Problem pri instalaciji windows 7

poruka: 9
|
čitano: 1.134
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Problem pri instalaciji windows 7

Pozz,
Pokusao sam upgradeat windows 7 na 10, ali doslo je do errora pa sam stisnuo da mi se resetira sve, no pri 2% koje je stajalo nekoliko sati vidio sam da nema smisla cekat pa sam resetirao komp...pri resetu mi je dosla poruka da nema windowsa, pa sam skinuo sa neta ponovno 7icu i pokusao instalirat sljedecim postupcima:


Priko rufusa sam napravio bootable usb sa iso fileom windowsa 7. Na slici se vide sve datoteke..

 

 

Zatim sam otisao na PC, spojio usb, usao u BIOS i namjestio sljedece postavke koje vidite na slikama

 

Pod hard drives sam stavio da mi je prvi pogon taj usb 

 

Zatim boot device priority sam stavio da mi je prvi usb

 

sve sam to save-ao i pokrenuo racunalo ponovno, i dode mi ova poruka(zadnja slika)

 

 

Da li netko zna u cemu je problem?

P.S. ispricavam se, neznam staviti slike ispod texta...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2016 23:03 (ZSosa).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem pri instalaciji windows 7
ZSosa kaže...

Pozz,
Pokusao sam upgradeat windows 7 na 10, ali doslo je do errora pa sam stisnuo da mi se resetira sve, no pri 2% koje je stajalo nekoliko sati vidio sam da nema smisla cekat pa sam resetirao komp...pri resetu mi je dosla poruka da nema windowsa, pa sam skinuo sa neta ponovno 7icu i pokusao instalirat sljedecim postupcima:


Priko rufusa sam napravio bootable usb sa iso fileom windowsa 7. Na slici se vide sve datoteke..

 

 

Zatim sam otisao na PC, spojio usb, usao u BIOS i namjestio sljedece postavke koje vidite na slikama

 

Pod hard drives sam stavio da mi je prvi pogon taj usb 

 

Zatim boot device priority sam stavio da mi je prvi usb

 

sve sam to save-ao i pokrenuo racunalo ponovno, i dode mi ova poruka(zadnja slika)

 

 

Da li netko zna u cemu je problem?

P.S. ispricavam se, neznam staviti slike ispod texta...

 Pod hard drives stavi svoj HDD i kao prvi u boot device priority.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2016 23:57 (boxer).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri instalaciji windows 7
boxer kaže...
ZSosa kaže...

Pozz,
Pokusao sam upgradeat windows 7 na 10, ali doslo je do errora pa sam stisnuo da mi se resetira sve, no pri 2% koje je stajalo nekoliko sati vidio sam da nema smisla cekat pa sam resetirao komp...pri resetu mi je dosla poruka da nema windowsa, pa sam skinuo sa neta ponovno 7icu i pokusao instalirat sljedecim postupcima:


Priko rufusa sam napravio bootable usb sa iso fileom windowsa 7. Na slici se vide sve datoteke..

 

 

Zatim sam otisao na PC, spojio usb, usao u BIOS i namjestio sljedece postavke koje vidite na slikama

 

Pod hard drives sam stavio da mi je prvi pogon taj usb 

 

Zatim boot device priority sam stavio da mi je prvi usb

 

sve sam to save-ao i pokrenuo racunalo ponovno, i dode mi ova poruka(zadnja slika)

 

 

Da li netko zna u cemu je problem?

P.S. ispricavam se, neznam staviti slike ispod texta...

 Pod hard drives stavi svoj HDD.

 onda pod priority uopce neam opciju da stavim usb, uopce ga nema u popisu da ga izaberem a kad bi stavio tako kako si napisao i stiskao f8 , izaberem verbatim store(usb) i istu poruku izbaci...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2016 23:58 (ZSosa).
15 godina
offline
Re: Problem pri instalaciji windows 7

Pročitaj moj post gore dodao sam kako trebaš uraditi.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri instalaciji windows 7
boxer kaže...

Pročitaj moj post gore dodao sam kako trebaš uraditi.

 isto izbaci poruku kad ovako stavim...a kad stisnem bilo koju tipku prije nego mi izbaci onu poruku da nema OS izbaci mi windows 10 logo iako je instalacija od 7ice i tako stoji cijelo vrijeme bez ikakvog znaka

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 0:06 (ZSosa).
15 godina
offline
Problem pri instalaciji windows 7
Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 0:42 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem pri instalaciji windows 7

 istekao sam sve iz portova(mis,zvucnike, sve sve sve) , stavio usb u druge portove na kraju uvijek ista poruka....morat cu nosit strucnjaku izgleda...

15 godina
offline
Re: Problem pri instalaciji windows 7

- ili napraviš sve, po redu, po pravilima..

-ispravan boot-install medij, skineš ISO s Msovih stranica, kreiraš medij, media creation tool.. (google?) ili dvd2usb (radi na svim win).

-podesiš BIOS (bootorder je nevažan), ovisno o OSu-requirementsima i potrebama, podesiti npr IDE-AHCI, VT, ... bezbroj sitnica. Kao UEFI.. podesiti BIOS.

-pronađi koja tipka je za quickboot menu.. najčešće F12-F8-F9,ESC.. nešto (piše na ekranu za vrijeme POSTa, ponekad se ne vidi ovisno dali imaš logo ili post, podešavanje u BIOSu, ili sporije paljenje VGA-monitor pa taj dio prođe prije nego se pojavi slika..), ili googlaš za svoju MBO

- ili čitaš RTFM za MBO, to mu je namjena, google je vjerojatno brži.

 

s QBMenijom, odmah znaš dali je medij ispravan, bootabilan, pojavi se u izborniku, pa i 2 puta ako je legacy+uefi boot. To sve ovisi o MBO-BIOSu i postavkama.

prednost instalacije lovljenjem QBMa je što ne moraš mijenjati i kasnije (nakon reboota ponovo vraćati) + vidiš što boot/medij podržava. Dali je uopće ispravan...

 

-uz naravno preduvijet da je ispravan hardware..

-dobro je imati i neki liveOS/medij.. kao hirens, ubcd, linux, win-miniPE.. upravo zbog testiranja ili rjašavanja problema kad nemaš drugo računalo na raspolaganju. Svaki od njih ima i opis howto za izradu medija dvd-usb.. i neke od alata kojma se to lakše napravi. Svi su slične osnove, ISO, snimiti na dvd ili usb, odgovarajuće podešen PC-BIOS.. i to je to. Ponekad kod starijih računala (BIOSa) je potrebno kemijanje s emulacijama boot diska. Svaki medij može biti boot, ali to mora podržavati BIOS ili se medij napravi na način da se prilagodi BIOSu..

s microsoftovim alatima ne možeš pogriješiti (jer ne nude nikakve dodatne opcije), radi, naravno samo s pravim install ISO (ne s yogurtima), tako si siguran da je sve OK, ostalo možeš bezbroj puta pokušavati kao ćorava koka, ako ne znaš točno što radiš.. alati nisu čudotvorci, to su samo alati, potrebno je znanje-razumijevanje.

 

imaš teme, sve piše, samo pripazi na godinu kad je nešto pisano, jer stvari se mijenjaju (novije). Možeš čitati za novije win, jer je postupak jednak.

inatalacja bilo kojeg OSa ili izrada medija je 90% jednaka koju god kombinaciju odabereš, razlika je tvoj PC-MBO, postavke BIOSa. To moraš vidjeti, znati, podesiti.. i ako neku riječ-pojam ne razumiješ kao GPT, fastboot, .. imaš google koji u sekundi da odgovor ili čitaš RTFM.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 10:45 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Problem pri instalaciji windows 7

Pozz, evo javljam se da napisem rjesenje koje je kod mene upalilo.

Problem sam rjesio tako da sam instalirao preko CD-a.

Preko usb-a sam sve pravilno napravio, stvarno neznam gdje je bio problem, no preko CD-a je sve bez problema proslo.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice