Instalacija W XP bez cd/fdd/usb

poruka: 6
|
čitano: 16.079
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Instalacija W XP bez cd/fdd/usb

Imam malo stariji laptop na koji bi trebalo instalirati Windows XP ali laptop nema ni cd, ni fdd, niti mogućnost bootanja sa usba.

A windowsi ne dozvoljavaju instaliranje na drugome laptopu i onda da se prebaci hdd na ovaj.

 

Je li moguće na tome drugome laptopu instalirati win i napraviti drugu particiju na koji bi kopirao winxp cd i onda prebacio hdd na ovaj moj lap

i pokrenuo instalaciju sa te druge particije?

Kkao ući u dos bez cd/fdd u tom slučaju da bih moga pokrenuti xp instalaciju?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija W XP bez cd/fdd/usb

Mogu pitati kak bogu su onda ikad bili stavljeni windowsi na njega ako nema nikakve mogucnosti bootanja? {#}

The right side man, the right side of life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija W XP bez cd/fdd/usb
O kojem laptopu se radi? Over lan?
13 godina
offline
Re: Instalacija W XP bez cd/fdd/usb

lako je bilo instalirati winXP dok je cdrom radio :)

Ne paše na njega cdrom sa ovog drugog lapa.

 

 

A lap je Compaq Presario 700 i nije sad kod mene ali mislim da nema ni mogućnost boota preko lana. Bios mu je ajme majko, ima 3 stavke haha

 

 

Gledam nešto je li to možda moguće izvesti sa WindowsPE ili BartPE ili ako vi znate neku drugu mogućnost?

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2011 10:50 (Janer).
15 godina
offline
Re: Instalacija W XP bez cd/fdd/usb
Janer kaže...

Imam malo stariji laptop na koji bi trebalo instalirati Windows XP ali laptop nema ni cd, ni fdd, niti mogućnost bootanja sa usba.

A windowsi ne dozvoljavaju instaliranje na drugome laptopu i onda da se prebaci hdd na ovaj.

 

Je li moguće na tome drugome laptopu instalirati win i napraviti drugu particiju na koji bi kopirao winxp cd i onda prebacio hdd na ovaj moj lap

i pokrenuo instalaciju sa te druge particije?

Kkao ući u dos bez cd/fdd u tom slučaju da bih moga pokrenuti xp instalaciju?

moguće je ali nije lako

  1. Uštekaj USB drive u USB i uđi u BIOS
  2. Pogledaj da BIOS prepoznaje disk (neki ga vide kao removabal - moj IBM R50, ali noviji strojevi vide USB drive kao interni HDD
  3. ako si našao disk u BIOSU, onda znaš kaj treba, pripremi USB drive sa Win xp i instaliraj

Ako BIOS ne prepoznaje onda slijedi teži posao

  1. Izvadi HDD iz laptopa i ugradi u drugo stolno računalo
  2. obavezno iskopčaj sve diskove da je samo taj HDD is laptopa aktivan
  3. instaliraj win koje želiš
  4. kad je instalacija završila - uđi u device menager i obriši sve drivere - MBO, VGA, HDD, CPU
  5. ugasi stroj
  6. izvadi disk i prebaci ga u laptop i pokreni

uz malo sreće će ti sve raditi

 

13 godina
offline
Re: Instalacija W XP bez cd/fdd/usb

Već sam probao instalirati na drugome lapu i onda prebaciti na ovaj i kod bootanja izbaci BSOD (neće ni safe mod), ali onda nisam bio izbrisao drivere pa je možda bilo klanja pa zato.
Tako da ću probati sa brsanjem drivera možda pomogne.

Ali ako ne, znali neko kako napraviti da na npr d particiju kopiram winxp cd i napravim je bootabilnu tako da kad upalim lap da mi boota sa te d: particije msdos i onad iz njega pokrenem instalaciju xp-a na c: particiju?
Kad se to instalira samo formatiram d particiju ili je spojim sa c.

 

Evo sam našao ove upute, izgledaju mi da bi moglo ovako:

 

How to install Windows XP from a hard drive without using a floppy or optical drive.


Software needed

1. Smart Drive-smartdrv.exe (optional but recommended) Download here
2. DOS 7.10 (Google it for download links)
3. Windows XP Pro/Home Installation CD with software license

 

 

Start here


1. Unplug the 3.5” hard disk (either IDE or SATA) from the pc without the optical or floppy drive / Extract the notebook hard disk from the notebook
2. Install the 3.5” IDE/SATA hard disk into the backup pc / Install the notebook hard disk onto the IDE to USB converter and plug the USB connector into a free USB port on the backup PC
3. Format the hard disk to the FAT32 file system
4. Install DOS 7.10 onto the disk
5. Copy smartdrv.exe to the root directory
6. Copy the I386 folder from the Windows XP installation CD to the hard drive (put it in a folder called I386 as well)
7. Unplug the hard disk from the backup pc.
8. Install the hard disk into the pc/notebook which doesn’t have a floppy or cd-rom drive.
9. Start up the pc and DOS 7.10 should load up automatically
10. In the c:\> prompt, type “smartdrv” (without quotes) and press enter
11. Then in the c:\> prompt, type c:\I386\winnt.exe
12 The Windows XP installation should start up and you’re ready to go

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2011 11:32 (Janer).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice