Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

poruka: 23
|
čitano: 17.552
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

Ugradio sam svoj novi SSD OCZ Vertex 4 128 GB. Sve je prošlo dobro pri instalaciji.

Ugradio novi firmware. Disk je vidljiv iz Windowsa. TRIM je "on", isključio defragmentaciju, isključio indeksiranje. Sve spremno.

 

Problem je slijedeći: imam u postojećoj konfiguraciji 500 GB HDD podijeljen na primarni C od 120 GB i logički drive D od 380 GB.

Na C su mi Vindoze 7, 64bita i MS Office i par drugih aplikacija, a na D su mi sve ostale instalacije uključivo Steam igre preko 100 GB.

C disk je zauzet 90 GB i tu nema problema za kloniranje na SSD, a D je zauzet cca 250 GB.

 

No, ne znam kako prebaciti Windowse  i upogoniti SSD (koji sada ima oznaku diska X:) tako da zadržim D particiju na HDD (D:) i da mi sve aplikacije i dalje rade.

Drugim riječima, moj novi SSD mora postati C: disk sa operativnim sustavom.

 

Ponovna instalacija igara i drugih aplikacija je katastrofa (čitaj muka) koju želim izbjeći, a posebno ne želim ponovno prelaziti

sve razine svih igara igram.

 

Nadam se da je pitanje jasno. Molim za savjet i pomoć. Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

Što nebi trebao moći kopirati save fileove od igri?

 

Moj savjet je da ipak formatiraš.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

Neće to ići tako tako kako si zamislio, fino ti snimi sve bitno s toga HDD, pobriši ga cijelog, ponovo snimi OS na SSD, kad budeš išao instalirati programe, one koje hoćeš instaliraj na HDD.

Valentin
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD
Thommar kaže...

Nadam se da je pitanje jasno. Molim za savjet i pomoć. Hvala unaprijed!

Na OCZ-ovoj stranici imaš Acronis True Image HD (program za backup i kloniranje - ključ za njega si trebao dobiti sa diskom) s kojim možeš klonirati cijelu sistemsku particiju na novi disk.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2013 14:20 (kizo2703).
13 godina
offline
Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

Mislim čak da i Norton Ghost može poslužiti...

Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD
david7 kaže...

Mislim čak da i Norton Ghost može poslužiti...

Može ,za kloniranje može poslužiti i Windows backup. Za Acronis ima ključ i ne mora ništa kupovati ili tražiti crackove po torrentima.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
11 godina
neaktivan
offline
Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

Koliko sam razumio savjete, trebam klonirati sadašnji i C i D disk (dakle oba sadašnja diska). Sve isformatirati uključivo i SSD.

Nakon toga na SSD prebaciti sliku sa sadašnjeg C. Na novoformatirani 500 GB-ni magnetni disk vratiti sadašnju D particiju sa instalacijama.

Time bi SSD postao C, a sadašnji HDD sa dvije particije imao bi jednu od 500 GB oznake D.

Sve bi trebalo raditi? Mogu li za kloniranje koristiti neke besplatne alate kao što su:

EaseUS Diskcopy Free

CloneZilla

Paragon Backup

Macrium Reflect Free Edition?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD
kizo2703 kaže...
Na OCZ-ovoj stranici imaš Acronis True Image HD (program za backup i kloniranje - ključ za njega si trebao dobiti sa diskom) s kojim možeš klonirati cijelu sistemsku particiju na novi disk.

Ne funkcionira za OCZ Vertex 4 već samo za Vertex 450 :(

15 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD
Thommar kaže...

Koliko sam razumio savjete, trebam klonirati sadašnji i C i D disk (dakle oba sadašnja diska). Sve isformatirati uključivo i SSD.

Nakon toga na SSD prebaciti sliku sa sadašnjeg C. Na novoformatirani 500 GB-ni magnetni disk vratiti sadašnju D particiju sa instalacijama.

Time bi SSD postao C, a sadašnji HDD sa dvije particije imao bi jednu od 500 GB oznake D.

Sve bi trebalo raditi? Mogu li za kloniranje koristiti neke besplatne alate kao što su:

Ne trebaš formatirati sve ,nego samo prvo obrisati ssd - u Disk Managementu ,dessni klik i Delete na particije na njemu.

Kad završiš s kloniranjem ,postaviš ssd na prvo mjesto za boot u BIOS-u i bootaš PC. Ako je sve u redu ,obriši staru sistemsku particiju na hdd-u i proširi D na prazni prostor.

 

Možeš ,ali ne treba ti backup software ,nego samo za kloniranje - Paragon ,MiniTool Partition Wizard ,Easus.

 

Uz C particiju ,treba prebaciti i boot particiju ,ako ju imaš na disku - to je mala ,skrivena particija na početku diska.

Pogledaj u Disk Managementu imaš li ju.

Thommar kaže...

Ne funkcionira za OCZ Vertex 4 već samo za Vertex 450 :(

Yebi ga ,nemaš sreće. Zato sam i pital jesi li dobil ključ za njega s diskom.

 

Jedini problem koji će ostati je da ćeš vjerojatno morati popraviti boot sektor ,jel ,pošto ne kloniraš cijeli hdd ,nego samo prvu (ili prve dvije) particiju ,ne možeš klonirati boot sektor.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2013 16:28 (kizo2703).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD
kizo2703 kaže...
Jedini problem koji će ostati je da ćeš vjerojatno morati popraviti boot sektor ,jel ,pošto ne kloniraš cijeli hdd ,nego samo prvu (ili prve dvije) particiju ,ne možeš klonirati boot sektor.

Hvala ti na savjetima. Samo još jedan... Kako popraviti boot sektor?

11 godina
neaktivan
offline
Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

Evo slike sa Disk Managementa. Da li je System particija 1024 MB ta sa boot sektorom?

SSD mi je pod oznakom OS (M:).

Disk Management Disk Management
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD
Thommar kaže...

Hvala ti na savjetima. Samo još jedan... Kako popraviti boot sektor?

Sa instalacijskim diskom Sedmice ili repair cd-om.

 

Evo tutorijal sa slikama: SevenForums

Thommar kaže...

Evo slike sa Disk Managementa. Da li je System particija 1024 MB ta sa boot sektorom?

SSD mi je pod oznakom OS (M:).

Da ,to je ta ,i nju moraš klonirati.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2013 16:27 (kizo2703).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD


Da ,to je ta ,i nju moraš klonirati.

Idem sada to odraditi. Hvala!

15 godina
neaktivan
offline
Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

Neces moc repariat mbr sa diskom najbolja i najbezblonija stvar ti je da ubacis cd od windows 7 instalacije bootas prije svega(kao da ides instalirat nove windowse) i pod odabirom za lokaciju instaliranja samo targetaj ssd i stisni new da on napravi system reserverd particiju odma reboot poslije toga jer ne zelis instalirat winse. I poslije toga kroz neki preboot executional program za kloniranje, ja preporucam ghost (ima opciju partition to partition) ga kloniras na ssd.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

Koliko se bavite sa tim kloniranjem, autor teme je mogao napraviti clean install već 100 puta do sada, imao bi čistu instalaciju koja otpočetka prepoznaje SSD kao se spada, bez nekakvog kemijanja i raznih prepravki.

 

Najbolji rezultati u brzini, pouzdanosti u radu novog SSDa se postižu sa clean install OSa.{#}

Valentin
 
1 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD
Valentin17 kaže...

Koliko se bavite sa tim kloniranjem, autor teme je mogao napraviti clean install već 100 puta do sada, imao bi čistu instalaciju koja otpočetka prepoznaje SSD kao se spada, bez nekakvog kemijanja i raznih prepravki.

Najbolja stvar je kad se nakon pet dana javi biser i TD-a cijeli thread jel mu se digao ku*ac!!

 

Čovjek je očito napravio kaj je htio - znači ,migriral OS na SSD bez reinstalacije ,i sve mu radi!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
offline
Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

Čuj kolega, to si za onu opciju, znači zašto bi bilo jednostavno, ako može biti komplicirano, da si čitao temu, vidio bi da lik nije riješio sve probleme, barem nigdje nije napisao da je riješio i da stroj radi, nije nikome stisnuo ni HVALA, ako ja dobro vidim ostalo mu je da popravi MBR. Uči se prvo čitati temu, a tek onda napadaj druge.{#}

Valentin
 
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD
nema ti ništa od tog kloniranja,samo se zafrkavaš bzv,a nećeš postignut željeni cilj kojega želiš dobit sa ssd-om.To kloniranje se koristi za druge stvari.snimi podatke sa c i napravi clean install i najbolje ćeš osjetit brzinu ssd-a
Nino Tomas
14 godina
offline
Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

+1 za clean install!

s.f. - s.n.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

Ne trebaš formatirati sve ,nego samo prvo obrisati ssd - u Disk Managementu ,dessni klik i Delete na particije na njemu.

Kad završiš s kloniranjem ,postaviš ssd na prvo mjesto za boot u BIOS-u i bootaš PC. Ako je sve u redu ,obriši staru sistemsku particiju na hdd-u i proširi D na prazni prostor.

 

Možeš ,ali ne treba ti backup software ,nego samo za kloniranje - Paragon ,MiniTool Partition Wizard ,Easus.

 

Uz C particiju ,treba prebaciti i boot particiju ,ako ju imaš na disku - to je mala ,skrivena particija na početku diska.

Pogledaj u Disk Managementu imaš li ju.

Bok! Već dugo vremena razmišljam o migraciji Win7 na SSD.

 

1. Kako najbolje klonirati C: particiju na SSD, a da se pritom klonira i boot sector (boot particija)?

2. Kad sve uspješno kloniram, onda u BIOS-u moram postaviti SSD kao 1.boot device?

3. Mogu li kasnije obrisati C: particiju na HDD i proširiti D: na prazni prostor? (D: mi treba za igre, a trenutačno imam HDD 250GB)

4. Ako kloniram na SSD i obrišem C: na HDD-u, hoću li raditi svi oni programi koji su bili na HDD-u, a da se pritom isti pokreću sa SSD-a?

5. Koji je najbolji SATA-2 SSD u cjenovnom rangu od 400-600kn? Ako i kupim SATA-3 SSD, hoće li raditi na SATA-2 interface?

Good Moaning! I was pissing by the door, when I heard two shats. You are holding in your hand a smoking goon; you are clearly the guilty potty.
9 godina
neaktivan
offline
Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD

Oprostite, hoće li mi itko pomoći?

Good Moaning! I was pissing by the door, when I heard two shats. You are holding in your hand a smoking goon; you are clearly the guilty potty.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD
Flexan22 kaže...

Bok! Već dugo vremena razmišljam o migraciji Win7 na SSD.

 

1. Kako najbolje klonirati C: particiju na SSD, a da se pritom klonira i boot sector (boot particija)?

2. Kad sve uspješno kloniram, onda u BIOS-u moram postaviti SSD kao 1.boot device?

3. Mogu li kasnije obrisati C: particiju na HDD i proširiti D: na prazni prostor? (D: mi treba za igre, a trenutačno imam HDD 250GB)

4. Ako kloniram na SSD i obrišem C: na HDD-u, hoću li raditi svi oni programi koji su bili na HDD-u, a da se pritom isti pokreću sa SSD-a?

5. Koji je najbolji SATA-2 SSD u cjenovnom rangu od 400-600kn? Ako i kupim SATA-3 SSD, hoće li raditi na SATA-2 interface?

1. Ako hoćeš točnu kopiju, kloniraj cijeli disk sa nekim programom baš za to, s kojim možeš napraviti resize ili brisanje pojedinih particija.

2. Da.

3. Da, možeš.

4. Da, pošto je klonirani sistem točna kopija onog sa hdd-a.

5. Najbolji? Svi su dobri ako su novi i imaju garanciju. 99% SSD-ova danas su SATA 3, i da, svi rade na SATA 2 sučelju.

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2017 22:31 (kizo2703).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Migracija Windowsa 7 sa HDD na SSD
kizo2703 kaže...

1. Ako hoćeš točnu kopiju, kloniraj cijeli disk sa nekim programom baš za to, s kojim možeš napraviti resize ili brisanje pojedinih particija.

2. Da.

3. Da, možeš.

4. Da, pošto je klonirani sistem točna kopija onog sa hdd-a.

5. Najbolji? Svi su dobri ako su novi i imaju garanciju. 99% SSD-ova danas su SATA 3, i da, svi rade na SATA 2 sučelju.

 

Hvala puno. Kad budem imala vremena (negdje ljeti), ugradit ću SSD. Pozdrav! 

Good Moaning! I was pissing by the door, when I heard two shats. You are holding in your hand a smoking goon; you are clearly the guilty potty.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice