Sporo bootanje windows 7

poruka: 27
|
čitano: 9.365
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sporo bootanje windows 7

Imam instaliranu windows 7-icu ultimate 64 bit već neko vrijeme. Uvijek mi se bootala vrlo brzo, za nekoliko sekundi, u zadnje vrijeme se znala povremeno bootati i do nekoliko minuta. Sada se to počelo stalno događati, kada upalim ili resetiram komp, dok udem u wondowse prođe i po 10-15 minuta. Znali tko što je tomu razlog, ili da je jednostavno reinstallam?

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sporo bootanje windows 7
da ti se nije promjenio nacin rada u pio mod?Ak jeste, odi u device manager, i unistaliraj hard, primari master il device, nes slicno. Nisam kod kompa pa nemgu tocno rec
ćufta
16 godina
offline
RE: Sporo bootanje windows 7
mind_challenge kaže...

Imam instaliranu windows 7-icu ultimate 64 bit već neko vrijeme. Uvijek mi se bootala vrlo brzo, za nekoliko sekundi, u zadnje vrijeme se znala povremeno bootati i do nekoliko minuta. Sada se to počelo stalno događati, kada upalim ili resetiram komp, dok udem u wondowse prođe i po 10-15 minuta. Znali tko što je tomu razlog, ili da je jednostavno reinstallam?

Moze bit da je hardwerski problem ko ce ga znat no ak je softwerski to je vec malo lakse. Napravi skeniranje s Hijackthis kak vidis na videu dole pa onaj LOG koji izbaci Copy-Paste tu na forum.Cool

 

http://download.cnet.com/Trend-Micro-HijackThis/3000-8022_4-10379544.html

 

http://tinypic.com/m/4qmpax/2

15 godina
offline
RE: Sporo bootanje windows 7

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2 Scan saved at 22:26:53, on 13.4.2010. Platform: Unknown Windows (WinNT 6.01.3504) MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.7600.16385) Boot mode: Normal Running processes: C:\Program Files (x86)\uTorrent\uTorrent.exe C:\Program Files (x86)\Relja\MAXadsl - Provjera prometa\MAXadslPP.exe C:\Program Files (x86)\Intuwave\Shared\mRouterRuntime\mRouterConfig.exe C:\Program Files (x86)\Digsby\lib\digsby-app.exe C:\Program Files (x86)\YoWindow\yowindow.exe C:\Program Files (x86)\Intuwave\Shared\mRouterRuntime\mRouterRuntime.exe C:\Program Files (x86)\Opera\opera.exe C:\Program Files (x86)\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.tportal.hr/ R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch = R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = local R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll O2 - BHO: Groove GFS Browser Helper - {72853161-30C5-4D22-B7F9-0BBC1D38A37E} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\GrooveShellExtensions.dll O2 - BHO: Windows Live ID Sign-in Helper - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLiveLogin.dll O4 - HKLM\..\Run: [PC Suite for Smartphones] "C:\Program Files (x86)\Sony Ericsson\Mobile4\Application Launcher\Application Launcher.exe" /startoptions O4 - HKCU\..\Run: [uTorrent] "C:\Program Files (x86)\uTorrent\uTorrent.exe" O4 - HKCU\..\Run: [Sidebar] C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe /autoRun O4 - HKCU\..\Run: [MAXadsl - Provjera prometa] C:\Program Files (x86)\Relja\MAXadsl - Provjera prometa\MAXadslPP.exe O4 - HKCU\..\Run: [EPSON Stylus DX4400 Series] C:\Windows\system32\spool\DRIVERS\x64\3\E_IATICAE.EXE /FU "C:\Users\Marko\AppData\Local\Temp\E_SBF31.tmp" /EF "HKCU" O4 - HKCU\..\Run: [mRouterConfig] "C:\Program Files (x86)\Intuwave\Shared\mRouterRuntime\mRouterConfig.exe" O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'LOCAL SERVICE') O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'LOCAL SERVICE') O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'NETWORK SERVICE') O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'NETWORK SERVICE') O4 - Startup: Digsby.lnk = C:\Program Files (x86)\Digsby\digsby.exe O4 - Startup: YoWindow.lnk = C:\Program Files (x86)\YoWindow\yowindow.exe O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000 O9 - Extra button: Send to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~2\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll O9 - Extra 'Tools' menuitem: S&end to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~2\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~2\MICROS~2\Office12\REFIEBAR.DLL O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files (x86)\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files (x86)\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll O13 - Gopher Prefix: O18 - Protocol: grooveLocalGWS - {88FED34C-F0CA-4636-A375-3CB6248B04CD} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\GrooveSystemServices.dll O20 - AppInit_DLLs: C:\Windows\SysWOW64\guard32.dll O22 - SharedTaskScheduler: Windows DreamScene - {E31004D1-A431-41B8-826F-E902F9D95C81} - C:\Windows\SysWow64\DreamScene.dll O23 - Service: ABBYY FineReader 10 CE Licensing Service (ABBYY.Licensing.FineReader.Corporate.10.0) - ABBYY - C:\Program Files (x86)\Common Files\ABBYY\FineReader\10.00\Licensing\CE\NetworkLicenseServer.exe O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing) O23 - Service: COMODO Internet Security Helper Service (cmdAgent) - Unknown owner - C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cmdagent.exe O23 - Service: Dragon Age: Origins - Content Updater (DAUpdaterSvc) - BioWare - E:\Program Files (x86)\Dragon Age\bin_ship\DAUpdaterSvc.Service.exe O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\efssvc.dll,-100 (EFS) - Unknown owner - C:\Windows\System32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: ESET HTTP Server (EhttpSrv) - ESET - C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\EHttpSrv.exe O23 - Service: ESET Service (ekrn) - ESET - C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\x86\ekrn.exe O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing) O23 - Service: Google Update Service (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: NMSAccessU - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\CDBurnerXP\NMSAccessU.exe O23 - Service: PnkBstrA - Unknown owner - C:\Windows\system32\PnkBstrA.exe O23 - Service: @%systemroot%\system32\psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing) O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\sppsvc.exe,-101 (sppsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\sppsvc.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing) O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing) O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing) O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing) O23 - Service: @%PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing) -- End of file - 8038 bytes

 

edit: eto ti tu log, a pio mod je samo za cd/dvd uređaje koliko ja znam...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 22:41 (mind_challenge).
16 godina
offline
Sporo bootanje windows 7

Log ti je totalno zbrckan tu se nit bog ne bi snasal kak si ti to napravil Copy-Paste uopce pitaj boga. Skinut ces Malwarebytes i napravit s njime Quick Scan pa ukloni kaj bude nasel pa njegov log postavi tu ak bude kaj nasel.Cool

 

http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sporo bootanje windows 7
ok, skenirat cu kad se govno boota, a ovo sad pisem s moba. A za log sam samo sve skup oznacio, iako cisto sumnjam da je neki malware jer vec imam nod32, malwarebytes i comodo firewall, sve je up-to-date, a komp je redovito skeniran, ali napravit cu i vidit cemo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sporo bootanje windows 7
sve stoji, et ja govorim iz itkustva, to mi se dosta dogadjalo, vise na xp doduse, pa uz spor boot recmo dvd se snimo po 40 min. a vidi,sta da ti velim
ćufta
15 godina
offline
Sporo bootanje windows 7

eto nije nista nasao, doduse sada se nesto brze bootao poslije restarta. Log sam postao na hijackthis.de i sve je bilo zelena kvačica osim sistemskog nekog procesa i firewalla, tako da softverske prirode izgleda nije

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sporo bootanje windows 7
josip2608 kaže...
sve stoji, et ja govorim iz itkustva, to mi se dosta dogadjalo, vise na xp doduse, pa uz spor boot recmo dvd se snimo po 40 min. a vidi,sta da ti velim

eto i ti si me krivo shvatio. Ja ne mislim na onaj boot kod installanja windowsa, nego na onaj kod dizanaj sistema sa hard diska, prilikom pokretanja računala, kako je krenulo jos cu ja i stvarno reinstallat winse

16 godina
offline
RE: Sporo bootanje windows 7
mind_challenge kaže...
josip2608 kaže...
sve stoji, et ja govorim iz itkustva, to mi se dosta dogadjalo, vise na xp doduse, pa uz spor boot recmo dvd se snimo po 40 min. a vidi,sta da ti velim

eto i ti si me krivo shvatio. Ja ne mislim na onaj boot kod installanja windowsa, nego na onaj kod dizanaj sistema sa hard diska, prilikom pokretanja računala, kako je krenulo jos cu ja i stvarno reinstallat winse

Izbaci sa windows startapa Digsby i Utorent tak da maknes kvacice s te opcije u Options u tim programima. Izbaci ovo dole isto s CCleaner ak ga nemas u njemu Tools pa Startap i oznacis i onda Onemoguci. Za pokus deinstaliraj Comodo Firewall s kompa ali tak da ga prvo ugasis tj Exit pa onda ga deinstaliraj.Cool

 

Run: [PC Suite for Smartphones] "C:\Program Files (x86)\Sony Ericsson\Mobile4\Application Launcher\Application

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 23:38 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sporo bootanje windows 7
mind_challenge kaže...
josip2608 kaže...
sve stoji, et ja govorim iz itkustva, to mi se dosta dogadjalo, vise na xp doduse, pa uz spor boot recmo dvd se snimo po 40 min. a vidi,sta da ti velim

eto i ti si me krivo shvatio. Ja ne mislim na onaj boot kod installanja windowsa, nego na onaj kod dizanaj sistema sa hard diska, prilikom pokretanja računala, kako je krenulo jos cu ja i stvarno reinstallat winse

na taj sam i mislio... pa se nikad win upalit

ćufta
16 godina
neaktivan
offline
Sporo bootanje windows 7

mislim ako se desava to prije dizanja windowsa cemu ih onda reinstalirati, nije do njih

ćufta
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sporo bootanje windows 7
rambox kaže...
mind_challenge kaže...
josip2608 kaže...
sve stoji, et ja govorim iz itkustva, to mi se dosta dogadjalo, vise na xp doduse, pa uz spor boot recmo dvd se snimo po 40 min. a vidi,sta da ti velim

eto i ti si me krivo shvatio. Ja ne mislim na onaj boot kod installanja windowsa, nego na onaj kod dizanaj sistema sa hard diska, prilikom pokretanja računala, kako je krenulo jos cu ja i stvarno reinstallat winse

Izbaci sa windows startapa Digsby i Utorent tak da maknes kvacice s te opcije u Options u tim programima. Izbaci ovo dole isto s CCleaner ak ga nemas u njemu Tools pa Startap i oznacis i onda Onemoguci. Za pokus deinstaliraj Comodo Firewall s kompa ali tak da ga prvo ugasis tj Exit pa onda ga deinstaliraj.Cool

 

Run: [PC Suite for Smartphones] "C:\Program Files (x86)\Sony Ericsson\Mobile4\Application Launcher\Application

 

 

  eto to sam napravio sve, pa cemo vidit, javim vam...

 

edit: eto sad se normalno bootao, valjda ce nastaviti tako

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 17:11 (mind_challenge).
12 godina
neaktivan
offline
Sporo bootanje windows 7
zdravo:... imam windows 7 i kad upalim računalo ono "starting windows"(kada se zastavica pojavi) moram čekat 15 sekundi da to prođe a poslje ono "welcome" itd... normaalo funkcionira...?????
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo bootanje windows 7
sta je tu cudno? 15 sek za starting windows je po meni sasvim normalno...
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Sporo bootanje windows 7

De te vi meni recite za koliko se vama inače digne sistem ,dakle na hdd običnom  ,evo ja danas instalirao friško w7 ultimate 64-bit , i poskidao sve update instalirao par programa koje korisitm ,u startup neman nijedan program, i treba mu 1:10 da dodje do desktop,i onda dok još "dodje sebi" do 1:30-1:40 , meni to nije normalno , pa na starom laptopu se dizao za 40 sec jbt

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Sporo bootanje windows 7

44 sekunde

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
11 godina
neaktivan
offline
Sporo bootanje windows 7

najvise 10-15 sec.

priski winsi,novi komp,ssd.

{#}

Dream team.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sporo bootanje windows 7

ako si neke drajvere instaliro a slabije su kompaktibilni sa win7 ide sporije, recimo meni treba na win8 10 sec vise ako imam ustekan usb 3.0

14 godina
neaktivan
offline
Sporo bootanje windows 7

iman ti win 8 skoro pa godinu dana, hdd pun do pola, boota se za oko 20-30 sekundi, fast boot iskljucen

Come to the dark side.... we have cookies :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo bootanje windows 7
Deep kaže...

De te vi meni recite za koliko se vama inače digne sistem ,dakle na hdd običnom ,evo ja danas instalirao friško w7 ultimate 64-bit , i poskidao sve update instalirao par programa koje korisitm ,u startup neman nijedan program, i treba mu 1:10 da dodje do desktop,i onda dok još "dodje sebi" do 1:30-1:40 , meni to nije normalno , pa na starom laptopu se dizao za 40 sec jbt

 

Paradox1 kaže...

najvise 10-15 sec.

priski winsi,novi komp,ssd.

{#}

{#}

antimon95 kaže...

ako si neke drajvere instaliro a slabije su kompaktibilni sa win7 ide sporije, recimo meni treba na win8 10 sec vise ako imam ustekan usb 3.0

mozda je do amd beta drivera,probat cu zamijeniti

alias_noname kaže...

iman ti win 8 skoro pa godinu dana, hdd pun do pola, boota se za oko 20-30 sekundi, fast boot iskljucen

mozes li popuniti Moj Pc da ti vidim konfu

10 godina
protjeran
offline
Sporo bootanje windows 7

Dijagnosticirajte si problem pa ga rijesite:

 

klik za dijagnozu, za rijesenje se snadete

Ludwig van Beethoven, your beautiful music lives forever
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sporo bootanje windows 7

sad cu to probati , do tad ovako , znaci boot logo mi stoji 20 sec, poslije toga crna slika 20 sec , pa tek onda please wait,welcome itd

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo bootanje windows 7

mozes li popuniti Moj Pc da ti vidim konfu

evo jesan

Come to the dark side.... we have cookies :)
10 godina
protjeran
offline
Re: Sporo bootanje windows 7
Deep kaže...

sad cu to probati , do tad ovako , znaci boot logo mi stoji 20 sec, poslije toga crna slika 20 sec , pa tek onda please wait,welcome itd

za to prije logina imas u "msconfig" opciju "OS boot information" pa je odaberi i vidjet ces sto najvise vremena uzima.

Ludwig van Beethoven, your beautiful music lives forever
14 godina
neaktivan
offline
Sporo bootanje windows 7

Oj, vidim da je stara tema , ali samo da pitam pa mozda neko zna

 

imam novi windows 7 instaliran, i brzo se boota sve dok mi ne dođe da si ukucam pasword, nakon toga mi se pojavi Welcome screen i tako stoji 40-ak sec, neznam radi čega tako dugo loada, samo znam da ima jako puno tema o tome a nigdje nikakvo konkretno rješenje,  tthnx u naprijed

Na sreću nitko nije preživio (c) Saša Kopljar@@@@@@@@ http://www.youtube.com/user/0rdreSacre?feature=mhum
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sporo bootanje windows 7

provjeriš startup/login process i automatiku npr automatsko ažuriranje, defrag, indexiranje, AV, utils itd. itd..

Svaki soft može imati neke svoje opcije npr skype, paljenje s win, itd.

+ moguć malware, manji problem s HDDom koji chkdsk popravlja, previše čistaća (CC/Glary) koji naprave suprotno brišući pa Win mora ponovo kreirati itd..

 

-nema odgovora što je to, jer sve ovisi o tvom kompletnom PCju (HW+SW) i postavkama. Da je boot brz, nebi ni postojalo pitanje, a brzina je relativan pojam, npr ako se radi automatski backup i sl. tad je zapravo 'brz'.. ali mora obaviti task.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice