Potpuno uklanjanje dual-boota (W10 + Mint)

poruka: 4
|
čitano: 967
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Potpuno uklanjanje Linuxa (treba ostati Windows)

Ne znam da li sam na dobrom mjestu za ovo pitanje. Nadam se da jesam.

 

Instalirao sam taj Linux Mint za probu zajedno sa Windowsom 10. Prvo sam u Disk Menagementu shrinkao jedinu particiju za 30 gigabajta da imam prostora instalirati Linux. Onda izabrao sam onu opciju da Linux Mint sam napravi sve šta treba ("instal alongslide Windows 10") i to je radilo dobro. Ali shvatio sam da neću Linux Mint i sad bih želio imati samo Windows bez onog GRUB menuija (http://www.ajkule.org/zeluneec/clanci/dual_boot-06.jpg) i želio bih vratiti tih 30 gigabajta Windowsu. Mislio sam samo u Disk Menegementu obrisati tu particiju sa Linuxom Mintom , ali ne znam da li je to pametno. Ima dosta particija u Disk Menegementu (https://prnt.sc/g7hhz1) , pa vas molim za pomoć. Ja hoću dati tih circa 30 gigabajta natrag Windowsu i hoću da mi se makne taj GRUB menu i da sve bude kao prije. Kao da Linux Mint nije postojao. Da li je to moguće?

 

I da , u My Computer mi se ne prikazuju te L MINT particije nego kao i prije sve ,, samo što mi je jedina particija manja za tih 30 gb circa.

 

HVALA!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Potpuno uklanjanje dual-boota (W10 + Mint)

C: i system reserved je od windowsa. Prvo dodaj privremeno slovo G npr na system reserved i onda preko cmd iskoristi naredbu bootsect /nt60 G: /mbr

CMD mora biti pokrenut kao admin. Da dodaš ili makneš slovo sa particije pokreneš Disk Managment.

 

Ove druge particije od 30 GB i 4 GB možeš formatirati i sa alatom za particije pripojiti nazad na C:

 

Pripremi si i USB sa Windowsima za svaki slučaj ako ne prođe da možeš na repair pa advanced pa command prompt i iskoristi 

 

bootrec /FixMbr

bootrec /FixBoot

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.8.2017 8:48 (Hummer).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Potpuno uklanjanje dual-boota (W10 + Mint)

Ako sam dobro shvatio , ta naredba " bootsect /nt60 G: /mbr " stavlja taj originalni boot-loader na tu particiju 'Sistem reserved' kojoj stavim privremeno slovo G. Da li je i kad se originalno Windows instalira boot-loader na toj particiji ili? I kad to napravim , onda maknem slovo G i biti će sve po starom? Pripojiti nazad prostor kad ga oslobodim formatiranjem znam.

15 godina
offline
Re: Potpuno uklanjanje dual-boota (W10 + Mint)
Daliboris kaže...

Ako sam dobro shvatio , ta naredba " bootsect /nt60 G: /mbr " stavlja taj originalni boot-loader na tu particiju 'Sistem reserved' kojoj stavim privremeno slovo G. Da li je i kad se originalno Windows instalira boot-loader na toj particiji ili? I kad to napravim , onda maknem slovo G i biti će sve po starom? Pripojiti nazad prostor kad ga oslobodim formatiranjem znam.

 Tako je ta naredba postavlja boot loader tamo. Nakon toga slobodno makneš slovo. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.8.2017 10:12 (Hummer).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice