Problem XP

poruka: 7
|
čitano: 2.191
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem XP

Nece da mi ucita Windovs XP. Iscita mi zato sato sam ga pogresno ugasio, direktno iz struje, i stane na tome. Hvala unaprijed !

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem XP

Jesi probo vise puta reset komp? I jel ti jos nesto pise uz to?

11 godina
neaktivan
offline
Problem XP

Nisam nista detaljno pokusvao. Probam za 10min pa se javim. Znaci da budem uporan {#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Problem XP

Sta bi,jesi uspio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem XP

Uspio sam bio nekako pokrenuti, trebalo mu 10-ak minuta. Izbaci mi ovu poruku bez da ista mogu uraditi, vidjeti ikone itd. Reinstaliro sam Windows, ali me iznteresuje za ubuduce sta je. Kontam da se HDD jedva drzi u zivotu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Problem XP

Moguce.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Problem XP

Na nekom drugom računalu skini Hirens Boot CD, sprži ga na CD, bootaj računalo sa njega i pokreni MiniXP, ako on radi dobro i pokreće se normalno onda je vjerovatno disk u kvaru, ako se problem nastavlja, imaš program za dijagnostiku memorije Memtest86+ pa pokreni test za dijagnostiku memorije, možeš pokrenut i HD tune za dijagnostiku HDD, ako ni jedno nije onda je vjerovatno matična, ako ti se da igrat s tim ,posudi od nekoga HDD, pa probaj sa njim, pa probaj sa drugom memorijom, pa sa drugim napajanjem i na kraju sa drugom matičnom, a možeš i sa drugom grafičkom, sada sam ti sve nabrojao, kad bude radilo dobro znaš u čemu je problem, nešto od ovoga je, prvo probaj drugi disk pa drugu memoriju, a možeš i probat sa drugim data kabelima od diska.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 16:23 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice