Računalo se gasi samo od sebe

poruka: 40
|
čitano: 25.775
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Računalo se gasi samo od sebe

Posljednjih par tjedana svaka 2-3 dana mi se usred rada na računalo, računalo samo od sebe resetira. Isprva sam ignorirao ali sad već ide na živce. Znači kao da ja stisnem tipku za reset, znam jer me pita nakon resetiranja, start windows normally? Neznam zašto se resetira, nije bilo nikakvog treptaja struje, nikakvog  updejta, čak je nemoguće ni da se pregrijao komp jer je radio pola sata tek kad mi se tako resetirao. Nije bilo ničega na što bih mogao posumnjati da može uzrokovati prisilni reset, jer jedino takav može uzrokovati da mene računalo obavijesti da se windowsi nisu normalno ugasili. Pomoć pls!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Računalo se gasi samo od sebe

Ipak provjeri prvo temperature komponenata.

Što radiš na PC-u kad se resetira?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi samo od sebe

Reinstaliraj Windowse,koji su ti driveri?Kad si zadnji put mjenjao termalnu pastu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
Matozan kaže...

Ipak provjeri prvo temperature komponenata.

Što radiš na PC-u kad se resetira?

 

Square Enix kaže...

Reinstaliraj Windowse,koji su ti driveri?Kad si zadnji put mjenjao termalnu pastu?

S obzirom da se njemu računalo resetira, a ne smrzava, a i relativno kratko radi, meni se ne čini da je pregrijavanje uzrok.

 

Meni je najsumnjivije napajanje, ali ne stavljam ruku u vatru za to.

11 godina
protjeran
offline
Računalo se gasi samo od sebe

Windowse ssam jučer reinstalirao, pastu zadnji put prije godinu dana.........tada sam i novo hlađenje kupio.......driveri od grafičke sam imao predzadnje evo sad sam instalirao najnovije od 15.8., na koje drivere misliš? Inače mislim da uglavnom igram kad se ugasi, ali nesjećam se što sam svaki put radio. Kako da testiram temperature komponenti?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 15:05 (Kralj Situacije).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Računalo se gasi samo od sebe

Ispuni "Moj PC", da znamo šta imaš od komponenata.Nisi li ti imao neki dan problema sa RAM-ima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
Kralj Situacije kaže...

 Kako da testiram temperature komponenti?

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

 pogledaj temperature.

Ne odgovaram na pp: Kako dobiti više fps-a, u cod-u, cs-u, kako igrati gta online itd.. :P
11 godina
protjeran
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
Mile 74 kaže...

Ispuni "Moj PC", da znamo šta imaš od komponenata.Nisi li ti imao neki dan problema sa RAM-ima?

Da jesam, sad i ovaj problem, štaćeš starog djeda od kompa imam, 5 godina star, gubi pamet LOL

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 15:12 (Kralj Situacije).
12 godina
online
Računalo se gasi samo od sebe

Samo ti popuni "Moj PC", i skini HWmonitor 64 bit i odigraj neku igru 10-15min., pa nam reci kakve su min. max temperature.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Računalo se gasi samo od sebe

Malo su ti velike temperature grafe i proca s obzirom da ništa neradiš. Sigurno nemaš nikakav protok zraka u kućištu (nemaš ventilatora). Odigraj neku igru 10-15min. pa nam pošalji sliku temperatura.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
Mile 74 kaže...

Malo su ti velike temperature grafe i proca s obzirom da ništa neradiš. Sigurno nemaš nikakav protok zraka u kućištu (nemaš ventilatora). Odigraj neku igru 10-15min. pa nam pošalji sliku temperatura.

Reci mi, koliko bi prašina smetala ventilatoru? Da li je to možda razlog? Usput kad sam stavljao rame, ventilator koji je bio uglavljen na rupicama od kućišta da vanjski zrak filtirira skinio sami očistio od prašine jer se nakupilo podosta, e sad nisam siguran jesam li ga pričvrstio natraga na pravu stranu? Ili je to svejedno?

12 godina
online
Računalo se gasi samo od sebe

Komp ti mora biti čist, naravno da mu prašina smeta (čak ponekad i uspori ventilator), nije svejedno na koju je stranu okrenut ventilator. Ako je vent sa prednje strane kućišta, onda mora usisavati zrak unutra, a ako je sa zadnje strane kućišta onda mora izbacivati zrak iz kućišta.Najbolje bi bilo imati najmanje dva venta, jedan ubacije zrak, a drugi izbacuje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Računalo se gasi samo od sebe

Još čekamo tvoje temperature u full loadu (nakon što si odigrao neku igru 15-tak minuta, naravno sa upaljenim HW-om).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
Mile 74 kaže...

Komp ti mora biti čist, naravno da mu prašina smeta (čak ponekad i uspori ventilator), nije svejedno na koju je stranu okrenut ventilator. Ako je vent sa prednje strane kućišta, onda mora usisavati zrak unutra, a ako je sa zadnje strane kućišta onda mora izbacivati zrak iz kućišta.Najbolje bi bilo imati najmanje dva venta, jedan ubacije zrak, a drugi izbacuje.

Ne ne, ne shvaćaš, straga je ventilator unutra, ali sami ventilator neznam dali sam ga dobro vratio i pričvrstio. Neznam da li je prema van bio okrenut "golom" stranom propelera ili onom drugom, zaštićenom sa okvirom.

 

Edit-stavit ću temp, išaoo sam na ručak sad idem odigrat nešto

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 16:10 (Kralj Situacije).
12 godina
online
Računalo se gasi samo od sebe

Ako je odstraga onda treba izbacivati zrak iz kućišta. Stavi ruku blizu njega i vidi jel ti puše po ruci, ako puše onda je u redu, ako nepuše onda ga okreni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Računalo se gasi samo od sebe

Evo uslikano nakon 15 minuta igranja Diabla

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Računalo se gasi samo od sebe

Daj molimte napiši koliki ti je max proca grafe i HDD....neotvara sliku pa zato napiši.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe

Nije problem u temperaturi, možda napajanje ili ram..

Ne odgovaram na pp: Kako dobiti više fps-a, u cod-u, cs-u, kako igrati gta online itd.. :P
11 godina
protjeran
offline
Računalo se gasi samo od sebe

Jel moguće da je uzrok ova silna vrućina vani? Hoću reći ovdje je kod mene 40 stupnjeva, dobro u kući je mnogo svježije, ali opet........

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Računalo se gasi samo od sebe

Ako nije temperatura, onda je kao što kolega Mario kaže napajanje ili ram Testiraj ram memtestom jednu pojednu pločicu najmanje 20min. svaku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 16:56 (Mile 74).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
Mile 74 kaže...

Ako nije temperatura, onda je kao što kolega Mario kaže napajanje ili ram Testiraj ram memtestom jednu pojednu pločicu najmanje 20min. svaku.

Hmmm nemogu birati tamo (ili ne vidim) koje ću pločice testirati..........samo mogu odabrati koliko rama ili sve rame koji se trenutno ne koriste. Enivej nemogu to sad testirati jer imam nekog posla na računalu......morat ću odgodit za večeras.

12 godina
online
Računalo se gasi samo od sebe

Ufff....kolega otvori komp (naravno prije toga isključi ga iz struje) izvadi sve pločice RAM-a osim jedne i onda nju testiraj.Dok traje testiranje svi programi u pozadini trebaju biti ugašeni. Znači nema surfanja po netu ili gledanja filmova ili skidanje torenta, samo ga ostaviš da testira.Ako nema grešaka(errora) nju vadiš, stavljaš drugu pa opet testiraš.Ako neka nevalja-bacaš u smeće.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 17:38 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
Mile 74 kaže...

Ufff....kolega otvori komp (naravno prije toga isključi ga iz struje) izvadi sve pločice RAM-a osim jedne i onda nju testiraj.Dok traje testiranje svi programi u pozadini trebaju biti ugašeni. Znači nema surfanja po netu ili gledanja filmova ili skidanje torenta, samo ga ostaviš da testira.Ako nema grešaka(errora) nju vadiš, stavljaš drugu pa opet testiraš.Ako neka nevalja-bacaš u smeće.

LOL nemogu vjerovat da mi to nije palo na pamet, baš sam glup hehe. Al uff nebih baš vadio rame, imao sam i snjima problema u drugoj temi kad mi je jedva prihvatio komp te nove rame sad se bojim vadit al ak se mora - mora.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe


nebih baš vadio rame, imao sam i snjima problema u drugoj temi kad mi je jedva prihvatio komp te nove rame sad se bojim vadit al ak se mora - mora.

Ako je prije bilo problema s njima, onda je vjerojatno i sad u pitanju ram..

Ne odgovaram na pp: Kako dobiti više fps-a, u cod-u, cs-u, kako igrati gta online itd.. :P
11 godina
protjeran
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe
mario1990 kaže...


nebih baš vadio rame, imao sam i snjima problema u drugoj temi kad mi je jedva prihvatio komp te nove rame sad se bojim vadit al ak se mora - mora.

Ako je prije bilo problema s njima, onda je vjerojatno i sad u pitanju ram..

Kao što  sam napisao ovaj problem sa gašenjem traje već par tjedana odavno prije novih rama, ali svakako ću probati

15 godina
offline
Re: Računalo se gasi samo od sebe

ispuni moj pc da znamo koja je konfiguracija.....može bit da je napajanje...

imao sam par takih slučajeva gdje je sve ok ali komp se gasi.......

čak me je na jednom kompu izmučio kabal za sata hdd....promijenio kabal i sve ok....

www.apriliabase.com
13 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi samo od sebe

Evo ovako! Imam jedan komp (stari) na kojem se vrti, tj. vrtio se windows xp. To je socket 462, 1 GB RAM-a, grafička AGP Ati Radeon 9200 64MB hard disk Hitachi PATA 80 GB

E sada je problem, kada upalim komp prođe boot screen, dođe mi do onog Windows XP kao učitavanje i onda se samo resetira sam od sebe. Da li netko možda zna u čemu je problem. Ja sam testirao Hrad disk = ispravan, testirao RAM-e ispravni, grafička kartica radi. Ja sumnjam na matičnu ploču. Ali probao sam uštekati i HDD u drugi komp i s tog kompa dignuti Windows, no kod učitavanja mi izbaci plavi ekran s porukom Stop error code 0xC0000221  Unknown Hard Error

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Računalo se gasi samo od sebe

Probaj HDD formatirati, ponovo staviti windowse  i skeniraj sa HD Tunom (onaj duži error scan).

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2012 3:02 (Mile 74).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi samo od sebe

evo i ja imam sličan problem.

 

U zadnjih par mjeseci komp se nekoliko puta samo odjednom ugasi i nakon toga ne reagira opce, kao da je napajanje umrlo. ALi onda nakon nekog vremena 30min+  ga se normalno moze uplaiti kao da nista nije bilo, medjutim odmah pri bootanju javi i grešku u biosu i nudi recovery last good one. To poštelam i normalno diže windowse... do sljedeceg rikavanja.

 

Svaki savjet je dobrodošao.

Pozdrav i hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Računalo se gasi samo od sebe

Meni se zna gasiti nakon čiščenja. Nakon par dana od toga radi kak spada. Valjda je alergičan na čistoču :D

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice