Spori windowsi

poruka: 33
|
čitano: 9.992
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Spori windowsi

ej, moze pomoc??

u zadnej vrime komp mi se jako usporio :((

defragmentiro sam diskove, skeniro sam za viruse s avg 9.

neznam sta da radim

molim neke savjete ako moze

samo nemojte govorit da reinstaliram windowse ili kupim novi komp jer to ne dolazi u obzir!!

pozzz

Koja je razlika izmedu ludnice i skole? - Broj Telefona
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spori windowsi

napravi s repair registra s ovim  i skeniraj još s ovim programom

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 18:35 (seneka).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Spori windowsi
DommY kaže...

ej, moze pomoc??

u zadnej vrime komp mi se jako usporio :((

defragmentiro sam diskove, skeniro sam za viruse s avg 9.

neznam sta da radim

molim neke savjete ako moze

samo nemojte govorit da reinstaliram windowse ili kupim novi komp jer to ne dolazi u obzir!!

pozzz

Skini CCleaner i TuneUpUtilities 2010 i počisti...

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
protjeran
offline
RE: Spori windowsi

Probaj promijeniti antivirus,meni od kad imam nod 32 sve leti.

Prije sam imao trend micro ,avg ,aviru(ne sve odjednom) i sve je bilo usporeno.

Good luck!

16 godina
offline
RE: Spori windowsi
DommY kaže...

ej, moze pomoc??

u zadnej vrime komp mi se jako usporio :((

defragmentiro sam diskove, skeniro sam za viruse s avg 9.

neznam sta da radim

molim neke savjete ako moze

samo nemojte govorit da reinstaliram windowse ili kupim novi komp jer to ne dolazi u obzir!!

pozzz

To kaj si ti skeniral s AVG ti nije dosta uopce skini jedan i drugi program i s oba dva napravi Quick Scan prvo s jednim pa s drugim, onda se bude tek znalo imas li jos pokoju gamad na kompu. To su samo skeneri i nemaju stalne zastite i prije svakog skeniranja ih moras updejtat pa se tog i drzi.Cool

 

http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html

 

http://www.superantispyware.com/downloadfile.html?productid=SUPERANTISPYWAREFREE

15 godina
offline
RE: Spori windowsi
APazinjan kaže...
DommY kaže...

ej, moze pomoc??

u zadnej vrime komp mi se jako usporio :((

defragmentiro sam diskove, skeniro sam za viruse s avg 9.

neznam sta da radim

molim neke savjete ako moze

samo nemojte govorit da reinstaliram windowse ili kupim novi komp jer to ne dolazi u obzir!!

pozzz

Skini CCleaner i TuneUpUtilities 2010 i počisti...

jesam oboje, al nije se nista promjenilo :S

Koja je razlika izmedu ludnice i skole? - Broj Telefona
15 godina
neaktivan
offline
Spori windowsi

onda s ovim skenerima koje ti je rambox stavio linkove,vjerovatno ima gamadi

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Spori windowsi

Pokusaj racunalo skenirat sa boljim antivirusnim programom.

Pokusaj sa ESET NOD32. Update-aj ga i provjeri cijelo racunalo na viruse.

Obavezno deinstaliraj AVG. Ne preporuca se instalacija vise antivirusnih programa.

Ak ni NOD32 ne nadje nista, onda je najbolje da reinstaliras Windowse.

Ako imas datoteke koje su ti potrebne, stavi ih na D: particiju ako ju imas ili spremi na opticki disk.

 

ESET NOD32 download link:

http://www.eset.com/download/free_trial_download_int.php

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2010 10:06 (bazzoka93).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Spori windowsi
bazzoka93 kaže...

Pokusaj racunalo skenirat sa boljim antivirusnim programom.

Pokusaj sa ESET NOD32. Update-aj ga i provjeri cijelo racunalo na viruse.

Obavezno deinstaliraj AVG. Ne preporuca se instalacija vise antivirusnih programa.

Ak ni NOD32 ne nadje nista, onda je najbolje da reinstaliras Windowse.

Ako imas datoteke koje su ti potrebne, stavi ih na D: particiju ako ju imas ili spremi na opticki disk.

 

ESET NOD32 download link:

http://www.eset.com/download/free_trial_download_int.php

skinuo i provjerio hvala naslo nekih 8 virusa

Ima neko nokiu 5800 XM!? Ako ima nek se javi na PM. @xFire: domeee2
14 godina
neaktivan
offline
Spori windowsi

postaj screenshot procesa iz Task Managera i sortiraj ih po Mem Usage

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spori windowsi

eto slike task m.

task task
Ima neko nokiu 5800 XM!? Ako ima nek se javi na PM. @xFire: domeee2
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2010 13:10 (DommY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spori windowsi
Prvo odete start//run upisete services.msc

Alerter---sluzi za administrativne uzbune uglavnom DISABLE

Automatic updates---updejti za windowse DISABLE (ako ocete ostavite kako je)

ClipBook---sluzi za cuvanje copy paste matrijala za sheranje drugim kompovima DISABLE

COM+ Event System---skoro da nisam nasao nista o ovome servisu ja sam ga disejblo i nemam nikakvih problema dakle DISABLE

COM+ System Application---isto kao i ovo gore znaci DISABLE

Distributed Link Tracking client---ovo nemojte iskljucivati ako ste u mrezi jer cuva "puteve" do fajlova drugim kompovima DISABLE

Distributed Transaction coordinator---nisam nasao nista korisnog za ovaj servis pa sam ga disejblo ako uocite probleme stavite ga na automatic inace DISABLE

Error reportin service---sluzi za DOSADAN error reporting DISABLE

Help and support--- nikada nisam citao taj help a bogme nije nikada niti pomogao DISABLE

Indexing service--- sluzi za indeksiranje fajlova prilikom pretrage ali imho niem nesluzi DISABLE

IPSEC services--- sluzi za mnoge sigurnosne restrikcije prosjecnom covjeku to netreba DISABLE

Messenger---jedan od najgorih servisa on baca one glupe pop upove koji upozoravaju na sve zivo i nezivo OBAVEZNO DISABLE

NETmeeting remote desktop sharing---Trebali bi iskljuciti ovaj servis jer bi ljudi u mrezi mogli vidjeti vas desktop DISABLE

Network DDE---ako ste u mrezi ostavite upaljeno ako nista DISABLE

Network DDE DSDM--- slicno ko i ovo gornje ako ste u mrezi ostavite inace DISABLE

NT LM security support provider---uglavnom sluzi za telnet protokole ja sam ga iskljucio znaci DISABLE

Performance logs and alerts---sluzi kako mu ime kaze za skupljanje logova i uzbunu DISABLE

Qos RSVP---uglavnom nesluzi nicemu osim sto zna rezervirati 20% net bandwitha za sebe DISABLE

Remote Desktop help session manager--- Nesluzi apsolutno nicem DISABLE

Remote Procedure call nesluzi nicemu ako nekoristite windows NT ili 2000 DISABLE

Remote registry services---sluzi za editiranje registrija sa drugog kompa DISABLE

Routing and remote access---ako niste u mrezi DISABLE

Secondary logon---nisam nasao puno informacija o tome ako bude bilo problema lako ga stavite na automatic inace DISABLE

Security accounts manager---nesluzi nicem osim sto je sigurnosna rupa DISABLE

Smart card---ako nekoristite i nemate pojma sto je DISABLE

Smart card helper---help za servis iznad DISABLE

SSDP discovery services---microsoft kaze da se iskljuci stoga DISABLE

System event notification---nesluzi gotovo nicem DISABLE

Task scheduler---ja sma ga iskljucio iako kazu da neki antivirusi trebaju to za planirano skeniranje tako da je na vama ja sam ga DISABLE

TCP/IP netbios helper services---radi sigurnosnih razloga (osim ako vam netreba) inace DISABLE

Telnet---ako neznate sto je i nekoristite ga DISABLE

Uninterruptible power supply---ako nemate UPS DISABLE

Universal plug and play device host---kazu radi sigurnosnih razloga DISABLE

Web client---nisam nasao nist o njemu ja sam ga makno a ako nekom treba neka javi sto je to inace DISABLE

Windows Time---nesluzi nicem DISABLE

WMI performance adapter---ja nisam otkrio cemu ovo sluzi ako netko zna neka javi inace DISABLE

original post se nalazi na pc eksper forumu http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=25374

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spori windowsi
kad si to napravio mozes onda otici opet na
run/msconfig
pa odi na startup i tamo makni kvacicu sa svih programa koji ti netrebaju cim upalis komp... ostavi naravno programe za graficku net itd... maknis npr sa nokia pc suite, msn-a itd...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spori windowsi

meni to uvijek ubrza komp... to radi na vlastitu odgvornost...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2010 13:19 (Imsovcanin).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Spori windowsi

sta je ovo sta si napiso nis ne kuzim -.-????

Ima neko nokiu 5800 XM!? Ako ima nek se javi na PM. @xFire: domeee2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spori windowsi
DommY kaže...

eto slike task m.

to je xp? malo previše procesa za njega..provjeri si startup: start>run>upišeš:msconfig>startup i odčekiraš nepotrebno..
jesi skenirao još bar s malwarebytesom free?
i stavi si neki jači antivirus - možeš aviru personal..
kad deinstaliraš taj nod(ako ga ne kupiš) napravi to u revo uninstalleru (napredna deinstalacija i sve brišeš što ponudi,označi sve-briši sve)..


edit: napisao ti je da pogasiš nepotrebne servise,imaš ovdje koji troše resurse a xp radi bez njih

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2010 13:22 (seneka).
15 godina
offline
RE: Spori windowsi
seneka kaže...
DommY kaže...

eto slike task m.

to je xp? malo previše procesa za njega..provjeri si startup: start>run>upišeš:msconfig>startup i odčekiraš nepotrebno..
jesi skenirao još bar s malwarebytesom free?
i stavi si neki jači antivirus - možeš aviru personal..
kad deinstaliraš taj nod(ako ga ne kupiš) napravi to u revo uninstalleru (napredna deinstalacija i sve brišeš što ponudi,označi sve-briši sve)..


jesam skeniro s malwarebytesom, ok

Ima neko nokiu 5800 XM!? Ako ima nek se javi na PM. @xFire: domeee2
15 godina
offline
RE: Spori windowsi
Imsovcanin kaže...

meni to uvijek ubrza komp... to radi na vlastitu odgvornost...

di da nadem disable????

Ima neko nokiu 5800 XM!? Ako ima nek se javi na PM. @xFire: domeee2
15 godina
offline
RE: Spori windowsi
DommY kaže...

sta je ovo sta si napiso nis ne kuzim -.-????

kako nerazumijes... ono prvo pise ti sta da napises u run... tamo ces dobiti te servise... opisano ti je sta koji servis radi... svaki servis ti uzima ram... ti ces stavit disable na sta ti netreba... kad to napravis odes opet na run pa msconfig i tamo ces otic na starup i pise ti ime svakog programa i koje programe nekoristis ti ces ih opet disable tako da kad palis komp da se oni vise ne pale odma kad upalis komp... opet oslobadnjas ram i tako ti se brze pali komp... kapiras?

15 godina
offline
RE: Spori windowsi
Imsovcanin kaže...
DommY kaže...

sta je ovo sta si napiso nis ne kuzim -.-????

kako nerazumijes... ono prvo pise ti sta da napises u run... tamo ces dobiti te servise... opisano ti je sta koji servis radi... svaki servis ti uzima ram... ti ces stavit disable na sta ti netreba... kad to napravis odes opet na run pa msconfig i tamo ces otic na starup i pise ti ime svakog programa i koje programe nekoristis ti ces ih opet disable tako da kad palis komp da se oni vise ne pale odma kad upalis komp... opet oslobadnjas ram i tako ti se brze pali komp... kapiras?

razumijem, al nemogu nac taj disable di je??? doso sam do tih servisa i sve sam pogasio u startupu :DD

Ima neko nokiu 5800 XM!? Ako ima nek se javi na PM. @xFire: domeee2
15 godina
offline
Spori windowsi
ovako znaci dva puta kliknes na njih kao da ih zelis otvorit pojavit ce ti se novi prozor u sredini ce ti bit manual-enable-disable zavisi sta imas namjesteno i kliknes na to i onda imas za odabrat
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Spori windowsi

napravi reset pc-a, nepokreći ništa i onda postaj novi sceenshot Task Managera

 

Prije toga:

 

start->run/upiši msconfig/tab startup/

makni kvačice sa svih koji imaju prazan command path (jer mogu biti virusi), možeš i jushed.exe otkačit

ctfmon.exe gasiš u (control panel, regional and lang, tab languages-details, tab advanced-turn off advanced text services)

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2010 13:47 (takozvani).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spori windowsi

eo sad sam pomico neke programe kod startup-a i sad kad upalim komp ova slika dode:

 

 

Start Start
Ima neko nokiu 5800 XM!? Ako ima nek se javi na PM. @xFire: domeee2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spori windowsi
nema veze to nebrini se samo stavi kvacicu na ono da ti se to nepokrece kad palis komp... i stisni ok onda ce ti doci opet msconfig samo stisni x ... i to je to... vise ti se nece pojavljivat :D to ti on govori samo da si mjenjo starup... nista vise :D
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Spori windowsi

inače do servisa možeš doći i na sljedeći način: start>run>upišeš:services.msc>ok >desni klik na servis koji želiš uključiti ili isključiti >properties >startup type :i tu staviš na disabled >ok ..
i gore lijevo :stop service..
ako nešto zahebeš,tim putem ih možeš ponovno uključiti..odnosno staviti na automatic ili manual..i startati..
nemoj previše mrdat po tome nego si sredi start up da ti se ne ažuriraju nepotrebne stvari kod dizanja os-a

edit:baš gledam te servise koje možeš ugasit,sve to štima ako je privatni komp,jedino bi ostavio automatske update i stavio ih na :obavijesti me,ali nemoj skidati i instalirati bez mog dopuštenja i uzimaš ih selektivno kad dođu..
u svakom slučaju dobro prouči koji gasiš jer neki ovise o drugima..

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2010 14:27 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Spori windowsi

mislim da je to u zadnje vrijeme učestala pojava. ja se patim već 5 dan i noćas će pasti format. tj.imam image napravljen sa acronisom. vratim to i sve 5.

Z
15 godina
protjeran
offline
Spori windowsi

....kad se štitim onda koristim registry booster, cc cleaner, i avg 9.0 full oprema...ako želim da mi komp ide brže onda defragmetniram lokalne diskove i registry i poslije ako želim još uključim i game booster(umjesto toga može i proccess hacker)..komp ide ko metak...i ne stavljam nikakve pretjerane teme na komp i ostale gluposti uopće mi ne trebaju...

*-*...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis :D...od Aljaske do Meksika, to je ona druga slika, pit i to je Amerik
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spori windowsi
h_rca777 kaže...

....kad se štitim onda koristim registry booster, cc cleaner, i avg 9.0 full oprema...ako želim da mi komp ide brže onda defragmetniram lokalne diskove i registry i poslije ako želim još uključim i game booster(umjesto toga može i proccess hacker)..komp ide ko metak...i ne stavljam nikakve pretjerane teme na komp i ostale gluposti uopće mi ne trebaju...

ljepo... sta ej ovaj proccess hacker?

Ima neko nokiu 5800 XM!? Ako ima nek se javi na PM. @xFire: domeee2
15 godina
offline
Spori windowsi
http://processhacker.sourceforge.net/

# Detailed performance graphs.
Graphs
# A complete list of services and full control over them (start, stop, pause, resume and delete).
# A list of network connections.
# Comprehensive information for all processes: full process performance history, thread listing and stacks with dbghelp symbols, token information, module and mapped file information, virtual memory map, environment variables, handles, ...
# Full control over all processes, even processes protected by rootkits or security software. Its kernel-mode driver has unique abilities which allows it to terminate, suspend and resume all processes and threads, including software like IceSword, avast! anti-virus, AVG Antivirus, COMODO Internet Security, etc. (just to name a few).
Terminating IceSword
# Find hidden processes and terminate them. Process Hacker detects processes hidden by simple rootkits such as Hacker Defender and FU.
Hacker Defender detection
# Easy DLL injection and unloading - simply right-click a process and select "Inject DLL" to inject and right-click a module and select "Unload" to unload!
# Many more features...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spori windowsi

dommy  imaš besplatni optimizator glary utilities,imaš 2 solidna besplatna antivirusa avira personal i avast home edition..
imaš odličan skener protiv gamadi malwarebytes free
ako si malo optimizirao windowse i maknuo iz startup-a nepotrebno..
defragmentiraj si diskove s auslogics disk defrag-om koji je bolji i 5 puta brži od windowsowog defragmentatora..
deinstaliraj si programe u revo unistalleru na onaj način u naprednoj deinstalaciji..
ccleaner za čišćenje diska imaš..
sve ovo je besplatno,nikave trial verzije programa i sasvim dovoljno..

za gašenje servisa imaš vremena,ako nisi siguran staviš ga na google..

 

dodatna optimizacija je stavljanje recycle bina-a na 3 posto(hard diska)
desni klik na njega
properties
povučeš strelicu na 3 i ok

i eventualno isključiš neke vizualne efekte u xp-u
desni klik na my computer
properties
advanced
perfomance-settings
visual effects
odčekiraš sve osim zadnja 4 , show wimdow contents whille dragging i smooth edges of screen fonts
ok(nema neke promjene kod izgleda)

na kraju ako koristiš firefox ili IE stavi na njh WOT  da te upozori na moguće opasne stranice,ništa ne usporava,instalacija je jednostavna,ako se nećeš registrirat(kad te pita) samo klikni na x, i to je to..

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 12:07 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice