Instalacija Windowsa sa USBa - SIGURNOST ?

poruka: 5
|
čitano: 832
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Instalacija Windowsa sa USBa - SIGURNOST ?

Koliko je sigurno instalirati windowse sa USB sticka ?

 

Da li je bolje napraviti instalacijski bootabilni USB stick ili DVD ?

 

 

Skinem ISO datoteku instalacijskog DVDa Windowsa ( ne bitno.. WIN 7, 8 ili 10)

 

Pomoću nekog od alata napravim bootabilni USB stick za instalaciju Windowsa i instalacija sa sticka može krenuti.

ALI, kako biti siguran da se na USB nije odmah smjestio i neki virus ( mallware ili nešto slično) ?

 

Pretpostavka je da NIKADA NISAM SIGURAN da je komp, na kojem pravim bootabilni USB stick, čist.

 

Zapravo, da li itko MOŽE BITI SIGURAN  da mu je komp na kojem pravi bootabilni stick  čist i ne zaražen ?

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windowsa sa USBa - SIGURNOST ?

Šta ti je danas sigurno? Ako nemam problema u radu bas me briga iskreno...

10 godina
protjeran
offline
Re: Instalacija Windowsa sa USBa - SIGURNOST ?
dankodr kaže...

Koliko je sigurno instalirati windowse sa USB sticka ?....... 

 

.....Zapravo, da li itko MOŽE BITI SIGURAN  da mu je komp na kojem pravi bootabilni stick  čist i ne zaražen ?

 

 

Nema tisućupostotne sigurnosti no postoje načini koje možeš i sam poduzeti a da je čim veća mogućnost da si bar instalaciju odradio 

sa čistog usb-a na čisti pc.

 

Jedna od mogućnosti ti je da imaš negdje neki pc na kojem je instaliran linux , pa onda možeš na tom pc-u odraditi download iso-a windowsa ( naravno, sa orginalnih microsoft stranica za download )

pa onda na to istom linux pc-u pravilno formatiraš usb , te nekim od mnogobrojnih linux image alata  snimiš taj iso u bootabilnom obliku na usb. Možeš sve to i bez da imaš instaliran linux, na način da sve to odradiš sa usb-a/dvd-a na kojem je live linux .

 

Nakon toga, a prije instalacije, sa tim live linux usb-om formatiraš i hdd na kojeg ćeš instalirati windowse te na tom hdd-u kreiraš novu particijsku tablicu.

 

Ako sve to tako odradiš, učinio si najviše kaj sam možeš da imaš bar čisti windows start, a uvjek su ti i na raspolaganju live usb-cd alati od raznih antvirusnih kompanija kojima možeš pregledati hdd i usb na koje se spremaš sve ostalo odraditi.

15 godina
offline
Re: Instalacija Windowsa sa USBa - SIGURNOST ?

aha, tako sam i mislio, ništa nije sigurno.

 

Obzirom da nemam dva kompa ( jedan sa Linuxom ) izgleda da je najsigurnije napraviti bootabilni DVD.

 

Nisam neki stručan no ako je komp na kojem pravim bootabilni DVD zaražen i ako na njemu snimam ISO image datoteku na DVD, mislim da na tom DVDu ne bi trebalo biti virusa jer je u ISO datoteci složen bootabilni DVD i da ga virus ne bi trebao moć zaraziti  -  ILI SE JA GRDNO VARAM ?

 

hvala na komentarima :)

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Instalacija Windowsa sa USBa - SIGURNOST ?
dankodr kaže...

aha, tako sam i mislio, ništa nije sigurno.

 

Obzirom da nemam dva kompa ( jedan sa Linuxom ) izgleda da je najsigurnije napraviti bootabilni DVD.

 

Nisam neki stručan no ako je komp na kojem pravim bootabilni DVD zaražen i ako na njemu snimam ISO image datoteku na DVD, mislim da na tom DVDu ne bi trebalo biti virusa jer je u ISO datoteci složen bootabilni DVD i da ga virus ne bi trebao moć zaraziti  -  ILI SE JA GRDNO VARAM ?

 

hvala na komentarima :)

 

 

Netrebaju ti dva kompa, jer ( kako sam ti gore i napisao )  sve to možeš na jednom kompu na način da si prije kreiraš live usb linux .

Jest da će na taj način sve ići malo sporije, no cilj sigurnosti će biti ispoštovan .

 

Sa virusima nemreš nikad biti načisto, pogotovo u današnje vrijeme kad su suvremeni malweri toliko sofisticirani da mogu čak preživjeti i formatiranje hdd-a ...

Ponavljam, nema tisuću postotne sigurnosti no postoje navedene radnje kojima možeš opasnost smanjiti na minimum minimuma ...

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice