Instaliranje Windows 7 preko USB

poruka: 16
|
čitano: 4.261
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Instaliranje Windows 7 preko USB

Pozdrav,

 

Znaci ja sam si zakljucao racunar, i nemogu mu pristupiti nikako, a trenutno nemam cd od windowsa 7, mogu li kako preko usb-a da dignem novi sistem a da ne moram pristupiti tom korisniku koji sam zakljucao, trazio sam kako, ali vecina tutorijala je kad mozemo pristupiti racunaru.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Instaliranje Windows 7 preko USB

Kako si tacno zakljucao komp? Inace sa rufus programom mozes napraviti bootabilni usb i dici win 7 sa njim....

9 godina
neaktivan
offline
Instaliranje Windows 7 preko USB

Sprdao se nesto sa cmdom i ispisalo mi da trebam ispisati sifru koja ce biti tom korisniku, ja samo otisao na x bez da nisam nista napisao. Sljedeci put kad sam upalio komp trazilo mi je sifru.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Instaliranje Windows 7 preko USB

Ne prolazi da ostavis prazno?

 

16 godina
offline
Instaliranje Windows 7 preko USB

Pa hm, ulogiraj se kao administrator i resetiraj šifru.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Instaliranje Windows 7 preko USB

Ne prolazi da ostavim sifru, a nmg promjeniti user u koji cu se logovati, prvi put sam mogao, ali sad vise taj button ne postoji i samo ima onaj za dalje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Instaliranje Windows 7 preko USB
Kubalionzzale kaže...

Pozdrav,

 

Znaci ja sam si zakljucao racunar, i nemogu mu pristupiti nikako, a trenutno nemam cd od windowsa 7, mogu li kako preko usb-a da dignem novi sistema da ne moram pristupiti tom korisniku koji sam zakljucao, trazio sam kako, ali vecina tutorijala je kad mozemo pristupiti racunaru.

 http://www.bug.hr/forum/topic/windows/upute-instalacija-win-viste-7-usb-sticka/25080.aspx

8 godina
neaktivan
offline
Instaliranje Windows 7 preko USB

Pozdrav ekipa!!

Imam veliki problem,uglavnom prijatelj je kupio nootbook bez cd citaca koji na sebi nema instalirani os.....BIOS nepodrzava boot sa USB.Zanima ako netko zna nacin za rijesavanje ovog problema,odnosno insalaciju winowsa na bilo koji nacin??

Hvala!! 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Instaliranje Windows 7 preko USB

Jedino sto mi pada na pamet jeste da izvadis disk prikopcas na drugi komp i instaliras windowse. Vratis u lap i instaliras drivere i ostatak. 99% da ce ti raditi na win 7 i novijim...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instaliranje Windows 7 preko USB
malo riskantno posto je laptop nov a jos ije ni moj....nasao sam neke skripte za jednostavne izmjene biosa pa cu pokusat najprije s tim.....hvala i javim dali sam uspio i kako....
8 godina
odjavljen
offline
Re: Instaliranje Windows 7 preko USB

Ne diraj bios. Ako je pod garancijom nosi na servis.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Instaliranje Windows 7 preko USB
nema pomoci od servisa.....konfiguracija je bila i specificirana tako samo kad si zene nesto zacrtaju u glavu one oce to sada..odu u trgovinu i kupi....a i naravno prodavač se strucno rijesio laptopa tako da sad je SJEDI I PLAČI......nacin postoji samo ga trebamo smisliti!!
16 godina
offline
Re: Instaliranje Windows 7 preko USB
Probaj vidjeti u biosu dali ga možeš prebaciti sa UEFI na Legacy, tad bi ti morao ponuditi više boot opcija.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Instaliranje Windows 7 preko USB
Swen88 kaže...
nema pomoci od servisa.....konfiguracija je bila i specificirana tako samo kad si zene nesto zacrtaju u glavu one oce to sada..odu u trgovinu i kupi....a i naravno prodavač se strucno rijesio laptopa tako da sad je SJEDI I PLAČI......nacin postoji samo ga trebamo smisliti!!

 A ne vjerujem da ne moze se instalirati sa USB sticka. Pa kako su ga fabricki instalirali...Utakni stick pa ga upali i udji u bios pa vidi nudi li USB HDD kao boot opciju...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2016 17:50 (Torent).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instaliranje Windows 7 preko USB
Uspio.....u biosu sam iskljucio CSM launch....napravio UEFI bootabilant usb i cim sam ga spojio prepoznao je disc kao opciju bootanja.....sad cemo krenut s instalacijom pa da vidimo dali ce i to proci kako treba...a za to nebi trebalo biti problema......
Hvala na pomoci!!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Instaliranje Windows 7 preko USB

Ma no problem samo ni pod razno ne pokusavaj cackati po biosu jer samo sranje mozes napraviti....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice