Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?

poruka: 24
|
čitano: 20.850
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?

Znaci ovako, planirao sam kupit ovaj laptop (link ispod) cisto da mogu gledat serije i browsat po Youtubeu, ali me zanima jedna stvar, pod specifikacijama pise da laptop dolazi s FreeDOS-om, znam samo da je to nekakva osnova osnove sto se tice OS-a, pa me zanima sljedece, jel mogu ja s tog FreeDOS-a skinut Windows 10 posto je besplatan ili prvo moram instalirat neki ''pravi'' OS poput Win7 ili Win8.1 i tek onda upgrade-at na Win10? Stvar je u tome sto nemam originalnu sedmicu niti osmicu, znaci trebao bih skinut piratsku verziju s torrenta da instaliram original verziju Windowsa 10, ah, ironije, ili sam mozda u krivu? Molim Vas, neka mi netko pojasni!

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-255-g4-m9t13ea-dualcore-e1-6015-dvdrw-4gb-500gb-radeon-r2-15-6-led-hd-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-crno-014210115

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 19:03 (FunkyBanana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?

FreeDOS znači da nemaš nikakav OS.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
tommy_vercetti kaže...

FreeDOS znači da nemaš nikakav OS.

 

Hmm, a jel mi mozes molim te rec sto onda trebam napravit, tj, kako da skinem Win10 na svoju sedmicu na kompu, pa da taj Win10 sprzim na DVD i boot-am ga u laptopu bez da mi se Win10 instalira na desktop racunalu? Jel to moguce, znaci samo ga skinut? Ili ako ga zelim samo skinut bez da mi automatski upgrade-a moju Win7, onda moram s torrenta?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
13 godina
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
FunkyBanana kaže...
tommy_vercetti kaže...

FreeDOS znači da nemaš nikakav OS.

 

Hmm, a jel mi mozes molim te rec sto onda trebam napravit, tj, kako da skinem Win10 na svoju sedmicu na kompu, pa da taj Win10 sprzim na DVD i boot-am ga u laptopu bez da mi se Win10 instalira na desktop racunalu? Jel to moguce, znaci samo ga skinut? Ili ako ga zelim samo skinut bez da mi automatski upgrade-a moju Win7, onda moram s torrenta?

Pravo na besplatnu nadogradnju ostvaruju samo korisnici koji imaju orginalne Windowse 7/8.1. Moraš instalirati Windows 7/8.1 pa onda nadograditi na Windows 10. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 19:13 (Marko :D).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
Marko :D kaže...
FunkyBanana kaže...
tommy_vercetti kaže...

FreeDOS znači da nemaš nikakav OS.

 

Hmm, a jel mi mozes molim te rec sto onda trebam napravit, tj, kako da skinem Win10 na svoju sedmicu na kompu, pa da taj Win10 sprzim na DVD i boot-am ga u laptopu bez da mi se Win10 instalira na desktop racunalu? Jel to moguce, znaci samo ga skinut? Ili ako ga zelim samo skinut bez da mi automatski upgrade-a moju Win7, onda moram s torrenta?

Moraš instalirati Windows 7/8.1 pa onda nadograditi na Windows 10. 

 

Znaci kod Windowsa 10 ne postoji clean install, tj da ga sprzim na DVD pa da ga s tog DVD-a instaliram? Windows 10 je moguce instalirat jedino preko upgrade-a sedmice, tj osmice?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
13 godina
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
FunkyBanana kaže...
Marko :D kaže...
FunkyBanana kaže...
tommy_vercetti kaže...

FreeDOS znači da nemaš nikakav OS.

 

Hmm, a jel mi mozes molim te rec sto onda trebam napravit, tj, kako da skinem Win10 na svoju sedmicu na kompu, pa da taj Win10 sprzim na DVD i boot-am ga u laptopu bez da mi se Win10 instalira na desktop racunalu? Jel to moguce, znaci samo ga skinut? Ili ako ga zelim samo skinut bez da mi automatski upgrade-a moju Win7, onda moram s torrenta?

Moraš instalirati Windows 7/8.1 pa onda nadograditi na Windows 10. 

 

Znaci kod Windowsa 10 ne postoji clean install, tj da ga sprzim na DVD pa da ga s tog DVD-a instaliram? Windows 10 je moguce instalirat jedino preko upgrade-a sedmice, tj osmice?

Postoji clean install, naravno, ali ukoliko prethodno na računalu nisi imao instaliran Windows 7/8.1 onda ništa od besplatne nadogradnje. Ukoliko budeš samo instalirao Windows 10 (odmah s FreeDOS-a), tražiti će te ključ koji ti nemaš.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
Marko :D kaže...
FunkyBanana kaže...
Marko :D kaže...
FunkyBanana kaže...
tommy_vercetti kaže...

FreeDOS znači da nemaš nikakav OS.

 

Hmm, a jel mi mozes molim te rec sto onda trebam napravit, tj, kako da skinem Win10 na svoju sedmicu na kompu, pa da taj Win10 sprzim na DVD i boot-am ga u laptopu bez da mi se Win10 instalira na desktop racunalu? Jel to moguce, znaci samo ga skinut? Ili ako ga zelim samo skinut bez da mi automatski upgrade-a moju Win7, onda moram s torrenta?

Moraš instalirati Windows 7/8.1 pa onda nadograditi na Windows 10. 

 

Znaci kod Windowsa 10 ne postoji clean install, tj da ga sprzim na DVD pa da ga s tog DVD-a instaliram? Windows 10 je moguce instalirat jedino preko upgrade-a sedmice, tj osmice?

Postoji clean install, naravno, ali ukoliko prethodno na računalu nisi imao instaliran Windows 7/8.1 onda ništa od besplatne nadogradnje. Ukoliko budeš samo instalirao Windows 10 (odmah s FreeDOS-a), tražiti će te ključ koji ti nemaš.

 

Sad mi je sve jasno, jos jedno pitanje, u postu iznad si rekao da pravo na besplatnu nadogradnju Windowsa 10 imaju samo oni koji imaju original Windows 7/8.1, stvar je u tome sto su meni dolazile te obavijesti o besplatnoj nadogradnji na mojoj piratskoj sedmici, ali sam uklonio sve one update-ove tipa, sad bubam ''KB/34435321'' koji su se ticali pop-up prozora koji govore o navedenoj nadogradnji, pa sad ne znam, jel si se ti nesto zbunio il sam ja nesto krivo vidio, jer znaci ako si ti u pravu, ja bih trebao kupit original Windows 7 i tek onda nadogradit besplatni Windows 10?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 19:19 (FunkyBanana).
13 godina
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?

Nisam se zbunio. Razlog zbog kojeg ti je došla aplikacija Get Windows 10 je taj što ona dolazi preko Windows Update-a, a što dolazi preko Windows Updatea, dolazi svima, pa čak i korisnicima piratske verzija Windowsa. Ti slobodno možeš nadograditi na Windows 10, ali ćeš kasnije imati problema s aktivacijom tj. Windows ti neće biti aktiviran.

 

Da, ako ćeš htjeti nadograditi na Windows 10 morati ćeš kupiti Windows 7/8.1, instalirati ih s orginal ključem i onda tek nadograditi na Windows 10.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 19:24 (Marko :D).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?

Ok, sad zalazim malo u off topic i vjerojatno sam u krivu, ali zar ne bi trebalo u tom prozoru Get Windows 10 pisat nekakav Disclaimer koji kaze da se Windows 10 ukoliko je instaliran s piratskih verzija prijasnjih OS-ova nece moc biti aktiviran? Jer na taj nacin su ''zajebali'' sve nas koji imamo piratske verzije, znaci ono kao, ''Nadogradite besplatno Windows 10, *nadogradim*, eeee jbg, imate piratsku verziju, sad nemate niti aktiviran Windows 10 niti sedmicu'', osim ako mi u tom slucaju ne ponude downgrade na Windows 7? Znam, znam, nisu oni nista krivi, ja sam kriv koji ih nije podrzao i koji je skinuo piratsku verziju s torrenta, nemam se ja sto zalit, shvacam, nego me samo interesira cisto radi znatizelje

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 19:36 (FunkyBanana).
13 godina
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
FunkyBanana kaže...

Ok, sad zalazim malo u off topic i vjerojatno sam u krivu, ali zar ne bi trebalo u tom prozoru Get Windows 10 pisat nekakav Disclaimer koji kaze da se Windows 10 ukoliko je instaliran s piratskih verzija prijasnjih OS-ova nece moc biti aktiviran? Jer na taj nacin su ''zajebali'' sve nas koji imamo piratske verzije, znaci ono kao, ''Nadogradite besplatno Windows 10, *nadogradim*, eeee jbg, imate piratsku verziju, sad nemate niti aktiviran Windows 10 niti sedmicu'', osim ako mi u tom slucaju ponude downgrade na Windows 7? Znam, znam, nisu oni nista krivi, ja sam kriv koji ih nije podrzao i skinuo piratsku verziju s torrenta, znaci nemam se ja sto zalit, shvacam, nego me samo interesira cisto radi znatizelje

Microsoftu nije obavezan obavijestiti sve pirate da će im zeznuti sustav ako nemaju orginalne Windowse. Njima je u cilju zeznuti pirate i zato ništa ne piše, ali ionako ti je to pisalo u svim medijima tako da oni nisu trebali ništa posebno prenositi. I na njihovim stranicama piše da je nadogradnja moguća samo na uređajima s orginalnim Windowsima. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 19:40 (Marko :D).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?

Vidis, vidis, nisam imao pojma, vole se igrat prljavo. :D Ali da, ako to pise na njihovoj stranici, tko nam kriv sto nismo pogledali, ne? Makar cisto sumnjam da je njima tesko ubacit dvije, tri recenice u taj Get Windows 10 gdje ce se jasno vidjet da nije moguca aktivacija s piratskih prijasnjih OS-ova, jer budimo realni, koliko nas laika ce se uopce ic sjetit pogledat njihov official site nakon sto uocimo Get Windows 10 na desktopu i odlucimo se za nadogradnju? Manjina, evo, mene bi prvog sj*bali

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 19:45 (FunkyBanana).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
tommy_vercetti kaže...

FreeDOS znači da nemaš nikakav OS.

 Ne, to znači da je na njemu tvornički instaliran FreeDOS. Nije li to logično?

http://informanka.blogspot.hr/
11 godina
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
Arendelle kaže...
tommy_vercetti kaže...

FreeDOS znači da nemaš nikakav OS.

  Ne, to znači da je na njemu tvornički instaliran FreeDOS. Nije li to logično?

  aham

jel taj tvoj free dos OS može vrtiti far cry 5 da nemoram dizati windows 10.3?

13 godina
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
GSP kaže...
Arendelle kaže...
tommy_vercetti kaže...

FreeDOS znači da nemaš nikakav OS.

  Ne, to znači da je na njemu tvornički instaliran FreeDOS. Nije li to logično?

  aham

jel taj tvoj free dos OS može vrtiti far cry 5 da nemoram dizati windows 10.3?

Bez obzira na to, FreeDOS je i dalje OS.

11 godina
offline
Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?

je.ima ga i moja mikorovalna.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?

Da, na onom LED zaslonu ti umjesto minuta/sekundi piše C:\>.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 20:10 (Marko :D).
8 godina
protjeran
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
Logično je i to da je taj freedos neupotrebljiv za većinu korisnika pa tako i za njega koji želi instalirati win 10.
Tako da mu dođe kao i da nema OS i ne treba ga zbunjivat da je to OS, znamo svi da je i znamo svi guglat.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
Stavvi linux nemoras ga piratizirati jer je free
Linux mint ili ubuntu
TD people now you are on my Death Note
14 godina
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?

Čisto iz znatiželje - ako si do sad koristio piratski Win 7 ili 8 što te spriječava da na novo računalo instaliraš piratski Win 10?

10 godina
protjeran
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
Mint NE, barem dok ne riješe probleme sa serverom.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
Ma sredit ce to oni..

S druge strane sto ce mu winsu jad rabi samo youtube i net
Moze tako i freebsd solaris instalirati (ili bolje kupiti google os laptop)
TD people now you are on my Death Note
14 godina
offline
Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?

Nisam vidio za što će ga koristiti, ali za ovo što navodi stvarno mu je najbolje da instalira neku distru linuxa i mir. Čak će mu to sve vjerojatno i ljepše raditi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?

Glasam za elementary OS. :)

http://informanka.blogspot.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se moze sa FreeDOS-a instalirat Win10?
Vole igrati prljavo? Da u ovom slucaju nije obrnuto ;)
Budi ponosan!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice