Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja

poruka: 12
|
čitano: 3.526
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja
pitanje

..pozdrav svima

 

..kupio sam novi komp prije par dana i instalirao windowse XP..


Kad upalim komp sve normalno, prode prvi ekran, pa ~5-6sec verifing DMI Pool data i onda 25 sec crni ekran, poslije toga windowsXP plavi botun pici 10 sec i jos jedno 25sec do desktopa..i gase se sporo takoder..


..windowsi su XP SP3, konfiguracija je nova dakle AMD dual 5200+, ATI Radeon HD3650, 2gb ram, 250 gb hard..


..ako mi neko moze pomoc pri rjesavanju problema ili da se prebacim na SP2, jer sam vec probao ponovo reinstalirat windowse..mozda trebam nesh u biosu napravit?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja

To ti je zbog start up-a.Defregmentiraj disk i ukroti programčiče koji ti se dižu s Windowsom bezveze.

Iron Maiden-Mislim da je očito da ne spadam u onih 92% mladeži!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja
Pero kaže...

To ti je zbog start up-a.Defregmentiraj disk i ukroti programčiče koji ti se dižu s Windowsom bezveze.

 probaj to napraviti sa safe moda (kad upališ komp,protišći tipku f8 i onda iz izbornika odaberi Safe mode)
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja

Bilo bi dobro da si staviš novi BIOS.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja

probaj stavit win bez sp3.

i onda ga poslije opet vrati ako ti je potreban.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja
_marin kaže...

..pozdrav svima

 

..kupio sam novi komp prije par dana i instalirao windowse XP..


Kad upalim komp sve normalno, prode prvi ekran, pa ~5-6sec verifing DMI Pool data i onda 25 sec crni ekran, poslije toga windowsXP plavi botun pici 10 sec i jos jedno 25sec do desktopa..i gase se sporo takoder..


..windowsi su XP SP3, konfiguracija je nova dakle AMD dual 5200+, ATI Radeon HD3650, 2gb ram, 250 gb hard..


..ako mi neko moze pomoc pri rjesavanju problema ili da se prebacim na SP2, jer sam vec probao ponovo reinstalirat windowse..mozda trebam nesh u biosu napravit?

Ako windows izbaci BSOD (jel to plavi botun?) što piše na ekranu?
Bilo bi korisno znat - može bit nešto sa drajverima, RAM-om, može zezat mrežna kartica...
 
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja
autorov komentar

..znaci SP2,jer imam tu cede, a u cemu je uopce razlika tj. po cemu je koji gori?..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja
autorov komentar

..znaci iskljucim ja hard u biosu i stavim sp2 cede unutra i nije bootable, je to normalno, mislim procedura prelaska na windowse?ne valja cede ?

..na kraju sam se vratio opet na sp3 cede i opet isti sporiji windowsi..nije sa driverima stvar jer bez njih i sa njima opet isto..

..cekam frenda sa svojim home editionom cedeom..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja
autorov komentar

..ma onaj ekran od windowsa kad cita, pa mu se plavo vrti dolje..ne pise nish previse microsoft i ovo onoOsmijeh

15 godina
neaktivan
offline
Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja

SP3 ima problema s nekim računalima baziranim na AMD-u. Za jedan dio problema bili su odgovorni proizvođači računala, primjerice HP, jer su na računala sa AMD-om instalirali Intelove drivere. Microsoft je izdavao neke zakrpe koje su riješile dio problema. Otiđi na Windows Update, http://windowsupdate.microsoft.com/, i provjeri ima li neka zakrpa za tvoje računalo. Možda pomogne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2008 21:55 (klimama).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja

Nista ne preinstaliraj.Instaliraj drivere za sve i nezaboravi drivere za chipset (maticnu) koji ti dolazi sa CD-om maticne ploce.

Onda skini Microsoftov bootvis i pokreni ga.

Nakon restarta graficki ce ti pokazati sta prouzrokuje delay (kasnenje) bootanja,znaci koliko vremena treba da se HDD pokrene,koliko da se inicira grafika itd.

Nudi i opciju da "popravi" brzinu bootanja.

Vriski Windovsi bez anti virusa bi trebalo se dici nakon 20-30 sec.

 

BootVis description
BootVis - Microsoft tool to provide faster XP boot and resume times
BootVis is a performance trace visualization utility that you can use with Windows XP systems. Customer research shows a frequently requested feature that users want from their PCs is fast system startup, whether from cold boot or when resuming from standby or hibernation.

The Windows development team at Microsoft has taken bold steps in making fast startup PCs a reality with the Microsoft Windows XP operating system.

 

 

Here are some key features of "BootVis":

· Boot to a useable state in a total of 30 seconds
· Resume from Hibernate (S4) in a total of 20 seconds
· Resume from Standby (S3) in a total of 5 seconds

 

Link= http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/BootVis.shtml

 

Slike= http://www.softpedia.com/progScreenshots/BootVis-Screenshot-3465.html 

 

Tutorial= http://home.comcast.net/~jdlech/Howto/Bootvis.htm

 

P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc!..windowsi ili bios nesh nevalja

koliko savjeta oko ovoga, stvarno..., čovjek isprobava ove Windowse, one Windowse ( home edd ) i slično, znači nisu orgigi, predpostavljam, a budući je sa SP3 definitivno nisu legalni jerih nema za kupit sa SP3, daklem neka crnnnnnnnnnnnna verzija od ko zna koga i sa ko zna kojeg torrenta .... , mislim problem definitivno nije konfiguracija kompa, već same instalacije Windowsa

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice