Instalacija windowsa sa dodatnim programima?

poruka: 16
|
čitano: 8.914
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija windowsa sa dodatnim programima?

Pozdrav

 

zanima me dal' postoji instalacija recimo windowsa 7 sa dodatnim programima recimo pdf čitačem, .rar. moža i office...antivirusni ....

uglavnom da odmah instalira SVE ili barem ono najnužnije ...
uglavnom da nemoram nakon instalacije ručno jednu po jednu stvar instalirati.
jednom sam imao sličan CD sa XP-om ali volio bi to napraviti na 7-ici

ili ako netko zna kako bi se to moglo odraditi da nasnimim sve te instalacije pa da krenu redom ?

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija windowsa sa dodatnim programima?
Pogledaj po torrentima, ima hrpa "wannabe h4x0r" verzija Windowsa sa već predinstaliranim programima, driverima i svime potrebnim.

A postoji i ova opcija koju sam često prakticirao:
Instaliraj čistu sedmicu. Instaliraj drivere, programe i sve ostalo što ti je potrebno, podesi wallpaper, temu i ostalo kako ti odgovara.
Kada si sve podesio, skini Hiren's Boot CD (hint: torrent). Rebootaj kantu i bootaj Hiren's Boot CD na kojem imaš hrpu alata za sve i svašta, a između ostalog i alate za kloniranje diska/particije.
Odaberi neki alat za kloniranje diska/particije. Kloniraj sistemsku particiju sa instaliranim i podešenim sistemom.


Kada skršiš sistem ili ga iz nekog razloga želiš opet instalirati, zbootaj Hiren's Boot CD i vrati ranije kloniranu particiju.
Nakon vraćanja imaš identično kao onaj dan kada si klonirao disk.
"Vraćanje" klonirane particije ne traje više od 10 minuta (barem u mom slučaju), a na kraju dobiješ sistem potpuno spreman za rad.

Samo napomena!
Tu presliku možeš instalirati samo na svoje računalo ili na računalo sa identičnom konfiguracijom kao tvoje računalo. A možda nekim čudom uspiješ instalirati i na drugoj kanti, iako sumnjam.

Ako je što ostalo nejasno, pitaj :)
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija windowsa sa dodatnim programima?

Što točno napraviš s ovime? (sprema cijelu particiju?) gdje se sprema to, koliko ti zauzima u tvom slučaju?

http://www.demonoid.me/users/franjo15
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Instalacija windowsa sa dodatnim programima?

PsyTrance je dobro opisao postupak kloniranja particije, koja bi se trebala spremit na drugu particiju(aka D-disk) ili još bolje na drugi fizički HD!

Samo bih još napomenuo da se prilikom instaliranja programa prije pravljenja image diska,izbjegava instalacija antivirusnog,antispyware,i sličnih programa zbog česte nadogradnje(update) spomenutih pa bi kroz recimo godinu dana,vračanje istih gubilo smisla.

Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija windowsa sa dodatnim programima?

Ti u biti želiš slipstream - za takve stvari se koristi RT Seven Lite

 

Za brzu instalaciju programa tu je ninite.com - označiš što želiš instalirati, skineš instaler (na dnu stranice) koji se sam ne instalira, pokreneš i to je to (iz instalacije automatski izbaci sve toolbarove i sl. smeće)

http://av-gurus.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 3:10 (brixy).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Instalacija windowsa sa dodatnim programima?

Ja backup sistema osvježavam svaki mjesec dana.Instalirati sistem i samo tada napraviti backup,po meni,nema smisla jer se windowsi za godinu dana znatno izmjene (update-ovi,nadogradnje programa,instaliranje novih itd) tako da bi vraćanje backupa sistema starog jednu godinu značilo skoro kao da podižeš sistem od nule.Na kraju,najlakše i najbrže je instalirati gole windowse...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Instalacija windowsa sa dodatnim programima?
BlackMoon kaže...

Ja backup sistema osvježavam svaki mjesec dana.Instalirati sistem i samo tada napraviti backup,po meni,nema smisla jer se windowsi za godinu dana znatno izmjene (update-ovi,nadogradnje programa,instaliranje novih itd) tako da bi vraćanje backupa sistema starog jednu godinu značilo skoro kao da podižeš sistem od nule.Na kraju,najlakše i najbrže je instalirati gole windowse...

I ja radim svaki mjesec...ali radim čitav ghost i nije mi teško uopće! Ono "za godinu dana" i ne mora biti dobar primjer ali bitna je poanta,ako me razumiješ ;)

14 godina
neaktivan
offline
Instalacija windowsa sa dodatnim programima?

Zauzimat će onoliko mjesta koliko je zauzeto na sistemskoj particiji.
Backup je zapravo samo jedna datoteka koju spremiš negdje na drugu particiju ili drugi fizički disk. Kada želiš vratiti taj backup, ponovo zbootaš Hiren's Boot CD, nađeš tu datoteku i pratiš upute, nije ništa komplicirano, a čuva dragocjeno vrijeme.

Instaliranje "golog" sistema svakih mjesec dana mi je totalno debilno i nepotrebno. Ili ste mazohisti, imate previše slobodnog vremena ili nešto treće :D

 

EDIT zadnje linije:

Ovdje ne mislim na nikoga od vas, nego ima ljudi kojima je to sasvim normalno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 12:28 (PsyTrance).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Instalacija windowsa sa dodatnim programima?
PsyTrance kaže...

Zauzimat će onoliko mjesta koliko je zauzeto na sistemskoj particiji.
Backup je zapravo samo jedna datoteka koju spremiš negdje na drugu particiju ili drugi fizički disk. Kada želiš vratiti taj backup, ponovo zbootaš Hiren's Boot CD, nađeš tu datoteku i pratiš upute, nije ništa komplicirano, a čuva dragocjeno vrijeme.

Instaliranje "golog" sistema svakih mjesec dana mi je totalno debilno i nepotrebno. Ili ste mazohisti, imate previše slobodnog vremena ili nešto treće :D

 

EDIT zadnje linije:

Ovdje ne mislim na nikoga od vas, nego ima ljudi kojima je to sasvim normalno...

..nismo se razumijeli,al nema veze...naime, nakon mjesec-dva rada, napravim GHOST cijele "C" particije...ali,kako veliš,možda zaista ima ljudi koje svako malo instaliraju "nove windowse" što bi stvarno bilo rezultat viška vremena..LOL

15 godina
neaktivan
offline
Instalacija windowsa sa dodatnim programima?

Pozdrav

 

prije svega... zahvalan sam za ovih nekoliko savjeta :))

 

nije problem instalirati windowse i drivere ali onda kad vidim koliko ima ovog "sitnog šodera" pa kad krenem jedan po jedan treba cijeli dan.

((inace da ne bi mislili (vidim da je tema krenula u tom smjeru) nisam jedan od onih koji svako malo instalira OS, zapravo na laptopu koji mi je uginuo imao sam XP od 2005. sad sam nabavio neko polovno/renew kantu koja je došla sa 7-icom i nakon što sam instalirao što mi treba jednostavno nije stabilno niti firefox nemogu više podignuti nego surfam preko chroma (IE nemogu vidjeti) možda sam sj. stvar sa novim NOD 32 5-icom i to ne funkcionira...
sad sam odlučio sve
nanovo

ponovo

ispočetka

pa da bude po mojem od početka do kraja.

 

jedino kad samo kod te nestabilnosti jedan off topic

sa EVERESTOM sam pogledao što sam kupio i... ma da mi se ne sviđa DDR2 od dva različita proizvođaća i na dvije različite nazivne frekfencije, ali radi

Aspacer DDR2 800MHz

Kingmax DDR2  533 MHz
((oba po 1GB) dal' je moguće da oni pridonose nestabilnosti i kako da to provjerim?
a matična fala bogu podržava samo DDR2 do 667MHz

 

(o Hesus nadam se samo da neću požaliti) 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Instalacija windowsa sa dodatnim programima?
drveni krastavac kaže...

Pozdrav

 

prije svega... zahvalan sam za ovih nekoliko savjeta :))

 

nije problem instalirati windowse i drivere ali onda kad vidim koliko ima ovog "sitnog šodera" pa kad krenem jedan po jedan treba cijeli dan.

((inace da ne bi mislili (vidim da je tema krenula u tom smjeru) nisam jedan od onih koji svako malo instalira OS, zapravo na laptopu koji mi je uginuo imao sam XP od 2005. sad sam nabavio neko polovno/renew kantu koja je došla sa 7-icom i nakon što sam instalirao što mi treba jednostavno nije stabilno niti firefox nemogu više podignuti nego surfam preko chroma (IE nemogu vidjeti) možda sam sj. stvar sa novim NOD 32 5-icom i to ne funkcionira...
sad sam odlučio sve
nanovo

ponovo

ispočetka

pa da bude po mojem od početka do kraja.

 

jedino kad samo kod te nestabilnosti jedan off topic

sa EVERESTOM sam pogledao što sam kupio i... ma da mi se ne sviđa DDR2 od dva različita proizvođaća i na dvije različite nazivne frekfencije, ali radi

Aspacer DDR2 800MHz

Kingmax DDR2  533 MHz
((oba po 1GB) dal' je moguće da oni pridonose nestabilnosti i kako da to provjerim?
a matična fala bogu podržava samo DDR2 do 667MHz

 

(o Hesus nadam se samo da neću požaliti) 

 

..bilo bi poželjno da Ti memorije budu iste frekvencije i od istog proizvođaća,iako će i ovo radit,međutim vjerojatno samo 64-bitnim protokolom,a ne 128-bit (duall mod)

12 godina
protjeran
offline
Re: Instalacija windowsa sa dodatnim programima?
brixy kaže...

Ti u biti želiš slipstream - za takve stvari se koristi RT Seven Lite

 

Za brzu instalaciju programa tu je ninite.com - označiš što želiš instalirati, skineš instaler (na dnu stranice) koji se sam ne instalira, pokreneš i to je to (iz instalacije automatski izbaci sve toolbarove i sl. smeće)

Testiro sam spomenutu stranicu ninite.com koja za sada nema maliciozan header nego samo par trackera ali to imaju skoro sve stranice. Poanta je u tome,da zbog sigurnosti sistema,ne bih preporučio korištenje njihovog(ninite) instalera,već stranica može eventualno poslužit kao popis programa koje korisnik potom može potražit ,skinuti sa sigurnijih servera,te dakako instalirat klasičnim postupkom.

14 godina
neaktivan
offline
Instalacija windowsa sa dodatnim programima?

Oprosti šta ti ovo moram reći (inače ne volim ovako komunicirati) - Mislim da lupaš gluposti, a novi si na forumu... dosta forumaša koristi tu stranicu ninite.com, a i ja sam mnogo puta i bez ikakvih problema...

 

http://av-gurus.blogspot.com/
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Instalacija windowsa sa dodatnim programima?
brixy kaže...

Oprosti šta ti ovo moram reći (inače ne volim ovako komunicirati) - Mislim da lupaš gluposti, a novi si na forumu... dosta forumaša koristi tu stranicu ninite.com, a i ja sam mnogo puta i bez ikakvih problema...

 

Ma ne kažem ja da će bit problema,samo sam nabrojao sigurnije korake...u globalu mi svejedno ;)...i,da: nisam novi :p

Peace! Respect!

14 godina
neaktivan
offline
Instalacija windowsa sa dodatnim programima?

Može li se napraviti "OEM" instalacija os-a kao što ima na laptopima, znači pokrenem tu neku drugu particiju disk i windowsi se instaliraju ponovo a na karaju instalirava drivere programe i sve... ?'

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija windowsa sa dodatnim programima?
Zvjerkan kaže...

Može li se napraviti "OEM" instalacija os-a kao što ima na laptopima, znači pokrenem tu neku drugu particiju disk i windowsi se instaliraju ponovo a na karaju instalirava drivere programe i sve... ?'

Pa jednostavno napraviš backup sistema i vratiš kad ti se nešto shebe!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice