Problem sa instalacijom XP-a na staro računalo

poruka: 6
|
čitano: 1.442
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa instalacijom XP-a na staro računalo

Donjeo sam kući računalo od kolege da mu instaliram XP,međutim nikako da uspijem. Imam 5-6 različitih CD-ova od XP-a,i nije moguće da neće ni jedan. Neke krene bootat,pa dođe do pola ili određenog postotka pa kaže da ne može očitati neki fajl,a neki i završe instalaciju,ali nakon reboota kad se treba bootat OS izbaci svaki puta istu grešku: NTLDR is missing. Promjenio sam 3 čitača,no sa svakim isto. Neki Cd-ovi su malo više izgrecani,ali nije moguće da baš od svih tih CD-ova niti jedan neće. Neće ni bootat ni Manjaro ni Ubuntu. A neke čak cd-ove od xp-a prvi puta pokrenu instalaciju,a drugi puta ga ni ne očitaju. I uvijek isti error: NTLDR is missing. Jel zna neko šta bi moglo biti u pitanju? Očistio sa ga skroz od prašine,lagano četkicom i usisavao. Što bi moglo biti u pitanju? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Problem sa instalacijom XP-a na staro računalo
filipvk1000 kaže...

Donjeo sam kući računalo od kolege da mu instaliram XP,međutim nikako da uspijem. Imam 5-6 različitih CD-ova od XP-a,i nije moguće da neće ni jedan. Neke krene bootat,pa dođe do pola ili određenog postotka pa kaže da ne može očitati neki fajl,a neki i završe instalaciju,ali nakon reboota kad se treba bootat OS izbaci svaki puta istu grešku: NTLDR is missing. Promjenio sam 3 čitača,no sa svakim isto. Neki Cd-ovi su malo više izgrecani,ali nije moguće da baš od svih tih CD-ova niti jedan neće. Neće ni bootat ni Manjaro ni Ubuntu. A neke čak cd-ove od xp-a prvi puta pokrenu instalaciju,a drugi puta ga ni ne očitaju. I uvijek isti error: NTLDR is missing. Jel zna neko šta bi moglo biti u pitanju? Očistio sa ga skroz od prašine,lagano četkicom i usisavao. Što bi moglo biti u pitanju? 

 Loši su i CD-i i čitači.

Bolje si ti prebaci instalaciju na USB, nego kaj ovak gubiš živce.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 14:54 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom XP-a na staro računalo

preduvijet je ispravno računalo... (sve), to osim medija uklučuje i player, kabel, MBO (kontroler..) i po opisu, vjerojatno RAM. Podesi BIOS, ako imaš odvrti par minuta memtest, ponekad je dovoljno izvaditi i vratiti RAM (kontakti). Ponekad je staro računalo .. staro (neispravno).

.. idući sumnjivci, hdd, predrijavanje itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 16:17 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa instalacijom XP-a na staro računalo
fer-de-lance kaže...
filipvk1000 kaže...

Donjeo sam kući računalo od kolege da mu instaliram XP,međutim nikako da uspijem. Imam 5-6 različitih CD-ova od XP-a,i nije moguće da neće ni jedan. Neke krene bootat,pa dođe do pola ili određenog postotka pa kaže da ne može očitati neki fajl,a neki i završe instalaciju,ali nakon reboota kad se treba bootat OS izbaci svaki puta istu grešku: NTLDR is missing. Promjenio sam 3 čitača,no sa svakim isto. Neki Cd-ovi su malo više izgrecani,ali nije moguće da baš od svih tih CD-ova niti jedan neće. Neće ni bootat ni Manjaro ni Ubuntu. A neke čak cd-ove od xp-a prvi puta pokrenu instalaciju,a drugi puta ga ni ne očitaju. I uvijek isti error: NTLDR is missing. Jel zna neko šta bi moglo biti u pitanju? Očistio sa ga skroz od prašine,lagano četkicom i usisavao. Što bi moglo biti u pitanju? 

 Loši su i CD-i i čitači.

Bolje si ti prebaci instalaciju na USB, nego kaj ovak gubiš živce.

 Staro je računalo,nema opciju u BIOS-u bootanja sa USB-a,to sam prvo probao...

ihush kaže...

preduvijet je ispravno računalo... (sve), to osim medija uklučuje i player, kabel, MBO (kontroler..) i po opisu, vjerojatno RAM. Podesi BIOS, ako imaš odvrti par minuta memtest, ponekad je dovoljno izvaditi i vratiti RAM (kontakti). Ponekad je staro računalo .. staro (neispravno).

.. idući sumnjivci, hdd, predrijavanje itd.

 Ispravno je,na njemu je bio XP ali pun virusa što je i razlog ponovne instalacije. Međutim kako sam formatirao disk tijekom instalacije (koja je na kraju neuspješna očito bila),OS-a nema a novi nemogu instalirat. Budem probao ovo sa RAM-ima i memtestom.

10 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom XP-a na staro računalo

...ako si resetirao postavke biosa provjeri ovisno o hdd (PATA/SATA) mod kontrolera ? ....za SATA bi kod WinXP trebao i drajvere...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa instalacijom XP-a na staro računalo
filipvk1000 kaže...

 Staro je računalo,nema opciju u BIOS-u bootanja sa USB-a,to sam prvo probao...

PLOP. Spržiš na CD, bootaš, odabereš USB, nastaviš boot sa USBa.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice