Račun sa limitiranim opcijama

poruka: 40
|
čitano: 5.921
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Račun sa limitiranim opcijama

Zbog sigurnosti želio bih u Windowsima 7 umjesto klasičnog administratorskog koristiti račun s limitiranim opcijama (valjda se tako zove).

 

Može li me netko savjetovati kako da otvorim taj račun i postavim lozinku?

 

Nakon što ga otvorim, da li postoje neki nedostaci korištenja tog računa pri surfanju?

 

Hvala na savjetu!

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Račun sa limitiranim opcijama

Pa samo kreiraj običnog usera. Dovoljno je limitiran.

Admin account ćeš ionako koristiti za instalacije programa.

 

Nemoj gasiti UAC!

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
Father_Dougal kaže...

Pa samo kreiraj običnog usera. Dovoljno je limitiran.

Admin account ćeš ionako koristiti za instalacije programa.

 

Nemoj gasiti UAC!

Možeš li biti precizniji? Zašto ne ugasiti UAC?

 

Ima li tema o accountima na ovom forumu? Nisam je uspio naći.

 

Hvala

14 godina
neaktivan
offline
Račun sa limitiranim opcijama

UAC netreba gasiti je  je stvarno potreban za rad ali se moze staviti na odredjen nivo, 2 nivo je solidan a moze i 3. 4 nemoj stavljati jer samo iritira.  

 

A lux ima dobar tut: http://www.bug.hr/forum/topic/windows/uputstvosa_windows_xp_si/578.aspx

 

Mozda ces i tu naci nesto korisno!

...Queter you become more able you can hear..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Račun sa limitiranim opcijama

Prema raspravi na tom Luxovom tutorialu, limited user i nije neka jaka zaštita. Osim toga, tutorial je pisan za Windows XP. Ne znam koliko je primjenjiv za Windows 7.

 

Da li limited user opcija radi LINUX-u?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama

Daj malo pojasni kaj te tocno zanima ? kak mislis "jel radi Linux-u?" :)

14 godina
neaktivan
offline
Račun sa limitiranim opcijama

Znas li ti koliko ima distribucija linuxa??? Mozes li malo biti precizniji??

...Queter you become more able you can hear..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
Junky kaže...

Daj malo pojasni kaj te tocno zanima ? kak mislis "jel radi Linux-u?" :)

Da li ta opcija s limited userom postoji u LINUX-u? Nisam nikad koristio LINUX pa me zanima.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
Sk8eR kaže...

Znas li ti koliko ima distribucija linuxa??? Mozes li malo biti precizniji??

Znam da ih ima puno iako ga nikad nisam koristio. Ako limited user odlično funkcionira u LINUX-u, prvi put u životu bih počeo koristiti neki non-windows OS.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
potisni vektor kaže...
Sk8eR kaže...

Znas li ti koliko ima distribucija linuxa??? Mozes li malo biti precizniji??

Znam da ih ima puno iako ga nikad nisam koristio. Ako limited user odlično funkcionira u LINUX-u, prvi put u životu bih počeo koristiti neki non-windows OS.

Linux je totalno drugaciji OS, otporan na Windows viruse i ima specifican sistem tako da si na Linuxu definitivno "safe". Inace ako hoces preci na Linux moras shvatit prvo pojam distribucije(inace Linux je samo jezgro sistema a distribucija vise ljuska).

Ako koristim Windows, moj potpis je ovdje. Ako koristim Linux nemojte mi zamjerit.
14 godina
neaktivan
offline
Račun sa limitiranim opcijama

Trebao bi da probas linux, i to ubuntu.

...Queter you become more able you can hear..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
BLOGERX4 kaže...
potisni vektor kaže...
Sk8eR kaže...

Znas li ti koliko ima distribucija linuxa??? Mozes li malo biti precizniji??

Znam da ih ima puno iako ga nikad nisam koristio. Ako limited user odlično funkcionira u LINUX-u, prvi put u životu bih počeo koristiti neki non-windows OS.

Linux je totalno drugaciji OS, otporan na Windows viruse i ima specifican sistem tako da si na Linuxu definitivno "safe". Inace ako hoces preci na Linux moras shvatit prvo pojam distribucije(inace Linux je samo jezgro sistema a distribucija vise ljuska).

Valjda postoje i LINUX virusi, zar ne? Sigurno da ih je puno manje nego windows virusa, ali su tu.

 

I da li sam maximalno zaštićen ako otvorim limitirani account u LINUX-u? Plus neki linuxov antivirus i to bi trebala biti ultimativna zaštita.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
Sk8eR kaže...

Trebao bi da probas linux, i to ubuntu.

Zašto baš ubuntu?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
potisni vektor kaže...
Sk8eR kaže...

Znas li ti koliko ima distribucija linuxa??? Mozes li malo biti precizniji??

Znam da ih ima puno iako ga nikad nisam koristio. Ako limited user odlično funkcionira u LINUX-u, prvi put u životu bih počeo koristiti neki non-windows OS.

Nemam trenutno linux instaliran ali koliko se sjećam postoji, sad koliko dobar?

nije nikad problem isprobati preko live cd-a ili wubi ili jednostavno instalirati i imati dualboot!

ubuntu ili linuxmint(za koji dan izlazi novi) jer su najjednostavniji, koristi ih dosta ljudi pa

stoga postoji i dobar "support" - forumi i sl.

 

postoji av i firewall za linux ali čemu to???

13 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
brixy kaže...
potisni vektor kaže...
Sk8eR kaže...

Znas li ti koliko ima distribucija linuxa??? Mozes li malo biti precizniji??

Znam da ih ima puno iako ga nikad nisam koristio. Ako limited user odlično funkcionira u LINUX-u, prvi put u životu bih počeo koristiti neki non-windows OS.

Nemam trenutno linux instaliran ali koliko se sjećam postoji, sad koliko dobar?

nije nikad problem isprobati preko live cd-a ili wubi ili jednostavno instalirati i imati dualboot!

ubuntu ili linuxmint(za koji dan izlazi novi) jer su najjednostavniji, koristi ih dosta ljudi pa

stoga postoji i dobar "support" - forumi i sl.

 

postoji av i firewall za linux ali čemu to???

Zar ne postoje virusi, spywarei itd itd i za LINUX-e?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
potisni vektor kaže...
brixy kaže...
potisni vektor kaže...
Sk8eR kaže...

Znas li ti koliko ima distribucija linuxa??? Mozes li malo biti precizniji??

Znam da ih ima puno iako ga nikad nisam koristio. Ako limited user odlično funkcionira u LINUX-u, prvi put u životu bih počeo koristiti neki non-windows OS.

Nemam trenutno linux instaliran ali koliko se sjećam postoji, sad koliko dobar?

nije nikad problem isprobati preko live cd-a ili wubi ili jednostavno instalirati i imati dualboot!

ubuntu ili linuxmint(za koji dan izlazi novi) jer su najjednostavniji, koristi ih dosta ljudi pa

stoga postoji i dobar "support" - forumi i sl.

 

postoji av i firewall za linux ali čemu to???

Zar ne postoje virusi, spywarei itd itd i za LINUX-e?

Ma postoji ali vjerojatnost da ćeš na tako nešto naletjeti je mala!

 

 

https://help.ubuntu.com/community/Antivirus

13 godina
neaktivan
offline
Račun sa limitiranim opcijama

Hvala{#}

 

Da li svejedno preporučuješ da otvorim limited account i na LINUX-u (ubuntu-i)?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
potisni vektor kaže...

Hvala{#}

 

Da li svejedno preporučuješ da otvorim limited account i na LINUX-u (ubuntu-i)?

davno sam koristio linux ali mislim da ti na tom linku piše prva stavka pod

Possible reasons linux is less prone to malware:

"Programs are run as normal user, not Root User"

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2010 0:06 (brixy).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
brixy kaže...
potisni vektor kaže...

Hvala{#}

 

Da li svejedno preporučuješ da otvorim limited account i na LINUX-u (ubuntu-i)?

nisam davno koristio linux ali mislim da ti na tom linku piše prva stavka pod

Possible reasons linux is less prone to malware:

"Programs are run as normal user, not Root User"

 

Što to znači na laičkom jeziku? Koja je razlika između root i normal user ako ne postoji limited account nego se po defaultu radi u administratorskom?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
potisni vektor kaže...
brixy kaže...
potisni vektor kaže...

Hvala{#}

 

Da li svejedno preporučuješ da otvorim limited account i na LINUX-u (ubuntu-i)?

nisam davno koristio linux ali mislim da ti na tom linku piše prva stavka pod

Possible reasons linux is less prone to malware:

"Programs are run as normal user, not Root User"

 

Što to znači na laičkom jeziku? Koja je razlika između root i normal user ako ne postoji limited account nego se po defaultu radi u administratorskom?

sve bitno šta se izvodi na ubuntu ili linuxmint-u (npr. instaliraš novi program i sl.) pita te za password

možeš napravit guest user account npr. na ubuntu i postaviti šta se može raditi iz njega.

 

evo nešto iz ver. 10.04, aktualna je 10.10 ali nevjerujem da je mnogo drugačije

 

uostalom ovdje pitaj ekipu sve šta te zanima

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2010 0:19 (brixy).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
potisni vektor kaže...
BLOGERX4 kaže...
potisni vektor kaže...
Sk8eR kaže...

Znas li ti koliko ima distribucija linuxa??? Mozes li malo biti precizniji??

Znam da ih ima puno iako ga nikad nisam koristio. Ako limited user odlično funkcionira u LINUX-u, prvi put u životu bih počeo koristiti neki non-windows OS.

Linux je totalno drugaciji OS, otporan na Windows viruse i ima specifican sistem tako da si na Linuxu definitivno "safe". Inace ako hoces preci na Linux moras shvatit prvo pojam distribucije(inace Linux je samo jezgro sistema a distribucija vise ljuska).

Valjda postoje i LINUX virusi, zar ne? Sigurno da ih je puno manje nego windows virusa, ali su tu.

 

I da li sam maximalno zaštićen ako otvorim limitirani account u LINUX-u? Plus neki linuxov antivirus i to bi trebala biti ultimativna zaštita.

1. Naravno da postoje virusi i za linux, ali virusi za linux su rijetki i mnogo manje opasni. A da ne govorimo o poredjenju sa windowsima.

2. Ubuntu je za pocetnike najbolji i najjednostavniji, funkcinalan je, moze se raditi i bez poznavanja rada u konzoli.

...Queter you become more able you can hear..
16 godina
offline
Račun sa limitiranim opcijama

Nije mi na kraju jasno što želiš postići. Prvo to objasni, a onda možemo dalje... evo ti suma sumarum:

 

Na koji način želiš limitirati korisnika?

 

Pisao sam već o tome na forumu - Windows 7 običan user je adekvatan za svakodnevni rad; nemoj gasiti UAC i Firewall, instaliraj legalni AV program koji ima mogućnost skeniranja mrežnog prometa, i sve radi iz tog accounta. Administratora koristi samo kao Secondary Logon (run as) za instalaciju drivera i programa.

Obavezno nadograđuj windowse da zakrpaš sigurnosne rupe.

Na Linuxu, bilo kojem, ti je slična procedura: kod RedHatoida (CentOS, Fedora, sa njima radim) instaliraš sustav, ostaviš uključen SELinux, uključiš Firewall, sve radiš kao običan user, programe i nadogradnje instaliraš kao root. AV generalno gledajući nije potreban, jer ti kao user nemaš prava pisanja po sistemskim fajlovima, kao niti običan user u Windows 7 sustavu koji je redovito patchiran.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
brixy kaže...

sve bitno šta se izvodi na ubuntu ili linuxmint-u (npr. instaliraš novi program i sl.) pita te za password

možeš napravit guest user account npr. na ubuntu i postaviti šta se može raditi iz njega.

 

evo nešto iz ver. 10.04, aktualna je 10.10 ali nevjerujem da je mnogo drugačije

 

uostalom ovdje pitaj ekipu sve šta te zanima

Ako sam dobro shvatio u LINUX-u postoje:

 

1. root user

2. normal user

3. guest user (account)

 

Koja je onda razlika između normal i guest user-a? Da li je to isto?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
Sk8eR kaže...

1. Naravno da postoje virusi i za linux, ali virusi za linux su rijetki i mnogo manje opasni. A da ne govorimo o poredjenju sa windowsima.

2. Ubuntu je za pocetnike najbolji i najjednostavniji, funkcinalan je, moze se raditi i bez poznavanja rada u konzoli.

OK, hvala.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
Father_Dougal kaže...

Nije mi na kraju jasno što želiš postići. Prvo to objasni, a onda možemo dalje... evo ti suma sumarum:

 

Na koji način želiš limitirati korisnika?

 

Pisao sam već o tome na forumu - Windows 7 običan user je adekvatan za svakodnevni rad; nemoj gasiti UAC i Firewall, instaliraj legalni AV program koji ima mogućnost skeniranja mrežnog prometa, i sve radi iz tog accounta. Administratora koristi samo kao Secondary Logon (run as) za instalaciju drivera i programa.

Obavezno nadograđuj windowse da zakrpaš sigurnosne rupe.

Na Linuxu, bilo kojem, ti je slična procedura: kod RedHatoida (CentOS, Fedora, sa njima radim) instaliraš sustav, ostaviš uključen SELinux, uključiš Firewall, sve radiš kao običan user, programe i nadogradnje instaliraš kao root. AV generalno gledajući nije potreban, jer ti kao user nemaš prava pisanja po sistemskim fajlovima, kao niti običan user u Windows 7 sustavu koji je redovito patchiran.

Želim postići maksimalnu sigurnost na svom računalu zbog osjetljive prirode posla kojim se bavim te me općenito zanima ova problematika pa bih htio malo eksperimentirati s više OS-ova. Vjerovatno ću na novi komp instalirati win7, ubuntu i Linuxmint pa ću imati trostruki boot. Napominjem da nemam gotovo nikakvog iskustva s nonwindowsima.

 

Ono što ne shvaćam je ta distinkcija običan user - administrator. Ja sam do sada (kao prosječni korisnik) uvijek imao samo jedan defaultni user. Zar to nije administratorski account? Nekakav dodatni user je kad pri učitavanju windowsa imamo izbor između accounta, a ja dosad na svojim privatnim kompovima taj izbor nikad nisam imao. Znači, uvijek sam koristio admin account i tako sam bio ranjiviji za viruse? Da li sam to dobro shvatio?

 

Hvala svima na odgovorima. I oprostite na možda glupim pitanjima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2010 21:50 (potisni vektor).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
potisni vektor kaže...
Sk8eR kaže...

1. Naravno da postoje virusi i za linux, ali virusi za linux su rijetki i mnogo manje opasni. A da ne govorimo o poredjenju sa windowsima.

2. Ubuntu je za pocetnike najbolji i najjednostavniji, funkcinalan je, moze se raditi i bez poznavanja rada u konzoli.

OK, hvala.

Tvoj post se moze smatrati spamom, tako bolje ti je da pritisnes dugme HVALA nego da spamujes temu. Inace ce te moderatori opominjati.

...Queter you become more able you can hear..
13 godina
neaktivan
offline
Račun sa limitiranim opcijama

Novi sam ovdje pa nisam znao.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
potisni vektor kaže...
Želim postići maksimalnu sigurnost na svom računalu zbog osjetljive prirode posla kojim se bavim te me općenito zanima ova problematika pa bih htio malo eksperimentirati s više OS-ova. Vjerovatno ću na novi komp instalirati win7, ubuntu i Linuxmint pa ću imati trostruki boot. Napominjem da nemam gotovo nikakvog iskustva s nonwindowsima.

 

Ono što ne shvaćam je ta distinkcija običan user - administrator. Ja sam do sada (kao prosječni korisnik) uvijek imao samo jedan defaultni user. Zar to nije administratorski account? Nekakav dodatni user je kad pri učitavanju windowsa imamo izbor između accounta, a ja dosad na svojim privatnim kompovima taj izbor nikad nisam imao. Znači, uvijek sam koristio admin account i tako sam bio ranjiviji za viruse? Da li sam to dobro shvatio?

 

Ne treba ti triple boot. Mint je solidna distribucija namijenjena upravo neznalicama - mada bi neka osnovna znanja o OS morao imati.

 

Ukratko: na Windows XP, kada bi ga instalirao, pitao bi te da kreiraš korisnika. Taj korisnik bi automatski pripadao Administrators grupi, i ljudi bi jednostavno nastavili raditi u njemu. Ta komocija dolazi još iz vremena Windows 95 i 98, single user sustava, gdje su svi imali prava raditi sve što god požele, čitati jedni drugima dokumente, instalirati programe, brisati sistemske fajlove.

Od NT sustava pa na dalje, Windows postaju multiuser sustav, no defaultne postavke sustava nisu najsretnije odabrane. Zbog održavanja kompatibilnosti, nije moguće baš jako puno napraviti po tom pitanju - korisnici su tek do nedavno radili skoro isključivo kao administratori jer su im Windowsi tako punudili, što je pogrešan pristup.

Windows 7 (moguće i Vista, u potpunosti sam ju preskočio tako da ne znam puno o njoj) usera stavljaju u "users" grupu. Razlika je ogromna: obični korisnici u svakodnevnom radu nemaju pravo pisanja po sistemskim direktorijima, samo unutar svog profila, kako i treba biti. Mogu pokretati programe, ali ih ne mogu instalirati, jer nemaju prava pisanja po Program Files. Ako ostaviš UAC uključen, svaki pokušaj pokretanja nekakvog malwarea koji bi se provukao bi bio detektiran, jer bi se taj malware pokušao instalirati u neki od zaštićenih mjesta, i UAC bi odmah iskočio i prijavio pokušaj.

Isključivanje UACa rade samo oni koji su "puni znanja". Savjete tih ljudi ne bih uopće uzimao za ozbiljno - UAC je zadnja linija obrane, kad sve ostalo padne.

Da bi sustav radio kako spada, MORA BITI REDOVITO PATCHIRAN. Ne patchiraš sustav? Nemamo o čemu više razgovarati. Softver koji koristiš mora biti redovito nadograđivan, od Photoshopa do Flash Plugina za browser. Antivirusni softver mora biti redovito nadograđivan. Ne smije biti piratski, a još gore da se nadograđuje sa alternativnih servera, a ne servera proizvođača. Firewall MORA BITI UPALJEN. Ako imaš problema sa pristupom internetu, nauči kako firewall radi i konfiguriraj ga, nemoj ga gasiti.

Što se linuxa tiče, drugi principi rada su u pitanju, no u svojoj biti je isto: user ima prava pisanja samo po svojem profilu. Root ima sva moguća prava, no iz njega se samo rade instalacije i nadogradnje.

 

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Račun sa limitiranim opcijama
Father_Dougal kaže...
potisni vektor kaže...
Želim postići maksimalnu sigurnost na svom računalu zbog osjetljive prirode posla kojim se bavim te me općenito zanima ova problematika pa bih htio malo eksperimentirati s više OS-ova. Vjerovatno ću na novi komp instalirati win7, ubuntu i Linuxmint pa ću imati trostruki boot. Napominjem da nemam gotovo nikakvog iskustva s nonwindowsima.

 

Ono što ne shvaćam je ta distinkcija običan user - administrator. Ja sam do sada (kao prosječni korisnik) uvijek imao samo jedan defaultni user. Zar to nije administratorski account? Nekakav dodatni user je kad pri učitavanju windowsa imamo izbor između accounta, a ja dosad na svojim privatnim kompovima taj izbor nikad nisam imao. Znači, uvijek sam koristio admin account i tako sam bio ranjiviji za viruse? Da li sam to dobro shvatio?

 

Ne treba ti triple boot. Mint je solidna distribucija namijenjena upravo neznalicama - mada bi neka osnovna znanja o OS morao imati.

 

Ukratko: na Windows XP, kada bi ga instalirao, pitao bi te da kreiraš korisnika. Taj korisnik bi automatski pripadao Administrators grupi, i ljudi bi jednostavno nastavili raditi u njemu. Ta komocija dolazi još iz vremena Windows 95 i 98, single user sustava, gdje su svi imali prava raditi sve što god požele, čitati jedni drugima dokumente, instalirati programe, brisati sistemske fajlove.

Od NT sustava pa na dalje, Windows postaju multiuser sustav, no defaultne postavke sustava nisu najsretnije odabrane. Zbog održavanja kompatibilnosti, nije moguće baš jako puno napraviti po tom pitanju - korisnici su tek do nedavno radili skoro isključivo kao administratori jer su im Windowsi tako punudili, što je pogrešan pristup.

Windows 7 (moguće i Vista, u potpunosti sam ju preskočio tako da ne znam puno o njoj) usera stavljaju u "users" grupu. Razlika je ogromna: obični korisnici u svakodnevnom radu nemaju pravo pisanja po sistemskim direktorijima, samo unutar svog profila, kako i treba biti. Mogu pokretati programe, ali ih ne mogu instalirati, jer nemaju prava pisanja po Program Files. Ako ostaviš UAC uključen, svaki pokušaj pokretanja nekakvog malwarea koji bi se provukao bi bio detektiran, jer bi se taj malware pokušao instalirati u neki od zaštićenih mjesta, i UAC bi odmah iskočio i prijavio pokušaj.

Isključivanje UACa rade samo oni koji su "puni znanja". Savjete tih ljudi ne bih uopće uzimao za ozbiljno - UAC je zadnja linija obrane, kad sve ostalo padne.

Da bi sustav radio kako spada, MORA BITI REDOVITO PATCHIRAN. Ne patchiraš sustav? Nemamo o čemu više razgovarati. Softver koji koristiš mora biti redovito nadograđivan, od Photoshopa do Flash Plugina za browser. Antivirusni softver mora biti redovito nadograđivan. Ne smije biti piratski, a još gore da se nadograđuje sa alternativnih servera, a ne servera proizvođača. Firewall MORA BITI UPALJEN. Ako imaš problema sa pristupom internetu, nauči kako firewall radi i konfiguriraj ga, nemoj ga gasiti.

Što se linuxa tiče, drugi principi rada su u pitanju, no u svojoj biti je isto: user ima prava pisanja samo po svojem profilu. Root ima sva moguća prava, no iz njega se samo rade instalacije i nadogradnje.

 

Ovaj post mi sve objašnjava.{#}  Još dva pitanja:

 

1. Da li je dobro win7 i linux instalirati na različite particije da se ne "sudaraju"?

 

2. Da li je moguće špijunurati računalo nekakvim spywareom bez da UAC control ili firewall to detektiraju? Točnije, da li spyware može ući u naše računalo i špijunirati bez da se instalira?

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Račun sa limitiranim opcijama

I još nešto. Da li onda preporučuješ koristiti samo originalne windowse? Ja sam dosad koristio samo piratske.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice