Koje Windowse mora imati firma?

poruka: 11
|
čitano: 5.028
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koje Windowse mora imati firma?

Koje windowse treba kupiti firma ako zeli te windowse seliti na novi komp za 4 godine?

 

Retail ne postoji, builder mi nije jasan, postoji OEM builder, postoji full version, postoji kod nas puna verzija...

 

Windowsi u firmi nisu za zezanciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koje Windowse mora imati firma?

Retail postoji, to što ga trgovac nema na lageru je stvar (ne)potražnje tj cijene koja je dvostruka u odnosu na OEM.

EULA je sporedna, ali ako se pridržavaš tad moraš biti sys.bulder (kvalificirana/stručna osoba) i pridržavati se pravila, npr banalno mjesto gdje se mora naljepiti naljepnica i sl. uz to OEM je uz novo računalo ili dokupljen unutar 30 dana od kupnje računala. .. ali EULA je samo komad papira..

 

-firma mora imati račun, R1..

-vezija OSa može biti npr pro/home .. (to nije isto za OS i ostali soft, npr MSO nemože bizi home&student itd.).

-ostale licence osim retail/oem kao vlk i enterprise su za partnerske firme (tad bi znao sve što trebaš znati..). Ako i nazoveš ms hr, uputit će te na trgovca..

-dali ćeš ga staviti na novi komp za x godina? ... ostavi se PCja i primi se graha (gatanje..). To može npr ovisiti o npr driveru i konkretnom HWu. Zatim o npr supportu, jer ti možeš ako imaš odgovarajuću licencu instalirati i DOS ili XP (bit će shvatljivije.. možda), nešto sasvim drugo je kako će raditi i što možeš bez supporta, npr printer, internet, java, ... itd itd..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Koje Windowse mora imati firma?
the_dammed kaže...

Koje windowse treba kupiti firma ako zeli te windowse seliti na novi komp za 4 godine?

Retail ne postoji, builder mi nije jasan, postoji OEM builder, postoji full version, postoji kod nas puna verzija...

 

Simpatična lista - velika gužva između 810 i 820 kn:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=windows+8.1+retail+64-bit

14 godina
neaktivan
offline
Koje Windowse mora imati firma?

Nije baš tako. Sada postoji

 

OEM i (kak ti)RETAIL. Naš Microsoft je to nazvao "Puna verzija"

 

a od svake od njih 8.1 i 8.1 Pro. 

 

I to je to. 

 

U međuvremenu sam gledao, i jasno da OEM niti u jednom trenutku nesmije, jer nije prenosiva licenca.

 

Problem je da nigdje, ali ama baš nigdje nigdje, nema spomena da je PRO u ičemu drugačija što se tiče licence od 8.1 verzije. Nigdje.

 

Po tome, ja mislim da se smije u firmi koristiti obični 8.1, Retail.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koje Windowse mora imati firma?

ni jedne. onoga dana kad će se morati upotrebljavati windows, bit će prvo građanskog neposluha a poslije i nerazumnog nasilja. koji će OS upotrebljavati poduzeće, ovisi o potrebama (ili željama). na primjer, hitna pomoć na prijenosnicima (panasonic toughbook) ima XP, kao i masa firmi kojima su strojevi kontrolirani samo na taj način (ne ide sedmica ili noviji bez krvavog keširanja, a u nekim slučajevima uopće nije moguće). brdo ih još radi u DOS-u (knjigovodstvo, primjerice, i neki zubarski programi). dakle, sve ovisi o tome čime se firma bavi. ako je samo ured, Linux je i više nego dovoljan i besplatan. itd. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koje Windowse mora imati firma?
the_dammed kaže...

..

 

OEM i (kak ti)RETAIL. Naš Microsoft je to nazvao "Puna verzija"

 

..

 .. uz obavezni LOL, prvo baci pogled pa zaključi.. i ako se obazireš na EULAu tad..

-ne postoji naš MS.. to je samo telefonska govornica.

-gledaj kutiju-boju.. tad ćeš po kutiji znait dali je npr Retail/OEM/..

 

ne miješaj pro/home (win 8-81 bez pro je home, gledaj kvačice u tablici) to je 'verzija' tj razlika je u softu, tj npr domain.. nešto što je u firmama često obavezno.

licenca s time nema veze (osim cijena). npr oem pro ili retail pro su jednako pro, razlika je u cijeni, ne u mogućnostima a zatim i u prenosivosti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2015 16:33 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Koje Windowse mora imati firma?

@ihush

 

Suma sumarum, slazes se da firma moze koristiti i 8.1 i 8.1 pro? Da je identicna licenca, ako je retail varzija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koje Windowse mora imati firma?

-ne mora biti retail, OEM je funkcionalno identičan osim vezanosti uz HW (ako se jednom želi baciti PC i staviti novi, tad je retail 'bolji' ali tko zna što će biti za nekoliko godina.. dok je cijena u startu dvosturka). Npr dali će tad PC biti kompatibilan/driveri za w8.1 ili win10-11-12.. (kao danas za XP-vista...)

 

-obična (home) i pro, ako par stvari koje su specifične (domena, bitlocker..) ne trebaš, tad može jeftinija (home). Kad sve zbrojiš, vjerojatno da je jeftinije uzeti oem(home)8.1 i ako bi bilo potrebno (za 4 godine?) tad kupiti opet novu licencu nego računati na vijek trajanja/supprot postojećih win, pogotovo za 8.1 jer sad je već tu win10.. (i nudi se free nadogradnja).

 

MS mijenja poslovni model, pokušava promijeniti jednokratnu naplatu stalnom naplatom usluge (ne samo prodati soft)... budućnost je mutna a KISS tad kaže, idi na jeftinije, ako promašiš, manje boli..

npr, što ako ti za par godina zatreba pro zbog domene? Tad je kupnja retaila (ne pro) danas jednako bačen novac i kupio bi ponovo (ili dokupio nadogradnju..).

 

800-2000kn je prevelik raspon samo za OS, da je tu još i MSO.. baci pogled na njihove godišnje licence, trenutno je 100€.. tad nemaš promašaj s verzijom ali kroz x godina možda platiš više nego jednokratno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2015 20:14 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Koje Windowse mora imati firma?

Home verzija ti npr. ne pamti login za mapirane diskove na mreži. 

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koje Windowse mora imati firma?

OK, možda možda OEM jer će ti windowsi nakn nekoga vremena zastariti. No ionako će to won 8.1 postati win 10. Tako da je sada možda ipak malo drugačije?

 

Odprilike sam pogledao koja je razlika, s tehničke strane, između 8.1 i Pro, i uglavnom se svodi na mrežne funkcije i zaštitu. 

 

Meni je najbitnije da firma nema problema ako uzme obične 8.1 windowse, ne pro. Znači, samo, i jedino to mi je bitno. Pravno da sam siguran. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koje Windowse mora imati firma?

- pravno si jednako siguran sa svakom valjanom licencom +R1. To nije bio početni kriterij-pitanje..

- .. bilo je nešto za 4 godine, a to je nepredvidljivo. Osim roadmapa koji ... (kao neka MSova garancija/minimum)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice