Pozicija i veličina Windows Explorera

poruka: 10
|
čitano: 3.182
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pozicija i veličina Windows Explorera
pitanje

Znam da sam jednom prilikom vidio članak o tom keyu u Registryu al da me ubiješ ....

Problem je sljedeći: kliknem na Windows Explorer ikonu i pokrenem ga (normal window je podešen u shortcutu) a on se otvori na 200x200px. Kako god ga resajzo uvijek se pali u toj veličini. Ne kužim uopće od kud mu ta veličina ali očigledno je to negdje u Registryu pohranjeno pa molim nekog da me uputi na adekvatan ključ za obrisat/editirat.

 

Da, znam da postoji dosta programa za kontrolu takvih stvari i koristim WinSplit Revolution, ali on ne kontrolira veličinu prozora odmah po otvaranju programa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pozicija i veličina Windows Explorera

Imaš temu na forumu koja se tiče toga (radi se o istom sustavu zapravo).

 

LINK

 

ili direktno tema koju sam dao tamo (engleski): LINK

Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Pozicija i veličina Windows Explorera
gordan55 kaže...

Problem je sljedeći: kliknem na Windows Explorer ikonu i pokrenem ga (normal window je podešen u shortcutu) a on se otvori na 200x200px. Kako god ga resajzo uvijek se pali u toj veličini. Ne kužim uopće od kud mu ta veličina

Otvoris Windows Explorer, promijenis velicinu prozora i odmah ga zatvoris (bez da si ista drugo dirao u njemu - ne smijes promijeniti mapu). Otvoris ga ponovno i trebao bi biti iste velicine na kojoj si ga zadnji put zatvorio.
15 godina
neaktivan
offline
Pozicija i veličina Windows Explorera

Držiš lijevi ctrl , a sa misem određuješ veličinu prozora(držiš lijevi klik). Kada ti veličina odgovara puštiš miša i pustiš lijevi ctrl.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pozicija i veličina Windows Explorera

pozdrav,

da li moze u visti da se Win. explorer natera da pokaze statusnu liniju?posebno me iritira sto

nema strelicu za vracanje jedan korak vise u folder hijararhiji ?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pozicija i veličina Windows Explorera
genius_ kaže...

pozdrav,

da li moze u visti da se Win. explorer natera da pokaze statusnu liniju?posebno me iritira sto

nema strelicu za vracanje jedan korak vise u folder hijararhiji ?!

 
Ma, sve je to debilno, ajmo mi kupiti Directory Opus 9, to je bog.

Ili stavi Total Commander i XYplorer 7.5, sve je bolje od Windows Explorera.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pozicija i veličina Windows Explorera
genius_ kaže...

pozdrav,

da li moze u visti da se Win. explorer natera da pokaze statusnu liniju?posebno me iritira sto

nema strelicu za vracanje jedan korak vise u folder hijararhiji ?!

Može se.
Ima vraćanje jedan folder gore.
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pozicija i veličina Windows Explorera
genius_ kaže...

pozdrav,

da li moze u visti da se Win. explorer natera da pokaze statusnu liniju?posebno me iritira sto

nema strelicu za vracanje jedan korak vise u folder hijararhiji ?!

  U Visti se možeš i bez strelice vratiti se u folder iznad. Na slici imaš prikazano i kako.
Nalaziš se u folderu Led Zeppelin, a želiš u folder My Music, koji je korak više u hijerarhiji, samo klikneš gdje piše My Music (zaokruženo plavim).
Jednako tako imaš ove strelice između naziva foldera i s njima se možeš prebacivati između foldra istog hijerarhijskog reda. 
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2008 13:52 (klimama).
15 godina
neaktivan
offline
Pozicija i veličina Windows Explorera

Konacno ukapirah !

hvala svima na odgovoru !

e jesam glup ko k....   :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pozicija i veličina Windows Explorera
autorov komentar
bokibm kaže...

Držiš lijevi ctrl , a sa misem određuješ veličinu prozora(držiš lijevi klik). Kada ti veličina odgovara puštiš miša i pustiš lijevi ctrl.

 ne trza ni 5% mamicu mu
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice