Upravljanje, zabrana spremanja na desktop

poruka: 4
|
čitano: 1.612
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Upravljanje, zabrana spremanja na desktop

Poštovani,

 

zapeo sam u jednoj nepoznanici i trebam Vašu pomoć ili savjet. O čemu se radi?

Ukratko:

Osobno stolno računalo koje dosta koristim u poslovne svrhe (završiti posao sa "pravog" posla i slično) počeo sam koristiti sa ukučanima. Tj oni su počeli sve više koristiti računalo i za svoje potrebe. Dosta sam uložio u računalo i doveo sam ga na razinu ugodnog korištenja i htio bih da tako i ostane. Time sam ostalim ukučanima složio njihove user-e, koji su standardni, dok sam ja administrator.

Moje pitanje je sljedeće: kako onemogućiti ostalim korisnicima (koji nisu admini) spremanje bilo kakvih file-ova na desktop ili još bolje općenito na c: disk. Ukoliko nije moguće zabraniti na c: disk, barem da ne mogu spremati na desktop jer će ih to natjerat da spremaju na d: ili ostale diskove. Ne želim da zatrpavaju svoje desktopove jer naprave potpuni kupus svega. C: disk je ssd i koristim ga za određene stvari, dok ostala tri diska su hdd i na njih mogu trpat što ih volja.

Radi se o Win7 os-u.

 

Slušam sve savjete, ideje i preporuke. 

 

Unaprijed se zahvaljujem.


Sa štovanjem.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Upravljanje, zabrana spremanja na desktop

jednostavno promjeni putanju Desktop foldera svakom useru, da ne bude %USERPROFILE%\Desktop (tj. C:\Users\korisnicko_ime\Desktop), nego recimo D:\korisnicko_ime\Desktop

 

u tom slucaju sve i da trpaju podatke na svoj Desktop, sve ce se snimat na D disk, a ne na C

 

isto mozes napravit i za ostale user foldere tipa: Downloads, Pictures, ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 9:41 (nathan.fake).
9 godina
offline
Re: Upravljanje, zabrana spremanja na desktop

Ideja Vam zlata vrijedi. Odlicno. Jos bolje od ovoga sto trazio. 

Probat cu cim dodem kuci za racunalo. 

 

Hvala jos jednom. 

 

Ukoliko zapnem trazit cu pomoc opet.

15 godina
offline
Re: Upravljanje, zabrana spremanja na desktop

-zbog urednosti, prvo kreiraj neki folder na željenom disku (kao što je na C:\Users\ .. u njemu su svi useri i njihovi fileovi. npr D:\Users (ili što ti se svidi..). Neuredno je sve trpati na root diska, ovako se može organizirati, shareati itd.. ili pojednostaviti backup.

-nakon tog, dovoljno je desni klik na folder moji želiš muvnuti, properties, promjeniti putanju-path/location tj zamijeniti slovo c: u d: +enter..

-svaki path možeš vidjeti ako klikneš mišem u adressbar (+opcija show full path..) osim virtualnih-linkova, tako znaš gdje se nešto nalazi..

 

btw, ne miješati postavku lokacije foldera/filea s uključenim librariyima (recimo shortcut/link na neki folder..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice