Ne radi windows update

poruka: 14
|
čitano: 3.550
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Ne radi windows update

Neki dan sam mjenjao diskove u računalu i instalirao windows 7 Ultimate SP1,sad me pomalo zabrinjava što mi ne radi windows update,pokušavao sam svašta što sam ovdje našao na forumu i drugim forumima ali ništa nisam mogao napravit:Kad pokrenem ovaj Windows update Agent installer javlja mi "ecounterd encoreverble error.Neću valjda zbog ovoga morat ponovno instalirat OS,a inače sve dobro radi,i novo instaliranje OS bi povuklo za sobom i instaliranje offica i drugi programa.Samo se bojim da s obzirom da sam ubacio novi ssd i na njega instalirao OS i programe, i po ovdje nekim uputama nešto sam isključivao,pa sam onda kad sam vidio da se OS nešto buni protiv ti iskjlučivanja nešto ponovo ukjlučio i da time nisam možda nešto poremetio,jer sam prija isto sve radio i windows uodate je radio normalno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne radi windows update
soniman kaže...

..jer sam prija isto sve radio i windows uodate je radio normalno.

 prije je bilo prije, više nije. (ne ulazeći što si isključivao..), format pa clean :)

+ btw, pusti update prije instalacije ostalih appsa (pogotovo stariji MSO, problem ispod haube, redosljed..) ... i čekaš koji dan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
odjavljen
offline
Re: Ne radi windows update

Značili to da ipak moram ponovno reinstalirat windowse?

15 godina
offline
Re: Ne radi windows update

možda, tj tko zna (što si 'sredio'..) ili samo treba čekati, satima, koji dan.. tako je to sad, nije kao prije (mada postoje KBxxxx koje možeš probati ručno, nije baš 100%..) naravno imati ps1+ie11.. i čekati.

za MSO ako je stariji, vjerojatno nikad neće proći dalje.. nema dokaza, čekaj pa 'dokaži' :)) onak, brže je clean, tad si do sutra vjerojatno gotov ako ne 'središ' opet nešto prije updatea.

Prvo update, pa onda sređuj...

 

edit: postoji kumulativni, možda čak skinuti s MSa.. možda prođe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 21:11 (ihush).
14 godina
odjavljen
offline
Ne radi windows update

Skino sam 2 zakrpe i instalirao i problem rješen.

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ne radi windows update

Bok svima, znaci imam problem kojeg se pokusavam rijesiti vec neko vrijeme al ne uspijeva mi bas. Instalirao sam Win7 ultimate sp1 i otiso sam u win update da instaliram nove updateove i znaci trazi mi vijecnost. Cekao sam 5 sati i nije mi nista prikazalo da je ista naslo ali kad sam htio ugasiti laptop pojavila se ikona kraj ''shutdown'' kao da ce se updateovi instalirat makar nista se nije pojavilo (obavijest da su pronadeni updateovi). Nakon toga nije mi vec naslo nikakve updateove i cak mi je dolazila obavijest za error ne znam tocno koji sad. Ne vjerujem da je problem u sistematizaciji laptopa jer je nedavno kupljen i ima 8Gb rama i7 procesor.

Hvala na odgovoru! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne radi windows update

Standardan problem s win7.

 

Ja to rjesavam sad s WSUS Offline http://download.wsusoffline.net/ jer s updatom direktno mos cekat danima ako ne trazis rucno updatove za popravit(i to djelomicno) takvo ponasanje.

Skines i poklikces kaj vec trebas u WSUS Offline i pustis ga da skine sve updatove, zatim kad skine pokrenes instalaciju updatova. To isto ostavis par sati da rjesava i odes nesto drugo raditi. Kad se vratis updatovi su gore, eventualno onda ponovo preko windows updata potrazit pokoji update ili driver ako treba. Ako prekopiras na stick/dvd WSUS Offline folder imas ga za ubuduce ili jednostavno ponovis proceduru ponovo.

 

Navodno ce Microsoft izdat neki komplet updateova da se rjesi taj problem, ali ne znam kakva je sad situacija s time.

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 22:38 (Ante).
13 godina
offline
Re: Ne radi windows update
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ne radi windows update
Kako ti je ihush napisao. Cekaj dok ne zavrti. Nekad traje i po 15 sati, na starijim makinjama. U tom vremenu ti makinja ne smije otici u stand-by.
Ili zakrpi sa nekim KB paketima.

Imas temu ovdje:
http://m.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/novi-pc-veliko-zauzece-ram-memorije/244019
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne radi windows update

Ja još nisam doživio takav problem, uglavnom mi treba nekih 15-20 min da pronađe update nakon friške instalacije Win7.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ne radi windows update

@boxer:

 

Vjerojatno imas dosta svjezu verziju Win7, sa svim ovim KB nadogradnjama koje su potrebne. (Pretpostavka)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne radi windows update
Frestyler kaže...

@boxer:

 

Vjerojatno imas dosta svjezu verziju Win7, sa svim ovim KB nadogradnjama koje su potrebne. (Pretpostavka)

- naravno... (ali nedokumentirano, jer MS ne daje konkretne info.. to je stvar MSovih interesa, kontrole, prisiljavanje korisnika na periodičku online provjeru).

preduvijet je SP1 + par KBova, tad redi normalno, bez tih par KBova prvo neki update, koji tek krene.. i tad ovisno o sreći (ili možda instaliranom soft kao MSO..) problem s update agentom, koji stoji ... i samo troši resurse bez da krene. Može biti nedostupan MS-server, DDoS napad, bilo što (kao tihi štrajk graničara).

- u nekim kombinacijama je sve rješeno za desetak minuta s par updateova.. ali pravilo nisam pronašao.

- pojedini OEM install mediji dolaze s SP1+ nekoliko patcheva.. tražiti koji što radi ili je razlika u OEM keyu pa neke brže porpušta (usporedba ako jesi-nisi građanin EU i tihi štrajk graničara..).

Dok je za nadogradnju na w10 bio u requirementsima i ie11.

Posljednji info, povezano je s jezčnim paketima, cro/eng.. i regijom, ako se korsiti eng jezik, tad nakon installa cro krene.. Unazad godinu dana više raznih kombinacija, desetak. Opet nije 100% da će raditi a nekad samo treba ostaviti preko noći.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Ne radi windows update

U principu nista nije 100% sigurno OSIM nakon CLEAN install ostaviti preko noci da radi. (To mi je uvik proslo)

Tako sam radio u pocetku dok nisam skuzio ove update agnete (KBxxx) i to, pa je onda bilo 15- 20min. sve gotovo.

Ali, NISU ni oni garancija da ce proci. Meni je prolazilo u 99% slucajeva. Nisam statisticar vec bubam, ono, 1 makinja misecno mozda nebi prosla odmah.

Tako da slazem se s ihush. Nakon CLEAN install ostavi da radi dan i noc dok ne skuva do kraja i javi da ima novih nadogradnji.

Samo treba pripaziti da je iskljucen odlazak u stand-by.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne radi windows update
Frestyler kaže...

@boxer:

 

Vjerojatno imas dosta svjezu verziju Win7, sa svim ovim KB nadogradnjama koje su potrebne. (Pretpostavka)

 Jok, na poslu obični Win 7 pro 32 bit bez SP1, neki dan napravio svježu instalaciju i pronašao je update u roku 20-tak minuta.

 

Sada imam na kućnom Win 10, nadogradio ga sa Win 7.

 

Taj Win 7 sam baš daaavno skinuo kada je izašao stabilni build Sedmice, kasnije ga slipstreamo sa SP1 kada je izašao, tako da je Win7 SP1 po instalaciji i nikada nije bilo problema.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice