Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?

poruka: 29
|
čitano: 38.638
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?

ovoga kupio sam laptop od 7 000kn i pisalo je da je linux os na njemu i ok....sad dojdem kuci i stavim dvd od win 7 i podseim u biosu da boota sa dvd,ali nista on boota tamo neki linups neke tamo ispisuje stotine naredbi i onda se ugasi.

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 15:44 (luka_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?

Vjerojatno misliš na Linpus Linux, uglavnom on dolazi sa laptopima. Ne, nešta nisi dobro napravio. Ili ti DVD ne valja ili nisi dobro podesio BIOS. Druge nema.

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
1domagoj1 kaže...

Vjerojatno misliš na Linpus Linux, uglavnom on dolazi sa laptopima. Ne, nešta nisi dobro napravio. Ili ti DVD ne valja ili nisi dobro podesio BIOS. Druge nema.

Treće nemaSmijeh

Probaj s drugog DVD-a bootat da vidiš jel radi.Možeš i s nekim drugim OSom samo da provjeriš radi li sve.Ako bude radilo,znači da ti Windows 7 CD ne valja.Probaj pa javi

Fućkaj ga!
15 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?

jel mozda treba nesto pritisnuti kao press any key dok boota ili sto?

jer sad odaberem dvd i onda samo gore ona crtica trepce i opet se pokrene taj linups kao sto su slike koje sam stavio

budem probao sad na drugi komp i probat cu sa xp.

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
Tomislav95 kaže...
1domagoj1 kaže...

...

Treće nemaSmijeh

Probaj s drugog DVD-a bootat da vidiš jel radi.Možeš i s nekim drugim OSom samo da provjeriš radi li sve.Ako bude radilo,znači da ti Windows 7 CD ne valja.Probaj pa javi

Hehe.

 

@luka_cro Gle, vidim da ti se grub pokreće. Ne, ko šta sam ti reko, neš dobro ne radiš, grub se nema šta pokretat ako bootaš sa dvda. GRUB ti je boot loader isto ko i NTLDR koji koriste Windowsi (ako si kad imal dualboot windowsa), kad ti bootaš sa dvd-a, niti GRUB niti NTLDR se nemaju šta pokretat.

 

EDIT: Čiji je bios daj mi reci. Ima biosa kod kojih možeš neki boot menu pozvat, recimo sa F8 ili F11 (odma dok pokreneš komp), pa ti ponudi listu svih uređaja koji su (teoretski) bootabilni, a spojeni na komp.

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 15:51 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?

bios je od acera onaj nek phoenix securecore...ma pozovem boot menu sa f12 ali opet nece...probao sam sad na drugom laptopu i sad na kompu ali nece...znaci da je problem u dvdu!

 

 

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?

rjesio problem.moze lock.

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
luka_cro kaže...

rjesio problem.moze lock.

Pa daj onda napiši kako da ljudi znaju za ubuduče (ako se netko susretne sa istim problemom).

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
15 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?

cd ne valja :P

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?
Kupila sam laptop Hp 635 A6F 10EA.. normalno sam pri pokretanju inst. taj linux, i onda sam išla instalirat windows xp, i sad više nemogu ništa, ni upalit ga( PIŠE MI ERROR 3,no bootable device) ni instalrat win.. kod instalacije windowsa mi je prikazalo grešku nešto ''stop''. i sad neznam što napravit... malo sam po netu tražila i piše da u biosu treba promjenit nešto SATA u IDE, nemam pojma kako to napravit.!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?
Skinula sam i Kill disk suite, da probam tako , al neide...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
Justsomegirl kaže...
Skinula sam i Kill disk suite, da probam tako , al neide...

Kod HP laptopa ako umečeš cd od windowsa pokreće se s tipkom F9 i imat će lista npr cdrom ili dvd onda na njega kliknut i počet će očitava sa CD/DVD-a.

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
Justsomegirl kaže...
Skinula sam i Kill disk suite, da probam tako , al neide...

Kakav vražji Kill disk!

Treba u biosu prebacit kontroler sa sata na ide jer Windows XP u sebi nema sata drivera.

Moguće je i da u biosu nema opcije za prebacivanje pa ti je jedina šansa da instaliraš XP tako da slipstreamaš sata drivere u instalacijski cd od Windowsa.

Pogledaj malo ovdje:

http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Operating-Systems-and/SATA-drivers-for-XP-solution-on-0x0000007B-BSOD/td-p/114120

Uostalom zašto ne staviš sedmicu gore?

World Championships: 7, GP started: 302, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,560
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
Nemogu to u biosu prebact, nema, sad sam pomoću ovog linka šta si mi dao napravila taj cd sa driverima i windowsima, i opet se pojkavio plavi ekran neće.. neznam više u čemu je problem, već sam živce izgubila... a windows 7 nemam, nemogu ga skinut jer nemam mjesta na kompu, imam milijun slika ... znaći jedino rješenje je onda sedmica?!
15 godina
online
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
Justsomegirl kaže...
Nemogu to u biosu prebact, nema..

-možda ipak ima, traži bilo što u vezi HDD kontrolera, IDE/SATA, AHCI/RAID/Compatible i sl. Prolistaj manual, notebook možda stvarno nema te opcije.

-ako nema jedino rješenje za instalaciju XPa je disketa (nemaš) ili slipstream odgovarajućeg drivera što je za početnike neizvedivo (da radi iz prve).

-Svakako je jednostavnije (bolje, dugoročnije) rješenje Sedmica, zbog zakrpa, browsera...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?

Prema linku dolje navedeni laptop ne podržava windowse XP, samo 7 i linux.

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF06a/321957-321957-64295-3740644-3955548-5086719.html?dnr=1

 

Evo službeni download linkovi za windows 7 instalacijski DVD (X86 I X64 verzije):

 

Official Windows 7 SP1 ISO Download Links (English)

 

Preporuka Home Premium x64 SP1, više od toga stvarno nije potrebno.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2012 17:21 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
Valentin17 kaže...

Prema linku dolje navedeni laptop ne podržava windowse XP, samo 7 i linux.

Na taj laptop ide XP ali se treba pomučiti:)

Driveri za XP:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=5086720&prodTypeId=321957&prodSeriesId=5086719&swLang=13&taskId=135&swEnvOID=1093#113100

Postupak i AHCI driveri za XP:

http://transmitterdown.wordpress.com/2011/08/30/installing-windows-xp-pro-sp2-on-a-hp-635-%E2%80%93-amd-fusion-e350-1-6-ghz-laptop/

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp43501-44000/sp43839.exe (AMD AHCI SATA driver)

 

EDIT:

Evo raspakirao sam ti sata drivere pa ako želiš skini ih i ubaci sa nLiteom u instalacijski cd od XP-a pa probaj.

http://www.datafilehost.com/download-9c2fc04e.html

 

Ovdje imaš postupak slipstreamanja drivera:

http://www.wikihow.com/Slipstream-Your-SATA-Drivers-Into-a-Windows-XP-Installation-CD-Using-nLite

World Championships: 7, GP started: 302, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,560
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2012 17:40 (F1-IVO).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
Skinula sam na windows 7, x86 sp1, stavila na stik, i neće opet da mi instalira, pokrene se instalacija i opet plavi ekran i piše STOP ... što sad... jel možda u laptopu greška?
12 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?
Evo ovo su slike iz biosa, dal tu možda treba neke postavke promjenit ?!
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li

-snimi install na DVD, najnižom brzinom. USB nije pozudana metoda (previše kombinacija).

-preporuka, nabavi neki linux-liveCD (npr ubuntu-12.04.1-desktop-i386.iso.torrent), snimi i pokreni (ne instalaciju), ako se upali računalo je OK, u suprotnom imaš kvar.

-pokreni HDD i memTest u BIOSu, aktiviraj virtualizaciju (moguće da je povezano s dodatnim opcijama koje BIOS ne nudi, ali sedmica traži npr NXbit/PAE.. možda VT pomogne).

Nije isključeno da je potreban noviji BIOS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
Justsomegirl kaže...
Evo ovo su slike iz biosa, dal tu možda treba neke postavke promjenit ?!

Slika br 4 imašopciju boot options pa potraži za cd/rom i da postaviš na prvi i onda ubaci  CD/DVD i instaliraj bez problema.

Nenad
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li

fale ti ahci driver u xp-u(mobile express chipset) trebalo bi učiniti slipstream drivera na tvoj cd od xp-a i to će ti raditi!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 21:57 (iboric).
12 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?
Uspjela sam, skinula sam ove drivere http://www.mediafire.com/?fhx4jjm22my , ukomponirala ih u win xp, i radi :D hvala svima, LP ...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
Justsomegirl kaže...
Uspjela sam, skinula sam ove drivere http://www.mediafire.com/?fhx4jjm22my , ukomponirala ih u win xp, i radi :D hvala svima, LP ...

Aj super:)

Btw, prije 5 dana sam ti gore dao link za drivere.{#}

World Championships: 7, GP started: 302, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,560
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
A znam, a nisam se stigla s tim pozabavit kako treba do danas, ipak je bio vikend :D a prvo sam radila taj cd, ali s onim prvim driverima iz onog šta si mi poslao u wordu, onda dalje piše da ako ti ne rade da skinem druge, što sam i napravila, ali opet, malo na stik malo na dvd-e.. tako da sam potrošila dvde, u nliteu ne može na usb, pa sam danas kupila taj faking dvd i rješila :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li

Formatiraj disk sa windows 7 instalacijskim cdom pa onda probaj.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako instalirati windows na laptop koji ima li
Justsomegirl kaže...
Uspjela sam, skinula sam ove drivere http://www.mediafire.com/?fhx4jjm22my , ukomponirala ih u win xp, i radi :D hvala svima, LP ...

                                                           ↑

ATIRade kaže...

Formatiraj disk sa windows 7 instalacijskim cdom pa onda probaj.

 

World Championships: 7, GP started: 302, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,560
12 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?
A to je baš potrebno ? :D
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kako instalirati windows na laptop koji ima linux?

Pozdrav, vidim ova tema je veoma stara ali me zanima nesto pa ako mozete da mi pomognete !
Imao sam Windows 7 sistem, i narezao sam windows 7 takodje na flesh od 4 GB.

Windows 7 sam narazao pomocu programa WinToFlesh.

Pa sam kasnije skinuo linux mint, i obrisao iz flesa windows 7 i narezao Linux Mint.

Sada imam problem, dali mogu da vratim opet na windows 7 ili ako moze nekako da se nareze windows 7 na linux mint?

Probao sam ali nije radilo kada sam restartovao racunar...

Molim vas Pomozite mi !
Imam DELL Racunar sve mi je radilo dok nisam instalirao Linux Mint...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 22:39 (Aleksandar54321).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice