Novi laptop s win 8.1 bez CD-a

poruka: 11
|
čitano: 8.608
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Novi laptop s win 8.1 bez CD-a

Kupio sam novi laptop sa win 8.1.

Upalio sam ga i krenula je instalacija win 8.1 itd.

Nisam dobio nikakav serijski broj, kako ću dokazati da sam legitimni vlasnik?

Budući da nisam dobio oem cd, zanima me je li to uobičajeno i da li sam trebao? Isto tako, zanima me kako npr. srušiti i dići ponovno win 8.1? Da li se on nalazi negdje na particiji u pričuvi i sl?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.12.2014 20:39 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi laptop s win 8.1 bez CD-a
vjeko333 kaže...

Kupio sam novi laptop sa win 8.1.

Upalio sam ga i krenula je instalacija win 8.1 itd.

Nisam dobio nikakav serijski broj, kako ću dokazati da sam legitimni vlasnik?

Budući da nisam dobio oem cd, zanima me je li to uobičajeno i da li sam trebao? Isto tako, zanima me kako npr. srušiti i dići ponovno win 8.1? Da li se on nalazi negdje na particiji u pričuvi i sl?

nemaš s donje strane laptopa naljepnicu sa ključem od win 8.1?

12 godina
neaktivan
offline
Novi laptop s win 8.1 bez CD-a

ako nema naljepnica, onda je kljuc upucan direktno u bios!

HAKOSUKA
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi laptop s win 8.1 bez CD-a

Nema nikakve naljepnice, ni ključa. Da li je to uobičajeno? Gdje se windows instalacija nalazi ako mi zatreba?

Legalnost windowsa mi je bitna, pa mi je ovo malo čudno, možda nepotrebno?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Novi laptop s win 8.1 bez CD-a

cca 20gb je skrivena particija sa slikom windowsa.  Obično proizvođač laptopa postavlja i neki Recovery alat kojim možeš bilo kada nanovo instalirati windowse sa te particije.  Ključ ti ne treba. On je prisutan u Biosu. Sa posebnim alatima se može i saznati koji je ključ.  Sve je u redu. Tako je svima danas kada kupuju predinstaliran OS.  Postoji particija sa windowsima spremnim za instaliranje i nema potrebe da je vidljiva.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi laptop s win 8.1 bez CD-a

Može li se to ipak nekako dobiti na dvd? Sa ključem?

Konzervativniji sam korisnik, a što ako izbrišem sistemsku particiju i sl....

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Novi laptop s win 8.1 bez CD-a

Ne možeš slučajno izbrisat tu particiju.(briši sistemsku C i nema problema, pokrenut će se skrivena sa instalacijom) Jedino da ides sa alatima za particioniranje, onda je vidljiva.  Čuj, danas je svaki ključ windowsa vezan uz komponente hardwarea. I da imaš ključ i dvd sa 8.1, ne bi ih mogao instalirati nigdje drugo nego na taj laptop. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.12.2014 21:23 (Mičić).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi laptop s win 8.1 bez CD-a

Hvala. Laptop je na pravnu osobu, pa mi je dokaz legalnosti bitan, a nemam ništa na papiru pa mi je malo čudno...

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
12 godina
neaktivan
offline
Novi laptop s win 8.1 bez CD-a

ako iz biosa ne mozes iscitati serial (a mislim da ne mozes) probaj s ovim!

 

KLIK

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Novi laptop s win 8.1 bez CD-a

Dovoljan je račun od laptopa.  OS je aktiviran prilikom instalacije i nema nikakvih problema. Nema se tu što dokazivati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi laptop s win 8.1 bez CD-a
vjeko333 kaže...

Kupio sam novi laptop sa win 8.1.

Upalio sam ga i krenula je instalacija win 8.1 itd.

Nisam dobio nikakav serijski broj, kako ću dokazati da sam legitimni vlasnik?

Budući da nisam dobio oem cd, zanima me je li to uobičajeno i da li sam trebao? Isto tako, zanima me kako npr. srušiti i dići ponovno win 8.1? Da li se on nalazi negdje na particiji u pričuvi i sl?

od Osmice nema više keya na naljepnici, on je u BIOSu. OSMEovski predinstaliran OS je već aktiviran (VLK) i njegov očitani key ne mora odgovarati keyu s naljepnice-BIOSa..

-kome misliš dokazivati što?

Samo firme moraju imati račun, na računu je kupljeno računalo s ili bez OSa. To je jedino što inspektor može tražiti, ali jednako je za frižider i luster u firmi (hint troškovi, PDV...). Inspektoru sve dokazuješ posjedovanjem odgovarajuće licence +račun. MSova licenca EULA.

Kućni korisnik nema što dokazivati, tj možeš baciti račun (garancija!). Naravno možeš imati problem npr krađa.. pa je dobro imati račun. MS zna dali si leglana korisnik licence, sve nesporazume možeš provjeriti na 0800-300-300.

 

edit:

OEMovski ugl imaš neki backup-image alat kojim krieraš npr recovery diskove (1-2 ..do 4 DVDa, tj cca 15-20GB).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.12.2014 21:43 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice