Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?

poruka: 23
|
čitano: 5.064
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?

Imam original win7 key, i sprzen win7 HP na dvd .. I sad kako svaki put kad instaliram winse, moram svaki put potrositi skoro cijeli dan da skine i instalira sve do danas pustene update ..

Mogu li ikako to preskociti, da jednim potezom mi se nakon nove instalacije vrate svi programi i update sa winsima ?? Znaci, evo danas cu instalirati frisko potrebne programe i update, pa bih volio to preskocit sljedeci put kad cu instalirat nanovo winse ....

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?

WinToolkit i  Winreducer .

 

Nisam probao a vjerojatno mogu to napraviti.

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 17:09 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?

može se ''ali''..

prvo, MS to ne želi (za običnog juzera), WAIK. btw overkill za tvoje potrebe, tj. umjesto da to tražiš od instalacije, odgovor je u imege (baskup) sistema. Imaš u sedmici.. uz to možda imaš proizvođačev tools koji je recovery-install za izradu nekoliko DVD medija. Razlika je što su to rješenja samo za konkretno računalo (ne kao install za različita).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
fakEEE kaže...

Imam original win7 key, i sprzen win7 HP na dvd .. I sad kako svaki put kad instaliram winse, moram svaki put potrositi skoro cijeli dan da skine i instalira sve do danas pustene update ..

Mogu li ikako to preskociti, da jednim potezom mi se nakon nove instalacije vrate svi programi i update sa winsima ?? Znaci, evo danas cu instalirati frisko potrebne programe i update, pa bih volio to preskocit sljedeci put kad cu instalirat nanovo winse ....

Hvala!

Probaj s vLite for Win 7. Ili jednostavno kad poželiš napraviti reinstalaciju skini zadnji iso s MS-ovih stranica i instaliraj njega.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
protjeran
offline
Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?

Da, i taj. bio je nekad i nLite za XP i tu sam svašta radio s XP-om al mi se više ne da sa sedmicom. {#}

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?

odgovori su 'poludobri'...

 

-n/v .. i ostali 'lite' nisu ono što se traži u upitu (apps uz updates..) jedino što ga zadovojava je image.

-slipstremanje ima smisla samo za SP i drivere, ali se npr driveirma sužava mogućnost korištenja installa na 'normalnim' računalima (npr novi sata-ahci chipset-driver obično tad ne može bootati neki drugi chipset).

slipstream je imao smisla za XP, za novije OSeve je nepotreban jer je lako dodati driver s USBa i sl (F6-floppy) koji je za XP bio isključivo disketa. Upravo zbog reda iznad je nepotrebno, ali može se...

WAIK ima smisla kad se umaža veća količina (unificiranih) PCa npr u većim firmama koje imaju i potrebne resurse (znanje + server) za to.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
ihush kaže...

WAIK ima smisla kad se umaža veća količina (unificiranih) PCa npr u većim firmama koje imaju i potrebne resurse (znanje + server) za to.

Onda se winsi kloniraju.

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
Budokai kaže...
ihush kaže...

WAIK ima smisla kad se umaža veća količina (unificiranih) PCa npr u većim firmama koje imaju i potrebne resurse (znanje + server) za to.

Onda se winsi kloniraju.

NE! Jer onda dobijes hrpu istih racunala koja imaju isti SID i Computer name, sto ce ti radit probleme na mrezi... jedino ako radis sysprep prije kloniranja... 

13 godina
neaktivan
offline
Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?

Nemojte me napast za piratluk, ali zar ne bi upalilo skidanje Win7 sa neta i samo aktivacija, ali legalna?

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?

Win7 i je skinut s neta, samo ga ja aktiviram prek svog org keya i onda mi treba citav dan dok poskidam i instaliram sve update ....

 

Sta onda da napravim, backup prek cega ?? Kak ga dignem gore nakon instalacije winsa ? :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?

Skini najnoviju inačicu sa svim updateovima

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
fakEEE kaže...

Win7 i je skinut s neta, samo ga ja aktiviram prek svog org keya i onda mi treba citav dan dok poskidam i instaliram sve update ....

 

Sta onda da napravim, backup prek cega ?? Kak ga dignem gore nakon instalacije winsa ? :)

Za to postoji WSUS Offline Update - skini ,pokreni ,odredi hoćeš li da ti napravi .iso ili folder i pričekaj (i do 3 sata!) da završi.

 

Nakon toga ,imat ćeš sve updatee na jednom mjestu.

chutac kaže...

Skini najnoviju inačicu sa svim updateovima

Novija inačica od ovih ne postoji!!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 19:33 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
wifi kaže...
Budokai kaže...
ihush kaže...

WAIK ima smisla kad se umaža veća količina (unificiranih) PCa npr u većim firmama koje imaju i potrebne resurse (znanje + server) za to.

Onda se winsi kloniraju.

NE! Jer onda dobijes hrpu istih racunala koja imaju isti SID i Computer name, sto ce ti radit probleme na mrezi... jedino ako radis sysprep prije kloniranja... 

 (točno) i dodatak..

- klonovi su klonovi, jednako kao image, radilo bi isključivo na jednakom HW (zbog ''neobične'' želje MSa, licenca). WAIK nije klon, nego normaln install, slična stvar bi bila unattended ili prepared ansvers file instalacija ali bi bila ograničena samo na soft koji je unutar instalacijaskog medija. (autor teme želi i applikacije... ne samo updateove).

- klon bi mogao, nakon sysprepa (OOBE, upravo zbog SIDa i comp/user/itd name.. + aktivacija) tj to je korak kod izrade WAIKa prije izrade ISOa (ali bi ostalo ograničenje na HW koji mora biti barem sličan da se OS može bootati, hint driveri).

 

 

chutac kaže...

Nemojte me napast za piratluk, ali zar ne bi upalilo skidanje Win7 sa neta i samo aktivacija, ali legalna?

- klasična 'zabluda', koja unaprijed (pogrešno) percipira sve skinuto kao pirateriju. Ne, sasvim legalan soft je skinut s neta, naravno ne s TPBa (zbog torrenta i sl). MS-Win je jedan, nema 'plagijata'-lažnjaka (modani windoze su nešto drugo). Bitan je samo key-licenca.

-da, to bi 'upalilo'.. zapravo upaljeno je nonstop. Ili misliš da npr Kizo kupuje Win medij u trgovini? NE i on ga dwnloada...  ponekad samo (nestrpljivost) možda s onog TPB sourcea.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
ihush kaže...

- klasična 'zabluda', koja unaprijed (pogrešno) percipira sve skinuto kao pirateriju. Ne, sasvim legalan soft je skinut s neta, naravno ne s TPBa (zbog torrenta i sl). MS-Win je jedan, nema 'plagijata'-lažnjaka (modani windoze su nešto drugo). Bitan je samo key-licenca.

-da, to bi 'upalilo'.. zapravo upaljeno je nonstop. Ili misliš da npr Kizo kupuje Win medij u trgovini? NE i on ga dwnloada...  ponekad samo (nestrpljivost) možda s onog TPB sourcea.. :)

Windows postaje ilegalan kad se ,recimo ,upotrijebi Loader by Daz.

 

Ne ,naravno da ne kupujem. Skidam sa linkova poput onih koje sam dao - za koje znam da su ''pravi'' ,untouched.

Zadnji Windowsi koje sam kupil na disku ,u kutiji ,su bili XP.

 

BTW ,za sve koji žele imati updateanu verziju Windowsa ,najbolja opcija je sysprep i onda kloniranje i spremanje na sigurno.

Takav image se može upotrijebiti na bilo kojem PC-u ,bitno je samo imati ključ za Windows.

 

Naravno ,uvijek se možete napraviti važni i kreirati svoj instaler sa Windows System Image Managerom ,ali mislim da je to overkill za home usere ,što smo više-manje ,svi mi ovdje na forumu.

Ali ,sljedeći mjesec će opet izaći updatei i opet ćete potrošiti vrijeme na njihovo skidanje i instalaciju.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 20:48 (kizo2703).
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
wifi kaže...
Budokai kaže...
ihush kaže...

WAIK ima smisla kad se umaža veća količina (unificiranih) PCa npr u većim firmama koje imaju i potrebne resurse (znanje + server) za to.

Onda se winsi kloniraju.

NE! Jer onda dobijes hrpu istih racunala koja imaju isti SID i Computer name, sto ce ti radit probleme na mrezi... jedino ako radis sysprep prije kloniranja... 

Pa kod mene u firmi su sva računala klonirana, (njih oko 120) i na svako računalo se uvijek prije pokretanja instalacije pokreće Sysprep.

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
15 godina
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
Budokai kaže...
..na svako računalo se uvijek prije pokretanja instalacije pokreće Sysprep.

 - prije? {#}

Kako? Kako instliraš klona? Ako je instlacija nije image-copy-klon. Budi precizniji.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
ihush kaže...

 - prije? {#}

Kako? Kako instliraš klona? Ako je instlacija nije image-copy-klon. Budi precizniji.

Pa je, krivo san se izrazia. {#}

Nemoj da te počnem loviti po forumu za tvoje tipfelere, gramatičke, pravopisne pogriješke, b{#} uš nayebal. 

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 10:02 (Budokai).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
kizo2703 kaže...
fakEEE kaže...

Win7 i je skinut s neta, samo ga ja aktiviram prek svog org keya i onda mi treba citav dan dok poskidam i instaliram sve update ....

 

Sta onda da napravim, backup prek cega ?? Kak ga dignem gore nakon instalacije winsa ? :)

Za to postoji WSUS Offline Update - skini ,pokreni ,odredi hoćeš li da ti napravi .iso ili folder i pričekaj (i do 3 sata!) da završi.

 

Nakon toga ,imat ćeš sve updatee na jednom mjestu.

Sta sad ovde da ja sve poklikam?

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
fakEEE kaže...

Sta sad ovde da ja sve poklikam?

 

Izbjegavaj ''Verify'' opciju ,jel to značajno usporava rad! Izbjegavaj ''Verify'' opciju ,jel to značajno usporava rad!
Ovo je otprilike to - ali: ja sam ovdje stavio da mi sve spremi u folder ,za instalaciju sa USB-a! Ti ,ako želiš ,možeš izabrati da ti napravi .iso.
Izaberi svoju verziju Officea! Izaberi svoju verziju Officea!
Drugi tab je za Office - izaberi svoju verziju i jezik (nema hrvatskog!)

 

Kad si sve izabrao ,stavi kvačicu na ''Only prepare iso/usb'' i klik na Start!

 

Uputstva sa slikama možeš naći ovdje.

 

Download for Windows 7

 

Installation under Windows 7

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 16:42 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
kizo2703 kaže...

Sve sam poklikao i uradio ko i ti, kliknuo na start i istog trena mi je napisalo da je uspjesno odradeno .. 

Evo sto mi se sad nalazi u folderu koji sam odabrao, jel to to  : 

 

PARDON, sad sam skuzio ... Pokrenuo sam update installer, ali mi neda prakticki nista poklikat kako je na linku sa slikama koji si mi dao :

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 17:14 (fakEEE).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
fakEEE kaže...

PARDON, sad sam skuzio ... Pokrenuo sam update installer, ali mi neda prakticki nista poklikat kako je na linku sa slikama koji si mi dao :

 

 

U installeru možeš poklikat samo ono što si prethodno spremio u update.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
kizo2703 kaže...
fakEEE kaže...

PARDON, sad sam skuzio ... Pokrenuo sam update installer, ali mi neda prakticki nista poklikat kako je na linku sa slikama koji si mi dao :

 

 

U installeru možeš poklikat samo ono što si prethodno spremio u update.

 .. nekako sam 'znao' da će i ovaj korak biti problematičan, post u 16:4x.. i 17:00.. su mi bili dovoljni da znam uzrok.

-stvarno su današnje generacije bespomoćne, ako nema button KLIKNI ME! ne radi. Čak i kad taj button postoji, preskoče ga. WTF is with them? Or is it just me? Čak ni slikice u prošlom postu nisu pomogle... užas.{#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako 'spremiti' windows7 sa update-ima ?
ihush kaže...

 .. nekako sam 'znao' da će i ovaj korak biti problematičan, post u 16:4x.. i 17:00.. su mi bili dovoljni da znam uzrok.

-stvarno su današnje generacije bespomoćne, ako nema button KLIKNI ME! ne radi. Čak i kad taj button postoji, preskoče ga. WTF is with them? Or is it just me? Čak ni slikice u prošlom postu nisu pomogle... užas.{#}

Uz to ,postoje i linkovi na filmiće (na žalost ,nisu na Jubitou i treba ih skinuti) koji ,iako na njemačkom ,lijepo opisuju postupak ,korak po korak!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice