napraviti novu za XP.

Također ,moraš imati spremne i SATA drivere na floppyu {#} za F6 instalaciju ,da ti XP uopće prepozna disk.

(Ili ,u BIOS-u isključiti AHCI)

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
11 godina
neaktivan
offline
Re: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka

Ako sam dobro shvatio.

 

Moram imati prije svega win7 na isto na nekom usb-u kako bih na startupu-u formatirao particiju na kojoj mi je je taj isti win7

 

I ovi sata driveri što spominješ to je ovaj drugi folder?

http://prntscr.com/1dhixy

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2013 12:21 (hrca5).
15 godina
neaktivan
offline
Re: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka
hrca5 kaže...

I ovi sata driveri što spominješ to je ovaj drugi folder?

http://prntscr.com/1dhixy

Da ,drugi folder.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
offline
Re: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka

Sve napravim kao u tutorilau. Radi se o Toshibinom sticku 8GB. Kako ga god formatiram da li kao NTFS ili FAT32 uvijek ovaj error. Pomoć?

12 godina
neaktivan
offline
[HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka

Pozdrav Bugovci.Odlučio sam da nabacim Win XP sistem i da formatiram kompjuter.

Naime opticki pogon mi ima slab laser i još stotine problema pa sam odlučio da instalaciju obavim sa USB stickom.

Uradio sam sve po ovome tutorijalu i kada sam postavio 'first boot device' na USB, kada restartam kompjuter dođe crna pozadina i dvije opcije:

'Start Windows Launchup Repair (Repair Windows)' i 'Start Windows Normally'. 

 

Nadam se da neko zna rješenje ovoga problema jer mi je stvarno hitno potrebna clean instalacija Windowsa.

 

Pozdrav i hvala unaprijed. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka

Probao sam vecinu ovih programa za izradu bootabilnog sticka za XP (Rufus,BartPE,WinToUSB,WinToFlash) i mogu ti reci da je najjednostavnije  s WinToFlash programom.Nije bilo nikakvih komplikacija,jednostavno je skroz,trebas samo navest putanju do foldera ili cd s Windowsima  i putanju do USB-a i program sve ostalo odradi sam(Windowsi moraju biti raspakirani,ne moze ISO)Install Windowsa je kao s CD-a .....ev ti link sve ti je objasnjeno u slikama.Sretno LP

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2013 2:11 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka
error_666 kaže...

Probao sam vecinu ovih programa za izradu bootabilnog sticka za XP (Rufus,BartPE,WinToUSB,WinToFlash) i mogu ti reci da je najjednostavnije  s WinToFlash programom.Nije bilo nikakvih komplikacija,jednostavno je skroz,trebas samo navest putanju do foldera ili cd s Windowsima  i putanju do USB-a i program sve ostalo odradi sam(Windowsi moraju biti raspakirani,ne moze ISO)Install Windowsa je kao s CD-a .....ev ti link sve ti je objasnjeno u slikama.Sretno LP

 i sa tim sam probao opet iszi problem.

12 godina
offline
[HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka

Neke ploce ne podrzavaju boot sa USB-a....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
[HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka

Bok svima...

Ja se vec duze vrijeme mucim sa tom instalacijom Xp-a na laptop.Probao sam sa svakakvim programima napraviti winxp na usb,i to sam uspio.Pokrene se instalacija i sve ok do onog djela gdje u dnu ekrana piše ''starting windows'' i onda dodje poruka da nije pronađen niti jedan uređaj na koji bi se windowsi instalirali.Jednostavno nemam pojma kako napraviti instalaciju sa ugrađenim driverima za HDD... Probao sam sa Nlite,i tiskao taj ''f6'' no međutim nista.Nemam pojma ni koje drivere trebam ni kako to napraviti da se usnime driveri za HDD.Laptop je samsung n145 plus i fakat treba na to instalirati winxp jer se sa win7 malo guši i ne radi dobro.Dakle,trebam nekog tko razumije to sa hdd driverima (sata,ahci i to...) da mi objasni kako da napravim usb winxp i da mi prepozna hard disk tokom instalacije.Ne znam kako to uopce traziti za moj hard disk! :/  Pomagajte!!!! Pozz :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka

hvla na postu pomogao mi je !

16 godina
offline
[HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka

Evo jedna kvalitetna i brza stvar za pokretanje instalacije XPa sa sticka.

 

http://reboot.pro/topic/17327-tutorial-install-windows-xp-from-usb-in-a-simple-way/

 

Jednostavno da jednostavnije ne može biti, pa ako kom pomogne {#} Meni danas baš zatrebalo za jedan stari laptop.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice