Reinstalacija Windowsa - stari serial key?

poruka: 63
|
čitano: 8.898
|
moderatori: naxeem, F1-IVO, Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina

Imam laptop na kojem su instalirani Windowsi (došli su s laptopom, znači legalna verzija) i sad bi ih htio reinstalirati.

Budući da nemam CD, mislio sam to izvesti ovako: nabaviti ilegalnu kopiju windowsa, i prilikom instalacije upisati ovaj svoj stari, legalni serial key.

Pitanja:

1.) Je li ovaj način instalacije legalan?

2.) I što je još bitnije, hoće li raditi?

5 godina
moderator
Re: Reinstalacija Windowsa - stari serial key?

može, samo skini untouched iso i koristi svoj serial...

nemoj skidat neke modificirane verzije...

moja definicija svemira: Svemir je ko dobro dupe, ima dva brijega i dolinu u sredini, u sredini te doline se nalazi crna rupa , a na 'donjem' kraju doline se nalazi tunel koji vodi u drugu dimenziju.
6 godina
protjeran

hoće,pazi na verziju.ali ako si dobio predinstalirane onda imaš jednu skrivenu particiju na kojoj je sve. samo u knjizi pronađi kako se pokreće. često sa norton ghost,komp pri paljenju stišćeš F9 ili nešto tako...

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
5 godina

Hmmm, kade već spominjete "pazi na verziju", što kažete na ovo: Windowsi su mi instalirani na švedskom jeziku, a ja bi sad htio staviti da mi bude na engleskom. Hoće li tu doći do problema (jet to su skroz druge regije)..

I nisam baš skužio ovaj dio s skrivenim particijama... Znači, osim C i D negdje na laptopu postoji još jedna skrivena? Da na nju instaliram Winse?

6 godina
moderator
XXX-Man kaže...

može, samo skini untouched iso i koristi svoj serial...

nemoj skidat neke modificirane verzije...

@betmen

Kao sto ti kaze XXX-Man, pazi na CRC32 i MD5 vrednosti. Mozes ih lako doznati na netu. Ukucaj u google > Windows 7 MD5 SHA1 CRC32

i zatim usporedi sa onim koji su objavljeni na torrentu ili bilo gdje vec.

Nakon sklidanja usporedis vrednosti sa nekim programom za to i ..toliko

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
6 godina
moderator
betmen kaže...

Hmmm, kade već spominjete "pazi na verziju",  što kažete na ovo: Windowsi su mi instalirani na švedskom jeziku, a ja bi sad htio staviti da mi bude na engleskom. Hoće li tu doći do problema (jet to su skroz druge regije)..

I nisam baš skužio ovaj dio s skrivenim particijama... Znači, osim C i D negdje na laptopu postoji još jedna skrivena? Da na nju instaliram Winse?

Najbolje je da pitas Microsoft Croatia sto ce biti kada reinstaliras engleski Windows sa serialom od laptopa. Oni su obicno susretljivi i nece praviti problema.

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
5 godina
moderator
betmen kaže...

Hmmm, kade već spominjete "pazi na verziju", što kažete na ovo: Windowsi su mi instalirani na švedskom jeziku, a ja bi sad htio staviti da mi bude na engleskom. Hoće li tu doći do problema (jet to su skroz druge regije)..

možeš bez problema stavit eng verziju, sigurno je kod instalacije tih windowsa sama instalacija nudila dal hoćeš švedski ili engleski (možda i još neki) jezik...

ako su original win trebala bi na disku bit skrivena particija na kojoj je originalna instalacija windowsa s koje ih možeš ponovno instalirat, a možda i nije...

potraži u uputama za laptop...

obično se pristupa instalaciji preko neke od funkcijskih tipki ili kombinacijom Alt + neka od F tipki kod bootanja laptopa...

moja definicija svemira: Svemir je ko dobro dupe, ima dva brijega i dolinu u sredini, u sredini te doline se nalazi crna rupa , a na 'donjem' kraju doline se nalazi tunel koji vodi u drugu dimenziju.
5 godina

Oprostite, ali moram vas još malo gnjaviti :)

Otkrio sam novi problem. Na pozadini laptopa piše taj Product Key koji sam mislio koristiti kod reinstalacije Windowsa.

Ali znatiželja mi nije dala mira pa sam probao s nekim programom softverski provjeriti svoj Product Key. Skinuo sam program Magical Jelly Bean keyfinder, i paf - iznenađenje. Pokazao mi je skroz drugačiji broj.

Kako ću sad znati koji je pravi?

Da se radi o normalnoj instalaciji, ne bi mi bio problem probati s upisivanjem oba, pa koji prođe, prođe. Ali ovu instalaciju treba obaviti na jednom netbooku koji nema CD-rom, pa sve izvodim preko USB-a, točnije ovog tutoriala (koji traži da se key upiše prije izrade bootabilnog USB-a, što znači da mi neće reći "ovaj key ne valja. stavi drugi").

Valjda kužite što hoću reći...

6 godina
moderator

Provjeri valjanost Windowsa na www.microsoft.com/genuine

Po svakoj logici trebas iskoristiti kljuc koji ti javlja taj program ali radit ce i onaj kljuc koji vidis na COA naljepnici ispod. Dakle, COA je jedini valjani "dokument" da je Windows na masini origigi.

Velim ti jos jednom. Nazovi Microsoft Hrvatska (ako si iz Hrvatske) i pitaj njih. Ne kosta te nista, objasni im da imas taj i taj laptop kazi da reinstaliras i da zelis provjeru seriala.

5 godina

Zahvaljujem svima. Uspjelo {#}

6 godina
moderator
betmen kaže...

Zahvaljujem svima. Uspjelo {#}

Cekaj!

Kako? Sa kojim serijalom?

5 godina

Vraga radi. Tek sad vidim.

Idem po redu:

Znači za vrijeme instalacije me tražilo da upišem taj broj. Unaprijed sam pripremio papir na kojem sam zapisao tri product keya: prvi je onaj koji piše na laptopu, drugi je onaj koji mi pokaže Magical Jelly Bean program, a treći sam iskopao sa CD-a Windowsa preko ove metode. Taj treći mi je bio nešto kao plan C, ako prva dva zakažu.

Znači tražilo je da upišem key. I krenem ja sa ovim sa laptopa, i ništa... Kaže wrong product key. Normalno, provjerio sam ga i bio je dobro prepisan.

Ništa. Upišem ja drugog. Opet ista stvar! Tu sam već počeo gubiti živce.

Onda probam trećeg, i prihvatilo ga je. Instalacija završila i sve za pet. Windowsi rade, ja sretan. {#}

Tek sad kužim što sam napravio. Sad me Windowsi traže da ih aktiviram. A pošto je netko već sigurno aktivirao Windowse sa ovim keyom (jer je ova retail verzija skinuta s PirateBay-a), ispada da sam ipak pirat {#}

Šteta, a baš sam htio jednom u životu imati legalan OS {#}

Što kažeš, što da sad napravim? Sad ću već MORATI zvati Microsoftovce da ih pitam za ovo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2011 17:12 (betmen).
5 godina
moderator
betmen kaže...
Što kažeš, što da sad napravim? Sad ću već MORATI zvati Microsoftovce da ih pitam za ovo...

zovi ih, rješit će ti oni to

prema meni su uvijek bili susretljivi

6 godina
moderator
betmen kaže... 

Oh, well!

Kad si vec tvrdoglav pa me nisi poslusao. Ali to sa serialom je, ajmo reci, normalno posto pokusavas aktivirati  Retail sa OEM serijalom a tu ima, vidis, velike razlike.

No, dobro. Trazi da skines OEM i to je to ili malo googlaj kako da taj retail pretvoris u OEM (nije strasna nauka, preradi se jedna tekst datoteka i to je to)

5 godina

Eh, mogli ste mi onda i reći da trebam tražiti OEM verziju... Ali dobro, ne mogu se ljutiti na vas.

Našao sam kako prebaciti na OEM verziju. A našao sam i kako promijeniti product key :)

Probam sutra, pa javim kako je prošlo.

5 godina
moderator
betmen kaže...

Eh, mogli ste mi onda i reći da trebam tražiti OEM verziju... Ali dobro, ne mogu se ljutiti na vas.

Našao sam kako prebaciti na OEM verziju. A našao sam i kako promijeniti product key :)

Probam sutra, pa javim kako je prošlo.

jbg ja se nisam sjetio :/

uopće mi nije palo na pamet da postoji OEM i Retail verzija...

vratio sam se jači nego ikad :) i hoću svoje nepravedno oduzete zvjezdice natrag!
5 godina

Ma nema veze, bitno je da se to lako sredi...

Hoće li ova metoda biti dobra za pretvaranje u OEM verziju?

6 godina
moderator
betmen kaže...

Ma nema veze, bitno je da se to lako sredi...

Hoće li ova metoda biti dobra za pretvaranje u OEM verziju?

XP-ova metoda ne radi na Windows 7

Lociraj ovu datoteku ei.cfg  u SOURCES folderu i potrazi ovo

[EditionID]
professional  <--- promjeni ovo u ultimate ili ne menjaj (kako ti drago, moguce je da je vec Ultimate)
[Channel]
retail  <--- promjeni ovo u OEM
[VL]
0
Ostalo ne diraj

5 godina
Ali ja jesam na XP-u :)
6 godina
moderator
betmen kaže...
Ali ja jesam na XP-u :)

Ou...  {#}

Pa zasto nisi rekao. Onda deri po onoj metodi sa tvog linka

6 godina
betmen kaže...

Imam laptop na kojem su instalirani Windowsi (došli su s laptopom, znači legalna verzija) i sad bi ih htio reinstalirati.

Budući da nemam CD, mislio sam to izvesti ovako: nabaviti ilegalnu kopiju windowsa, i prilikom instalacije upisati ovaj svoj stari, legalni serial key.

Pitanja:

1.) Je li ovaj način instalacije legalan?

2.) I što je još bitnije, hoće li raditi?

1. koja marka laptopa

2. nadam se da nisi bio glup pa expresno formatirao HDD

3. ako imaš naljepnicu ispod sa legalnim ključem, znači da vjerojatno imaš i legalnu kopiju na HDD (ako nisi dobio CD)

4. prije bilo kakve lude exibicije nazovi 0800 300 300 i pitaj za savjet

5 godina

Gle stvarno to nisam ni spomenuo {#}

Znači, trebam onako malo modificirati setupp.ini,  i za svaki slučaj promijeniti ime CD-a u "GRTMHOEM_EN", jer takav volume label imaju svi Windows XP Home SP3 OEM instalacijski CD-ovi (nije problem, ionako slipstrimam).

Još nešto?

5 godina
Darky kaže...

1. koja marka laptopa

2. nadam se da nisi bio glup pa expresno formatirao HDD

3. ako imaš naljepnicu ispod sa legalnim ključem, znači da vjerojatno imaš i legalnu kopiju na HDD (ako nisi dobio CD)

4. prije bilo kakve lude exibicije nazovi 0800 300 300 i pitaj za savjet

Uh, ovaj post nisam ni vidio.

1.) Asus EEE 1005HA.

2.) Ne razumim. Formatirao sam samo C: particiju na kojoj su bili Windowsi. Ovo ćeš mi još morati objasniti.

3.) Backup legalne kopije je na toj skrivenoj particiji (veličine 5 GB). Znam kako preko nje napraviti recover OS-a, ali to ne dolazi u obzir jer je ta backup na jeziku koji ne razumijem. Zato i radim sve ovo, jer trebam OS na engleskom.

4.) Znam, znam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 14:54 (betmen).
5 godina
moderator
betmen kaže...
3.) Backup legalne kopije je na toj skrivenoj particiji (veličine 5 GB). Znam kako preko nje napraviti recover OS-a, ali to ne dolazi u obzir jer je ta backup na jeziku koji ne razumijem. Zato i radim sve ovo, jer trebam OS na engleskom.

jesi to probao uopće?

ja sam tako na svom netbooku instalirao sa skrivene particije i nakon instalacije me pitalo koji jezik želim odabrat i bilo ih je nekoliko navedenih

ja imam windows 7, ali možda i ti tako imaš da možeš odabrat jezik?

vratio sam se jači nego ikad :) i vratili su mi zvjezdice :D
5 godina

Dobra ideja, ali...

Evo sad sam ušao u taj tzv. Windows Preinstallation Environment, iz kojeg se to radi. I sve je na švedskom... {#}

5 godina
moderator
betmen kaže...

Dobra ideja, ali...

Evo sad sam ušao u taj tzv. Windows Preinstallation Environment, iz kojeg se to radi. I sve je na švedskom... {#}

a jbg :/

vratio sam se jači nego ikad :) i vratili su mi zvjezdice :D
4 godine

instaliraj na svedskom i naknadno stavi engleski jezik! nevidim tocno u cemu je tu problem?

Loading... █ 10.000 % ██ 20.000% ███ 30.000% ████ 40.000% █████ 50.000% ██████ 60.000% ███████ 70.000% ERROR!!!!!!
6 godina
neaktivan

a puste komplikacije oko toga, instaliraš windows kopiju i živio, neš ti original il kopija..

Odi na google i upiši SEARCH...:)
4 godine

Znas sto napravis instaliras windows sa obicnim kljucom i imas onaj program (key changer) i stavis orginal key!!! sva mudrost,,,,....

5 godina
CroVandal kaže...

instaliraj na svedskom i naknadno stavi engleski jezik! nevidim tocno u cemu je tu problem?

E da se to bar može...

El Maniachi kaže...

a puste komplikacije oko toga, instaliraš windows kopiju i živio, neš ti original il kopija..

Inače se slažem, ali kad ovdje imam licencu za original, zašto je ne iskoristiti?

KOZOMAR kaže...

Znas sto napravis instaliras windows sa obicnim kljucom i imas onaj program (key changer) i stavis orginal key!!! sva mudrost,,,,....

To i pokušavamo riješiti, jer Retail verzija koju sam skinuo ne prihvaća OEM key koji imam. Nije to samo tako jednostavno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice