Problem Windows Update-a

poruka: 8
|
čitano: 5.591
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem Windows Update-a
Pomoć molim!

Radi se o friškoj (na novi hard) instalaciji win 7 64-bitnog, Home premium. Svaki puta kada pokrenem windows update, vrti i vrti (sad već jedno 2 sata) "Checking for updates". Jedino što je uspjelo, je updateanje samog programa za win update.
Kroz task manager je vidljivo da mi svchost.exe uzima puno procesora i memorije. Kad ga prekinem, javlja mi error 8024001B. Guglao sam, probao sam s resetom windows updatea.

Hvala!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem Windows Update-a

Preimenuj C:\Windows\SoftwareDistribution folder u SoftwareDistribution.old, restrtaj PC i pokreni Windows Update.

 

To bi trebalo rješiti problem. Ako radi, izbriši SoftwareDistribution.old.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
offline
Re: Problem Windows Update-a
Smolja kaže...
Pomoć molim!

Radi se o friškoj (na novi hard) instalaciji win 7 64-bitnog, Home premium. Svaki puta kada pokrenem windows update, vrti i vrti (sad već jedno 2 sata) "Checking for updates". Jedino što je uspjelo, je updateanje samog programa za win update.
Kroz task manager je vidljivo da mi svchost.exe uzima puno procesora i memorije. Kad ga prekinem, javlja mi error 8024001B. Guglao sam, probao sam s resetom windows updatea.

Hvala!

 Probaj s restartom racunala i ponovnim pokretanjem updatea.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
neaktivan
offline
Problem Windows Update-a

Ne pomaže preimenovanje. BTW, radi se o instalaciji windowsa s integriranim SP1. Sinoć sam instalirao win bez SP1. Uglavnom, nakon instalacije SP1 se smrzne i provjerava i nikako da provjeri (cheking for updates).

Ista stvar na ćaletovom laptopu, koji je kupljen (novi) s instaliranim WIN7 (Ultimate). Nije se nikad update-o, instalirao je update za win update, povukao i instalirao SP1, nakon toga blesa i taj laptop

Dakle, update blesa nakon instalacije SP1, odnosno uz instalirani SP1

Da li je možda problem u vezi, da li windowsov firewall blokira updateove? Negdje sam pročitao na nekom forumu da je korisnik se prijavio na drugu mrežu i radilo je. Imam T-Comov Siemens sx763, isključio sam firewall na ruteru.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem Windows Update-a

Imao sam istu situaciju, pomoglo je preimenovanje SoftwareDistribution foldera i WindowsUpdate.log fajla, te sam pustio stroj da traži apdejte cijelu noć.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem Windows Update-a

Kako preimenovati WindowsUpdate.log (ako govoriš o fajlu u C:\Windows)? Ne da mi ga preimenovat jer se koristi u explorer.exe.

 

16 godina
neaktivan
offline
Problem Windows Update-a

Da, taj fajl... U Control panel - Administrative tools - Services, stopiraj Windows Update servis. Preimenuj fajl. Startaj servis. (Drugi način: u command promptu s admin ovlastima, net stop wuauserv, preimenuj, pa net start wuauserv.)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 17:27 (DigiMagic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem Windows Update-a

Vrti 3h, iskreno ne da mi se čekat toliko. Guglanjem, čini se da je to u zadnje vrijeme problem ne samo s Win7, već i novijim, tj. očito je problem sa serverima Microsoft-a. Probao sam s brisanjem foldera i log-a, ista kvaka i dalje. Na drugom laptopu je uspio provjerit updateove nakon 2-3h, ali taj je 4-jezgreni, a moj 2-jezgreni dual-core. Vidim da dosta opterećuje procesor, dosta se vrti hladnjak. Ipak je to laptop u "poznim godinama" pa ga ne bi opterećivao bezveze. Prije je to znao obavit, instalirat sve kroz nekih pola sata-sat.

 

Service pack 1 je instaliran, windowsov onaj antivirus ne koristim kao ni media player i IE. Povuć ću ručno net-framework, directx. Da li mi je još koji update nužan?

Ne surfam po kojekakvim stranicama, imam Kasperskog, tako da što se sigurnosti tiče, mislim da je OK ako ne povučem updateove. Ili se varam?

 

Probao sam sa svim gore ponuđenim solucijama, i dalje isto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 20:36 (Smolja).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice