Upgrade na Win 10

poruka: 13
|
čitano: 2.839
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Zdravo svima , moze pomoc Hvala punoo

Pozdrav , 

 

E ovako ako bi iko mogao da pomogne , na mome laptopu imam Windows 8.1 pro 64bit orginalni laptop sam dobio iz inozemstva prije 1 godinu ja mislim da je kupit u Njemackoj.E sada hocu da installiram Windows 10 najjvise bi volio da idem na *Clean install* posto sam propustio mogucnost kada je bilo free upgrade , neznam postojili sada mogucnost  mom slucaju da instaliram Windows 10 legalno to jest da zaobidjem torrente ili cu ipak morati pirateriju skidati ? Citao sam o ugradnji na ovu mogucnost : https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade  dali je to OK ili moze se jos nekako npr : upgrade sa toga linka i onda uradim reset u Win 10 ili ???  Hvala svima na savjetu i pomoci !  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 10:41 (007_New).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Zdravo svima , moze pomoc Hvala punoo

Win 10 možeš instalirati sa keyem od win7 ili win8, kog već imaš. Prvo ga nađi koji je, onda deaktiviraj licencu, i onda skini instalacijski file sa win stranice i koristi key od osmice koji imaš za instalaciju.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zdravo svima , moze pomoc Hvala punoo

ovo nije pro, to je home (ili bez oznake=home). Pripazi kod skidanja install-ISOa zbog nadogradnje.

-free offer je istekao, ali može se.. i zapravo, zašto ne probaš? Sa MSove stranice skini željenu verziju, ISO, snimi na USB/DVD, pokreni iz w8.1 kao upgrade i ako/kad to prođe/aktivira tad znaš. MS je još dobre volje.

-jednom kad se obavi aktivacija, tad može clean, ali možda nije potrebna (jer je vrlo blizu clean i pvakav upgrade + poneki driver-utils možda nećeš imati za w10).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Zdravo svima , moze pomoc Hvala punoo

Pozdrav

 

pa skini produkey od Nirsoft, i očitaj broj, čak će ti pisati da li je u BIOS upisan broj (na novijim laptopima)

 

ttakođer, ako želiš biti siguran, skini Win 10 upgrade s assitive thenologijama (to ti još radi):

 

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

 

upgradeaš, i spojiš se na net, vidiš da je Win 10 aktiviran, i onda možeš sigurno na čisto format C: i napucati Windowse (nije problem niti mijenjati BIOS/UEFI itd postavke)

 

 

Ju je je? Je ju je!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zdravo svima , moze pomoc Hvala punoo
ihush kaže...

ovo nije pro, to je home (ili bez oznake=home). Pripazi kod skidanja install-ISOa zbog nadogradnje.

-free offer je istekao, ali može se.. i zapravo, zašto ne probaš? Sa MSove stranice skini željenu verziju, ISO, snimi na USB/DVD, pokreni iz w8.1 kao upgrade i ako/kad to prođe/aktivira tad znaš. MS je još dobre volje.

-jednom kad se obavi aktivacija, tad može clean, ali možda nije potrebna (jer je vrlo blizu clean i pvakav upgrade + poneki driver-utils možda nećeš imati za w10).

 

Hvala , sa ovog link-a da skinem : https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 snimicu na DVD uradit back up , dali da skidam drivere sa ovaj Acer ili ih Win 10 sam skine ??  a sto se tice clean nisam te tu bas razumijo 100% ? , i to sto spominjes driver-utils a sto se tice key licence koji je tu potreban korak dali da je iskopiram ili ???

15 godina
offline
Re: Zdravo svima , moze pomoc Hvala punoo

teoretski backup nije potreban, ali svakako preporučljiv.

-vidi post prije za key + na install mediju imaš ghaterosstate.exe (32-64bit) za kopiranje licence, za svaki slučaj.

-nakon upgradea, možeš i rollback na staro stanje ako nešto nije OK.

-drivere će OS pronaći .. ili neće, o tome brineš kad se problem desi, vjerojatnije da će faliti neki utils (soft za kontrolu u ovom slučaju OEM-smeće koje ide uz računalo acer-asus-hp.. npr wlana, f-tipki..) ili obrnuto, odeš na acerovu stranicu, pronađeš drivere za željeni OS.. to je sigurniji način, ali za većinu ipak nepotreban.

-veće razlike između upgrade i cleana nema, za sam win.. (vrlo je slično), ali clean je ipak clean (100% znaš što je gore i da nema nepotrebnog smeća) ali ako želiš mijenjati npr uefi-gpt-secboot.. Kad vidiš da je aktivacija prošla, kako se računalo ponaša, provjeriš kako radi.. tad se odlučiš iči na clean ili je upgrade OK.

 

edit: na OEM računalima, dva suprotna kriterija-mišljenja.. oko potrebe cleana, baš zbog postojećih recovery-install particija tj mjesta koje zauzimaju (uz uefi-gpt i sl. razlike ako želimo nešto drugo).

po jednom kriteriju, poželjno je ostaviti originalni install-recovery (ima sve, driver ali i dodatno smeće, radi)..

po drugom, upravo suprotno, jer se korisnik ne želi vratiti na stari OS, support koji će biti ugašen itd.. tad je besmisleno držati install w8/81.. w10 će napraviti svoj, novi itd.

zato o cleanu odlučuješ kasnije, kad vidiš-znaš.. i tad podesiš bios-gpt- .. itd po potrebi/želji (nisi više ovisan o tvorničkim postavkama koje ne smiješ mijenjati jer w81 više ne bi bootao ili ne možeš omogućiti neki drugi OS-boot/multiboot..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 11:05 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zdravo svima , moze pomoc Hvala punoo
Stric_Jura kaže...

Pozdrav

 

pa skini produkey od Nirsoft, i očitaj broj, čak će ti pisati da li je u BIOS upisan broj (na novijim laptopima)

 

ttakođer, ako želiš biti siguran, skini Win 10 upgrade s assitive thenologijama (to ti još radi):

 

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade

 

upgradeaš, i spojiš se na net, vidiš da je Win 10 aktiviran, i onda možeš sigurno na čisto format C: i napucati Windowse (nije problem niti mijenjati BIOS/UEFI itd postavke)

 

 

 Nasao sam product key sa Nirsoft , sada cu backup uradit i upgrade  sa ovog link : https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade  dali moram kopirat licencu  ghaterosstate.exe (32-64bit) i sada kada radim taj upgrade netreba mi boot dvd ili flash  samo radim upgrade a kad budem clean onda koristim dvd ili flash  malo mi je ovo sve zapetljano 

8 godina
neaktivan
offline
Upgrade na Win 10

E pozz narode ,

 

 

Upgrade sam na win 10 ovim putem : https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade 

htjeo sam preko download tool win 10 nije htjeo da skine , isao sam gledao probao naci resenje i da skinem direkt isoo win 10 nisam nasao ! 

Upgrade je back up sam izvadio key pomocu nirsoft skinuo nove drivere sve je to na usb flash , medjutim win 10 mi je saav na njemackom nista nemogu a jos gore nemogu promjenit jezik odem odaberem english nece da skida da ga potvrdim ????????????????? , slike u prilogu sad neznam dal prilokom ovog upgradea brisu se driveri kao u clean ili ? posto kad se upgradeovao nije bio intel driver ja restartovao opet pojavio se sam ? i skinula se sama HRV tastatura i ENG a jezik nikako da podesim  i kao da mi je malo sporo isao sam task menager kad sam probao skinut jezik HDD zakucan na 100% sad se spustio , ja bi najjradije clean iz biosa izbrisati ovo smece Njemackoo , ali kad nema sanse skinut iso za win 10 preko tool samo neka greska izbaci se onda sam odlucio se ovako dali postoji neki ovde reset da ovo sve izbrisem bez cd i flash i da imam normalan win 10 il da se opet vratim na  win 8.1 dal je to moguce ovo je katastrofa.Extra je os samo ko zna da ga dotjera i optimzuje a u mom slucaju ni jezik neznam da namjestim na engleski 

 

Hvala mnogo svima na pomoci !!!!!!!!!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Upgrade na Win 10

i kako da znam da je aktiviran imam onaj key od 8.1 mogul njega upotrebit ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Upgrade na Win 10

Namjestio sam jezik nisam neznam kako haha , jel normalno kad se pali i restartuje ne pokaziva mi onaj prozor od win 10 plavi ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Upgrade na Win 10

Svaka čast što si uspio! Da normalno jer jer je valjda od laptopa slika umjesto win loga, bar je meni tako na mom.

http://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=175&jumpto=1959989&sort=asc&view=flat
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Upgrade na Win 10
007_New kaže...

E pozz narode ,

 

 

Upgrade sam na win 10 ovim putem : https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade 

htjeo sam preko download tool win 10 nije htjeo da skine , isao sam gledao probao naci resenje i da skinem direkt isoo win 10 nisam nasao ! 

Upgrade je back up sam izvadio key pomocu nirsoft skinuo nove drivere sve je to na usb flash , medjutim win 10 mi je saav na njemackom nista nemogu a jos gore nemogu promjenit jezik odem odaberem english nece da skida da ga potvrdim ????????????????? , slike u prilogu sad neznam dal prilokom ovog upgradea brisu se driveri kao u clean ili ? posto kad se upgradeovao nije bio intel driver ja restartovao opet pojavio se sam ? i skinula se sama HRV tastatura i ENG a jezik nikako da podesim  i kao da mi je malo sporo isao sam task menager kad sam probao skinut jezik HDD zakucan na 100% sad se spustio , ja bi najjradije clean iz biosa izbrisati ovo smece Njemackoo , ali kad nema sanse skinut iso za win 10 preko tool samo neka greska izbaci se onda sam odlucio se ovako dali postoji neki ovde reset da ovo sve izbrisem bez cd i flash i da imam normalan win 10 il da se opet vratim na  win 8.1 dal je to moguce ovo je katastrofa.Extra je os samo ko zna da ga dotjera i optimzuje a u mom slucaju ni jezik neznam da namjestim na engleski 

 

Hvala mnogo svima na pomoci !!!!!!!!!

 

 

 Moze pomoc oko ovoga jos namjestio sam jezik Hvalla 

14 godina
offline
Upgrade na Win 10

Pozdrav,

 

sad ti ne mogu baš pomoći jer na poslu imam WIn 7

 

ali kad u Control Panelu instaliraš sve jezike (znači one sa sučeljem) imaš na Region and Languages (ili samo Languages) s lijeve strane onaj mali izbornik s štitićima, mislim i tamo ideš na advanced i tamo možeš odabrati iz menija da li da se tipkovnica mijenja s jezikom prikaza ili da bude točno određena kao defaultna (padajući meni, pa biraš točno koji je zadan)

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice