Instalacija win 7 sačuvati podatke

poruka: 5
|
čitano: 7.060
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija win 7 sačuvati podatke

Želim sa xp-a (32) da pređem na Windows (64) pa me zanima dali mogu sačuvati podatke sa xp-a i na koji način?   Npr. želim sačuvati sve linkove, bookmarks, history i sve ostalo na firefoxu , onda program files da mi ostane da ne moram ponovo sve programe instalirati (imam podjeljeno na c: i d: - na d: su igre i veći programi) , my documents mi je na d: , pa desktop da mi ostane isti kao na xp-u  itd...   Vidio sam da postoji windows easy transfer pa me zanima na koji način on djeluje  i  koje foldere u documents and settings trebam prebacit da sačuvam podatke...jer nekih se želim riješit jer je ostalo od starih instalacija xp-a pošto sam ga više puta reinstalirao. Dali su svi ovi bitni u all users.windows ?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija win 7 sačuvati podatke
Zico82 kaže...

Želim sa xp-a (32) da pređem na Windows (64) pa me zanima dali mogu sačuvati podatke sa xp-a i na koji način?   Npr. želim sačuvati sve linkove, bookmarks, history i sve ostalo na firefoxu , onda program files da mi ostane da ne moram ponovo sve programe instalirati (imam podjeljeno na c: i d: - na d: su igre i veći programi) , my documents mi je na d: , pa desktop da mi ostane isti kao na xp-u  itd...   Vidio sam da postoji windows easy transfer pa me zanima na koji način on djeluje  i  koje foldere u documents and settings trebam prebacit da sačuvam podatke...jer nekih se želim riješit jer je ostalo od starih instalacija xp-a pošto sam ga više puta reinstalirao. Dali su svi ovi bitni u all users.windows ?

 

Hvala.

Ne možeš napraviti upgrade sa XP-a na Sedmicu bez kompletne reinstalacije. Windows easy transfer će ti pomoći u transferu svih fileova i foldera, i svih postavki ,pa čak i postavki sada instaliranih programa i njihovom kasnijem vraćanju.

Ali, sve programe moraš instalirati isponova.

 

Pročitaj: Nadogradnja sa sustava Windows XP na sustav Windows 7

 

A ovdje prouči tutorijal kako se instalira Sedmica

 

Što se tiče particija, prije svega napravi backup cijelog diska, preporučljivo na vanjski disk, za svaki slučaj.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 1:12 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Instalacija win 7 sačuvati podatke
kizo2703 kaže...
 Windows easy transfer će ti pomoći u transferu svih fileova i foldera, i svih postavki ,pa čak i postavki sada instaliranih programa i njihovom kasnijem vraćanju.

 

 samo treba paziti kod windows easy transfera na xp-u ako se kao destinacija migracijske datoteke koristi externi hard koji nije potpuno prazan , da se kod odabira onoga što će se prebaciti odabere advanced options i makne taj externi hard iz stvari što se prebacuju inače će i ono što je od prije na externom biti uključeno u migracijsku datoteku. kod easy transfera na win7 tog problema nema

15 godina
offline
Re: Instalacija win 7 sačuvati podatke

-sve se može ako imaš znanje i potrebne alate... pa i tad postoji rizik/(ne)sreća.. i sve se može izgubiti.

-početnik koji tek googlajući sazna za takve stvari ima šanse (koliko..?) -jako male, ali postoje.

-čarobna formula (odgovor), ovisno o važnosti podataka, možeš probati. APP ili si izgubio. To je tvoja odluka, zato i postoje 'majstori' i majstori.

 

edit: pošto su (jedino navedeni) ''važni'' podaci bookmarksi, tad možeš lupati next, šteta je zanemariva. Appse svejedno moraš instalirati pa je sporedno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 10:54 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija win 7 sačuvati podatke
ihush kaže...

-čarobna formula (odgovor), ovisno o važnosti podataka, možeš probati. APP ili si izgubio. To je tvoja odluka, zato i postoje 'majstori' i majstori.

 

edit: pošto su (jedino navedeni) ''važni'' podaci bookmarksi, tad možeš lupati next, šteta je zanemariva. Appse svejedno moraš instalirati pa je sporedno.

Zato je najbolje, naravno, ako se ima na što, napraviti image backup cijelog diska, prije bilo kakve ''akcije''.

 

@edit: pošto dečko želi sačuvati: ''sve linkove, bookmarks, history i sve ostalo na firefoxu , onda program files'', znači Firefox profil, najbolja opcija je C/P cijeli profilski folder na sigurno.

Ali, tu dolazimo do problema -  treba znati gdje se on nalazi!

 

Na XP-u, taj folder se nalazi C:\Documents and Settings\<user name>\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile folder>.

I u njemu su ''svi linkovi, bookmarksi, history i sve ostalo na firefoxu''.

 

Nakon instalacije Windowsa 7, jednostavno se zatvori Firefox i kopira se cijeli sadržaj tog ''<profile foldera>'' u
C:\Users\<user name>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile folder>.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You&#39;ve gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 12:19 (kizo2703).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice