Podesavanje BIOS-a za dizanje sistema sa CD-a

poruka: 2
|
čitano: 8.948
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Podesavanje BIOS-a za dizanje sistema sa CD-a

Kupio sam laptop Toshiba Satellite L875D-S7332 i imam problem sa podesavanjem dizanja sistema sa CD/DVD ili USB-a. Pokuso sa to da uradim na klasican nacin kao kod PC sa Delete ali ne ide. Kad pritisnem tipku F12 dobijam sljedece:1.HDD/SDD Hitachi ...   2. USB 3.ODD TSST corp (CD/DVD) 4. LAN EFI Network   <Enter Setup>   <HDD Recovery>

 

Kad pritisnem tipku Enter Setup  imam Main, Power Management, Advanced , Boot ... u Boot meniju sam nasao ODD TSST corp (a kasnije sam probao i sa USB)  pritisnuo Enter zatim F10 da to snimi. Kad pokrenem ponovo sistem nista se ne desava.

 

Kako da podesim da mi se boot-a sa CD/DVD ili USB? Ovo mi je potrebno jer nisam dobio instalacio DVD kako bih napravio instalacioni DVD sa Windows 8.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Podesavanje BIOS-a za dizanje sistema sa CD-a

Resio sam tako sto sam restartovo laptop i pritisnuo F2>Security>Secure Boot (disabled) a zatim otisao na Advanced i u padajucem meniu nasao System Configuration i Enter adajucem meniu nasao Boot Mode>Enter odabrao CSM Boot>ESC i pronasao Boot i tu podesio da mi se sustav dize sa USB ili ODD TSST corp (sa F5 i F6 vrsi se odabir)> F10>Enter. 

Po zavrsetku instaliranja windowsa ponovo treba otici u BIOS,  restartovati >F2> kod Advanced> Sytem Configuration>Enter podesiti kod Boot Mode da bude UEFI Boot umjesto CSM Boot> ESC i kod Boot sa F5 i F6 podesiti da HDD/SDD bude prvi> F10 i Enter.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice