Promjena boot lokacije

poruka: 4
|
čitano: 513
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Promjena boot lokacije

Nabavio sam SSD. na starom hardu sam formatirao particiju na kojoj su bili windowsi te instalirao windowse na ssd. moguce da nisam prije toga promijenio redosljed diskova u biosu (ako ima ikakve veze). uglavnom, windows experience index mi i dalje pokazuje 5,9 za primarni disk. sad me to kopka i smeta. kako da premjestim boot.ini i sve ostalo sa prvog diska na ssd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boot lokacije
Idealist kaže...

Nabavio sam SSD. na starom hardu sam formatirao particiju na kojoj su bili windowsi te instalirao windowse na ssd. moguce da nisam prije toga promijenio redosljed diskova u biosu (ako ima ikakve veze). uglavnom, windows experience index mi i dalje pokazuje 5,9 za primarni disk. sad me to kopka i smeta. kako da premjestim boot.ini i sve ostalo sa prvog diska na ssd?

Boot.ini?

 

Boot.ini ne postoji na Windowsima još od Viste! A pošto spominješ WEI, sigurno nemaš XP na kojem je boot.ini bio boot manager.

 

Postoji bootmgr i Boot folder - to je bitno. I to se obično nalazi na nevidljivoj, boot particiji.

 

Najbolja opcija je ponovna instalacija Windowsa na ssd, s tim da prvo otvoriš kućište, isključiš stari hdd i onda ponoviš instalaciju.

Tak će ti se sve instalirati na ssd, boot fileovi u skrivenu boot particiju, a sistem na svoju.

 

Nakon završetka instalacije, ponovno priključi hdd. End of story.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 21:38 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Promjena boot lokacije

nisam se bavio boot-om jos od win xp. jbg - neznanje.

 

sto se tice rusenja windowsa to mi je last resort opcija. 

 

EDIT: riješeno u par sekundi EasyBCD-om.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 22:05 (Idealist).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena boot lokacije
Idealist kaže...

 

EDIT: riješeno u par sekundi EasyBCD-om.

E dobro. Upravo sam ga htjel predložit.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice