Potrebne particije za čistu instalaciju WIN 8.1

poruka: 7
|
čitano: 1.931
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Potrebne particije za čistu instalaciju WIN 8.1

Pozdrav

Znam da toga ima  more jedno na internetu ALI!!!!!!!!!!!!..............

 

Imam laptop sa predinstaliranim OEM-om win 8.1 with Bing.

medjutim nesto se zbrćkalo ( samo se, nisam ja  )   A i nekim slucajem uspjeo sam zajebat i recovery  particiju  (opet nisam ja , samo se jelte) XD

 

Tako da trebam skinuti odgovrajucu verziju osa sa  ms stranice kreirati iso sliku isprziti na dvd bez graha.

 

To znam ali dvije me stvari zanimaju

 

1 mogu li ja taj odgovarajuci os skinuti preko nekog drugog os-a posto na se na ovom svom ne mogu spojiti na internet ?.....

 

2Ja bi cijeli HDD lowlevel formatirao  te  onda instalirao win samo nez trebam li ja sam kreirati neke particije i ako da koje tocno i u kojem formatu te kolike velicine 

ili mogu tijekom instalacije  odrediti jednu primarnu a ostalo nek win kreira. 

vec sam nekoliko puta instaliravao  win 7 na ovaj drugi opisani nacin bez kreiranja particija

 

ali prilikom koristenja ovog predinstaliranog  desavalo mi se da na nekim malim skrivenim particijama koje su kreirane tvornicki sa skkriptama nije bilo dovolljno mjesta pa nisam mogao napraviti update a nisam ih mogao prosirit

 

E  da i  aktivira li se oem  iz biosa ili ima neka skrivena particijica  na disku?

 

Čisto da nebi morao ovima iz ms pricati kako je bugarska krasna zemlja  :)

 

Te ima li jos kojih stvarcica na koje treba paziti prilikom instalacije OEM-a?

 

HVALA

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2017 19:04 (KER).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Potrebne particije za čistu instalaciju WIN 8.

Downloadaj odgovarajuću verziju windowsa, sa bilo kojeg računala i snimi ih peavilno na usb.

Podesi u biosu boot order, ppkreni taj usb.

Kada dodjes do ekrana sa prikazom diska, obrisi SVE postojeće particije, zatim klikni na nova particija, odredi joj velicinu cca 100 gb i odredi da se win na nju instalira.

Tijekom instalacije će win sam kreirati jos one dvije male sistemske particije ( oporavak, ms reserved, efi.... )

Nakon instalacije, odradi nadogradnje, restart,bi onda iz disk managementa od onog preostalog dijela diska krwiraj D particiju. Finito.

Ako ti je uefi pc, key je na ploči i aktivacija je automatska.

Ako si imao nekad na tom pc win10, mozes downloadati win10 i instalirati ga na gore opisan način.

😊
9 godina
neaktivan
offline
Potrebne particije za čistu instalaciju WIN 8.1

Hvala na odgovoru

 

posto trenutno neam pristupa nwkom win osu  probat cu  skinuti win iso  sa linux  minta, valjda ce moci mozda pokrenem onu aplikaciju ya skidanje win osa  preko winea ney probat cu nes

i lowlevel  cijeli hdd sa bootabilnim programom za to kildisc etc  valjda ce hdd biti upotrebljiva nakon toga ya novu instalaciju

 

i kasnije kako si rekao nek kreirati jednu particiju  tijekom win instalacije oke

ali yanima me jos ova stvarcica po pitanju ove particijice system reserved partition  da se nece opet  kreirati sa malo prostora pa da je kasnije necu moci prosiriti

LJINK

KAD VEC SVE instaliravam na novo da i to na pocetku sredim dame se ne zajebavam a time kasnije .

 

HVALA

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Potrebne particije za čistu instalaciju WIN 8.1

Jos jedna nedoumica

 

posto na  ms stranici ya download win 8.1 iso  nema ponudjene odgovarajuce veryije win 8.1 with bing  64 bit

 

mogu li skinuti neku drugu ponudjenu veryiju,  hoce li biti vayeci oem key

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA................

 

 

jeli ovo mozda odgovor

ljink

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Potrebne particije za čistu instalaciju WIN 8.

One dodatne male particije koje win kreira pri instalaciji bi trebale uvjek biti iste jer os nema potrebe za njima nakon kaj se učita niti ista u njih upisuje. To su ti iste one particije koje bi dobio kad bi kreirao win10 health usb . Kod mene su u kb iste godinama...

Nisam siguran za tu bing verziju , no nista te ne kosta da downloadas win10 home pa opali instalaciju, nadogradnje, restart, i ak ti tad kaze da su aktivirani, na konju si...

Postoji i postupak da sam kreiras hiden particiju u koju raspakiras iso i sa f4 pozivas instalaciju ili recovery sa te particije, al prvo vidi jel bu ti desetka aktivna. Ako nebu, moraces naći kompatibilnu osmicu.

Key ti je nadam se u uefiu te na ms serverima.
.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Potrebne particije za čistu instalaciju WIN 8.1

HM sto se tice oem keya nadam se da je u  uefi-u   jer sa easus  iz win mi  prikazuje prvu particiju od cca 650 mb  pod  nazivom  OEM particija :O

a do osada nisamupgredao na win10 pa nez bi li prihvatilo  key

 

a i sjebano mi je to iskusavati jer neam flat internet  vec uab stick  25 gb   t-mobile  tak da  :/..................................................................

aj ovih 4-5 gb bi i pregorio  za  win 8.1 iso

 

a jbg sjebano mi bez interneta pola mjeseca  XD

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Potrebne particije za čistu instalaciju WIN 8.1

Rijesio sam stvar 

najprije sam cijeli hdd killdisk-nuo 

na jednom stranom forumumu nasao sam cistu win 8.1 with bing 64bit iso sliku 

 

zatim sam je  instalirao win je napravio jednu skrivenu system reserved particiju 350 MB  i to je to

kljuc je normalno prihvacen.

 

Bunker hvala na odgovorima   ;)

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice